Jump to content

Απορία σχετικά με winrar


Recommended Posts

Σόρυ για τον ακαταλαβίστικο τίτλο της απορίας, αλλά δνε ήξερα πώς να το θέσω ακριβώς. Λοιπόν, κατέβασα ένα αρχείο που είναι χωρισμένο σε πολλά συμπιεσμένα αρχεία rar (περίπου 20 τον αριθμό). Σε μία αντίστοιχη φάση έκανα unrar το, ας πούμε, xxx_E01.part1 και μετά έκανε αυτόματα τα υπόλοιπα, δηλ part2, part3 κλπ. Σε αυτή τη φάση κάνω unrar το part1 και απλά μου βγάζει error window: This file is corrupt. Πώς στον μπού υποτίθεται ότι πρέπει να το κάνω για να μου βγει ολόκληρο, unrarισμένο?

Thanx a priori

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νταξ ρε παίδες, κι εγώ αυτό σκέφτηκα, απλά ρώτησα μήπως υπάρχει κάτι που δεν κάνω σωστά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είναι όλα στο ίδιο directory ε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι. Μέχρι να κατέβει σε κάποιον καμία φαεινή ιδέα (μου έχει κάτσει ότι θα υπάρχει τρόπος), το ξανακατεβάζω :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαλακία να είναι σε τόρεντ χαλασμένο κάποιο αρχείο... Στα σχόλια του τόρεντ έχει αναφερθεί κάποιο παρόμοιο πρόβλημα?

Πάντως κυκλοφορούν κάποια προγραμματάκια τύπου advanced RAR repair, τα οποία μπορεί να κάνουν κάτι (αν και μάλλον πρέπει να το ξανακατεβάσεις...). Ψάξε και θα τα βρεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο λόγος που ρώτησα in the first place ήταν αυτός ακριβώς, Foreas, και thanx που έδωσες την μοναδική σοβαρή απάντηση στο thread (I know what corrupt means, doh)

Έχουν το ίδιο αρχείο εκατοντάδες χρήστες και απόρησα :)

Thanx anyway, το ξανακατέβασα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup (άσχετο) πμ λαμβάνεις; :)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να επισημάνω απλώς, ότι είναι παράνομο, βάση το διεθνές δίκαιο, η διανομή τηλεοπτικών σειρών μέσω του διαδικτύου και ειδικότερα μέσω του πρωτοκόλλου p2p, γιατί προστατεύονται από τον νόμο περί πνευματικών δικαιωμάτων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστός maddoctor.

Το έκανα για εκπαιδευτικούς λόγους και είμαι σίγουρος ότι το greekmeds δεν εγκρίνει τέτοιους τρόπους διανομής. Πάντως πιστεύω ότι το greekmeds θα είχε κάποιο πρόβλημα μόνο αν έκανε upload τέτοια αρχεία. (θέλω να πω ότι αν είχα γράψει ότι σκότωσα 5-6 παιδάκια και βίασα 3-4 γυναικόπαιδα, δεν θα πήγαιναν μέσα τον Σαράντο για υπόθαλψη εγκληματία- ή κάνω λάθος;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Sov. : κρίμα που ξανακατέβασες όλο το torrent... εμένα δεν μου έχει τύχει πάντως αυτό, κι ας έχω κατεβάσει τα άπειρα torrents

@maddoctor: πολλά είναι παράνομα στο ίντερνετ, ή το ελάχιστον αρκετά θολά... αν δεις το site με τα ebooks, κάποια άλλα που έχω ποστάρει (Aclands DVD, και άλλα προγράμματα), θα έπρεπε με όλα αυτά η Lippincot, η McGraw-Hill και άλλες εταιρείες να μας είχαν πάει μέσα χειροπόδαρα!

Εγώ πάντως είμαι υπερ της πειρατείας, αρκεί να μην γίνεται για κέρδος (δηλ. να το κατεβάσω και να το πουλήσω). Τώρα αν το GM έχει πρόβλημα από αυτά, δεν το νομίζω. Άλλα site κάνουν πολύυυ χειρότερα! Και sorry για το off topic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@maddoctor: πολλά είναι παράνομα στο ίντερνετ, ή το ελάχιστον αρκετά θολά... αν δεις το site με τα ebooks, κάποια άλλα που έχω ποστάρει (Aclands DVD, και άλλα προγράμματα), θα έπρεπε με όλα αυτά η Lippincot, η McGraw-Hill και άλλες εταιρείες να μας είχαν πάει μέσα χειροπόδαρα!

Εγώ πάντως είμαι υπερ της πειρατείας, αρκεί να μην γίνεται για κέρδος (δηλ. να το κατεβάσω και να το πουλήσω). Τώρα αν το GM έχει πρόβλημα από αυτά, δεν το νομίζω. Άλλα site κάνουν πολύυυ χειρότερα! Και sorry για το off topic

Η αλήθεια είναι ότι και το θέμα με τα ιατρικά βιβλία, δεν ξέρω εάν είναι παράνομο. Με την ίδια λογική, παρανομεί ένα φωτοτυπάδικο, που βγάζει φωτοτυπίες ένα βιβλίο και το μοιράζει? Στην περίπτωση που παρανομεί, τότε το θέμα είναι παράνομο. Το να είσαι υπέρ της πειρατείας, δεν είναι σωστό και ούτε πρέπει να το λες. Για φαντάσου να δούλευες σε κάποια εταιρεία, που ο κάθε ένας χρησιμοποιεί τα προγράμματά της σε πειρατική έκδοση, και ερχόταν το αφεντικό και σου έλεγε...."ξέρετε, επειδή δεν είχαμε τις αναμενόμενες πωλήσεις φέτος, λόγω ότι χρησιμοποιούνε πειρατικές εκδόσεις, πρέπει να σας απολύσουμε για να καλύψουμε την χασούρα"!?

Βγαίνουμε όμως αρκετά off topic.Αναφορικά με το προβλημά σου Sovereign, δοκίμασε μέσα από το winrar να κάνεις repair.Εάν πιάσει, καλώς, αλλιώς θα πρέπει να ξαναβρεις το αρχείο αυτό από την αρχική του πηγή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.