Jump to content

Forum bugs - Προβλήματα


KonstantinosMD

Recommended Posts

Λοιπόν, θα ήθελα να μου αναφέρετε με λεπτομέρεις όλα τα προβλήματα που σας εμφανίζει το site.....

Δηλαδή, πχ

Μου βγάζει το cgi error μόνο όταν πάω εκεί εκεί και εκεί και επανέρχεται με refresh....

ή μου το βγάζει όποτε θέλει οπουδήποτε και επανέρχεται έτσι.......

καταλάβατε.... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνει κάτι περίεργα με το log in... Μου έχει τύχη σε μια καρτέλα του FF να βλέπω τα πμ και στην άλλη καρτέλα ξαφνικά να μου ζητάει να κάνω log in... Και γενικά μάλλον πετάει τα cookies, δεν ξέρω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)δε μπορω να κανω προσθηκη στα φιλαρακια

κ 2)πολλες φορες οταν απαντω σε τοπικ μου βγαζει κατι" misbehaived by not returning url" η καπως ετσι δε το θυμαμαι ακριβως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η οθόνη μου όταν πάω στα My Controls ή/και στα New Messages δεν εμφανίζει όλες τις επιλογές. Δηλ. από το menu των controls λείπουν ονόματα δίπλα από κάποια βελάκια (πχ κάτω από edit profile info και κάτω από Manage Your Attachments) και από τα pm τίποτα κάτω από τα sent items.

Όταν πάω στο προφίλ δίπλα από τα πάνω κουμπιά topics και replies τα υπόλοιπα δεν έχουν ονόματα και ενώ μπορώ να τα πατήσω δεν ξέρω τί κάνουν.

Δε μπορώ να εγκρίνω προσθήκη νέων φίλων (ούτε και να διαγράψω, αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα).

Η σελίδα ενεργές συζητήσεις σήμερα και log-in εμφανίζουν error σε μεγάλο % προσπαθειών, θα καταγράψω ακριβώς τί γράφει και θα το κάνω edit εδώ (τώρα φοβήθηκε και δεν το κάνει).

Γενικά το log-in χάνεται μετά από λίγο χρόνο ενώ πριν την αναβάθμιση νομίζω πως αν δεν έκανα log-out δεν έβγαινε μόνο του καθόλου, ακόμα και μέρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πράγματι χθες πήγαινε καλύτερα το πράγμα, αλλά σήμερα δεν παλεύεται. Σε κάθε δεύτερο κλικ βλέπω το μήνυμα που γράφω στο πρώτο Post και στο reload δεν μπορώ να δω τα νέα μηνύμα, γιατί υπάρχει ο περιορισμός των 20 sec.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολυ συχνα οχι ομως παντα συμβαινει ετσι:

ως επισκεπτης γραφω στην γραμμη διευθυνσεων www.greekmeds.gr και παταω go

με οδηγeει στη σελιδα http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?act=home

παταω Ενεργές συζητήσεις σήμερα

αποτελεσμα cgi error

με refresh "φτιαχνει" δηλαδη με οδηγει στο Board Message για τα 20 sec

---

παρομοια αλληλουχια και οταν ειμαι login και παταω view new posts.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ως επισκεπτης γραφω στην γραμμη διευθυνσεων www.greekmeds.gr και παταω go

με οδηγeει στη σελιδα http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?act=home

παταω Ενεργές συζητήσεις σήμερα

αποτελεσμα cgi error

με refresh "φτιαχνει" δηλαδη με οδηγει στο Board Message για τα 20 sec

ακριβώς έτσι είναι όπως τα λέει ο kikitsa.

Επίσης, καμιά φορά πετάει cgi error όταν κανεις submit ενα ποστ και έχω παρατηρήσει ότι αυτό συμβαίνει συχνότερα όταν τα ποστ είναι μακροσκελή (δε μου το κανει δηλαδή όταν γράφω 2-3 γραμμές) και επομένως όταν γράφω πολύ χρόνο πριν κανω submit. Σε τεστ που έκανα γράφοντας τα μεγάλα ποστ στο word και κανοντας απλά copy-paste το πρόβλημα εξαφανίστηκε (τυχαίο?, ίσως)

Καμιά φορά, όπως πχ χτες δε μου ανοίγει καθόλου η κεντρική σελίδα στα καλα καθουμενα. το πρόβλημα χτες διορθώθηκε εντός 10 λεπτών, ενώ οι browsers ανοιγαν τις αλλες σελίδες κανονικά

