Jump to content

Κανα ΤΙΡ για οφθαλμολογία ??


Barwnos

Recommended Posts

Ξέρει κανείς τι ρωτάει κυρίως ο Ασπιώτης απο οφθαλμό ? Όχι τι ρώταγε ο Ψύλλας ... Για τον Ασπιώτη αν ξέρει κανείς σαυτες τις 2 -3 εξεταστικές που έχει κάνει . Επίσης με νευροοφθαλμολογία τι παίζει ? Λέω να την αφήσω ... Ξέρει κανείς κατά πόσο τη ρωτάνε ? emcolgate Επιπρόσθετες συμβουλές δεκτές ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει κανείς τι ρωτάει κυρίως ο Ασπιώτης απο οφθαλμό ? Όχι τι ρώταγε ο Ψύλλας ... Για τον Ασπιώτη αν ξέρει κανείς σαυτες τις 2 -3 εξεταστικές που έχει κάνει . Επίσης με νευροοφθαλμολογία τι παίζει ? Λέω να την αφήσω ... Ξέρει κανείς κατά πόσο τη ρωτάνε ? emcolgate Επιπρόσθετες συμβουλές δεκτές ...

Υπάρχουν κάποια SOS, συνήθως κυκλοφορούν από χέρι σε χέρι. Η πρώτη του ερώτηση είναι πάντα κάποια διαθλαστική ανωμαλία. Να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός και ακριβής σε αυτά που λες. Η εξέταση θα ξεκινήσει με εσένα περασμένο και στο χέρι σου είναι μετά να κοπείς. Πχ. να πεις χοντρή βλακεία στις διαθλαστικές ή να μην ξέρεις το γλαύκωμα. Από νευροοφθαλμολογία διάβασε τι νευρώνει ποιος μυς. Αν σε ρωτήσει περισσότερα από αυτή, σημαίνει ότι έχεις ήδη πει την κοτσάνα και είσαι στο δρόμο του Φλεβάρη (πράγμα που απεύχομαι).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχουν κάποια SOS, συνήθως κυκλοφορούν από χέρι σε χέρι. Η πρώτη του ερώτηση είναι πάντα κάποια διαθλαστική ανωμαλία. Να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός και ακριβής σε αυτά που λες. Η εξέταση θα ξεκινήσει με εσένα περασμένο και στο χέρι σου είναι μετά να κοπείς. Πχ. να πεις χοντρή βλακεία στις διαθλαστικές ή να μην ξέρεις το γλαύκωμα. Από νευροοφθαλμολογία διάβασε τι νευρώνει ποιος μυς. Αν σε ρωτήσει περισσότερα από αυτή, σημαίνει ότι έχεις ήδη πει την κοτσάνα και είσαι στο δρόμο του Φλεβάρη (πράγμα που απεύχομαι).

Σευχαριστώ πολύ για την απάντηση ... ελπίζω να καταφέρω να την ξεμπερδέψω τώρα . Ο θεός βοηθός ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σευχαριστώ πολύ για την απάντηση ... ελπίζω να καταφέρω να την ξεμπερδέψω τώρα . Ο θεός βοηθός ...

Συμφωνώ κι εγώ.Ξεκινάς περασμένος και κόβεσαι μόνο αν είσαι μπιτ αδιάβαστος!]

Πολύ καλά 3 πράγματα :

Διαθλαστικές ανωμαλίες

Γλαύκωμα

Καταρράκτης

Και επιπλέον κερατόκωνος, χλαμύδια, επιπεφυκίτιδες και κιντηικοί μύες

Αυτά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επισης ραγοειδιτιδες

απο καταρρακτη ζηταει κυριως χειρουργικη θεραπεια

χαλαζιο,υφαιμα,υποπυο,υποσφαγμα

στοιβαδες κερατοειδους

προκερατιος δακρυικη στοιβαδα (tear film )

δεν πας χωρις γλαυκωμα

εντροπιο, εκτροπιο

κριθη

αν δεν πεις χοντρη κοτσανα ..εισαι περασμενος

δεν θελει πολλα μπλα μπλα

συντομες απαντησεις ,την ουσια θελει

αν αρχισεις να τα αναλυεις πολυ και να μπλεκεσαι ,θα σε παει σε πιο

δυσκολα ..και αντε να το σωσεις μετα

Συμβουλη ..καλυτερα να μην πεις κατι (αν δεν εισαι σιγουρος) απο το να πεταξεις κοτσανα :splats:

αυτα ...αν θυμηθω κατι αλλο ..θα σου γραψω

ciao :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

ΛΟΙΠΟΝ ΦΡΕΣΚΑ ΠΡΩΙΝΑ ΝΕΑ.ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΣ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑΣ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΔΗΛΩΘΟΥΜΕ.ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ.Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΡΑΠΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Ο ΑΣΠΙΩΤΗΣ.

ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΒΑΝΤΖΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΟ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ PM. THANKS

emsosemsos emsos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΟΙΠΟΝ ΦΡΕΣΚΑ ΠΡΩΙΝΑ ΝΕΑ.ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΣ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑΣ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΔΗΛΩΘΟΥΜΕ.ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ.Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΡΑΠΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Ο ΑΣΠΙΩΤΗΣ.

ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΒΑΝΤΖΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΟ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ PM. THANKS

emsosemsos emsos

Δεν ισχυουν ολα οσα γραφεις . Σημερα το πρωι βρηκαμε τον Ασπιωτη και μας ειπε πως οι εξετασεις θα ειναι γραπτες εφοσον και μονο εφοσον οι φοιτητες που θα δηλωθουν ειναι παρα πολλοι ( συνεπως παρτε φιλους και γνωστους και βαλτε τους να γραφτουν ασχετως αν δινουν η οχι :P ) και εαν ειναι γραπτες θα ειναι με ερωτησεις συντομης αναπτυξης ΟΧΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ . Αυτα απτο στομα του ασπιωτη επαναλαμβανω . Οσον αφορα τα πολλαπλης δεν εχω ιδεα που μπορουμε να τα βρουμε .

