Jump to content

ΨΟΦΗΣΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΤΗΣ ΝΔ, ΖΗΤΩ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠ


matrix

Recommended Posts

ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠ ΜΕ ΤΟ ΑΡΠΑΚΟΛΑ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ!

http://www.doatap.gr/_html/news_extended.p...f925f3c3fbcfd4d

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τί εννοείς? Το λίνκ δεν μας φώτισε αρκετά. Κοίτα όλο το σύστημα αν το καλοσκεφτείς δουλεύει για τους Δοαταπάδες. Μη σου φαίνεται τίποτα παράξενο πιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τί εννοείς? Το λίνκ δεν μας φώτισε αρκετά. Κοίτα όλο το σύστημα αν το καλοσκεφτείς δουλεύει για τους Δοαταπάδες. Μη σου φαίνεται τίποτα παράξενο πιά.

:splats::splats::P

Μακάρι Αγόρια μου μακάρι. Ήξερα τη έκανα όταν ψήφισα Καραμανλή και ΝΔ. Εσείς που ψηφίσατε τους άλλους πάρτε τα αρχ.... μου τώρα. Α.... και για να το ξέρετε στο μέλλων γιατί μάλλον είσαστε μαλθακά, σε αυτή την ΧΩΡΑ μόνο το ΒΥΖΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ και τίποτα άλλο. Αλλά δεν έχετε παει Στρατό για να το μάθετε μωρά μου. Τώρα λοιπών θα σας φαω την θέση αγροτικού, και ειδικότητας, και διδακτορικού και στο ΕΣΥ γιατί εγώ έμαθα πως παίζετε το παιχνίδι σε αυτό το μπουρδέλο που λέγετε Ελλάδα, μου το έμαθε το ΔΙΚΑΤΣΑ και θα το παίζω από δω και στο εξής έτσι. Εσείς ας μείνετε χαϊβάνια και πηγαίνετε με το σταυρό στο χέρι, 4 χρόνια αυτό έκανα και έπαιρνα τον μπουλο, λοιπών ΟΧΙ ΠΙΑ. Τώρα είναι η σειρά μου.....ΧΑ...ΧΑ....ΧΑ

:):):antegeia:emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

diorismoi0wx.jpg

:splats::splats::P

Μακάρι Αγόρια μου μακάρι. Ήξερα τη έκανα όταν ψήφισα Καραμανλή και ΝΔ. Εσείς που ψηφίσατε τους άλλους πάρτε τα αρχ.... μου τώρα. Α.... και για να το ξέρετε στο μέλλων γιατί μάλλον είσαστε μαλθακά, σε αυτή την ΧΩΡΑ μόνο το ΒΥΖΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ και τίποτα άλλο. Αλλά δεν έχετε παει Στρατό για να το μάθετε μωρά μου. Τώρα λοιπών θα σας φαω την θέση αγροτικού, και ειδικότητας, και διδακτορικού και στο ΕΣΥ γιατί εγώ έμαθα πως παίζετε το παιχνίδι σε αυτό το μπουρδέλο που λέγετε Ελλάδα, μου το έμαθε το ΔΙΚΑΤΣΑ και θα το παίζω από δω και στο εξής έτσι. Εσείς ας μείνετε χαϊβάνια και πηγαίνετε με το σταυρό στο χέρι, 4 χρόνια αυτό έκανα και έπαιρνα τον μπουλο, λοιπών ΟΧΙ ΠΙΑ. Τώρα είναι η σειρά μου.....ΧΑ...ΧΑ....ΧΑ

:):):antegeia:emeleos

δε δουλευει κι ο διορθωτης του word ρε γαμωτο! :splats::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραίο το link. Στον κατάλογο τών προεπιτυχόντων υπάρχουν μέχρι κι οι γκόμενες κι οι γκόμενοι. Συν γυναιξί και τέκνοις, λοιπόν, εξελθόντες επορεύοντο, έμπλεοι θείου φωτός και πνεύματος αγίου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

Ποιος κατάλογος προ επιτυχόντων λετε ρε ηλίθια ? Μερικές φορές αναρωτιέμαι για το επίπεδο εξυπνάδας σας, αλλά καταλαβαίνω το παιχνίδι σας οπότε σας λυπάμαι !!! Αυτές οι λίστες ρε φίλε είναι οι λίστες με αυτούς που έχουν δηλώσει να δώσουν εξετάσεις. Στην τρομερή Ιατρική Αθηνών σας έτσι πατε στην ψύχρα όποιος θέλει και δίνετε το μάθημα ? Δεν δηλώνετε συμμετοχή πριν ?

