Jump to content

Κι όμως έγινε κι αυτό..


asteraki21

Recommended Posts

Γενικά είμαι λίγο στο κόσμο μου..Σήμερα όμως η κορυφώση ήρθε όταν μια ώρα μετά που είχα φύγει από τη σχολή και ήμουν στην Πλάκα συνειδητοποίησα ότι ξέχασα το κινήτο μου τηλέφωνο κάπου,ή στη σχολή ή μου είχε πέσει στο τρόλλευ.Πήγα να σκάσω και στεναχωρέθηκα πάρα πολύ γιατί δεν το είχα ούτε ένα μήνα!Ευτυχώς που είχα μάζι μου τον δεύτερο αριθμό μου και πηρά στον αριθμό του χαμένου τηλεφώνου μήπως το ειχε βρει κανείς αλλά καθώς απλά χτυπούσε χωρις να γίνεται κάτι άλλο,πήρα στα κεντρικά γραφεία διεύθυνσης των τρολλευ και αφού τους εξήγησα τι έγινε,μου είπαν ότι αν δεν τους έλεγα τον κωδικό του τρόλλευ δεν θα μπορούσαν να ψάξουν!!Ευτυχώς ειχα κρατησει το εισητήριο και έγραφε τον κωδικο του μηχανήματος που το ακυρώνει..Την ώρα λοιπόν που ο ευγενεστατος συνομιλητης μου μιλούσε με τον οδήγο του τρολλευ για να του πει που να ψαξει μήπως και μου είχε πέσει το κινητο κάπου,ακούω την δεύτερη γραμμή του τηλεφώνου μου να χτυπάει και ήταν από τον χαμμένο μου αριθμό....!!!!Ευχαρίστησα λοιπόν τον κύριο από την διεύθυνση τρόλλευ γιατι πραγματικά ήταν πολύ ευγενικος για τα ελληνικά δεδομένα,και πήρα στο κινητό μου..Μου απάντησε κάποιος και μου είπε ότι βρήκε το τηλέφωνο μου και ότι είναι στο αναγνωστήριο της σχόλης για να πάω να τον βρω και να το πάρω..Δεν πίστευα στ αυτιά μου,όχι μόνο για την τύχη μου αλλά πιο πολύ για το πόσο πραγματικά καλό παιδί ήταν ο συγκεκριμένος άνθρωπος!Πήγα λοιπόν στη σχολή και τον βρήκα και το πήρα..

Τον ευχαριστώ πραγματικα πολυ μέσα απο εδώ γιατι δεν μιλησαμε καθόλου,ούτε πως τον λένε δεν ξέρω.Και τον ευχαριστώ πιο πολύ γιατί έδειξε ότι ακόμα υπάρχουν άνθρωποι,μέσα από αυτήν την μικρή,όπως θα πουν πολλοί,πράξη..Αν το διαβάσεις και θέλεις στείλε εδώ.Και πάλι σ΄ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλε γτ δεν πηρες το τηλ του παιδιου...να το ευχαριστησεις..? :P

Παντως εγω αν εβρισκα κινητο κ ηταν κοπελας...θα το επαιρνα...αν ηταν αντρα θα το επεστρεφα...με ανταλλαγμα...μουαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΟΟΛ!! Εγώ θα ζητούσα λεφτό..χιχι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.