Jump to content

ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2006


nikos

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό τόπικ γιατί ήδη τα κανάλια έχουν αρχίσει να ξεσαλώνουν...Ειδικά εδώ στον Πειραιά έχουν ξεσκιστεί στην παραπληροφόρηση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέρασα τις προάλες από Μαρούσι και είδα σε όλους τους δρόμους τη φάτσα του Πατούλη. :blink:

Μικρός που είναι ο κόσμος...φαινόταν πάντως από την πρώτη φορά που τον είχα γνωρίσει πριν 9 χρόνια ,ως μέλος του ΔΣ της ΕΕΦΙΕ τότε εγώ, ως μέλος της ένωσης ειδικευομένων αυτός, πως ο άνθρωπος θα πάει για πολιτικός.

Κατά τα άλλα εκεί που μένω τι έιχες Γιάννη τι είχα πάντα. Η αιώνια διαπάλη των δήμων της Αν.Αττικής μεταξύ γηγενών και "επήλυδων" Αθηναίων..., και όλων αυτών εναντίον ή υπέρ της αναπόφευκτης πλέον προαστιοποίησης των περιοχών αυτών, με την άναρχη αδηφάγα δόμηση, την επιβάρυνση του αεροδρομιου, την απώλεια των παραδοσιακών επαγγελμάτων και χρήσεων γης. Η διαμάχη μεταξύ όσων θέλουν την κακώς εννοούμενη ανάπτυξη του τόπου εκμεταλλευόμενοι την εγγύτητα με την Πρωτεύουσα και όσων αγωνίζονται για τη διάσωση μιας περιοχής που αποτελεί ταυτόχρονα τη "Θεσσαλία" και τις "Κυκλάδες" της Αττικής μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νίκο παντού τους έχουμε ειδικά στον Περέα... Δε μεασάμε emsexwars

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως στις δημοτικές εκλογές ρίχνω το γέλιο της ζωής μου... :P

Δεν ξέρω, ίσως φταίει που είναι πιο "χαλαρές" σε σχέση με τις εθνικές, ίσως φταίει που λίγο-πολύ σε μια πόλη οι άνθρωποι γνωριζόμαστε (οπότε πέφτουν εκπληκτικά "θαψίματα" και κουτσομπολιά), ίσως φταίει που εγώ είμαι ασόβαρος και βλέπω την αστεία πλευρά των πραγμάτων... :lol:

Πάντως βρίσκω την όλη διαδικασία, από την κατανομή των "επιφανών" δημοτών σε "στρατόπεδα" και την επάνδρωση των συνδυασμών μέχρι την προεκλογική εκστρατεία, με τα πισώπλατα μαχαιρώματα και τις εκατέρωθεν κατηγορίες για ανικανότητα και ιδιοτέλεια, πολύ διασκεδαστική. emclapping

Άντε, θα γελάσουμε και φέτος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα μέρη μου γίνεται κάθε φορά το ίδιο. Ο ένας υποψήφιος κατηγορεί τον άλλο ότι τρώει τα λεφτά του Δήμου με Ρωσίδες. Το ίδιο θα γίνει και τώρα. Έχουν ενδιαφέρον, όμως, οι λεπτομέρειες. Όσο πάνε και γίνονται πιο ευφάνταστοι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.