Jump to content

Ο εκατομμυριούχος στο net


anekdoto

Recommended Posts

Ρε συ πλάκα μας κάνεις;;;

Δεν παίρνω ούτε ευρώ και το έχω παίξει πόσες φορές.... Τι μαξιλάρια έχω πάρει... Τίποτα δε γίνεται..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω μεχρι το μαξιλαράκι των 10.000 ε εφτασα μετα έβγαλε κάτι απίθανα...

Του στύλ πως λεγόταν ο αρχηγός των Ζουλου του 13ου αιώνα;

Α) Ζουλουάρχης Β)Αρχηζουλου

Γ)Ζουλουλιντερ Δ)Ποκεμον

εύκολο ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τα 10.000 είναι κανονικό ποσό.Μαξιλαράκια λέγονται τα 500,τα 5000 και τα 150.000 νομίζω.

κι εγώ έφτασα 20.000 και μετά πήρα τον...

με ρώτησε τι είναι ο φοβισμός (στιχουργικό είδος?προσπάθεια εκφοβισμού?φιλοσοφικός όρος?ή τεχνοτροπία στη ζωγραφική?αν θυμάμαι καλά αυτές τις 4 μου έδωσε,και εγώ κλασικά σαν χέστης σταμάτησα στις 20.000-όποιος ξέρει να μου πει την απάντηση γιατί βαριέμαι να κοιτάξω λεξικό!) :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Μια χαρά είναι τα 20.000. :)

Τεχνοτροπία στη ζωγραφική. Τα αντικείμενα αποδίδονται με έντονα χρώματα, ελεύθερα από σχήματα και χωρίς προοπτική. Ήταν ουσιαστικά καλλιτεχνικό κίνημα ενάντια στον ιμπρεσσιονισμό στις αρχές του 20ου αιώνα.

Εσύ ειδικά heavenly μπορείς να καταλάβεις πολλά παραπάνω, οπότε τσέκαρέ το, αν θες..... ;)

υγ. Συνήθως γράφεται φωβισμός. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τελικά καμία ερώτηση,και προφανώς καμία απάντηση δεν είναι τυχαία!Φάουλ που δεν το ήξερα.

Αλλά δε θα προβληματιστώ τώρα.Έχω να σκεφτώ τι θα κάνω τα 20.000 ευρώ μου! :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε Heavenly Demonic, είμαι σίγουρος πως έχεις ακούσει το διάσημο ζωγράφο Ανρί Ματίς... Ε, αυτός ήταν ο κύριος εκπρόσωπος του φωβισμού...

Προσωπικά πάντως ποτέ δε μου άρεσαν οι Φωβιστές, όπως δε με ενθουσίαζουν τα "τέκνα" τους, οι Κυβιστές. Κλίνω περισσότερο προς τους Ιμπρεσιονοστές και μετα-Ιμπρεσιονιστές emofftopic

Αχ, αυτός ο Πικάσο, να μην είχε αφήσει τη γαλάζια περίοδο... emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε Heavenly Demonic, είμαι σίγουρος πως έχεις ακούσει το διάσημο ζωγράφο Ανρί Ματίς... Ε, αυτός ήταν ο κύριος εκπρόσωπος του φωβισμού...

Προσωπικά πάντως ποτέ δε μου άρεσαν οι Φωβιστές, όπως δε με ενθουσίαζουν τα "τέκνα" τους, οι Κυβιστές. Κλίνω περισσότερο προς τους Ιμπρεσιονοστές και μετα-Ιμπρεσιονιστές emofftopic

Αχ, αυτός ο Πικάσο, να μην είχε αφήσει τη γαλάζια περίοδο... emno

Thanks για τις πληροφορίες! :);)

Αν και ασχολούμαι με ζωγραφική,ομολογώ τον φωβισμό ως τεχνοτροπία δεν τον ήξερα!

Πάντως τώρα θα το ψάξω κι άλλο.. :D (όχι τπτ άλλο,αλλά μου στοίχισε τα παραπάνω ευρωπουλάκια :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο φωβισμός δεν είναι τεχνοτροπία είναι καλλιτεχνικό κίνημα…(δε σε μαλώνω) Οι φωβ δεν αποδέχονταν τους χρωματικούς περιορισμούς που επέβαλαν τα θεματά τους και ως εκ τούτου τα δένδρα μπορούσαν κάλλιστα να βαφτούν πορτοκαλί, ο ουρανός ροζ και ένα πρόσωπο πράσινο. Επικρατούν τα χρωματικά μοτίβα, οι απλοποιημένες σκηνές, ένταση, επίπεδο, το χρώμα ήταν παχύ δημιουργώντας πάστα. Επίσης χρησιμοποιούσαν και διαφορετικά υλικά , όχι πινέλα αλλά σπάτουλες και οι κινήσεις των χεριών τους ήταν γρήγορες και κοφτές για να προσδώσουν αυτήν την ένταση. Επηρεάστηκαν από τον Βαν Γκογκ και τον Γκογκεν.

