Jump to content

Ιατρικα Ανεκδοτα


LysergicAcid

Recommended Posts

Δεν ξέρω την απάντηση, αλλά μπορώ να υποθέσω...! Στο αυτί;;;; :roll:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπε:"Ααααα...ευχαριστώ πολύ..είστε τόοοσο καλός...δεν είχα τέτοιο στο σπίτι..να'στε καλά,γιατρέ μου!!! ", το έβαλε στην τσέπη του και έφυγε χαμογελαστός! :wink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε βλέπω κούκλα ΚΑΙ σήμερα χρυσή μου...!!!! :wink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε λοιπόν, ο τύπος έβαλε όντως το θερμόμετρο στο αυτί του! Ο BarKingdom και ο συνοδός του Αλβανού ακόμα γελάνε...

Η Βασίλω κέρδισε επάξια ένα Σαββατοκύριακο με τον Μάστορα, στην επιβλητική έπαυλη του δεύτερου στην Τανάγρα. Ενστάσεις από θαυμάστριες του εν λόγω ζαν πρεμιέ δε θα δεχτούμε αλλά και να δεχτούμε θα αδιαφορήσουμε παγερά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν πάντως το έβαζε στο απευθυσμένο του...μπράβο του.Εκεί θα έπαιρνε την πιο αξιόπιστη ένδειξη εσωτερικής θερμοκρασίας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσύ εκεί το βάζεις;;;; :bloodomen::bloodomen::bloodomen:

Δε θέλω να φανταστώ να το κάνουν αυτό με κοινόχρηστα θερμόμετρα!!!! :roll:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο εκεί Βασίλωμ'.Αχ,σα να 'χω πυρετούλι πάλι...πάω να βάλω θερμόμετρο...

8)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πώς έλεγε ένα τραγούδι....38 κι οχτώ,39 κι εννιά.... :multicolor:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ασθενής πάσχει από δυνατούς πονοκεφάλους επί χρόνια. Όσο και αν έχει προσπαθήσει με τις συνηθισμένες θεραπείες, τα αποτελέσματα είναι απογοητευτικά και οι πονοκέφαλοι επιμένουν. Σε κάποια στιγμή, ο οικογενειακός του γιατρός, του συστήνει έναν ειδικό γιατρό στους πονοκεφάλους.

Αμέσως τον επισκέπτεται και ο γιατρός ρωτάει τον ασθενή να του περιγράψει τα συμπτώματα του πονοκεφάλου που τον παιδεύει τόσα χρόνια:

- Eίναι από αυτούς τους ενοχλητικούς πονοκεφάλους, σαν ένα μαχαίρι που τρυπάει το κρανίο μου και...

Ο γιατρός τον διακόπτει και συνεχίζει:

- ...και σαν ένα σφυρί χτυπάει με δύναμη, απανωτά τα μηλίγγια σου και ειδικότερα πίσω από το αριστερό αυτί.

- Ναι. Ακριβώς. Πώς το ξέρετε;

- Αγαπητέ μου... ξεχνάτε ότι είμαι ο μεγαλύτερος ειδικός στο θέμα των πονοκεφάλων. Όμως πέρα από αυτό, παλιότερα υπέφερα και εγώ από αυτό το είδος πονοκέφαλου για πάρα πολλά χρόνια. Προκαλείται από μια ένταση στους μυώνες της βάσης του κρανίου. Αυτή η ένταση περνάει και ενισχύεται καθώς ανεβαίνει προς την κορυφή του κεφαλιού και εκτονώνεται με τον δυνατό αυτόν πόνο πίσω από το αυτί σας. Ορίστε ο τρόπος με τον οποίο το αντιμετώπισα. Είναι πολύ απλός και αποτελεσματικός: Κάθε μέρα έκανα στοματικό έρωτα στην γυναίκα μου. Όταν εκείνη τελείωνε, πίεζε με όλη της την δύναμη και τα δύο πόδια της πάνω στο κεφάλι μου και με αυτόν τον τρόπο ανακούφιζε την ένταση στο κεφάλι μου. Δοκιμάστε το, κάθε μέρα επί δύο εβδομάδες και ελάτε πάλι να μου πείτε πώς πήγε η θεραπεία.

Σε δυο εβδομάδες ο τύπος ξανάρχεται και ο γιατρός τον ρωτάει:

- Λοιπόν; Πώς πήγε;

- Γιατρέ μου, νιώθω σαν άλλος άνθρωπος!! Περίφημα. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν ξαναείχα άλλους πονοκεφάλους από τότε που άρχισα αυτήν την θεραπεία. Δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω. Α, ναι... επί τη ευκαιρία, έχετε ένα θαυμάσιο σπίτι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...


The telephone rings and an answering machine answers:"Welcome to the psychiatric hotline"
..If you are obsessive compulsive please press one repeatedly.
..If you are co-dependant please ask someone to press 2.
..If you have multiple personalities please press 3,4,5 and 6.
..If you are paranoid/delusional-we know who you are and what you want-just stay on the line so that we can trace your call.
..If your are a schizophrenic listen carefully and a little voice will tell you which number to press.
..If your are manic depressive it doesn't matter which number you press....no one will answer anyway.

(greeklish)



Και φαντάσου να αποτελέσει μελλοντική πραγματικότητα. Ε, ρε τι έχει να γίνει !
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 years later...

Χτυπά το τηλέφωνο μέσα στη μέση της νύχτας, το σηκώνει ο γιατρός αγουροξυπνημένος και
ακούει την φωνή ενός συναδέλφου του:
- Χρειαζόμαστε τέταρτο για το πόκερ, λέει ο φίλος.
- Έρχομαι αμέσως, ψιθυρίζει αυτός.
- Αγάπη μου, είναι κάτι σοβαρό; ρωτάει η σύζυγος του γιατρού.
- Πολύ! Να φανταστείς είναι ήδη τρεις γιατροί εκεί!!!

----------------------

-Γιατρέ τι να κάνω με την παχυσαρκία; Έχω δοκιμάσει τα πάντα.

-Σταμάτα να δοκιμάζεις τα πάντα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.