Jump to content

Η μυστηριώδης μορφή του Forum μεγαλώνει


ΣΑΜΠΟΤΑΖ

Recommended Posts

..Εναλλακτική??Απρόσμενη??Περιπετειώδης??Μυστηριώδης??Ρεαλίστρια??Αλλού??Μαγική??Κυνική??Στα άκρα??Μέσα στη κοινή λογική??Ή απλά διεισδυτική??

Τι από όλα αυτά??

Ποιά η ουσία της??Ποιά είναι??Ποιά είναι η Nerdanel-κατά κόσμον Sophie??

Μια προσωπικότητα-πολλές πλευρές.

Γιατί αν σε όλα τα παραπάνω ερωτήματα η απάντηση για τη Σοφία είναι πως ισχύουν όλα,το σημαντικότερο στοιχείο πάνω της είναι ένα μυαλό απαλλαγμένο από κάθε είδους προκατάληψη,ταμπού και νόρμες,ένα μυαλό με γερά πιστεύω αλλά συγχρόνως ανοιχτό στην ενσυναίσθηση της θέσης του άλλου.

Και την εύρεση της αλήθειας πίσω απ'τις λέξεις..Την ουσία της πραγματικότητας,την αποκάλυψη της και τη παράδοσή της με τους πιο απλούς τρόπους.Ο άνθρωπος που αποδεικνύει πως οι δυσκολότερες αποφάσεις,τα χειρότερα διλήμματα,τα πιο άλυτα αινίγματα της ζωής είναι όλα βασισμένα σε απλούς λογικούς κανόνες που απλά αρνούμαστε να αποδεχτούμε συνειδητά ή φωναχτά.

Σοφάκι,ελπίζω να ζήσεις όσο περισσότερο γίνεται και να φωτίζεις τους γύρω σου όπως πάντα κάνεις σε όποιον έχει τη τύχη να συνδιαλέγεται μαζί σου,δίνοντας τους λίγο απ'τη μαγεία της σκέψης σου,τις ιδέες σου,το θανατηφόρο σου χιούμορ( emdevil ) και-φυσικά-την ίδια τη Σοφία.

Προσωπικά να προσθέσω τη στήριξη που προσφέρεις σ'όσους τη χρειάζονται με περίσσεια ανεχτικότητα και διακριτικότητα..(και γι'αυτό σε ευχαριστώ ιδιαιτέρως.. emhelpme)

Σου εύχομαι υγεία,ευτυχία,επιτυχία και αγάπη(σπάνιο προνόμιο που ήδη απολαμβάνεις από όσους σε περιτριγυρίζουν)

emflowersemwishemroseemiloveyou!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ Ο',ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!! emflowersemwishemroseemiloveyouemhug

και μ'ένα καλό λουρί. :splats: Σε ευχαριστώ για όλα. :)

oops: ο τίτλος δεν είναι τόσο πεσσιμιστικός!!Originally έλεγε: 'Άλλος ένας χρόνος κοντά στο τέλος της σχολής-Ο επόμενος Serial Killer γιατρός είναι εδώ!!' αλλά κόπηκε.. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Xρόνια πολλά κι ευτυχισμένα Nerd και άπειρα κουράγια να δίνεις τα φώτα σου σ΄όσους προστρέχουν στη βοήθειά σου .... Α, και μέ ένα καλό λουρί που είπε και η πραλαλήσασα, γιατί η απόλυτη ελευθερία δεν έχει και νόημα αν δε τη μοιράζεσαι τουλάχιστον μ΄άλλο ένα όμοια "τρελό" άτομο :P:rolleyes: Και πάλι πολύχρονη emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παλι γιορταζει αυτη η κοπελα;Μα ολες τις γιορτες τις εχει μαζεμενες.....8 μερες διαφορα!

Να τα εκατοστησεις.....πολυχρονη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολύχρονη , καθε καλό! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρόνια πολλά Σοφάκι και από μένα.

Εύχομαι να έχεις πάνω από όλα Υγεία και όλα τα άλλα πιστεύω ότι μπορείς να τα κερδίσεις με το κοφτερό μυαλό και την ευαίσθητη καρδιά που διαθέτεις στο έπακρον.

