Jump to content

ΛΙΣΤΕΣ ΑΝΑΜΟΝΕΣ


kelly

Recommended Posts

Απορω αν γινει πραγματικοτητα το ονειρο

Λιστες αναμονες απο τη νομαρχια Αθηνας;Ξερει καποιος κατι παραπανω;

Πανω κατω αυτο εχει ποσταρει η Κελυ....Ελπιζω να καταλαβε επιτελους οτι δε εχει προβλημα το φορουμ αλλα απλα δε δεχεται γκρικλιση οπως ειπε και ο and1dr

Winmx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά παιδιά, αν κάποιος θέλει να μάθει πόση είναι η αναμονή σε κάποια νοσοκομεία της Αθήνας για την Χ ειδικότητα, τι κάνει ? Παίρνει τηλέφωνο τα νοσοκομεία ή περνάει από τη νομαρχία στην οποία υπάγεται το εκάστοτε νοσοκομείο ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά παιδιά, αν κάποιος θέλει να μάθει πόση είναι η αναμονή σε κάποια νοσοκομεία της Αθήνας για την Χ ειδικότητα, τι κάνει ? Παίρνει τηλέφωνο τα νοσοκομεία ή περνάει από τη νομαρχία στην οποία υπάγεται το εκάστοτε νοσοκομείο ?

μαθαινει το νουμερο που εχει απο την νομαρχια για την συγκεκριμενη ειδικοτητα στο συγκεκριμενο νοσοκομειο και μετα παιρνει τηλ. στο νοσοκομειο στο τμημα ιατρικου προσωπικου και ρωταει αναμονη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε μου, το άνοιξες το Excel πριν το ποστάρεις ? Δεν νομίζω ότι λέει τίποτα συγκεκριμένο.

μαθαινει το νουμερο που εχει απο την νομαρχια για την συγκεκριμενη ειδικοτητα στο συγκεκριμενο νοσοκομειο και μετα παιρνει τηλ. στο νοσοκομειο στο τμημα ιατρικου προσωπικου και ρωταει αναμονη

Όταν λές το νούμερο που έχει από τη νομαρχία για τη συγκεκριμένη ειδικότητα, τι εννοείς ? Παίρνω τη νομαρχία και μου λένε "κύριε, είστε ο 15ος στη σειρά" και μετά απευθύνομαι στο νοσοκομείο για να μου πουν χρονικό διάστημα αναμονής ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι.ρωτας τι νουμερο θα εχω αν κανω τωρα αιτηση για την ταδε ειδικοτητα και μετα ρωτας στο νοσοκομειο το ταδε νουμερο, ποτε περιπου ξεκιναει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

thx φίλε μου.

Αυτό βέβαια που δεν καταλαβαίνω είναι πώς απ'το νοσοκομείο θα κάνουν μια σωστή εκτίμηση της χρονικής διάρκειας της αναμονής σε ειδικότητες όπως Παθολογία ή Χειρουργική, αφού είναι αδύνατον να ξέρουν ποιοι από τους μελλοντικούς (ή και τους τωρινούς) ειδικευόμενους θα κάνουν την συγκεκριμένη ειδικότητα πλήρη ή απλώς για μερικά χρόνια ως γενικό μέρος της τελικής τους ειδικότητας...

Κάτι που είχα διαβάσει εδώ στο forum, ότι πάει κανείς στη Νομαρχία με λευκές κόλλες Α4 και ζητάει να του τυπώσουν τις καταστάσεις της ειδικότητας που τον ενδιαφέρει, δεν ισχύει ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά αν είναι τόσο γύφτουλες και πρέπει να πληρώνεις και την κόλλα Α4, τότε πάρε μαζί σου και μελάνι καλού κακού...

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με σημερινές πληροφορίες από τη Νομαρχία Αθηνών,μέσα στην επόμενη βδομάδα θα βγούν τα ονόματα στις λίστες αναμονής στο ίντερνετ.Ξεπεράστηκαν τα όποια νομικά προβλήματα υπήρχαν σχετικά με τη διασφάλιση του προσωπικού απορρήτου.Ας ελπίσουμε,αυτή τη φορά να μην γίνει ότι και τους τελευταίους 10 μήνες,που περιμέναμε!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι αποκέντρωση αυτό είναι το νέο σύνθημα πάτε και προς επαρχία μεριά όχι όλοι στην Αθηνά .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Παρακαλοθουθω αραια και που το www.cso.auth.gr για τις αναμονες στα υπολοιπα νοσοκομεια πλην αυτα του κεντρικου τομεα νομου Αττικης (οπου υπαρχει το www.nomarxia.gr) και παρατηρω οτι σε καποιους νομους το site εχει να ανανεωθει χρονια!Για τις αναμονες σε ολους αυτους τους νομους πως θα μπορουσε καποιος να ενημερωθει περα απο τη λυση του τηλεφωνου στα νοσοκομεια;Δηλαδη πως μπορω να μαθω ποσοι ειναι σε λιστα αναμονης πχ για παθολογια στην Εδεσσα;Μονο μεσω τηλεφωνου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέσω τηλεφώνου ή να πας εκει.

Και μη παρεις πρωτα στα νοσοκομεια γιατι θα σου πουν..ποια σειρα εχετε;;;

αφου δε τη ξερεις πρεπει να ρωτησεις πρωτα στη διευθυνση υγειας της νομαρχιας που σε ενδιαφερει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μάλιστα είναι καλύτερα κι ένα ταξιδάκι εκεί ή μια επίσκεψη απο κάποιον γνωστό διότι μη νομίζεις ότι η γραμματεία ενός νοσοκομείου θα σε εξυπηρετήσει απόλυτα, μπορεί να γίνει κάνα λάθος στον υπολογισμό, να βρεις ένα νοσοκομείο που να πιστέυεις ότι θα σε βοηθήσει στην ταχύτερη έναρξη ειδικότητας κι ένας λάθος υπολογισμός να σε πάει και 2 χρόνια πίσω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.