Το πρόβλημα με το login νομίζω μου έχει εμφανιστεί μια φορά μόνο. προσέξτε όμως (μια και αρκετοί χρησιμοποιούν 2 browsers) οτι αν πχ έχετε κανει Login με το mozilla (χωρίς φυσικά να κάνετε logout όταν τον κλείσετε) και μετά κάνετε login με τον iexplorer, την επόμενη φορά που θα ανοίξετε το mozilla ο κωδικός χάνεται και θα χρειαστεί να ξανακάνετε login. Ακολούθως, αν μετά το 2ο Login με το mozilla ανοίξετε τον iexplorer ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΤΕ LOGIN. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στην αναβάθμιση (μια και μεχρι προτινος χρησιμοποιούσα 1 browser για το gm), αλλά είναι ένα σταθερό πρόβλημα

ΥΓ: όσοι δε μπορείτε να προσθέσετε φίλους σας πηγαίνετε: my controls --> edit personal portal information --> moderation options --> new friends και τσεκάρετε την επιλογή "disabled-allow addition without approving"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: όσοι δε μπορείτε να προσθέσετε φίλους σας πηγαίνετε: my controls --> edit personal portal information --> moderation options --> new friends και τσεκάρετε την επιλογή "disabled-allow addition without approving"

Εμένα δεν εμφανίζονται αυτά που λες όμως ... :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν στέλνω pm,συνήθως,μου βγάζει CGI error,όπως κι όταν απαντώ χρησιμοποιώντας την επιλογή fast reply ή κανονικά (βέβαια τώρα συμβαίνει λιγότερο συχνά,αλλά συμβαίνει).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσέξτε όμως (μια και αρκετοί χρησιμοποιούν 2 browsers) οτι αν πχ έχετε κανει Login με το mozilla (χωρίς φυσικά να κάνετε logout όταν τον κλείσετε) και μετά κάνετε login με τον iexplorer, την επόμενη φορά που θα ανοίξετε το mozilla ο κωδικός χάνεται και θα χρειαστεί να ξανακάνετε login. Ακολούθως, αν μετά το 2ο Login με το mozilla ανοίξετε τον iexplorer ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΤΕ LOGIN. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στην αναβάθμιση (μια και μεχρι προτινος χρησιμοποιούσα 1 browser για το gm), αλλά είναι ένα σταθερό πρόβλημα

ΥΓ: όσοι δε μπορείτε να προσθέσετε φίλους σας πηγαίνετε: my controls --> edit personal portal information --> moderation options --> new friends και τσεκάρετε την επιλογή "disabled-allow addition without approving"

1) Αυτό πάντα συνέβαινε και πάντα θα συμβαίνει, άμα κάνεις log in από διαφορετικό browser ή διαφορετικό pc ή διαφορετικό οτιδήποτε, μετά θέλει ξανά log in...

2) Αυτό είναι για να σε προσθέτουν οι άλλοι, όχι για να προσθέτεις εσύ νέους φίλους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)δε μπορω να κανω προσθηκη στα φιλαρακια

κ 2)πολλες φορες οταν απαντω σε τοπικ μου βγαζει κατι" misbehaived by not returning url" η καπως ετσι δε το θυμαμαι ακριβως...

και εμένα αυτά τα 2 μου συμβαίνουν...

ΥΓ: όσοι δε μπορείτε να προσθέσετε φίλους σας πηγαίνετε: my controls --> edit personal portal information --> moderation options --> new friends και τσεκάρετε την επιλογή "disabled-allow addition without approving"

Εμένα δεν εμφανίζονται αυτά που λες όμως ... :huh:

ούτε εμένα εμφανίζονται... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, τις επόμενες ώρες θέλω να επαναλάβετε όσα πράγματα σας βγάζουν πρόβλημα. Όσο περισσότερα, τόσο καλύτερα γιατί καταγράφονται σε ένα log και έτσι θα βοηθήσουν τους αρμόδιους να βρουν λύση! :)

ΥΓ. δεν εννοώ να πατάτε 100 φορές το ίδιο πρόβλημα......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε σεις μου σβηστηκαν καμια πενταρια μειλ απο τα εισερχομενα χωρις να τα κανω εγω delete

ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ εγινε?

