Jump to content

Greekmeds Hall of Fame


trivialx

Recommended Posts

Σε μία αποκάλυψη σοκ, παρουσιάζω τα μέλη- "χρήστες" που απασχόλησαν τον πειθαρχικό έλεγχο του greekmeds παραπάνω από κάθε άλλον αυτά τα 5 χρόνια..

Τρίτη θέση:

Γιατί έδωσε άλλη διάσταση στην έννοια του δικατσομάχου, για την αμεσότητα έκφρασης και την καλή του κουβέντα.

- dinaras

Δεύτερη θέση:

Γιατί μας έμαθε πως μπορείς να φτιάξεις πρόταση μόνο με το ρήμα γαμάω.

Τον ευχαριστούμε.

- Πότης

Πρώτη θέση:

Γιατί το edit, το delete, το block, το moderator preview και το ban φάνηκαν λίγα.

Γιατί έγραψε έστω και λίγο πίσω από proxy

Γιατί η invision δούλεψε τη νέα της έκδοση πάνω του

Γιατί έκανε 2-3 χιλιάδες ανθρώπους να βγάζουνε αφρούς.

Χωρίς πολλές συστάσεις...

-Medicus Chirurgus aka Prof.Wizard

p.s. Νομίζω ότι μία από τις πιο ιστορικές στιγμές (για όσους θυμούνται) είναι η σύγκρουση Prof.Wizard - dinaras σε τρία παράλληλα τόπικ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει και άλλους δυνατούς παίκτες όμως! Μερικοί έχουν δώσει το όνομά τους σε ποστ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύω ότι ο Prof wizard έχει γράψει ιστορία. Κάποιος τον είχε μεγάλο άχτι και είχε βγάλει όλη την διαδικτυακή του δραστηριότητα στην φόρα ('γράφεις εδώ κι εκεί και παραπέρα')...πολύ γέλιο. Και τώρα έχουμε vamos και sven...απλά αυτοί ανταλάσσουν πμ...δεν το κάνουν δημόσια :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε μία αποκάλυψη σοκ, παρουσιάζω τα μέλη- "χρήστες" που απασχόλησαν τον πειθαρχικό έλεγχο του greekmeds παραπάνω από κάθε άλλον αυτά τα 5 χρόνια..

Τρίτη θέση:

Γιατί έδωσε άλλη διάσταση στην έννοια του δικατσομάχου, για την αμεσότητα έκφρασης και την καλή του κουβέντα.

- dinaras

Δεύτερη θέση:

Γιατί μας έμαθε πως μπορείς να φτιάξεις πρόταση μόνο με το ρήμα γαμάω.

Τον ευχαριστούμε.

- Πότης

Πρώτη θέση:

Γιατί το edit, το delete, το block, το moderator preview και το ban φάνηκαν λίγα.

Γιατί έγραψε έστω και λίγο πίσω από proxy

Γιατί η invision δούλεψε τη νέα της έκδοση πάνω του

Γιατί έκανε 2-3 χιλιάδες ανθρώπους να βγάζουνε αφρούς.

Χωρίς πολλές συστάσεις...

-Medicus Chirurgus aka Prof.Wizard

p.s. Νομίζω ότι μία από τις πιο ιστορικές στιγμές (για όσους θυμούνται) είναι η σύγκρουση Prof.Wizard - dinaras σε τρία παράλληλα τόπικ.

Ελα τωρα ερασιτεχνισμους. Θελουμε και κειμενα. Εγω για παραδειγμα τον δευτερο στην σειρα δεν τον εχω απολαυσει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τους σύγχρονους νομίζω ο Ρουμάνος, συνεχίζει αντάξια το δύσκολο έργο των προκατόχων του

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dudes o prof ηταν μεγαλη μορφη....δεν θα ξεχασω ποτε αυτον τον αντρακλα που ετυχε μια μερα να την παιξει...13..ποσες ειχε πει?...φορες...ηταν μια απολαυση να τον διαβαζεις!

φανταζομαι τωρα θα κανει πειραματα σε ποντικια στο μακρινο κ κρυο Χαρβαρντ για την παραγωγη του ειδους με πολυχρωμες βλεφαριδες-ας ειναι καλα το παιδι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dudes o prof ηταν μεγαλη μορφη....δεν θα ξεχασω ποτε αυτον τον αντρακλα που ετυχε μια μερα να την παιξει...13..ποσες ειχε πει?...φορες...ηταν μια απολαυση να τον διαβαζεις!

