Jump to content

Με τη Βούλα τι θα γίνει?


xalia

Recommended Posts

Όπως υποθέτω έχετε ενημερωθει το Ασκληπειο Βούλας θα μετατραπεί σε ένα φρανκενσταϊνικο νοσοκομείο που θα ανήκει σε ιδιωτική εταιρεία (νομίζω στο Υγεία) αλλά θα ανήκει και στο δημόσιο (κάτι σαν το Ερ. Ντυνάν) αλλά στο πιο απροσδιοριστο και ασαφές. Όσο κι αν προσπάθησα να μάθω πιο πολλά, οι μόνες που φαίνεται να ασχολήθηκαν ήταν οι οικονομικές εφημερίδες που περιορίστηκαν στα οικονομικά κίνητρα και στην κίνηση των μετοχών και λιγότερο με το καθεστώς διοίκησης και λειτουργίας. Η απορία μου είναι

το διάστημα που θα χρειαστεί για να ολοκληρωθούν οι εργασίες...τι θα γίνει, θα λειτουργεί το νοσοκομείο ή θα υπολειτουργεί (θα το χτίσουν κλινική-κλινική;),

με τους ειδικευόμενους τι ακριβώς θα γίνει,

θα συνεχίσει να δίνει ειδικότητες,

εφόσον θα μεταβληθεί η χωρητικότητα και λειτουργία θα δοθούν κι άλλες θέσεις ή θα ανοίξουν νέες,

και σε περίπτωση που γίνουν όλα αυτά δε θα πρόκειται για άλλο ένα ιδιωτικό νοσοκομείο που προσφέρει θέσεις ειδικότητας;

Μήπως έχει ανοίξει για τα καλά ο ασκός του Αιόλου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σου πω εγώ. Θα το κάνουν ιδιωτικό και με τη.... Βούλα. Με λεφτά του δημοσίου, όμως (όπως με το Ντυνάν). Και βέβαια έχει ανοίξει ο ασκός, για τα καλά.

ΥΓ: Κερδίσατε ένα πόντο γλωσσικολεκτικής ευφυϊας αγαπητέ, μιας και γράψατε "ο ασκός" :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι γιατί άκουσα ότι πουλήθηκε αλλά απλά θα χτιστεί δίπλα ένα ιδιωτικό κέντρο χωρίς να επηρεαστεί ο δημόσιος χαρακτήρας του παλιού; Μπορεί να κάνω και λάθος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.