Jump to content

ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ


ΜΑΝΙΑ

Recommended Posts

Γεια σας και παλι.λοιπον στο τopic απογνωση με κραξατε αρκετα αλλα δεν ξερω το γιατι.θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν καποιος παρει πτυχιο με 6,3 και χρωσταει και καποια μαθηματα στο πτυχιο τον θεωρειτε κατωτερο γιατρο??????????????δηλαδη αργοτερα που θα κανω ειδικοτητα και σας εχω συναδελφους μου (οχι απαραιτητα εσας αλλα οποιονδηποτε σαν εσας) θα μου φερεστε ετσι επειδη δεν εχω 10 και δεν τελειωσα στα 6 χρονια???????????ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΟΒΑΡΑ PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ναι έχει πάρει Πτυχίο ΚΑΙ να χρωστάει μαθήματα δε γίνεται.

Αλλά αφού εσύ κατάφερες ΚΑΙ να βρεις δουλειά αμέσως μετά το πτυχίο, ΚΑΙ σε μοναδα νεφρού μαλιστα, ΚΑΙ με 1000 ευρώ ξαναμάλιστα....

...όλα γίνονται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικα φιλεναδα μερικοι βρηκαν την ιστορια σου απιστευτη και προτιμησαν να φανταζονται οτι πισω απο σενα υπαρχει ενας "δικατσας" με απωθημενα και πολυ ελευθερο χρονο που καθεται και τους κοροιδευει ( η δικατσοφοβια σε ολο της το μεγαλειο ) Με λιγα λογια θεωρησαν οτι αποκλειεται να εισαι υπαρκτο προσωπο και να εχεις τελειωσει ελληνικο πανεπιστημιο αν δε ξερεις τι να κανεις μετα το πτυχιο, δεν ειναι μαζι σου που τα εχουν,απλα δεν πιστευουν οτι εισαι αληθινη, και τοσο τυχερη :P

Δε βαριεσαι και συ, γιατι ασχολεισαι ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τς τς τς 6,3?

δηλαδή "καλώς"?

τελοσπάντων, δεν είσαι σαν εμάς τους επιτυχημένους με "λίαν καλώς"... (6,51!) χαχα

μόλις βγεις στη δουλειά και δεις το αγγ.. τότε θα καταλάβεις

πόσο ασήμαντοι είναι οι βαθμοί του καθενός μας

και το αν έμεινες επί πτυχίω λίγο παραπάνω, σιγά , εδώ να δεις...

μην τους παίρνεις όλους και πολύ στα σοβαρά γιατί θα μας το

γυρίσεις από ΜΑΝΙΑ σε ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ (απαπα)

άλλωστε , σήκωνε λίγο δούλεμα το προηγούμενο τόπικ σου

εξ ου και το ποστ που είχα κάνει

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Ελλάδα αν έχεις βγάλει 9 ή 8 ή 7 ή 6 ή 5,000001 η αντιμετώπιση είναι η ίδια.Σε έχουν όλοι χεσμένο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ malpractice

Οι παλαιοί του φόρουμ θα σου πούνε πως μου έκλεψες το Avatar που χρησιμοποιούσα ένα φεγγάρι.

Απαιτώ να επανορθώσεις αμέσως.

Μα είναι κατάσταση αυτή; Κανένας σεβασμός... :P

ΥΓ Αφήστε την κοπέλα ήσυχη να εκφραστεί.

Τόσοι και τόσοι εκφράζονται εδώ μέσα αυτή σας μάρανε

emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας και παλι.λοιπον στο τopic απογνωση με κραξατε αρκετα αλλα δεν ξερω το γιατι.θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν καποιος παρει πτυχιο με 6,3 και χρωσταει και καποια μαθηματα στο πτυχιο τον θεωρειτε κατωτερο γιατρο??????????????δηλαδη αργοτερα που θα κανω ειδικοτητα και σας εχω συναδελφους μου (οχι απαραιτητα εσας αλλα οποιονδηποτε σαν εσας) θα μου φερεστε ετσι επειδη δεν εχω 10 και δεν τελειωσα στα 6 χρονια???????????ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΟΒΑΡΑ PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρε Μανια να σου αποδείξω ότι μας δουλεύεις ψιλό γαζί;;;

Εκανες δημοσίευση τη Δευτέρα 18 Σεπτέμβρη ώρα 12 και 17 το μεσημέρι.... ειπες ότι το ωράριο σου είναι 7-2

Τι έγινε, ξεπέταξες τους νεφροπαθείς και μπήκες στο ιντερνετ να μας πεις τις βλακειες σου; :splats:

