Jump to content

Πελέ ή Μαραντόνα ή Ροναλντίνιο


Kaka'

Recommended Posts

Κοιτάζοντας τα αθλητικά topics δεν είδα κάποιο που να συγκρίνει τους κορυφαίους, κατά πολλούς, ποδοσφαιριστές όλων των εποχών:''Πελέ ή Μαραντόνα??'' είναι μια συζήτηση πολύ συχνή μεταξύ ημών των ποδοσφαιροφιλων.Τώρα προστίθεται και ο Ροναλντίνιο...

Λοιπόν, θα ήθελα την γνώμη σας είτε μονολεκτικά είτε με κάποια επιχειρήματα.(Για ευνόητους λόγους θετω τον εαυτό μου, Καka' 22,εκτός συναγωνισμού)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτάζοντας τα αθλητικά topics δεν είδα κάποιο που να συγκρίνει τους κορυφαίους, κατά πολλούς, ποδοσφαιριστές όλων των εποχών:''Πελέ ή Μαραντόνα??'' είναι μια συζήτηση πολύ συχνή μεταξύ ημών των ποδοσφαιροφιλων.Τώρα προστίθεται και ο Ροναλντίνιο...

Λοιπόν, θα ήθελα την γνώμη σας είτε μονολεκτικά είτε με κάποια επιχειρήματα.(Για ευνόητους λόγους θετω τον εαυτό μου, Καka' 22,εκτός συναγωνισμού)

Πελέ. Απλά δεν τον είδα να παίζει ποτέ, οπότε παραμένει ο μύθος.

Μια ιστορία (πραγματική λένε) κυκλοφορεί σχετικά με την απάντηση των 2 ποδοσφαιριστών όταν τους τέθηκε το ίδιο ερώτημα.

Οταν οι δημοσιογράφοι κάποτε ρώτησαν τον Πελέ ποιος είναι καλύτερος αυτός η ο Μαραντόνα, ο Πελέ απάντησε: "Δεν ξέρω ποιος είναι καλύτερος. Το σίγουρο είναι ότι εμένα με έστειλε ο Θεός στη γη για να παίζω ποδόσφαιρο."

Στη συνέχεια ρωτήθηκε ο Μαραντόνα: "Ποιος πιστευετε ότι ειναι καλύτερος ποδοσφαιριστής; Εσείς η ο Πελέ; Ο Πελέ μας είπε ότι τον έστειλε ο Θεός στη γη για να παίζει ποδόσφαιρο"

Και ο Μαραντόνα απάντησε:"Χμμ, δε θυμάμαι να έστειλα κανένα"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.