ενας moderator καποιος τελοσπαντων ας μου εξηγησει σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ :angry:

καδος με deleted απ οτι κοιταξα δεν υπαρχει.οποτε τιιιιιιιιι????πανε τα μηνυματα??

ρε μαγκες μερικα δεν προλαβα καν τα διαβασω τι στο διαολο συνεβη πειτε μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στείλε ΠΜ σε κάποιον admin... :)

usmeds σου χω πει ποτε οτι σε παω?

μαλλον οχι ε??

ε στο λεω τωρα.

ασχετο μεν αλλα μιας που μου ρθε στο λεω

σε παω γιατι εισαι καλων προθεσεων

σε παω που αφιερωνεις τοσο χρονο και βοηθας οπου μπορεις χωρις να χεις κανενα απολυτως οφελος

και μ αρεσει που ενω αυτη η χωρα δεν ηταν ικανη να σου προσφερει ολα οσα ηθελες,γι αυτο και εφυγες,της εχεις αδυναμια και την αγαπας...εισαι τρυφερος απεναντι της ας την ξερεις καλα.της υπενθυμιζεις τα χαλια της. αλλα της δειχνεις τρυφεροτητα..επιμενω

σε βλεπω που ενω εχεις ξεφυγει απο τη μιζερια της ενημερωνεσαι για τα παντα της εισαι αμερικα αλλα ειναι σαν να σαι εδω......κανω λαθος???Ι bet θα ξερεις πολλα περισσοτερα για το τι παιζει εδω απο αρκετους αλλους που ναι μεν ζουν εδω κοιμουνται ορθιοι δε

ξερω πως νιωθεις

θα θελες τοσο πολυ αυτη τη στιγμη να ζεις εδω τοοοοσο πολυ......

απο την αλλη ομως ξερεις καλα να ρθεις να κανεις τι??????? η ζωη δεν ειναι μονο ηλιος θαλασσα νησια και φραπεδιες και η ελλαδα μονο αυτα εχει να προσφερει

εκτος βεβαια αν παιζει πακετο προγονου..

με μια ετοιμη χοντρη τσεπη ολα αλλαζουν

Οι μοντερέιτορς δεν έχουν πρόσβαση σε τόσο προσωπικά στοιχεία (και νομίζω ούτε οι αντμιν).

moderators admin .... ο,τι τεσπα σε απ αυτο κανει για την περιπτωση μου

μη με βαζετε τωρα να μαθαινω και ιεραρχιες τετοιου ειδους

μου φτανει το λεκτορας,επικουρος,αναπληρωτης,καθηγητης...................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στείλε ΠΜ σε κάποιον admin... :)

;) Σωστοοοοοος :)

Νομίζω να το αναφέρουμε και αυτό στα προβλήματα μια που τις τελευταίες μέρες κάτι ανάλογο συνέβει και σε μένα, δε ξέρω αν σβήστηκαν εισερχόμενα αλλά tracked σίγουρα εξαφανίστηκαν :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλο ένα που συμβαίνει είναι πως αν πάω να δω το προφίλ χρήστη πατώντας πάνω στο όνομά του πλάι σε ένα του ποστ, ενώ δεν είναι online, μου εμφανίζει ένα μικρό παράθυρο με 3-4 επιλογές, μα δε δουλεύει καμιά ... αν δεν τον πετύχω online να κάνω κλίκ πάνω στο όνομά του από τη λίστα μελών online στην πρώτη σελίδα δε μπορώ να δω ούτε προφίλ ούτε να στείλω πμ δηλαδή :huh:

Επίσης κάτι πρέπει να συμβαίνει με τα πμ αλλά δε μπορώ να το μεταφέρω εγώ:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...c=15128&hl=

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο ασχετο κανει log out παρολο που εχω remember

Οταν παω να στειλω πμ ή fast reply ή new topic The specified CGI application misbehaved by not returning a complete set of HTTP headers.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πιο αστείο απ΄όσα έχω δει μετά την αναβάθμιση (και έχω δει πολλά) είναι πως πάρα πολλά πλήκτρα που δεν έχω κάν όταν είμαι logged-in τα βλέπω μια χαρά όταν είμαι logged-out :lol: και μερικά δουλεύουν κιόλα emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πιο αστείο απ΄όσα έχω δει μετά την αναβάθμιση (και έχω δει πολλά) είναι πως πάρα πολλά πλήκτρα που δεν έχω κάν όταν είμαι logged-in τα βλέπω μια χαρά όταν είμαι logged-out :lol: και μερικά δουλεύουν κιόλα emeleos

