Jump to content

ΑΝΕΚΔΟΤΟ


kristin

Recommended Posts

Κάποτε μια μυγούλα ατένιζε στην παραλια τα κύματα πάνω σε ένα "πασαλακι". Εκεί που καθόταν σκάει myth η "φιλενάδα" της η οποια ήταν σε άσχημη κατάσταση, τσαλακωμένη και μισοδιαλυμένη.

-Τι έπαθες? τη ρωτάει

-Άσε.μπλέχτηκα στο μουστάκι ενός μηχανόβιου που πήγαινε με 200 στην παραλιακή και κόντεψα να σκοτωθώ.ευτυχώς κατάφερα και ξέφυγα...

-καλά είσαι χαζή? Άκου να δεις τι θα κανεις: θα πας να βρείς ένα μαγαζί,καφετερια κατά προτίμηση. Θα πας στις γυναικείες τουαλέτες και θα περιμένεις. Μόλις κάποια ανεβάζει την κιλότα θα τρέξεις και θα χωθείς μέσα. Θα δεις τι ωραία και ζεστά είναι (Αυτό το επιβεβαιώνω :D)

.

Tην άλλη μέρα το ίδιο σκηνικό με την μυγούλα να ατενίζει τα κύματα.και τσούρ nath πάλι η φιλενάδα της σε χειρότερη κατάσταση.

-Tι έπαθες ρε ?

-Άσε έκανα αυτό που μου είπες. Μπήκα μέσα, τι ωραία και ζεστά που ήταν... (Σας το είπα...) Τι διάολο έγινε και ξαναβρέθηκα στο μουστάκι του μηχανόβιου δεν κατάλαβα :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Last Reply

Ακολουθεί το περιβόητο ανέκδοτο που διετεινόμουν ότι εξαφανίστηκε χθες. Όπως θα διαπιστώσετε είχα κάποιο δίκιο στο να πιστεύω ότι μπορεί να ήμουν θύμα σαμποτάζ. Τελικά πρέπει να πόσταρα στο υπερπέραν (αδυνατώ να θέσω ως ενδεχόμενο το να προσπαθούσα να εισάγω δημοσίευση στο PubMed, που ήταν η άλλη σελίδα που είχα ανοιχτή!). Αν αύριο δεν υπάρχει εδώ ούτε αυτό, παρακαλώ τα τσιγάρα μου στη γυναικεία πτέρυγα, στο Δρομοκαΐτειο.)

Ένας τουρίστας στο Τόκιο βρέθηκε σ' ένα pet shop και κοίταζε τα ζωάκια. Κάποια στιγμή μπαίνει ένας κύριος και ζητάει έναν Excel-χιμπατζή. Ο πωλητής έγνεψε καταφατικά, χάθηκε για λίγο κι επέστρεψε μ' έναν χιμπατζή λέγοντας;

- "15.000 €, παρακαλώ!"

Ο πελάτης πλήρωσε κι έφυγε με το χιμπατζή. Έκπληκτος ο τουρίστας απευθύνθηκε στον πωλητή:

- "Πολύ ακριβός ο χιμπατζής, γιατί;"

- "Ο χιμπατζής αυτός είναι τέλειος στο Excel. Προγραμματίζει με ελάχιστα λάθη, πολύ γρήγορα και με μικρό κόστος" του απάντησε ο πωλητής. Ο τουρίστας πρόσεξε έναν άλλον χιμπατζή σε κλουβί με τιμή 25.000 €.

- "Ω, αυτός είναι ακόμη πιο ακριβός, τι κάνει αυτός;" ρώτησε πάλι.

- "Αυτός είναι ειδικός στον προγραμματισμό web. php, java, html, τα παίζει στα δάχτυλά του" απάντησε ο πωλητής. Σε λίγο το μάτι του τουρίστα έπεσε σ' έναν άλλον χιμπατζή, του οποίου η τιμή ήταν 50.000 €. Απευθύνθηκε και πάλι στον πωλητή, λέγοντάς του;

- "Αυτός κοστίζει περισσότερο απ' ό,τι οι άλλοι δυο μαζί. Τι ακριβώς κάνει αυτός;". Ο πωλητής του απάντησε;

- "Εγώ προσωπικά δεν τον έχω δει ποτέ να κάνει κάτι, έχω προσέξει όμως πως οι άλλοι χιμπατζήδες τον φωνάζουν Administrator..."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι δε βλέπω κανένα ανέκδοτο... Είσαι σίγουρη ότι το έγραψες??

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλήθεια λές;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Συμφωνεί κανείς με την karpa;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε πήρε η πάπια κλήση από την τροχαία?