παρατα το φόρουμ και άντε πήγαινε να παίξεις με κανένα πουλάκι κοριτσάκι μου, μπας και σωθείς, αν και δεν το βλεπω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ Η/Υ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ .ΜΕΤΑ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΜΕ e-mail ΣΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΝΕΦΡΟΛΟΓΟ.ΕΤΣΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ INTERNET ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ.ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ <<ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ>>ΟΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ.ΒΑΣΙΚΑ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ 2 ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ.(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ).ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ -ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ,ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΜΕΣΩ ΠΛΗΡΩΜΗΣ .ΑΦΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥΛΗΣΑΝ ΧΩΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ .ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ.ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ ,ΤΑ ΕΧΕΙ <<ΒΡΕΙ>> ΜΕ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ.Η ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΡΗΜΑΤΑ , ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ , ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ <<ΛΑΔΩΣΕ >>.

Υ.Γ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ.

Υ.Γ.ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ malpractice

Οι παλαιοί του φόρουμ θα σου πούνε πως μου έκλεψες το Avatar που χρησιμοποιούσα ένα φεγγάρι.

Απαιτώ να επανορθώσεις αμέσως.

Μα είναι κατάσταση αυτή; Κανένας σεβασμός... :P

φίλε usmeds τώρα είδα το πόστ σου.

Δεν ήξερα πως είχες το ίδιο αβατάρ.

θα επανορθώσω το συντομότερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ Η/Υ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ .ΜΕΤΑ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΜΕ e-mail ΣΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΝΕΦΡΟΛΟΓΟ.ΕΤΣΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ INTERNET ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ.ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ <<ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ>>ΟΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ.ΒΑΣΙΚΑ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ 2 ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ.(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ).ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ -ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ,ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΜΕΣΩ ΠΛΗΡΩΜΗΣ .ΑΦΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥΛΗΣΑΝ ΧΩΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ .ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ.ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ ,ΤΑ ΕΧΕΙ <<ΒΡΕΙ>> ΜΕ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ.Η ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΡΗΜΑΤΑ , ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ , ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ <<ΛΑΔΩΣΕ >>.

Υ.Γ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ.

Υ.Γ.ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρε κοπέλα μου, αρχίζω να σκέφτομαι ότι μπορεί και να μην είναι όλα "τριάρια" και αγχώνομαι. Εξαρχής το πρόβλημα ήταν με την απουσία γνώσης σου για τις διαδικασίες των αναμονών σε τέτοιο βαθμό που να μοιάζει ύποπτο. Κανείς δεν είπε τίποτα για την επιστημονική σου επάρκεια και μόνη σου άρχισες να γράφεις για 6,3. Όχι, κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει ούτε με το 6,3 ούτε με το 5. Και ο καθηγητής ο Σπύρου με 6,5 είχε τελειώσει την Ιατρική... Άσε που οι μισοί καθηγητές εδώ στα Γιάννενα έχουν τελειώσει Ιταλία-Ρουμανία. Η αξία όλων μας θα φανεί αργότερα.

Από εκεί και πέρα, γιατί έχεις τόση μεγάλη ανάγκη να εξηγείς και να αποδείξεις ότι αυτά που λες είναι λογικά; Σε προηγούμενο ποστ σου αναφέρεις ότι νοιώθεις μίσος και δίνεις τόσες ανούσιες λεπτομέρειες. Αν εσύ πραγματικά έχεις βρει δουλειά με 1000 ευρώ που απ'ο,τι καταλαβαίνω δεν απαιτεί και πολλή πραγματική δουλειά, γιατί "χαλιέσαι"; Απόλαυσε τα ευρώ και άσε τα καινούργια τόπικς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρατα το φόρουμ και άντε πήγαινε να παίξεις με κανένα πουλάκι κοριτσάκι μου, μπας και σωθείς, αν και δεν το βλεπω...

XAXAXAXAXAXAXAXAXA

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσέξατε όμως ότι στην αρχή δεν είχε κανέναν να τη βοηθήσει και ένιωθε απόγνωση και τώρα υποτίθεται ότι όλο της το σόι είναι γιατροί;

emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσέξατε όμως ότι στην αρχή δεν είχε κανέναν να τη βοηθήσει και ένιωθε απόγνωση και τώρα υποτίθεται ότι όλο της το σόι είναι γιατροί;

emkafes

α ρε μπαγασες ολοι σας ντετεκτιβς ειστε!! embluesbrotherembond

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 years later...

