Jump to content

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ...


kill_bill

Recommended Posts

καλησπέρα, οι απορίες μου είναι οι εξης: 1. ισχύει ότι αν δηλώσω σε νοσοκομείο που δεν χορηγεί πλήρη ειδικότητα, π.χ. 2,5 χρόνια παιδιατρικής, τότε το υπόλοιπο πρέπει οπωσδήποτε να το κάνω σε κάποιο από τα νοσοκομεία που δίνουν πλήρη? Δεν γίνεται να δηλώσω πάλι κάποιο περιφεριακό νοσοκομείο που να δίνει 6 μήνες, 1 χρόνο, κτλ????

και 2. γνωρίζει κανείς αν, έχοντας κάνει τα 2 χρόνια παιδιατρικής,και θέλω να δηλώσω για ειδικότητα αιματολογίας ή αλλεργιολογίας, θα πρέπει να κάνω τις ειδικότητες αυτές υποχρεωτικά σε νοσοκομεία παίδων, ή μπορώ να τις κάνω σε οποιοδήποτε από τα νοσοκομεία που τις χορηγούν???

σορρυ αν θίγω θέματα που έχετε ξανασυζητήσει, αλλά ξεκίνησα το ψάξιμο για τις ειδικότητες σχετικά πρόσφατα και είμαι λίγο χαμένη.. αν υπάρχει κάποιος γνώτης του θέματος ας απαντήσει please...emplease

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Το υπολοιπο πρεπει να γινεται σε νοσοκομειο που δινει πληρη.

2.Μπορεις να τις κανεις σε οποιδηποτε νοσοκομειο τις χορηγει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Το υπολοιπο πρεπει να γινεται σε νοσοκομειο που δινει πληρη.

2.Μπορεις να τις κανεις σε οποιδηποτε νοσοκομειο τις χορηγει.

Ευχαριστώ πολύ!!!!! emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα, οι απορίες μου είναι οι εξης:

1. ισχύει ότι αν δηλώσω σε νοσοκομείο που δεν χορηγεί πλήρη ειδικότητα, π.χ. 2,5 χρόνια παιδιατρικής, τότε το υπόλοιπο πρέπει οπωσδήποτε να το κάνω σε κάποιο από τα νοσοκομεία που δίνουν πλήρη? Δεν γίνεται να δηλώσω πάλι κάποιο περιφεριακό νοσοκομείο που να δίνει 6 μήνες, 1 χρόνο, κτλ????

δεν είναι απαραίτητο άφού δηλώσεις σε νοσοκομείο που δίνει κομμάτι μετά να δηλώσεις υποχρεωτικά σε νοσοκομείο που δίνει πλήρη ειδικότητα. απλά είσαι υποχρεωμένη να δηλώνεις από νοσοκομείο που δίνει μικρότερο κομμάτι σε νοσοκομείο που δίνει μεγαλύτερο και το τελευταίο νοσοκομείο υποχρεωτικά να ειναι αναγνωρισμένο να δίνει πλήρη ειδικότητα

εσύ που είσαι στα 2,5 χρόνια μπορείς να δηλώσεις πχ ένα που δίνει 3 χρόνια και μετά πλήρη αλλά σε καμία περίπτωση νοσοκομείο που δίνει μικρότερο χρόνο ειδικότητας

και 2. γνωρίζει κανείς αν, έχοντας κάνει τα 2 χρόνια παιδιατρικής,και θέλω να δηλώσω για ειδικότητα αιματολογίας ή αλλεργιολογίας, θα πρέπει να κάνω τις ειδικότητες αυτές υποχρεωτικά σε νοσοκομεία παίδων, ή μπορώ να τις κάνω σε οποιοδήποτε από τα νοσοκομεία που τις χορηγούν???

μπορείς να δηλώσεις όποιο νοσοκομείο επιθυμείς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα, οι απορίες μου είναι οι εξης:

1. ισχύει ότι αν δηλώσω σε νοσοκομείο που δεν χορηγεί πλήρη ειδικότητα, π.χ. 2,5 χρόνια παιδιατρικής, τότε το υπόλοιπο πρέπει οπωσδήποτε να το κάνω σε κάποιο από τα νοσοκομεία που δίνουν πλήρη? Δεν γίνεται να δηλώσω πάλι κάποιο περιφεριακό νοσοκομείο που να δίνει 6 μήνες, 1 χρόνο, κτλ????

δεν είναι απαραίτητο άφού δηλώσεις σε νοσοκομείο που δίνει κομμάτι μετά να δηλώσεις υποχρεωτικά σε νοσοκομείο που δίνει πλήρη ειδικότητα. απλά είσαι υποχρεωμένη να δηλώνεις από νοσοκομείο που δίνει μικρότερο κομμάτι σε νοσοκομείο που δίνει μεγαλύτερο και το τελευταίο νοσοκομείο υποχρεωτικά να ειναι αναγνωρισμένο να δίνει πλήρη ειδικότητα

εσύ που είσαι στα 2,5 χρόνια μπορείς να δηλώσεις πχ ένα που δίνει 3 χρόνια και μετά πλήρη αλλά σε καμία περίπτωση νοσοκομείο που δίνει μικρότερο χρόνο ειδικότητας

και 2. γνωρίζει κανείς αν, έχοντας κάνει τα 2 χρόνια παιδιατρικής,και θέλω να δηλώσω για ειδικότητα αιματολογίας ή αλλεργιολογίας, θα πρέπει να κάνω τις ειδικότητες αυτές υποχρεωτικά σε νοσοκομεία παίδων, ή μπορώ να τις κάνω σε οποιοδήποτε από τα νοσοκομεία που τις χορηγούν???

μπορείς να δηλώσεις όποιο νοσοκομείο επιθυμείς

Thanx ! Ήσασταν πολύ κατατοπιστικές και οι 2 σας. καλό βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.