Jump to content

ΞΕΦΤΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


basilakis

Recommended Posts

Ξεφτιλα ξεφτιλα!!!!!!!!!!!!!!σορρυ ρε παιδια να σας ρωτησω κατι.ο υπουργος δεν τα ειδε αυτα τα χαλια?δεν ειπε τιποτα?μηπως ακουσατε πως θα λυσει αυτο το χαος?ειπε για εξετασεις ?τωρα πρεπει να δρασουμε.μην αφησετε το θεμα να παγωσει.η λυση ειναι μια.ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ.ΑΣ ΒΓΕΙ Ο ΔΡΙΤΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Last Reply

να παρεμβει αμεσα ο συνδικαλιστικος φορεας να απαιτησει διορισμους, οχι στις εξετασεις και αδιαβλητη κληρωση

με την κληρωτιδα του joker σε ταυτοχρονη πανελληνια διακαναλικη μεταδοση

στα διαλειματα να τραγουδα ο τσαλικης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΝ 1300 ΑΤΟΜΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠ? ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ?ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 1300 ΑΤΟΜΑ ΠΡΙΝ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΟΡΚΟΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στα διαλειματα να τραγουδα ο τσαλικης

Οχι ο Τσαλικης....Αυτος ειναι Δικατσας,Ρουμανια τελειωσε.Θα αναγνωριστει κι αυτος το γεναρη..Μπορει να τον πετυχετε εξω απο καμια νομαρχια απ'το νεο ετος να περιμενει κι αυτος για ειδικοτητα και ταυτοχρονα να διασκεδαζει τους παρευρισκομενους!ΣΕ ΣΕ ΣΕ :cool05::cool05:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασιλάκη, εσύ διάβαζε είπαμε...Το θέμα των εξετάσεων προσωπικά το ακούω από το 1993. Κάποτε θα μπουν, φυσικά. Το 1998 έλεγαν πως θα μπουν, με μια περίοδο προσαρμόγής 6 ετών για τους παλιούς αποφοίτους.

ΥΓ: πέρασες κανένα μάθημα σε αυτή την εξεταστική αγόρι μου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι...και να είστε σίγουροι ότι όταμ μπουν οι εξετάσεις τα ίδια άτομα που φρόντισαν να προμηθευτούν την αναγνώριση Κυριακή...θα κάτσουν και θα μελετήσουν, (πράγμα που δεν έκαναν ποτέ) για να γράψουν επί ίσοις όροις με τους υπόλοιπους κοινούς θνητούς!

Α ρε κρίμα που τα γιαούρτια τα τρώει μόνο ο Ψωμιάδης......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά αν μπούν εξετάσεις θα κλείσουν τα πανεπιστήμια της ρουμανίας ουγγαρίας βουλγαρίας :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξερω αν εχω περασει καποιο μαθημα γιατι την στιγμη που παω να διαβασω τσουπ συμβαινει κατι οπως αυτο για παραδειγμα με τις νομαρχιες και μου χαλανε την σκεψη .εγω φταιω;αλλα σας ρωταω αν θα μπουν εξετασεις στο αμεσο μελλον δηλαδη σε 2-3 χρονια για να ξερω.αν ειναι να ειναι αναμονες στα 10 χρονια δεν παω καλυτερα να γινω δασκαλος ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασχέτως αναμονών, πολύ καλύτερα να γινόσουνα δάσκαλος, αλλά τα έχουμε ξαναπεί. Αν παρατήσεις την ιατρική στη μέση η ψυχολογική σου κατάσταση θα επιβαρυνθεί και άλλο.

Εκτός αν πιστεύεις πως είναι δυνατόν να αφήσεις αύριο την ιατρική και να ξαναδώσεις πανελλήνιες για δάσκαλος το καλοκαίρι χωρίς να επιβαρυνθείς ψυχικά. Γίνεται;

Αν δεν γίνεται, σταμάτα να ανησυχείς για το μέλλον και διάβαζε να τελειώσεις τη σχολή μιαν ώρα αρχύτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

είναι στο 4 και χρωστάει ελάχιστα από τα προηγούμενα αν θυμάμαι καλά, κρίμα δεν είναι να τα αφήσει στη μέση; Καλά σου λέει η αποπάνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσε που δεν υπάρχει και λόγος να κλειστείς στην Ελλάδα…μπορείς να πάρεις και αλλού ειδικότητα μην το ξεχνάς αυτό…Εναλλακτικές υπάρχουν…γιατί φρικάρεις???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά αν μπούν εξετάσεις θα κλείσουν τα πανεπιστήμια της ρουμανίας ουγγαρίας βουλγαρίας :)

Δεν θα κλείσουν δυστυχώς ή ευτυχώς,έτσι κι αλλιώς όσοι είμασταν καλοί φοιτητές εκεί , είμαστε καλοί ιατροί και εδώ, και θα είμαστε και καλοί συνάδελφοι με όσους ξέρουν να μιλούν μια κοινή γλώσσα(της Ιατρικής).