ας ειναι καλα το παιδι!

:anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΕΓΑΛΕ !

Αυτό δεν έτυχε να το διαβάσω !

Αλλά είχε πολύ πλάκα πως διακαιολογούσε τις επιλογές του !

Έχω ρίξει φοβερό γέλιο ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απλά μια ερώτηση , ξέρει κανείς τι κάνει αυτή η ψυχή ?

μπλογκαρει :lol:

http://freeneuron.blogspot.com

εκει που τωρα γραφει kensai πριν λιγες εβδομαδες εγραφε το ονομα του :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω τι να σχολιάσω..

Τα χέρια μου τρέμουν απο συγκίνηση..

Έχω τσακωθεί και με τους 3 και μάλιστα με τους 2 πρώτους είχαμε ανταλλαγή απίστευτων πμ...

Είχα κουραστεί τόσο πολύ που δεν μπήκα στο φόρουμ για 3-4 μήνες (όχι ότι πήρε και κανείς χαμπάρι ότι έλειπα).

Πάντως χωρίς τον προφ το φόρουμ ποτέ δε θα είναι πια το ίδιο..

Η συμμετοχή του ανεκτίμητη..

Αν κάποιος τον γνωρίζει ας τον παρακαλέσει να γυρίσει πίσω..

Σοβαρά το λέω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dudes o prof ηταν μεγαλη μορφη....δεν θα ξεχασω ποτε αυτον τον αντρακλα που ετυχε μια μερα να την παιξει...13..ποσες ειχε πει?...φορες...ηταν μια απολαυση να τον διαβαζεις!

φανταζομαι τωρα θα κανει πειραματα σε ποντικια στο μακρινο κ κρυο Χαρβαρντ για την παραγωγη του ειδους με πολυχρωμες βλεφαριδες-ας ειναι καλα το παιδι!

:blink::o Ελπιζω να μην εμπαινε μεσω Internet Caffe...

Ετσι εξηγειται η εξαφανιση του, απο το πολυ το τ@κ@ τ@κ@ embyebyeembomb . Ο θεος ας τον αναπαυσει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο θεος ας τον αναπαυσει

Οκ, θα τον αναπαύσω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Prof γράφει ακόμα νομίζω στο rooster, στο αναθεώρηση.gr και σε διάφορα άλλα. Μάλλον όμως θα αλλάξει ψευδώνυμο... του την έλεγαν παντού επειδή είχε σε καμιά 10αριά fora πάνω απο 1000 ποστ στο καθένα.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Ο άνθρωπος είχε ασύρματη σύνδεση, έγραφε γρήγορα και σε ό,τι του έλεγαν απαντούσε. Έτσι ανεβαίνει το ποστόμετρο!

Του Πότη (και των δεκάδων κλώνων του) το 90% των ποστ είναι στο ΧΥΤΑ... Ούτε λιμενεργάτης δεν άντεχε να τον διαβάζει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Prof γράφει ακόμα νομίζω στο rooster, στο αναθεώρηση.gr και σε διάφορα άλλα. Μάλλον όμως θα αλλάξει ψευδώνυμο... του την έλεγαν παντού επειδή είχε σε καμιά 10αριά fora πάνω απο 1000 ποστ στο καθένα.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Ο άνθρωπος είχε ασύρματη σύνδεση, έγραφε γρήγορα και σε ό,τι του έλεγαν απαντούσε. Έτσι ανεβαίνει το ποστόμετρο!

Του Πότη (και των δεκάδων κλώνων του) το 90% των ποστ είναι στο ΧΥΤΑ... Ούτε λιμενεργάτης δεν άντεχε να τον διαβάζει!

Ας βγαλουμε κατι δειγματοληπτικο. Για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι. Αφου οι δικατσομαχιες εχουν εκφυλιστει τελειως....Δεν παει αλλο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει και άλλους δυνατούς παίκτες όμως! Μερικοί έχουν δώσει το όνομά τους σε ποστ...

Κοίτα,

Για πρώτη-δεύτερη θέση, δεν υπήρξε σκέψη.

Το χάλκινο με προβλημάτισε να πω την πικρή αλήθεια...

Ήταν μάχη στα σημεία με κάτι norma κ.λ.π.

Η επικράτηση ήρθε καθαρά λόγω σουρρεαλισμού και βασικά έχω μια μικρή εντύπωση ότι στο βάθρο τον τράβηξε ο wizard.