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_2_12/06/2013_523527

Ο καθείς και ο αντιρατσισμός του

Tου Διονυση Γουσετη

Όταν ο βασιλιάς Σολομών κλήθηκε να κρίνει ποιανής είναι ένα παιδί για το οποίο έριζαν δύο γυναίκες, μηχανεύτηκε ένα τέχνασμα: διέταξε να κόψουν το παιδί στα δύο και να δώσουν στις γυναίκες από μισό. Τότε η μία από αυτές είπε: «αν πρόκειται να σκοτώσουμε το παιδί με τις έριδές μας, καλύτερα να το δώσετε στην άλλη». Ετσι αποδείχτηκε ποια πραγματικά νοιαζόταν για το παιδί. Κανένα από τα κομματικά επιτελεία δεν είπε «αν πρόκειται να σκοτώσουμε τον αντιρατσισμό με τις έριδές μας, καλύτερα να ψηφιστεί ο νόμος των άλλων». Είναι η καλύτερη απόδειξη ότι κανένα κόμμα δεν νοιάζεται για το ρατσισμό και ας ομοφωνούν όλα για τη χρησιμότητα ενός νόμου (αμφιλεγόμενου κατά την κρίση μου). Νοιάζονται για την πελατεία που θα προσελκύσουν. Γι’ αυτό διαφημίζουν το καθένα την αντιρατσιστική πραμάτεια του, ως καλύτερη από την πραμάτεια των άλλων. Υπάρχουν και άλλες αποδείξεις της αδιαφορίας των «αντιρατσιστών» για τον ρατσισμό. Αίφνης, ο αντιρατσισμός των κυβερνητικών εταίρων δεν ενοχλήθηκε από την εμπρηστική ενθάρρυνση των φανατικών από τον μητροπολίτη Ανθιμο, να επιτεθούν στο gay pride. Ούτε από την καταγγελία, ότι στις 2 Ιουνίου οι ελληνικές αρχές εμπόδισαν δημοσιογράφο να μπει στη χώρα επειδή προέρχεται από τους ακατονόμαστους βόρειους γείτονες. Ο αντιρατσισμός του ΣΥΡΙΖΑ δεν ενοχλήθηκε από την προσφώνηση «μπάτσοι» του βουλευτή του κ. Ν. Βούτση στα παιδιά που βγάζουν το ψωμί τους, προστατεύοντας την ασφάλειά μας. Και η Ζωή Μαυρουδή μας θύμισε μ’ ένα μικρό βιντεάκι την περσινή διαπόμπευση αλλοδαπών οροθετικών γυναικών στα αντιρατσιστικά κανάλια. Ο αντιρατσισμός μας εξαντλείται στην εκτόξευση τόνων μίσους απέναντι στους ρατσιστές νεαρούς της Χρυσής Αυγής. Από τώρα κυκλοφορούν στο Ιντερνετ απειλές αντιρατσιστών, ότι θα φιμώσουν με αντισυγκεντρώσεις το φεστιβάλ που προγραμματίζει αυτό το -ακόμα- νόμιμο κόμμα τον Αύγουστο. Το χειρότερο είναι πως αυτές οι απειλές διακινούνται ακόμα και στο ηλεκτρονικό φόρουμ των μελών του ελληνικού τμήματος της Διεθνούς Αμνηστίας, που υποτίθεται ότι υπερασπίζεται την ελευθερία έκφρασης.

Το μίσος των αντιρατσιστών συσπειρώνει τα μέλη της Χ.Α., αντί να τους κερδίζει, ενώ οι ίδιοι, με τον τρόπο τους, κερδίζουν κάθε μέρα νέους πολίτες. Κανένας δεν τους βλέπει σαν ταλαίπωρα άτομα με μειωμένη αυτοεκτίμηση, που μισούν πρώτα απ’ όλα τον εαυτό τους. Μετέχουν, όπως και οι νεαροί του ΚΚΕ, εθελοντικά σε απεχθείς στρατιωτικούς σχηματισμούς. Αυτούς που με φρίκη θυμάμαι όταν σκέφτομαι τη στρατιωτική μου θητεία. Αυτούς που με υπέτασσαν στη λογική, στο διανοητικό επίπεδο και στην πειθαρχία του αρχιλοχία. Κανείς δεν λέει να τους βοηθήσει στον εξευτελισμό και καταναγκασμό που υφίστανται, ο οποίος αντί να τους εξοργίζει, τους κάνει υπερήφανους και μετατρέπει το μίσος προς τον εαυτό τους σε μίσος προς τους Αλλους. Η μόνη αντιρατσιστική ενέργεια που είδα πρόσφατα στην Αθήνα είναι η εκχώρηση από τον δήμαρχό της μιας αίθουσας στο Α΄ Νεκροταφείο ώστε να γίνονται πολιτικές κηδείες με αξιοπρέπεια από όσους τις επιλέγουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.