Jump to content

Βιοχημεια ΙΙ


zoulapi

Recommended Posts

Βοηθεια!Ειμαι εκτο ετος,χρωσταω Βιοχημεια ΙΙ,εχω να τη δωσω απο το τριτο ετος και εχω χασει επαφη!Μπορει καποιος να μου πει τι παιζει τωρα?Απο που διαβαζουμε?Ποσες μερες χρειαζονται?Σημειωσεις των μαθηματων παιζουν?Ο καινουριος Stryer φτανει για να περασεις το μαθημα?Οποια αλλη χρησιμη πληροφορια ειναι καλοδεχουμενη!

Ευχαριστω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βοηθεια!Ειμαι εκτο ετος,χρωσταω Βιοχημεια ΙΙ,εχω να τη δωσω απο το τριτο ετος και εχω χασει επαφη!Μπορει καποιος να μου πει τι παιζει τωρα?Απο που διαβαζουμε?Ποσες μερες χρειαζονται?Σημειωσεις των μαθηματων παιζουν?Ο καινουριος Stryer φτανει για να περασεις το μαθημα?Οποια αλλη χρησιμη πληροφορια ειναι καλοδεχουμενη!

Ευχαριστω!

Διάβασε την απάντηση μου στο post της τζινα_αλι . Η καλυτερη δουλεια ειναι να τη δωσεις με προοδους . Ολη μαζι βγαινει πολυ δυσκολα . Διαβασε την απαντηση μου στη Τζινα . βαριεμαι να τα ξαναγραφω :P τισ παραδωσεις των μαθηματων θα τις βρεις στο site της βιβλιοθηκης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια,μπορει καποιος να μου πει ποσο πρεπει να διαβασω και απο που αν θελω να δωσω το μαθημα στην κανονικη εξεταστικη και οχι με προοδους...?Μακαρι να ειχα το χρονο να αφιερωσω στη Βιοχημεια ενα εξαμηνο και να δινω απο μια προοδο καθε μηνα...Δυστυχως δεν τον εχω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη τη δώσεις ποτε, το χειρότερο να μη πάρεις ποτέ πτυχιο. Πλάκα κάνω, θα τη δώσουμε μαζί στη 2η εξεταστικη (αν ποτε γίνει)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ,επιτελους μου εδωσε καποιος τη λυση που περιμενα!Δε θα τη δωσω ποτε και θα ησυχασω!Ευχαριστω,Tes!

ΒΟΗΘΕΙΑ καποιοοοοοοοοοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!Παιδιαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ,επιτελους μου εδωσε καποιος τη λυση που περιμενα!Δε θα τη δωσω ποτε και θα ησυχασω!Ευχαριστω,Tes!

ΒΟΗΘΕΙΑ καποιοοοοοοοοοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!Παιδιαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Tι να σου πω τωρα βρε φουκαρά :P

Οκ ... βασικά διάβασε ΤΕΛΕΙΑ τα κεφάλαια που έχει παραδώσει ο φώτσης ( Εxtra sos η μεταγωγή σήματος ) . Έγω όσες φορές κοβόμουν έγραφα τέλεια όλες τις ερωτήσεις του μεταβολισμού κι άφηνα τη μεταγωγή σηματος γιατι δε την είχα διαβασει κι ο φωτσης με εκοβε με 4 . Να εισαι βεβαιος πως εαν δε γραψεις την ερωτηση/εις του φωτση δε θα περασεις . απο κει και περα τι αλλο να πω . Απο το μεταβολισμο αποτι καταλαβα τα κεφαλαια που δινουν περισσοτερο βαση ειναι η γλυκολυση , ο κυκλος του Krebs . Απο την οξειδωτικη φωσφοριλιωση , μια ερωτηση που πεφτει συχνα ειναι ποιοι ειναι οι αναστολεις της αλυσιδας των κυτοχρωματων και σε ποιο σημειο ακριβως δρουν . Ειναι ενα κομματακι στο τελος του κεφαλαιου με μια φωτογραφια . Μάθε το οπωσδηποτε . Επίσης σος απο το κεφαλαιο της οξειδωτικης που εχει πεσει μερικες φορες ειναι η ΑΤΡάση . Δομη , τροπος λειτουργιας . Φωσφορικες πεντοζες αν δε προλαβαινεις αστες . Τα λιπιδια ειναι σημαντικα και δυστυχως δεν υπαρχουν σος αλλα κατι θα πεσει . Τα νουκλεοδιδια ειναι αρκετα σος πιστευω . Στην τελευταια προοδο που ειχαμε μαζι Κυκλο ουριας και νουκλεοτιδια , βαλανε 3 ερωτησεις νουκλεοτιδια και μια απτην ουρια . Ισως μπορεις να την προχειροδιαβασεις αλλα νουκλεοτιδια μαλλον διαβασε τα καλα . Βασικα το καλο αμα δωσεις ολοκληρο το μαθημα ειναι οτι μπορεις να αφησεις εξω ολοκληρα κεφαλαια χανοντας μονο μια ερωτηση . Στις προοδους δε παιζει αυτο γιατι πεφτουν 6 ερωτησεις απο 4 κεφ οποτε ειναι πιο εξειδικευμενα . Δε ξερω τι αλλο να σου πω . Διαβασε ο,τι εγραψα και βγαλε τα συμπερασματα σου και καλη τυχη φιλε ...

Υ.Γ : πολυ σος ειναι επισης η ρυθμιση της καθε μεταβολικης πορειας ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου!!!!

Να σαι καλα ... καλο κουραγιο !

Επισης μια διορθωση στο κειμενο μου πιο πανω : Απο την οξειδωτικη φωσφορυλιωση ρωτανε τους αναστολεις της αλυσιδας μεταφορας ηλεκτρονιων οκ ? Οχι κυτοχρωματων φυσικα ... κεκτειμενη ταχυτητα !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.