Άντε.. του χρόνου πάλι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει και άλλους δυνατούς παίκτες όμως! Μερικοί έχουν δώσει το όνομά τους σε ποστ...

Κοίτα,

Για πρώτη-δεύτερη θέση, δεν υπήρξε σκέψη.

Το χάλκινο με προβλημάτισε να πω την πικρή αλήθεια...

Ήταν μάχη στα σημεία με κάτι norma κ.λ.π.

Η επικράτηση ήρθε καθαρά λόγω σουρρεαλισμού και βασικά έχω μια μικρή εντύπωση ότι στο βάθρο τον τράβηξε ο wizard.

Άντε.. του χρόνου πάλι.

Τρίβιαλ θα διαφωνήσω...

Μετά την απόκτηση πρόσβασης στο ΧΥΤΑ, μου δόθηκε η ευκαιρία να ξεθάψω περασμένα τόπικ. Βλεπω εναν Ποτη με warn level 80% και λεω κατσε δω εχει ψωμί η υπόθεση...Επαθα την πλάκα μου...τίποτ'άλλο δε σου λέω...

Πρόκειται για ΑΤΟΜΑΡΑ... Dinares και αηδίες...

Ετσι προτείνω αφού ο Prof.Wizard είναι δικαιωματικά πρώτος, να δοθούν 2 μετάλλια (αργυρό και χάλκινο) στον Πότη, τιμής ένεκεν.

γιατί ένα ίσον κανένα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Ποτης ειναι ακομη στο φορουμ.

Απλα γραφει με ενα απο τα νικς που αποφασισε πως της ταιριαζει περισσοτερο τελικα.

Αλλωστε με το να πληροφορεις κερδιζεις περισσοτερες συμπαθειες απο το να βριζεις 34pr0.gif!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά ποιά χρονιά ήταν όλα αυτά κι εγώ δεν ξέρω κανέναν από αυτούς που λέτε; Κανένα λινκ μπορεί να βάλει κανείς;

Σωστή η tsatsa.

Κοίτα απλό είναι.

Πήγαινε στο προφίλ του χρήστη που σε ενδιαφέρει και απ' τις options βρες τα ποστ του.

Ειδικά στον Προφ. θα βρείς άφθονο "υλικό" ... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ο Prof. ήταν προκλητικός και έλεγε ανακρίβειες.Επίσης είχε δικαιολογίες για όλα συχνά εντελώς κωμικές,του τύπου δε μου αρέσσει να κάνω ειδικότητα στις ΗΠΑ γιατί εκεί κάνει κρύο.Αλλαζε συνεχώς την κατεύθυνση και τους σκοπούς της συζήτησης,απαντούσε στους πάντες και έγραφε ανούσια πράγματα,οπότε ο κόσμος έχανε την υπομονή του.

Ο Dinaras δεν ήταν κακός αλλά είχε επηρρεαστεί από τις μεθόδους του ΛΑΟΣ και έγραφε κατεβατά όπου επανελάμβανε συνεχώς τα ίδια.Εάν ήταν περισσότερο εξοικονομημένος δεν θα κούραζε τους άλλους και σίγουρα δεν θα διαγραφόταν.

Ο Πότης ήταν αυτός που πραγματικά αποτελούε τη σύντμηση του μέλους προς διαγραφή.Προβόκαρε συνεχώς(παρίστανε το γιατρό,το φοιτητή της ιατρικής κλπ),μετέφερε ποστ μελών σε άλλα σάιτ και τις απαντήσεις από άλλα σάιτ στο greekmeds προκαλώντας σύγχυση,προέβαινε σε απειλές κλπ.Χάρη στον Πότη ο πρόέδρος της ΔΑΠ εμφανιζόταν να γράφει στο indymedia και οι αναρχικοί στο greekmeds ενώ αμφότεροι πολλώ απείχαν από τέτοιες προθέσεις.Εν γνώσει του υποβάθμιζε το φόρουμ,την ανωνυμία,τα πάντα.

Κατά τη γνώμη μου το ban πρέπει να αφορά πρωτίστως προβοκάτορες.Οι λοιποί όταν ξεφεύγουν λεκτικά απλώς ζημιώνουν την άποψη που εκπροσωπούν και η τιμωρία τους είναι τρόπον τινά αυτόματη καθώς η θέση τους αποδυναμώνεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.