Σας πληροφορώ πως όσοι πλήρωναν σε όλες τις πιο πάνω χώρες , είναι όλοι αυτοί που πέρασαν και θα περνούν με την πρώτη το ΔΙΚΑΤΣΑ ή όπως αλλιώς το πουν!!! Είναι αυτοί που θα περνούν πάνω από οποιεσδήποτε εξετάσεις σε όποιο σημείο της γνωστικής πορείας κι αν μπουν.... οπότε καλοδεχούμενες οι εξετάσεις για τους διαβασμενους και τους κονομημένους(ας μου επιτραπεί η έκφραση)...

Εγώ πάντα ήμουν , είμαι και θα είμαι με τους αληθινούς...απ'όπου κι αν προέρχονται... B)B)B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θα κλείσουν δυστυχώς ή ευτυχώς,έτσι κι αλλιώς όσοι είμασταν καλοί φοιτητές εκεί , είμαστε καλοί ιατροί και εδώ, και θα είμαστε και καλοί συνάδελφοι με όσους ξέρουν να μιλούν μια κοινή γλώσσα(της Ιατρικής).

Σας πληροφορώ πως όσοι πλήρωναν σε όλες τις πιο πάνω χώρες , είναι όλοι αυτοί που πέρασαν και θα περνούν με την πρώτη το ΔΙΚΑΤΣΑ ή όπως αλλιώς το πουν!!! Είναι αυτοί που θα περνούν πάνω από οποιεσδήποτε εξετάσεις σε όποιο σημείο της γνωστικής πορείας κι αν μπουν.... οπότε καλοδεχούμενες οι εξετάσεις για τους διαβασμενους και τους κονομημένους(ας μου επιτραπεί η έκφραση)...

Εγώ πάντα ήμουν , είμαι και θα είμαι με τους αληθινούς...απ'όπου κι αν προέρχονται... B)B)B)

Αυτό ήταν μεγάλη τάπα, αξιότιμοι κ.κ ημεδαποί... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάπα η παραδοχή των πληρωμένων πτυχίων και των αναξιόπιστων αναγνωρίσεων πτυχίων;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάπα η παραδοχή των πληρωμένων πτυχίων και των αναξιόπιστων αναγνωρίσεων πτυχίων;

Τάπα είναι οτι οι καλοί είναι παντού καλοί και δεν φοβούνται τιποτα και καμιά εξέταση, ενώ η αγνοια του οτι οι πληρωμένοι (με όλες τις έννοιες μιας τέτοιας λέξης) είναι παντού σε κάνει ανασφαλή σε ολα...

Θέλω να πω πως εάν εγώ παρω για παράδειγμα ολους τους διπλοθεσιτες για ειδικοτητα(συμφωνα με τις τελευταιες εξελιξεις) και βάλω κι εσενα μεσα κανω καλα ή τα βαζω ολα μεσα στο τσουβαλι, λεγοντας οτι οι τελιωμενοι εδω ειναι λαμογια του ελληνικου δημοσιου;

Δεν ειναι σωστο να γινονται αφορισμοι ουτε για τους ανθρωπους που σπουδασαν σωστα εδω ουτε για τους ανθρωπους που σπουδασαν σωστα στο εξωτερικο.

