Jump to content

ΑΓΓΛΙΚΑ


giachaforgr

Recommended Posts

Καλημέρα,

δεν είμαι ακόμα φοιτητής (βασικά φέτος δίνω πανελλήνιες). Θέλω να μάθω αν η σχολή σας έχει αγγλικά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα,

δεν είμαι ακόμα φοιτητής (βασικά φέτος δίνω πανελλήνιες). Θέλω να μάθω αν η σχολή σας έχει αγγλικά?

Δλδ αν δεν έχει δεν θα την προτιμήσεις; Τέλος πάντων, τώρα έχει κατάληψη. Μετά την κατάληψη, αγγλικά πάλι δεν θα έχει - θα έχει όμως το ΑΠΘ ! Είδες ιδέες που παίρνεις για το μηχανογραφικό σου; Άντε καλό διάβασμα - έχει και χαμηλότερη βάση το α-που-θου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φέτος για πρώτη φορά μπήκε μάθημα "Αγγλικής Ορολογίας", αν σε ενδιαφέρει. Πάντως μάθημα "Αγγλικά" όπου να διδάσκεται η γλώσσα αυτή καθαυτή, όχι, δεν έχουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μου λες βρε αγόρι μου...έτσι από περιέργεια: είσαι αποφασισμένος να πας Ιατρική και μόνο Ιατρική; Και αν ναι, γιατί σε απασχολούν τα....αγγλικά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μου λες βρε αγόρι μου...έτσι από περιέργεια: είσαι αποφασισμένος να πας Ιατρική και μόνο Ιατρική; Και αν ναι, γιατί σε απασχολούν τα....αγγλικά;

παρα το λογικο της διπλης αποριας ,

εγω θα του ευχηθω καλη επιτυχια , και θα του πω πως και τα γιαννενα εχουν μαθημα "αγγλικα 1 και 2"

αλλα κατι ακομα , γιατι κατι τετοιο περασε απ το μυαλο μου - που αφορα την 2η απορια της invitro -

αν ελπιζεις να μπεις στο πανεπιστημιο , και εκει να μαθεις τα αγγλικα που ισως τοσα χρονια δεν εκανες

μην ελπιζεις αδικα

το πανεπιστημιο σου δινει την δυνατοτητα να κανεις κατι που τοσα χρονια δεν μπορουσες

αλλα δεν την εκπληρωνει αυτο αυτην την δυνατοτητα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mε το καλημέρα σας, το αποπήρατε το παιδί. Μια πληροφορία ζήτησε. Ούτε σε γραμματεία της σχολής να δουλεύατε, τέτοια ξινίλα!

Καλή επιτυχία στις πανελλήνιες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Ιατρική Κρήτης έχει πάντως αρκετά:

Αγγλικά Α

Αγγλικά Β

Αγγλικά Γ

Αγγλικά Δ

Προχωρημένα Αγγλικά (Κατ' επιλογή)

Σημειώστε ότι για να τα δώσουμε με πρόοδο κ όχι στην εξεταστική τα παρακολουθούμε...

Φαίνεται νομίζω ξεκάθαρα η διεθνής εμβέλεια του τμήματος :P

Καλή επιτυχία στις πανελλήνιες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όλοι πέσατε έξω.Το παιδί μάλλον ρωτάει επειδή δεν ξέρει αγγλικά και δε θέλει να τα βρει μπροστά του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Ιατρική Κρήτης έχει πάντως αρκετά:

Αγγλικά Α

Αγγλικά Β

Αγγλικά Γ

Αγγλικά Δ

Προχωρημένα Αγγλικά (Κατ' επιλογή)

Σημειώστε ότι για να τα δώσουμε με πρόοδο κ όχι στην εξεταστική τα παρακολουθούμε...

Φαίνεται νομίζω ξεκάθαρα η διεθνής εμβέλεια του τμήματος :P

Καλή επιτυχία στις πανελλήνιες!

Κι εσύ στο Χάρβαντ; Και σε είχα παρεξηγήσει...Ω, ναι, μάθαμε Αγγλικά καλά στο Χάρβαντ, είναι αλήθεια. Και στην εποχή μου τουλάχιστον τις εργασίες τις ανακοινώναμε στα αγγλικά μέσα στην αίθουσα, όπως ακριβώς και στα διεθνή συνέδρια, δεν λέω.

Νικούλα, αν θέλει να γίνει καλός γιατρός φυσικά και θα τα βρει μπροστά του, είναι δυνατόν να μην διαβάζεις για ιατρική από Αγγλικό/Αμερικάνικο βιβλίο; Ενα Harisson μικρό έστω ρε παιδάκι μου...

Χμ....είναι;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νικούλα, αν θέλει να γίνει καλός γιατρός φυσικά και θα τα βρει μπροστά του, είναι δυνατόν να μην διαβάζεις για ιατρική από Αγγλικό/Αμερικάνικο βιβλίο; Ενα Harisson μικρό έστω ρε παιδάκι μου...