Μικρή, όταν ήταν παπάκι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επισκέπτεται κάποιος πολίτης/πιστός τη μητρόπολη

και ζητεί τον μητροπολίτη ...

- Πού είναι ο σεβασμιότατος; Ρωτάει στην είσοδο του γραφείου.

- Κοιμάται, απαντάει ο γραμματέας/κλητήρας.

- Αααα, βρίσκεται στην αγκαλιά του Μορφέα ....

- Δεν ξέρω πώς το λένε το παιδί, ναύτης είναι ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν αύριο δεν υπάρχει εδώ ούτε αυτό, παρακαλώ τα τσιγάρα μου στη γυναικεία πτέρυγα, στο Δρομοκαΐτειο.)

Εδώ είναι, αλλά δεν βλέπω κάτι το αστείο (σα να έχει δίκαιον η κάρπα). Στο Βρωμοκαΐτειο δεν χρειάζεσαι σιγαρέττα, παρέχουν αφειδώς τα καλύτερα στούκας :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδώ είναι, αλλά δεν βλέπω κάτι το αστείο (σα να έχει δίκαιον η κάρπα). Στο Βρωμοκαΐτειο δεν χρειάζεσαι σιγαρέττα, παρέχουν αφειδώς τα καλύτερα στούκας  :P

Καλά το ψυλιάστηκα ότι δεν έχεις χιούμορ......αντίθετα με την karpa!

Βρε δεν θυμάσαι ότι οι νοσοκόμες μετράνε κάτι ψίχουλα που φτάνουν μόνο για δυο πακέτα;;;Όλο τράκα μου έκαναν....Σοκολάτα πώς θα παίρνω;;;Έχω κι άλλες ανάγκες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΥΟ ΤΥΠΟΙ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΚΑΙ ΚΟΒΟΥΝ ΔΡΟΜΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ.

ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΕΚΡΙΚΗ ΗΣΥΧΙΑ ΑΚΟΥΝΕ ΕΝΑ ''ΤΑΚ-ΤΑΚ-ΤΑΚ-ΤΑΚ''.ΠΑΓΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΡΟΜΟ, ΚΟΙΤΑΝΕ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΓΟΝΑΤΙΣΜΕΝΟ Σ'ΕΝΑ ΤΑΦΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΝΑ ΣΦΥΡΙ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΛΕΜΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ.

ΑΝΑΣΑΙΝΟΥΝ ΒΑΘΙΑ ΜΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ, ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΝΕ:

''ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΨΟΧΟΛΙΑΣΕΣ! ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ;''

ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ:

''ΤΙΠΟΤΑ ΜΩΡΕ, ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ''

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εισαγωγή στο Marketing

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις έναν ωραίο άντρα.

Τον πλησιάζεις και του λες "Είμαι καταπληκτική στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται

Direct Marketing.

----------------------------------------------------------

Είσαι σε ένα πάρτι με παρέα και βλέπεις έναν ωραίο άντρα.

Μια φίλη απ' την παρέα σου τον πλησιάζει, δείχνει εσένα, και του

λέει:

"Είναι καταπληκτική στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται

διαφήμιση.

----------------------------------------------------------

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις έναν ωραίο άντρα.

Το πλησιάζεις και παίρνεις τον αριθμό του τηλεφώνου του.

Την επόμενη μέρα τον παίρνεις τηλέφωνο και του λες

«Γεια, Είμαι καταπληκτική στο κρεβάτι.»

- Αυτό λέγεται

Telemarketing.

----------------------------------------------------------

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις έναν ωραίο άντρα.

Σηκώνεσαι, ισώνεις το φόρεμα σου. Τον πλησιάζεις και του κερνάς ένα ποτό.

Του λες «Μπορώ;» και του ισιώνεις τη γραβάτα ενώ ακουμπάς απαλά πάνω στο μπράτσο του, και του λες

«Α, επίσης Είμαι καταπληκτική στο κρεβάτι.»

- Αυτό λέγεται

δημόσιες σχέσεις.

----------------------------------------------------------

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις έναν ωραίο άντρα.

Σε πλησιάζει αυτός και σου λέει «Έμαθα πως Είσαι καταπληκτική στο κρεβάτι.»

- Αυτό λέγεται

αναγνώριση προϊόντος.

----------------------------------------------------------

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις έναν ωραίο άντρα.

Τον πλησιάζεις και τον πείθεις να πάρει την φίλη σου σπ! ίτι του.

- Αυτό λέγεται

πώληση προϊόντος.