Οσον αφορα "την αναξιοπιστη αναγνωριση πτυχιων " η απαντηση είναι μια.... που στο καλο εδωσα εξετασεις και ποιος στο καλο Ελληνας καθηγητης ηθελε τοσο πολυ να με περασει ωστε να μπορεσω κι εγω να μπλοκαρω καθε προσπαθεια ελληνα φοιτητη της Ιατρικης να εξελιχθει; Πως στο καλο ο καθενας εχει δικαιωμα να κλεβει με μια λεξη τον ιδρωτα του αλλου οταν δεν γνωριζει τα δεδομενα; και τελικα πως στο καλο ενας τοσο καλος φοιτητης ( στην Ελλαδα) και τελικα γιατρος (στην Ελλαδα) φοβαται καποιους τοσο κατωτερους του(απο Ρουμανια, Βουλγαρια,Ιταλια,Ουγγαρια κτλ);

.....Εγω που τους γνωρισα παντως δεν τους φοβαμαι....δεν φοβαμαι ουτε τους εδω ουτε τους εκει φοιτητες..... Φοβαμαι την βλακεια που μας δερνει να μαλωνουμε εδω μεσα για το πιο πανεπιστημιο της Ελλαδος ή του Εξωτερικου βγάζει τους πιο αχρηστους ιατρους.... δυστυχως επρεπε να ψαχνουμε πως θα γινουμε καλυτεροι.- emsosemstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξεκολλάτε γιατί αρκετοί ήμασταν μάρτυρες ατόμων που πήραν πτυχίο σχεδόν τηλεφωνικά.

Ξέρεις με την κατάλληλη γνωριμία κι ένα έγκαιρο τηλεφώνημα το μάθημα περνιέται πολύ εύκολα.

Ας μη χάνουμε χρόνο με αυτά κι ας δούμε ενωμένοι τι θα κάνουμε απο δω και πέρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξεκολλάτε γιατί αρκετοί ήμασταν μάρτυρες ατόμων που πήραν πτυχίο σχεδόν τηλεφωνικά.

Ξέρεις με την κατάλληλη γνωριμία κι ένα έγκαιρο τηλεφώνημα το μάθημα περνιέται πολύ εύκολα.

Ας μη χάνουμε χρόνο με αυτά κι ας δούμε ενωμένοι τι θα κάνουμε απο δω και πέρα!

emgoalemgoalemgoalemgoalemgoalemgoalemgoalemgoalemgoalemgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάπα είναι οτι οι καλοί είναι παντού καλοί και δεν φοβούνται τιποτα και καμιά εξέταση, ενώ η αγνοια του οτι οι πληρωμένοι (με όλες τις έννοιες μιας τέτοιας λέξης) είναι παντού σε κάνει ανασφαλή σε ολα...

Θέλω να πω πως εάν εγώ παρω για παράδειγμα ολους τους διπλοθεσιτες για ειδικοτητα(συμφωνα με τις τελευταιες εξελιξεις) και βάλω κι εσενα μεσα κανω καλα ή τα βαζω ολα μεσα στο τσουβαλι, λεγοντας οτι οι τελιωμενοι εδω ειναι λαμογια του ελληνικου δημοσιου;

Δεν ειναι σωστο να γινονται αφορισμοι ουτε για τους ανθρωπους που σπουδασαν σωστα εδω ουτε για τους ανθρωπους που σπουδασαν σωστα στο εξωτερικο.

Οσον αφορα "την αναξιοπιστη αναγνωριση πτυχιων " η απαντηση είναι μια.... που στο καλο εδωσα εξετασεις και ποιος στο καλο Ελληνας καθηγητης ηθελε τοσο πολυ να με περασει ωστε να μπορεσω κι εγω να μπλοκαρω καθε προσπαθεια ελληνα φοιτητη της Ιατρικης να εξελιχθει; Πως στο καλο ο καθενας εχει δικαιωμα να κλεβει με μια λεξη τον ιδρωτα του αλλου οταν δεν γνωριζει τα δεδομενα; και τελικα πως στο καλο ενας τοσο καλος φοιτητης ( στην Ελλαδα) και τελικα γιατρος (στην Ελλαδα) φοβαται καποιους τοσο κατωτερους του(απο Ρουμανια, Βουλγαρια,Ιταλια,Ουγγαρια κτλ);

.....Εγω που τους γνωρισα παντως δεν τους φοβαμαι....δεν φοβαμαι ουτε τους εδω ουτε τους εκει φοιτητες..... Φοβαμαι την βλακεια που μας δερνει να μαλωνουμε εδω μεσα για το πιο πανεπιστημιο της Ελλαδος ή του Εξωτερικου βγάζει τους πιο αχρηστους ιατρους.... δυστυχως επρεπε να ψαχνουμε πως θα γινουμε καλυτεροι.- emsosemstupid

Τάπα νο 2........Ποιος είσαι ρε μεγάλε, o Γκασόλ; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακριβέ γιατρέ, μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια που έχω αρχίσει με δεκάδες στο παρελθόν που ξαφνικά νιώθουν θιγμένοι προσωπικά επειδή άκουσαν να λέγεται ότι ορισμένα πτυχία στις Ρουμανοβουλγαρίες είναι πληρωμένα. Γενικά μίλησα, άρα άστοχα απαντάς σε πρώτο ενικό. Προφανώς και κάποιοι τελειώνετε με την αξία σας και προφανώς κάποιοι έχετε υψηλό επίπεδο. Μακριά η ισοπέδωση και η απαξίωση από μένα.