Χμ....είναι;;;

όχι βέβαια!το παιδί γι' αυτό ρωτάει μάλλον.Θα τα βρει μπροστά του σίγουρα.ας το αποθαρρύνουμε να έρθει στη σχολή μας.Εξάλλου αφού ήταν τυχερός κι έμαθε για το σάιτ μας,ας του ανοίξουμε τα μάτια πριν κάνει το μοιραίο λάθος κι αποφασίσει να έρθει ιατρική.Δεν είναι τα αγγλικά το πρόβλημα παιδί μου στην ιατρική.Είναι άλλα τα προβλήματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλή επιτυχία...

σε δίαφορες σχολές έχει όπως θα είδες πιο πάνω σε άλλες είναι ως επιλεγόμενο...

αν ρωτάς για βασικά αγγλικά να σε ενημερώσω ότι μέσω της φοιτητικής λέσχης σχηματίζονται διάφορα γκρουπάκια...(πληρώνεις ελάχιστα διδακτρα...)και δίνεις και για πτυχια...

στο συνιστώ...

και πάλι καλή επιτυχία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι βέβαια!το παιδί γι' αυτό ρωτάει μάλλον.Θα τα βρει μπροστά του σίγουρα.ας το αποθαρρύνουμε να έρθει στη σχολή μας.Εξάλλου αφού ήταν τυχερός κι έμαθε για το σάιτ μας,ας του ανοίξουμε τα μάτια πριν κάνει το μοιραίο λάθος κι αποφασίσει να έρθει ιατρική.Δεν είναι τα αγγλικά το πρόβλημα παιδί μου στην ιατρική.Είναι άλλα τα προβλήματα...

Καλά πας Νικούλα....λίγο στη γωνία αριστερά να δεις αν έρχομαι....ει, ωπ! εκεί, στάσου!

:D

ΥΓ: Φυσικά και θα το αποθαρρύνουμε (αν ξαναγράψει) θες να το ενθαρρύνουμε κιόλας;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά πας Νικούλα....λίγο στη γωνία αριστερά να δεις αν έρχομαι....ει, ωπ! εκεί, στάσου!

:D

ΥΓ: Φυσικά και θα το αποθαρρύνουμε (αν ξαναγράψει) θες να το ενθαρρύνουμε κιόλας;

Στάθηκα.τώρα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup τώρα έκανες τα εύκολα δύσκολα: αυτός από την "πορεία των μεταναστών" την παίρνει τηλέφωνο, αυτή στημένη-ακίνητη στα "αγγλικά" στέλνει μήνυμα, σιγά μη βρεθούν. Μας βλέπω άλλες 2-3 μέρες με εθνικοπατριωτική θεματολογία και πατροπαράδοτες οικογενειακές αξίες ;)

αχχ, δύσκολο το φλέρτ στη σημερινή εποχή του ... ίντερνετ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, να ανοίξω τώρα ένα τόπικ για συνάντηση στη Δήλο ή τους Δελφούς, όπου (υπό τη σκέπη του Ξένιου Δία) θα μπορούν να αγκαλιαστούν-επιτέλους-και να βαδίσουν ενωμένοι στην αιωνιότητα, αναλογιζόμενοι τα ονόματα των παιδιών τους: Παρμενίων-Ισίδωρος και Αντιγόνη-Ανναμαρία;

emelaela

ΥΓ: απαραίτητο πιστοποιητικό γέννησης παππούδων/γιαγιάδων αμφοτέρων, που θα κατοχυρώσει την καθαρότητα (πάππου προς πάππου) της ευγενικής τους καταγωγής (με το ανώτερο DNA).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εντός θέματος όπως πάντα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ινβίτρο μου θα γίνεις η νονά?

μια μεγαλη φιλια γεννιεται ...

ενα παιδι παντα γεφυρωνει το χασμα ...

μια νεα ζωη σηματοδοτει μια νεα αρχη ...

babydaffy_182461.gif

παναθεμα σας ,

θα με κανετε να κλαψω βρε ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ινβίτρο μου θα γίνεις η νονά?

Μα ναι, αλλά θα σας το βαφτίσω Χουάν Πέδρο ή Καρμελίτα-Κάρμεν κι άμα διαμαρτυρηθεί ο άλλος θα του πω: "...είναι μόνο ένα όνομα χρήστου..."

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα ναι, αλλά θα σας το βαφτίσω Χουάν Πέδρο ή Καρμελίτα-Κάρμεν κι άμα διαμαρτυρηθεί ο άλλος θα του πω: "...είναι μόνο ένα όνομα χρήστου..."

:anavwfwties:

όχι, θα το πούμε ινβίβο για να μη σου μοιάσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.