Σου αφιερώνω και πάλι το τραγούδι που σου είχα αφιερώσει και πολύ παλιά, στη αρχή περίπου της φιλίας μας, με ΠΟΛΛΗ ΠΟΛΛΗ αγάπη!

I never had a friend like you

This is the day

Your skin is white, your eyes are blue

This is the day

But don't wind my change

I will still remain

I will always be there for you

A-ha

These thoughts, they circle in my mind

This is the day

The demons I can't leave behind

This is the day

Don't be insecure

I'll be at your door

I will always be there for you

:wub:emblush:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:P Αννουκ!!! Επιτελους καποιος αναγνωριζει το μεγαλειο μου....μουαχαχαχαχαχαχαχαχα! :rolleyes:

@Heavenly: emthanx κ ανταποδιδω...ειμαι του παλιου καλου...οφθαλμος αντι οφθαλμου... B)

@γιατρινα: το λουρι το βρισκουμε...στην αναγκη αυτοσχεδιαζουμε με παλια καλσον, πετσετες κτλ...αλλου ειναι το προβλημα... :D

@Winmx: και ξερεις οτι οι "γυφτουλες" μου κανουν 1 μονο δωρο??? Ξερεις τι παιδικα τραυματα εχω εγω???? 10 χρονια ψυχαναλυση κ ακομα να γινω "φυσιολογικος" ανθρωπος! emcolgate

@Αρειανος: απ οτι φαινεται τα γενεθλια μου θα τα γιορτασω κατω....δεν σκας μυτη κ συ?? thanx παντως! B)

@Ηρα: απο τις πρωτες παρουσιες που μου καναν εντυπωση μ αυτα που εγραφες...(με την καλη εννοια :rolleyes: )...τι γινεται??? αρχισες ειδικοτητα? Κατι για παιδοψ ειχα ακουσει κ μ ενδιαφερει...(ω, ναι ΚΑΙ αυτο!)

@Clemence: emthanx κ ελπιζω να εχεις αυτα που τοσο ηθελες - μετα απο τοσες θυελλες....(τωρα καταλαβαινεις γτ ποτε δεν κερδισε βραβειο το ποιημα που ειχα στειλει σ εναν διαγωνισμο...κ η Ελλαδα εχασε το 3ο της Νομπελ!) :lol:

@Μαριζα: emthanx...πολλα εχω ακουσει κ για σας κυρια μου...κ ολα καλα! Υποπτο.... :P

@ξενος: 1000 ευχαριστω γτ κ μια υποχονδριακη νευρωση την εχουμε.... :blink::rolleyes:B)

Τωρα για το Στελλακι τι να πω....emcry....το τραγουδι της παρεας....Θα τα πουμε σε καμια ωριτσα.... emkiss

ΑΝΝΑ: emblush ....τι να πω....φετος λογω γηρατιων δεν γιορταζω γενεθλια, αλλα το topic σου μου φτιαξε λιγακι το κεφι (μ αρεσει το γλυψιμο οπως καταλαβαινεις.... :P ).....Σε λιγες μερουλες θα τα πουμε...Κριμας για την ταινια, αλλα θα χουμε πιο πολυ χρονο να τα πιουμε! Να σαι παντα καλα...κ ευτυχισμενη...και .... και...και.... emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:P:P:P:P (και που να με βλεπες με ροζ φουστανακι....κ κορδελιτσες στα μαλλια.... :lol::lol: )

emthanx καλο ταξιδιιιιι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρόνια πολλά ρε Σοφάκι, ό,τι επιθυμείς, χαθήκαμε κιόλας τώρα τελευταία (σχετικό αυτό). Άντε κι άμα έρθεις Αθήνα ίσως να έχεις την τύχη να με γνωρίσεις. emmatrix

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύχρονη, με υγεία, χαρά, πρόοδο και μέχρι τα 30 ένα μεγάλο αριθμό ευφάνταστων δολοφονιών/πλοκιών στο ενεργητικό σου! Θα σε δούμε το Σάββατο κι από κοντά! :DB)

P.S. Και πάλι σόρρυ για τη "Ντάλια" :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.