Και εάν πιστεύετε ότι όλοι αυτοί στην λίστα θα περάσουν για αυτό και «προ-επιτυχόντες», εντάξει ξέρουμε ότι αυτό είναι που σας φοβίζει, ε... και, στα αρχ... μου !!! Εγώ κοιτάζω την πάρτη μου και την ομάδα μου. Εσείς ήσασταν αυτοί που μας ξεχωρίσατε ΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ και ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ όχι εμείς, για εμάς ανήκουμε όλοι στην ομάδα ΙΑΤΡΟΙ (καλοί, κακοί μέτριοι, μια είναι η ομάδα) αλλά εσείς θέλετε να το παίξετε ΣΟΥΠΕΡ ΙΑΤΡΟΙ. Ε..τωρα η υπεροψία σας πληρώνετε. Δε λεω, κοπιάσατε για να μπείτε στο πανεπιστήμιο, ήσασταν ίσως και λίγο ποιο τυχεροί από κάποιους άλλους, και μη μου πείτε ότι η τύχη δεν παίζει ρόλο στης πανελλήνιες γιατί εγώ από τύχη διάβασα 2 μέρες πριν το κεφάλαιο στην φυσική και την άσκηση που με έκανε να γράψω 19 αλλά εάν αυτό είναι το μεγαλύτερο πράγμα που καταφέρατε στην ζωή σας τότε σας λυπάμαι. Τι κόμπλεξ τελικά έχουν κάποιοι άνθρωποι. Μερικοί από εσάς θα βγάζατε τον Αϊνστάιν χαζό γιατί δεν πέρασε πανελλήνιες. Στα 40 σας κανένας δεν θα ενδιαφέρετε ότι περάσατε της πανελλήνιες...

Όσο για το εάν η τράπεζα ερωτήσεων είναι σωστή η λάθος, κίνηση του κόμματος η κίνηση εντυπωσιασμού, πραγματικά δεν με ενδιαφέρει. Εγώ ξέρω ότι για πρώτη φορά μου δίνετε ακριβής και συγκεκριμένη ύλη (όπως απαιτείτε και σας δίνετε στα μαθήματα σας) από την οποία μπορώ να διαβάσω και να αποδώσω η όχι. Και μην νομίζετε η τράπεζα είναι δίπλωμα οδήγησης όπως ειρωνικά την βγάλατε. Οπως οι εξετάσεις για οδήγηση καλύπτουν όλα τα σήματα και κανόνες του ΚΟΚ, έτσι και αυτή καλύπτει την πλειονότητα της ύλης του μαθήματος. Οι ερωτήσεις δεν αποστηθίσονται (είναι πάρα πολλές για να μάθεις, 1 Α, 2 Β, 3 Γ κτλ) αλλά αποτελούν βάση για να διαβάσεις και να ερευνήσεις την ύλη ? Εσείς δεν κοιτάτε παλιά θέματα εξετάσεων η θέματα / ερωτήσεις από βιβλία και διαβάζετε από αυτά ? Η ύλη είναι περιορισμένη οπότε παλιά θέματα ανακυκλώνονται και ένα καλό βιβλίο θα έχει αρκετές ερωτήσεις που θα πέσουν. Αλλά εσείς έχετε συγκεκριμένη ύλη και ξέρετε τι να διαβάσετε, εμάς μας έβαζαν ότι ήθελαν. Αυτή την αδικία και την διαφθορά που λυμαίνεται τον χώρο προσπαθεί να σπάσει η τράπεζα.

Και για να μην νομίζετε ότι είμαι προκατειλημμένος θα παραδεχτώ ότι τα θέματα είναι μικτά, άλλες ερωτήσεις είναι εύκολες, άλλες μέτριες και άλλες για καλά διαβασμένους (έτσι δεν είναι όλες η εξετάσεις ?). Και πάλι όμως αρκετοί δεν θα περάσουν, για διάφορους λόγους, πχ, μικρό διάστημα προετοιμασίας, όχι καλή γνωστική βάση, τύχη κτλ