(ελπίζω να μην κούρασα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο φωβισμός δεν είναι τεχνοτροπία είναι καλλιτεχνικό κίνημα…(δε σε μαλώνω) Οι φωβ δεν αποδέχονταν τους χρωματικούς περιορισμούς που επέβαλαν τα θεματά τους και ως εκ τούτου τα δένδρα μπορούσαν κάλλιστα να βαφτούν πορτοκαλί, ο ουρανός ροζ και ένα πρόσωπο πράσινο. Επικρατούν τα χρωματικά μοτίβα, οι απλοποιημένες σκηνές, ένταση, επίπεδο, το χρώμα ήταν παχύ δημιουργώντας πάστα. Επίσης χρησιμοποιούσαν και διαφορετικά υλικά , όχι πινέλα αλλά σπάτουλες και οι κινήσεις των χεριών τους ήταν γρήγορες και κοφτές για να προσδώσουν αυτήν την ένταση. Επηρεάστηκαν από τον Βαν Γκογκ και τον Γκογκεν.

(ελπίζω να μην κούρασα)

Οκ!Απλά εγώ είπα τις επιλογές που μου έδωσε το παιχνίδι!Ούτως ή άλλως δεν τον είχα καν ακουστά..Οπότε :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ!Απλά εγώ είπα τις επιλογές που μου έδωσε το παιχνίδι!Ούτως ή άλλως δεν τον είχα καν ακουστά..Οπότε :wub:

Και εγώ πήρα το θάρρος να postαρω επειδή έγραψες ότι ασχολείσαι με την ζωγραφική. Σαν extra details

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τι να το κανεις αφου δεν κερδιζεις πραγματικα λεφτα. Σκεψου ποσο θα εκνευριστεις αμα κερδισεις τα 150000 ευρω και δεν εχεις κερδισει ουτε 1 πραγματικο ευρω. Μηπως ξερεις κανενα αλλο παρομοιο παιχνιδι που σου δινουν πραγματικα λεφτα? :)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τι να το κανεις αφου δεν κερδιζεις πραγματικα λεφτα. Σκεψου ποσο θα εκνευριστεις αμα κερδισεις τα 150000 ευρω και δεν εχεις κερδισει ουτε 1 πραγματικο ευρω. Μηπως ξερεις κανενα αλλο παρομοιο παιχνιδι που σου δινουν πραγματικα λεφτα? :)

χαχαχα δίκιο έχεις!η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω γιατί την έχω δει έτσι με το παιχνίδι αυτό..όχι τίποτε άλλο,αλλά και deal που παίζω πάλι στο net,πάλι δεν βλέπω πραγματικά λεφτά!! :splats:

τι να πω,μάλλον παίζω για τη χαρά του παιχνιδιού!! :splats::Pembaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemiloveyou

άσχετο,πείτε και σεις καμιά δύσκολη ερώτηση αν παίξετε κλπ, ώστε άμα μου τύχει να ξέρω την απάντησή της! emrockon

Δύσκολη δεν ξέρω εάν είναι εγώ πάντως δεν τα κατάφερα.

Ποια από τις παρακάτω λέξεις σημαίνει και ηλίθιος? ---Α.Π. ιδιώτης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δύσκολη δεν ξέρω εάν είναι εγώ πάντως δεν τα κατάφερα.

Ποια από τις παρακάτω λέξεις σημαίνει και ηλίθιος? ---Α.Π. ιδιώτης

Στα αγγλικα ο ηλιθιος λεγεται idiot. Δεν το ηξερες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα αγγλικα ο ηλιθιος λεγεται idiot. Δεν το ηξερες?

και τι σημαίνει idiotiko panepistimio?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και τι σημαίνει idiotiko panepistimio?

Το προφανές σύμφωνα με τα παραπάνω. Πάντως όχι μόνο δεν κερδίζεις ευρώ αλλά στην ουσία ξοδεύεις κιόλας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.