οντως το παρατηρησα και γω αυτο....το σαιτ φαντασμα...μπουαα...φερτε μας παπατσακαλο για εξορκισμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να προσθέσω ότι όταν βγάζει την ένδειξη CGI error μετά την υποβολή post,όσες φορές επιχειρώ να κάνω ανανέωση,τόσες φορές επαναλαμβάνονται αυτά που είχα αρχικά γράψει.....Έτσι,αν κλείσω τη σελίδα και ξαναμπώ,δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα επανάληψης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

usmeds σου χω πει ποτε οτι σε παω?

μαλλον οχι ε??

ε στο λεω τωρα.

ασχετο μεν αλλα μιας που μου ρθε στο λεω

σε παω γιατι εισαι καλων προθεσεων

σε παω που αφιερωνεις τοσο χρονο και βοηθας οπου μπορεις χωρις να χεις κανενα απολυτως οφελος

και μ αρεσει που ενω αυτη η χωρα δεν ηταν ικανη να σου προσφερει ολα οσα ηθελες,γι αυτο και εφυγες,της εχεις αδυναμια και την αγαπας...εισαι τρυφερος απεναντι της ας την ξερεις καλα.της υπενθυμιζεις τα χαλια της. αλλα της δειχνεις τρυφεροτητα..επιμενω

σε βλεπω που ενω εχεις ξεφυγει απο τη μιζερια της ενημερωνεσαι για τα παντα της εισαι αμερικα αλλα ειναι σαν να σαι εδω......κανω λαθος???Ι bet θα ξερεις πολλα περισσοτερα για το τι παιζει εδω απο αρκετους αλλους που ναι μεν ζουν εδω κοιμουνται ορθιοι δε

ξερω πως νιωθεις

θα θελες τοσο πολυ αυτη τη στιγμη να ζεις εδω τοοοοσο πολυ......

απο την αλλη ομως ξερεις καλα να ρθεις να κανεις τι??????? η ζωη δεν ειναι μονο ηλιος θαλασσα νησια και φραπεδιες και η ελλαδα μονο αυτα εχει να προσφερει

εκτος βεβαια αν παιζει πακετο προγονου..

με μια ετοιμη χοντρη τσεπη ολα αλλαζουν

Είμαι εντελώς emofftopic , το ξέρω, αλλά δεν μπορούσα να το αφήσω ασχολίαστο...

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. emblush

Σίγουρα εξακολουθώ να ενδιαφέρομαι για το τι συμβαίνει στην Ελλάδα.

Σε προσωπικό επίπεδο τα συναισθήματα μου δεν είναι τόσο αρνητικά όσο θα νόμιζε κανείς.

Η χώρα αυτή με σπούδασε χωρίς να γίνω βάρος στην οικογένεια μου (ή ακόμα χειρότερα να αναγκαστώ να χρεωθώ). Και αν πραγματικά ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να κάνει αξιοπρεπέστατες σπουδές σε οποιοδήποτε πανεπιστήμιο του κόσμου.

Επιπλέον μου έδωσε κίνητρα να παλέψω για κάτι καλύτερο. Αν είχα την θέση να με περιμένει μετά το πτυχίο, μπορεί να μην έμπαινα στον κόπο να προσπαθήσω να βγω έξω... :rolleyes:

Δεν έχω καμία ιδιαίτερη φαγούρα να γυρίσω πίσω.

Έχω βρει τους ρυθμούς μου εδώ και έχω φτιάξει μια καλή προσωπική και επαγγελματική ζωή. :)

Από εκεί και πέρα δεν διαφωνώ με την εκτίμηση σου. Αν οι πρόγονοι μου είχαν προνοήσει ώστε να μπορούσα να κάνω διαρκώς τζετ-σέτινγκ, σίγουρα ένα μεγάλο μέρος της ζωής μου θα το περνούσα στα Ελληνικά νησιά. :PB)

Αν ήταν όμως να πρέπει να δουλεύω (από πιτσαδόρος μέχρι και βιομήχανος) μάλλον θα προτιμούσα να ζω κάπου λιγότερο βαλκανικά... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για πείτε μου.... εξακολουθεί να βγάζει αυτό το cgi error ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.