Υ.Γ : Οσον αφορα τις εγραφες αυτες θα γινουν μονο την Παρασκευη .... Ολοι την παρασκευη το πρωι στισ γραμματειες λοιπον :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ ΠΡΟΧΘΕΣ!!!!ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΝΕΑ.

ΘΕΩΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕ ΣΥΝΤΟΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ?ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ Ή ΤΟΝ ΙΟΥΛΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ!ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...

:withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Ο ΑΣΠΙΩΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΡΑΠΤΑ ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΕΔΩ.

Η ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΛΕΝΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ Η Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ...

ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ(ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ) ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ Η ΓΡΑΠΤΑ(ΣΥΝΤΟΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ)

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑΝ ΓΙΑ 2ΠΛΗ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΔΩΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΩΡΑ.....ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ ΠΡΟΧΘΕΣ!!!!ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΝΕΑ.

ΘΕΩΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕ ΣΥΝΤΟΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ?ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ Ή ΤΟΝ ΙΟΥΛΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ!ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...

:withstupid:

Ο Ασπρουδης δεν εξεταζει (η τουλαχιστον δε γνωριζω να εξεταζει ) κι επομενως δε θα πρεπε να δενεις σχοινι κορδονι αυτα που λεει . Θεωρω πως πιο αξιοπιστα ειναι αυτα που ακουσα απτο στομα του ιδιου του Καθηγητη . Οσο για τους επι πτυχιω που εδωσαν τον Ιουλη ακουσα για την ευκολια των ερωτησεων αλλα δε σημαινει πως ο Ασπιωτης θα ξυπνησει με την ιδια καλη διαθεση και τη δευτερα . Γραπτες εξετασεις με πολλαπλης επιλογης η ακομα και συντομης αναπτυξης ειναι παρα πολυ καλυτερα απο Προφορικες εξετασεις γιατι χρειαζεσαι γενικη κατανοηση του μαθηματος κι οχι παπαγαλια του οποιουδηποτε κομματιου που μπορει να σε ρωτησει . Αποψη μου παντα . Οσον αφορα για τη φυση των εξετασεων η γραμματεας μου ειπε πως θα εχει βγαλει ανακοινωση το σαββατο το μεσημερι ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οσον αφορα για τη φυση των εξετασεων η γραμματεας μου ειπε πως θα εχει βγαλει ανακοινωση το σαββατο το μεσημερι ...

ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΤΟ....

ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΟΧΙ, ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΘΕΙ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΟ Μ.. ΚΑΙ ΤΟ Κ.... ΤΟΥ :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Ασπρουδης δεν εξεταζει (η τουλαχιστον δε γνωριζω να εξεταζει ) κι επομενως δε θα πρεπε να δενεις σχοινι κορδονι αυτα που λεει . Θεωρω πως πιο αξιοπιστα ειναι αυτα που ακουσα απτο στομα του ιδιου του Καθηγητη . Οσο για τους επι πτυχιω που εδωσαν τον Ιουλη ακουσα για την ευκολια των ερωτησεων αλλα δε σημαινει πως ο Ασπιωτης θα ξυπνησει με την ιδια καλη διαθεση και τη δευτερα . Γραπτες εξετασεις με πολλαπλης επιλογης η ακομα και συντομης αναπτυξης ειναι παρα πολυ καλυτερα απο Προφορικες εξετασεις γιατι χρειαζεσαι γενικη κατανοηση του μαθηματος κι οχι παπαγαλια του οποιουδηποτε κομματιου που μπορει να σε ρωτησει . Αποψη μου παντα . Οσον αφορα για τη φυση των εξετασεων η γραμματεας μου ειπε πως θα εχει βγαλει ανακοινωση το σαββατο το μεσημερι ...

αγορι μου βαρωνε εχεις δωσει καμια φορα προφορικα ματι???αν οχι μην κοπτεσαι υπερ των γραπτων εξετασεων. ιδιως για μεταφορεις και επι πτυχιω οι ερωτησεις του ειναι τα πολυ βασικα περιληπτικα.ιδιως στις τελευταιες 2 εξεταστικες σε οσους δεν απαντουσαν τους ειπε να πουν οτι ξερουν.αλλο θεμα το οτι αν γινει πολλαπλης με τοσο κοσμο που θα εχει θα αντιγραφουν ολοι.επισης εγω που βρηκα τον ασπιωτη μιλησε για πολλαπλης και οχι για συντομης αναπτυξης.και η προτροπη του να παμε ολοι να δωσουμε τωρα (και οχι θεωρητικα σε μια δευτερη εξεταστικη)αφορουσε οτι θα ειναι σχετικα ευκολα αφου θελει να μας βοηθησει να περασουμε.

ας ελπισουμε πως οπως και να γινει θα ειναι χαλαρα...

B)B)B)B)B)B)B)B)B):P:P:P:P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝΤΕ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 14.30, ΜΙΚΡΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ(ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ)

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΑΣ ΑΥΡΙΟ

Υ.Γ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ

ΑΣ ΑΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΠΙΤΗΡΗΣΗ ΚΑΛΗ

ΓΙΑΤΙ........... :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties: ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ... emrockonemrockon

ΧΑΜΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΩΛΟΒΙΒΛΙΟ................

ΑΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΥΡΙΟ ΛΟΙΠΟΝ..... emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.