Jump to content

5ο Εξάμηνο


Ελένη

Recommended Posts

Συνάδελφοι τα φώτα σας για το 5ο εξάμηνο!Ποιά μαθήματα είναι καλό να παρακολοθήσει κανείς έτσι ώστε να τα περάσει και ποιά θεωρούνται δύσκολα;Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο δεκτό!Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι τα φώτα σας για το 5ο εξάμηνο!Ποιά μαθήματα είναι καλό να παρακολοθήσει κανείς έτσι ώστε να τα περάσει και ποιά θεωρούνται δύσκολα;Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο δεκτό!Ευχαριστώ πολύ!

Ελένη

Λοιπόν καλό είναι να τα παρακολουθήσεις όλα τα μαθήματα αν δεν κουράζεσαι!Πάντως έμφαση οφείλεις, αν θες ,να δώσεις στην Εργαστηριακή,Μικρόβια Β,Φάρμακα Β,Παθοφ Β,Μοριακή .Διατροφή και Επέιγουσα προσωπικά τα θεωρώ εύκολα μαθήματα τόσο λόγω του περιορισμένου ωραρίου όσο και της "υλης" :blink: Εργαστηριακή περνιέται με εξέταση σε κάθε διδακτική ενότητα(σε κάθε 2ωρο) .Νομίζω ΄ότι το πρόγραμμα των διαλέξεων ανακοινώνεται απο πριν επομένως ξέρεις πάνω κάτω τι να διαβάσεις .Ζήτα σημειώσεις απο παλαιότερους για το συγκεκριμένο μάθημα .

Τώρα Μικρόβια β μέχρι ΄τωρα ο καθηγητής έδινε σημειώσεις πάνω στις διαλέξεις σαν τα Α και εξεταζόνταν με πρόοδους συνήθως 2 .Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι ή κάποιος (π.χ ο καθηγητής ,οι σημειώσεις ή το σύστημα της εξέτασης )

Φάρμακα Β προσπάθησε να τα δώσεις στην ώρα τους δηλ τον Φεβρουάριο .Διαβάζει κανείς απο Χάρβεϋ.Οι ερωτήσεις είναι σύντομης ανάπτυξης και πολλ επιλογής και αν κάτσει μπορεί να πέσει και κανένα περιστατικό.Θα μπορούσα να πώ οτι σε μερικά σημεία ζητείται λεπτομέρεια αχρίαστη αλλά ας πάει και το παλιάμπελο.

Τώρα στην Παθοφ Β η εμπειρία μου : Γινόταν πανηγύρι της αλεπούς ΄΄οταν το έδωσα πέρυσι .Αλλοπρόσαλα θέματα ,δεν γινόταν μαθήματα λόγω ελλείψεως φοιτητικού δυναμικού.Τέλος πάντων προσπάθησε να παρακολουθείς το μάθημα με έμφαση στους ενδοκρινείς και το αίμα .Η καρδιά μου φάνηκε εύκολη(απο ότι θυμάμαι τουλάχιστον).

Τώρα όσον αφορά την Μοριακή : Διάβασμα ,διάβασμα ,διάβασμα απο τις σημειώσεις που θα σας δωθούν και προσπάθησε να το δώσεις στην ώρα του και αυτό .Είτε στην απαλλακτική προόδο στο τελος του μαθήματος έιτε στην εξέταστική .Δεν νομίζω να μπορείς να το δώσεις και τις 2 φορές .

Αυτά τα ολίγα Τα υπόλοιπα θα τα διαπιστώσεις ιδιοις όμασι emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ POST ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙΟ... ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙ ΤΠΤ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ. ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΥΠΑΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.