Jump to content

ΠΑΘΟΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ Ι


Recommended Posts

Καλημερούδια!!!

Μήπως θυμάται κανείς από εσάς που έδωσε παθοφυσιολογία I φέτος τον χειμώνα (Φεβροάριοος 2006)κάποια από θέματα που έπεσαν ???

Ρωτάω συγκεκριμένα για φέτος γιατί θέλω να δώσω τώρα τον Σεπτέμβρη και έχει παρατηρηθεί πολλάκις το φαινόμενο τα θέματα του Σεπτεμβρίου στην παθοφ να είναι ψιλο-φωτοτυπία του φεβρουαρίου.

Λοιπόν???Please give me some help!!! :blink::blink::blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θέματα δυστυχώς δε θυμάμαι να σου πω μιας και πήγα κι έδωσα τσολιάς το μάθημα. Αυτό που λένε όλοι ωστόσο είναι ότι σοβαρό διάβασμα από βιβλίο δε σου εξασφαλίζει το 5άρι. Θέλει σημειώσεις από το μάθημα(όχι διαφάνειες). Επίσης ανοσολογία μη διαβάζεις καθόλου αν δεν έχεις χρόνο. Το Φλεβάρη δεν έβαλε ούτε μία ερώτηση και του διαμαρτυρήθηκαν 2 συμφοιτητές μου που έκατσαν και διάβασαν το πραγματικά τεράστιο φυλλάδιο της Ανοσολογίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...του διαμαρτυρήθηκαν 2 συμφοιτητές μου που έκατσαν και διάβασαν το πραγματικά τεράστιο φυλλάδιο της Ανοσολογίας.

100 σελιδουλες αν θυμαμαι καλα ε ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενδέχεται να ήταν καμία πτυχιακή εργασία που έκανε και την έβαλε όπως ήταν να την διαβάζουμε. Δεν εξηγείται αλλιώς...

Δε νομίζω ο τριτοετής φοιτητής ιατρικής να πρέπει να ξέρει τόσα πράγματα για τους μηχανισμούς με τόση λεπτομέρεια.

Ποτέ δε το διάβασα, γιατί είναι δυσνόητο και δύσκολο, διαβασα καλά τα υπόλοιπα και το περασα το μάθημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τεράστιο και πολύ δύσκολο. Δεν είδα πόσες σελίδες ήταν αλλά το ξεφύλισα και τρόμαξα.

Εγω παλι δεν ειχα κανει τον κοπο καν να το ανοιξω θυμαμαι . Φαινοταν οτι δε μαθαινεται με τιποτα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγνώμη για το κεφάλαιο Ανοσολογία απο McPhee λέτε?

Ενα φυλλαδιο 100 σελιδων . Το μοιραζουνε στους φοιτητες του ετους . Σε εμας το μοιρασανε τουλαχιστον ... αλλα δε ξερω κατα ποσο αξιζει να ασχοληθεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερούδια!!!

Μήπως θυμάται κανείς από εσάς που έδωσε παθοφυσιολογία I φέτος τον χειμώνα (Φεβροάριοος 2006)κάποια από θέματα που έπεσαν ???

Ρωτάω συγκεκριμένα για φέτος γιατί θέλω να δώσω τώρα τον Σεπτέμβρη και έχει παρατηρηθεί πολλάκις το φαινόμενο τα θέματα του Σεπτεμβρίου στην παθοφ να είναι ψιλο-φωτοτυπία του φεβρουαρίου.

Λοιπόν???Please give me some help!!! :blink::blink::blink:

Λοιπον, οπωσδήποτε βάζει ο Ελισαφ για ιοντα Να και Κ... Ανοσολογια εβαλε τα πιο ηλιθια και ασχετα θέματα... Καθόλου δεν άξιζε που το διαβασα!! Καρδια πεφτει κ απο το βιβλιο και απο σημειώσεις τον καθηγητών, οπως ανεπάρκεια βαλβίδων, στενωση βαλβιδων κτλ...Πνέυμονες επισης, ειδικα η μηχανικη και οι δυνάμεις που λέει στην αρχή αρχή.Α! Και για πνευμονικό οίδημα! Ελπίζς να βοήθησα λιγάκι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια emcolgate

Τώρα θα ήθελα μια μικρή βοηθειούλα για κάτι ακόμα: υπάρχει κανείς που είχε παρακολουθήσει τις διαλέξεις του δρόσου?

Θα ήθελα να μάθω αν όταν έκανε φέτος ή περυσι τα αυτοάνοσα αναφέρθηκε αναλυτικά στις ασθένειες: ουρική και ψευδοουρική αρθρίτιδα, οστεοπόρωση. Αν όχι σε ποιες αναφέρθηκε αναλυτικά πέρα φυσικά από την ρευματοειδή αρθρίτιδα?

Σας φιλώ, ΜΣΠ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα μαθήματα του Δρόσου δεν πρεπει να πήγαιναν πολλοι γιατι ειχαμε εξασφαλισμένες σημειώσεις...

Πάντως από τα θέματα που έβαλε στο τέλος, μάλλον είχε τονίσει την οστεοπόρωση οπότε καλό είναι να διαβάσεις γι`αυτήν... emconfused Όλο και κατι θα λέει το βιβλίο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.