Σε ό,τι αφορά τους διπλοθεσίτες, αν βάλεις κι εμένα μέσα, ναι, κάπου έχεις κάνει λάθος :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακριβέ γιατρέ, μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια που έχω αρχίσει με δεκάδες στο παρελθόν που ξαφνικά νιώθουν θιγμένοι προσωπικά επειδή άκουσαν να λέγεται ότι ορισμένα πτυχία στις Ρουμανοβουλγαρίες είναι πληρωμένα. Γενικά μίλησα, άρα άστοχα απαντάς σε πρώτο ενικό. Προφανώς και κάποιοι τελειώνετε με την αξία σας και προφανώς κάποιοι έχετε υψηλό επίπεδο. Μακριά η ισοπέδωση και η απαξίωση από μένα.

Σε ό,τι αφορά τους διπλοθεσίτες, αν βάλεις κι εμένα μέσα, ναι, κάπου έχεις κάνει λάθος :)

Επειδη ειδα την περιπτωση σου , εκανα μια απλοικη σκεψη που σιγουρα θα εκανε καποιον να σκεφτει : "μηπως δεν πρεπει να τα γενικευουμε ολα;", και φυσικα ξερω πως δεν εισαι διπλοθεσιτης. Ο πρωτος ενικος οφειλεται απλα στο οτι αναφερθικες σε δικο μου post. Κατα τα αλλα κανενα προβλημα...

Μακαρι να ερθει λοιπον η μερα που ολοι απο εμας να παραδεχονται οτι καποιοι πληρωσαν και ολοι απο εσας θα παραδεχονται οτι καποιοι αξιζουν, αλλα τελικα ολοι μαζι να φτιαξουμε μια καλυτερη Ιατρικη Δεοντολογια... emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδιά, στις εξετάσεις του καλοκαιριού είχανε περάσει 800 άτομα αν θυμάμαι καλά. Πώς προέκυψαν οι 1300? Σα να έχει πέσει απατεωνιά. Άκουσα για έναν συντοπίτη μου, ο οποίος μέγα τούβλο (δεν πέρασε 4η δέσμη, ρουμανία κ τα σχετικά...) κατάφερε μετά από 5 χρόνια να πάρει ΔΟΑΤΑΠ. Το συγκεκριμένο παιδί αμφιβάλλω να πάτησε στο πανεπιστήμιο του. Όλο το χρόνο ελλάδα ήταν. Μυστήρια πράγματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδιά, στις εξετάσεις του καλοκαιριού είχανε περάσει 800 άτομα αν θυμάμαι καλά. Πώς προέκυψαν οι 1300? Σα να έχει πέσει απατεωνιά. Άκουσα για έναν συντοπίτη μου, ο οποίος μέγα τούβλο (δεν πέρασε 4η δέσμη, ρουμανία κ τα σχετικά...) κατάφερε μετά από 5 χρόνια να πάρει ΔΟΑΤΑΠ. Το συγκεκριμένο παιδί αμφιβάλλω να πάτησε στο πανεπιστήμιο του. Όλο το χρόνο ελλάδα ήταν. Μυστήρια πράγματα...

Εχω δυστυχως παρομοια παραδειγματα....λυπαμαι ειλικρινα... αλλα χωρις να θελω να δημιουργησω αρνητικο κλιμα... Εχω μαλωσει αρκετες φορες με δυο παιδια που γνωριζω γι αυτο τον λογο.....

Δεν μπορω να πω αλλα....

Λυπαμαι γιατι πλην καποιων εξαιρεσεων.... ειναι γεγονος.

παθολογια και χειρουργικη χρονια και χρονια????Δυο μαθηματα και πολλοι ΚΑΙ με φροντηστηριο....ΓΙΑΤΙ???????

Χωρις περιορισμο εισακτεων????

Και 5 και 8 χρονια για να περασουν???

Εμενα με καvει να σκεφτομαι,να ανησυχω και να λυπαμαι.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.