Jump to content

Ποιο ειναι το καλυτερο pocket size για παθολογια?


Recommended Posts

Βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτο του harrison και το oxford.

Εχετε να προτεινετε κανενα αλλο?

Και τα 2 έχουν σημαντικές ελλείψεις, σε βοηθούν μόνο να πάρεις μια γενική ιδέα. Όπως μου είχε πει και ένας ειδικευόμενος το μόνο που κάνουν είναι να βαραίνουν την τσέπη σου. Στην ίδια τιμή περίπου αγοράζεις το CURRENT 2006 που δεν έίναι HANDBOOK αλλά τελευταία λέξη και σχεδόν golden standard emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτο του harrison και το oxford.

Εχετε να προτεινετε κανενα αλλο?

To oxford ειναι πιο ευκολοδιάβαστο. Όπως θα είδες, στις αριστερές σελίδες μόνο υπάρχει κείμενο ενώ στις δεξιές πίνακες που σε βοηθούν στην εμπέδωση.

Θα συμφωνήσω βέβαια ότι απλά σε βοηθούν να πάρεις μια ιδέα και σε καμια περιπτωση δεν υποκαθιστουν ενα καλο βιβλιο παθολογίας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν θα έπρεπε να διαβάσεις 1 μόνο βιβλίο, τότε το πιο χρήσιμο και αυτό που θα χρειαστείς άμεσα στην πράξη στα πλαίσια του νοσοκομείου ή στην εφημερία σε Κ.Υ είναι αυτό του oxford, αλλά όχι το clinical medicine, αλλά το acute medicine.Πραγματικά το καλύτερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν θα έπρεπε να διαβάσεις 1 μόνο βιβλίο, τότε το πιο χρήσιμο και αυτό που θα χρειαστείς άμεσα στην πράξη στα πλαίσια του νοσοκομείου ή στην εφημερία σε Κ.Υ είναι αυτό του oxford, αλλά όχι το clinical medicine, αλλά το acute medicine.Πραγματικά το καλύτερο.

Θα ξανασυμφωνήσω. Έχω και τα 2 αλλά το acute είναι πολύ ανώτερο αλλά δεν είναι πολυδιαφημισμένο όπως το clinical γιαυτο και δεν το ξερουν πολλοί

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.