---------------------------------------------------------

Αυτός όμως δεν είναι ευχαριστημένος με την απόδοση της φίλης σου, και έτσι σε παιρνει τηλέφωνο.

- Αυτό λέγεται

Τεχνική Υποστήριξη.

----------------------------------------------------------

Πας σε ένα πάρτι, και στον δρόμο διαπιστώνεις πως μέσα σε όλα αυτά τα σπίτια που περνάς μπορεί να υπάρχουν ωραίοι άντρες.

Σκαρφαλώνεις πάνω σε ένα απ'τα σπίτια που βρίσκονται ακριβώς στο μέσο της γειτονίας, και ξελαρυγγιάζεσαι φωνάζοντας

«Είμαι καταπληκτική στο κρεβάτι!»

- Αυτό λέγεται

Spam.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πεθαίνουν τρεις γυναίκες...φθάνουν μπροστά στη Πύλη του Ουρανού...να ‘σου κι ο άγιος-Πέτρος.

-Απέφευγες το σεξ στη Γη; ρωτάει την πρώτη.

-Απολύτως!

-Πολύ ωραία! πάρε αυτό το χρυσό κλειδί, ανοίγει την πόρτα του Παραδείσου.

Μετά γυρίζει στη δεύτερη:

-Εσύ;

-Ε, να, έτσι κι έτσι.

-Εντάξει, πάρε αυτό το ασημένιο κλειδί, ανοίγει την πόρτα του Καθαρτηρίου. Μετά ρωτάει την τρίτη:

-Κι εσύ;

-ουυυυυυυυυυ! εγώ ό,τι μπορείς κι ό,τι ΔΕΝ μπορείς να φανταστείς, το έκανα!

-Φίνα! Λέει ο άγιος-Πέτρος. Πάρε αυτό το κλειδί, είναι της γκαρσονιέρας μου, σ` ένα τεταρτάκι έρχομαι.

Σε κάλυψα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι...ΚΑΙ εγώ... :splaaaats:  emgoal  :antegeia:

emgoal

Σε κάλυψα.

Εννοώ ότι είμαι μία από τις τρεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

paparazzi_aggeliamikri.jpg

δεν είναι ακριβώς ανέκδοτο (ίσα ίσα που συμβαίνει και συχνά.... :P ), αλλά έχει τρομερό γέλιο...... emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emgoal 

Εννοώ ότι είμαι μία από τις τρεις.

Ποιά από τις τρείς;;;; :P:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Επηρεάστηκες από το σύμβολο που έβαλα, μου φαίνεται.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικά προτιμώ...

Godiva

εμείς είμαστε απλά παιδία του λαού... δε λέω καλοοοοοοο αλλα θα πονέσει η τσεπούλα μου emblush

εγώ πάντως βολεύομαι και με σοκολατάκια Λεωνίδας όπου δεν έχουμε στην Πάτρα emrantingemrantingemranting

άσε που και Godiva στην Πάτρα δσε βρίσκεις... και αμα την θες το βράδυ τι κάνεις; ενώ την LACTA πας στο περιπτέρι και κάνεις δουλειά σου :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καμιά αντίρρηση...

Για ένα απλό “fix” μια χαρά είναι η Lacta

και μάλιστα πολύ καλύτερη από την επιλογή που έχω εδώ (Hershey)

By the way.

Υπάρχουν ακόμα οι Milka?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κύριε-κύριε...να πω κι εγώ??? :P

Βασικά η Λάκτα sucks big time. Αντιθέτως, η ΙΟΝ Αμυγδάλου ρουλζζζζζζ τρελά, βλέπεις είναι η πρώτη μου αγάπη και παντοτινή :wub:

emoops sorry εννοούσα η πρώτη μου αγάπη μετά τον αγαπητότατο μεσιέ Λεφκάνδερ, με τέτοια ηλικία που έχει εξάλλου πώς να μην ήτουνε η πρώτη?

emarright Btw καλά κάνω και είμαι ψωνισμένη. Το αξίζω τα μάλα. Αν μπορείς κάντο και συ emfly

emarright Οι Milka κάτι μου θυμίζουν αλλά ουδεπώποτε ήμανε παιδί της σοκολάτας (ασχέτως αν έφαγα μια σοκολατόπιτα στην ΟΣΤΡΙΑ σήμερα.....ΚΟΛΑΣΗ emdevil ) αλλά δε φταίω εγώ...οι δύσκολες μέρες βλέπεις.... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Επηρεάστηκες από το σύμβολο που έβαλα, μου φαίνεται.

Χμ... μπορεί! δεν είμαι ομοφοβικός δεν τρώω :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.