Jump to content

Άσχετο...


larky

Recommended Posts

Λοιπόν...κλασικά ανθοδέσμη σε όχι πολύ φίλους. Σε πιο κοντινούς, αγαλματάκια του Ιπποκράτη, ψιλοκιτς βέβαια. Στις γυναίκες συχνά παίρνουν κοσμήματα (εμένα με φορτώσανε δαχτυλίδια, βραχιόλια, κολιέ που δεν φοράω). Εμένα μου άρεσε καλύτερα η ασημένια κορνίζα που βάζεις υποτίθεται τις φωτό. Ελπίζω να βοήθησα.

Λοιπόν...κλασικά ανθοδέσμη σε όχι πολύ φίλους. Σε πιο κοντινούς, αγαλματάκια του Ιπποκράτη, ψιλοκιτς βέβαια. Στις γυναίκες συχνά παίρνουν κοσμήματα (εμένα με φορτώσανε δαχτυλίδια, βραχιόλια, κολιέ που δεν φοράω). Εμένα μου άρεσε καλύτερα η ασημένια κορνίζα που βάζεις υποτίθεται τις φωτό. Ελπίζω να βοήθησα.

ΥΓ: την οποία κορνίζα πάσαρα στη μαμά μου αλλά τεσπα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν έχεις σκοπό να τα σκάσεις ψηφιακή φωτογραφική μηχανή (με 300 ευρώ απο τις top της αγοράς, αλλά μόνο οι top αξίζουν. Μπορείς και χαμηλότερα αλλά τουλάχιστον Canon για να αξίζει).

Αλλιώς iPOD ή παρόμοιο (μάλλον κάτι παρόμοιο που έρχεται φθηνότερα).

Μην παίρνεις κάτι που δεν χρησιμοποιείται απλά φοριέται ή τοποθετείται κάπου.

Και για να καλύψω και την invitro παραβιάζοντας το "...τοποθετείται κάπου" Phillips Photo Frame... (αλλά εξίσου ακριβό).

Αν είναι να πάρεις Ιπποκράτηδες και χρυσά κρεμαγκιόλια πάρε καλύτερα λουλούδια.

Αλλιώς ποδιά με ενισχυμένες και φαρδιές τσέπες για να χωράει φακέλους σε μέγεθος A4...

Στην τελική ένα καλό CD ή ένα καλό βιβλίο που κάνουν άλλωστε όσο μία ανθοδέσμη.

Εναλλακτικά χειροπέδες, δονητές κ.α (ανάλογα πότε/πώς θέλεις να σε θυμούνται...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι σε λιγότερο high-tech, όπως πορτοφόλι, ατζέντα, organizer? Εγώ ακόμα τα έχω τα δικά μου και τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα :) και πάντα θυμάμαι τις φίλες μου και τη μέρα εκείνη ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλιώς ποδιά με ενισχυμένες και φαρδιές τσέπες για να χωράει φακέλους σε μέγεθος A4...

Πσσσσ...έχουν βγει και τέτοιες ποδιές; Πως και δεν τις έχω πάρει χαμπάρι εγώ; Κατά τ' άλλα συμφωνώ με ότι λέει ο mayhem, απλώς προσπάθησα να γράψω τα πιο τυπικά δώρα, αυτά που λέει το παιδί είναι τα ουσιαστικά δώρα που κάνουμε πάντα στους φίλους μας, σωστά;

ΥΓ: και όπως πάντα, αν είναι άντρας πάρε γκατζετάκια, αν είναι γυναίκα πάρε κάτι γλυκούλικο και όχι απαραίτητα χρήσιμο

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή δεν έγινα σαφής, πρόκειται για άντρα (το αγόρι μου).Ψηφιακή έχει και mp3 player. Ωραία ιδέα το πορτοφόλι ή και ρολόι σκέφτομαι, αν και ούσα :wub: θα θελα κάτι πιο ξεχωριστό... Ουφ! Προβλήματα που έχει ο κόσμος... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσύ τον ξέρεις καλύτερα

ΥΓ.Προσωπικά θα απεχθανόμουν να κουβαλάω αρκουδάκια τη μέρα της ορκομωσίας μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή δεν έγινα σαφής, πρόκειται για άντρα (το αγόρι μου).Ψηφιακή έχει και mp3 player. Ωραία ιδέα το πορτοφόλι ή και ρολόι σκέφτομαι, αν και ούσα :wub: θα θελα κάτι πιο ξεχωριστό... Ουφ! Προβλήματα που έχει ο κόσμος... :P

Εξαρτάται τα χρήματα που θες να ξοδέψεις, ειδικά αν σκέφτεσαι να πάρεις ρολόι. (Το ρολόι στον άντρα πρέπει να είναι ακριβό). Αλλιώς, κάτι χρηστικό που θα το έχει πάνω του και θα το χρησιμοποιεί κάθε μέρα, θα ήταν η καλύτερη επιλογή, όπως π.χ. πορτοφόλι ή organiser που είπε ο φίλος από επάνω.

Αν και, αφού είσαι κοπέλα του, είμαι σίγουρος πως μπορείς με ελάχιστα (ή και καθόλου) χρήματα να του κάνεις δώρο που θα το θυμάται περισσότερο από οτιδήποτε άλλο του δώσουν εκείνη τη μέρα... emcensored

Υ.Γ. : Πρώτη φορά το ακούω ότι στις ορκομοσίες πας δώρα... Εγώ, όταν ορκίστηκε ο κολλητός μου, πήγα μόνο με ... το χαμόγελό μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Υ.Γ. : Πρώτη φορά το ακούω ότι στις ορκομοσίες πας δώρα... Εγώ, όταν ορκίστηκε ο κολλητός μου, πήγα μόνο με ... το χαμόγελό μου."

Έτσι γίνεται, εσυ πας δώρο επειδή τελικά κατάφερε να τελειώσει τη σχολή και αυτός/η κερνάει που τελικά πήρε πτυχίο! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικά υποθέτω ότι κανείς δεν παρεξηγεί τον κολλητό/την κολλητή/τον γκόμενο-α, τους κοντινούς δηλ. άμα δεν πάνε δώρο. Οι μόνοι που παρεξηγιούνται είναι οι θείες,, τα σόγια και οι απλοί γνωστοί, γι' αυτό μίλησα για τυπικά δώρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενα palmtop νομίζω είναι ενα πρακτικό δώρο χρήσιμο που θα πιάσει τόπο. Και δεν κοστίζει πάρα πολύ. Αν έχεις λεφτά επίσης και ένα laptop είναι μια καλή ιδέα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'Ενα κινητό τηλέφωνο που είναι και υπολογιστής και αποθηκεύει μέσα προγράμματα για ασθένεις και φάρμακα είναι το ιδανικό. Αντί να κουβαλάει handbooks τα έχει όλα μέσα στο τηλέφωνο. Είναι λίγο ακριβό αλλά αξίζει τον κόπο. Μετά ιατρικά βιβλία όπως Harrison's είναι πολύ χρήσιμα.

Αν πάλι θες κάτι για να συνέλθει , ειδικά μετά το UOI, πάρε 2 εισητήρια για κανένα νησάκι, να ηρεμήσει λίγο ο δόλιος...:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκμεταλεύομαι τον τίτλο του τόπικ για να πω και κάτι άλλο σχετικό με ορκωμοσίες: στην Ιταλία είναι έθιμο να μοιράζει ο ''τελειωμένος'' κόκκινες μπομπονιέρες με κατακόκκινα κουφέτα :) Δε ξέρω αν έχετε δει, είναι πραγματικά πολύ χαριτωμένες :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκμεταλεύομαι τον τίτλο του τόπικ για να πω και κάτι άλλο σχετικό με ορκωμοσίες: στην Ιταλία είναι έθιμο να μοιράζει ο ''τελειωμένος'' κόκκινες μπομπονιέρες με κατακόκκινα κουφέτα :) Δε ξέρω αν έχετε δει, είναι πραγματικά πολύ χαριτωμένες :rolleyes:

Με γευση φραουλα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φόρμα εφημερίας!!!

σίγουρα θα την χρειαστεί σε 3-4 χρόνια!!! ( αχχχ )

προτίμησε μωβ ή τυρκουάζ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.