Όσο, για την αξιοκρατία στην Ελλάδα, και το ΜΕΣΟ. ΚΑΛΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΖΗΤΕ ΡΕ... Δεν το ξέρατε ότι το να είσαι του κόμματος μετράει !!! Η μην μου πείτε ότι ΔΕΝ ξέρετε κανένα (πατέρα, αδελφό, αδελφή, ξαδέλφια) που έβαλε βύσμα η που βολεύτηκε μέσω του κόμματος. Εδώ για να πας στο σούπερ μαρκετ χρειάζεσαι μέσο και στην ιατρική δεν μετράει (δεν θα έπρεπε αλλά αυτή είναι η ζωή, ζήστε την....η όχι, δεν με νοιάζει). Πάντως είστε υποκριτές γιατί ξέρω ότι κάπου, κάπως, κάποτε έχετε όλοι χρησιμοποιήσει η θα χρησιμοποιήσετε το μέσο και τον γνωστό (Δεν μπορείς να ζεις στην Ελλάδα και να το αποφύγεις). Αλλά εγώ που έχω το θάρρος να παραδεχτώ ότι έτσι δουλεύει το σύστημα ρε αδελφέ και εγώ θα παίξω το παιχνίδι του συστήματος για να επιβιώσω κατακρίνομαι. Τι πλάκα....

Χα..Χα...Χα... Τώρα είναι η σειρά μας να γελάσουμε....

δε δουλευει κι ο διορθωτης του word ρε γαμωτο! :splats::lol:

Χα.. Χα.. Γέλασα και σήμερα. Αλλά κρύο το αστείο σου ρε φίλε, το έχεις ξαναπεί. So if my Greek is not good enough for you what about we speak in English....

FUCK YOU emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΔ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΙΑ ΨΗΦΟΘΗΡΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΝΔ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΕΙ! ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΙ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΜΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΠΑΡΚΙΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΡΧΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΕΙΣ ΕΚ ΤΩΝ ΑΝΩΘΕΝ, ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΓΝΩΜΗ ΞΑΦΝΙΚΑ...!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΡΟΥΜΑΝΟ" ΠΟΥ ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ. ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΘΡΙΑΜΒΟΛΟΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΣ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΔ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΙΑ ΨΗΦΟΘΗΡΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΝΔ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΕΙ! ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΙ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΜΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΠΑΡΚΙΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΡΧΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΕΙΣ ΕΚ ΤΩΝ ΑΝΩΘΕΝ, ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΓΝΩΜΗ ΞΑΦΝΙΚΑ...!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΡΟΥΜΑΝΟ" ΠΟΥ ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ. ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΘΡΙΑΜΒΟΛΟΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΣ...

Απίστευτο! Το θέμα είναι πολύ σοβαρό..Όλος αυτός ο αριθμός (σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη) αποφοίτων από τα Βαλκάνια θεωρείται ήδη περασμένος και να σκεφτείτε ότι οι 'εξετάσεις- λέμε τώρα' θα δίνονται 2 φορές το χρόνο. Καμμιά αξιοκρατία...Ο καλός που πέρασε με Πανελλήνιες και κατάφερε να τελειώσει μια σχολή απαιτητική(τουλάχιστον περισσότερο από τις αντίστοιχες βαλκανικές)θα μπει στην ίδια λίστα αναμονής με αυτόν που αγόραζε τα μαθήματα στη Ρουμανία.Όσο για το ΡΟΥΜΑΝΟ τα σχόλια είναι περιττά.. Ας πάει στο δημοτικό να μάθει ορθογραφία πρώτα και μετά να αναλάβει ζωές ανθρώπων. Η κυβέρνηση υποβαθμίζει το σύστημα Υγείας και την ποιότητα περίθαλψης του ελληνικού λαού εισάγοντας γιατρούς χωρίς κανέναν έλεγχο και φιλτράρισμα. Προτιμάει τα βραχυπρόθεσμα οφέλη από τα ψηφάκια των εν΄λόγω και μελλοντικών υποψηφίων και των οικογενειών τους...Έρχονται και εκλογές μην ξεχνιόμαστε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΑΤΡΙΞ ΚΑΙ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΟΥΕΡ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΣΑΣ ΣΥΝΑΝΤΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ 20 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΣΑΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΣΟ ΡΕΖΙΛΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΕ ΤΟ ΔΟΑΤΑΠ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑΝ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΛΕΩ ΚΟΛΟΥΜΠΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ, ΠΑΘΟΛΟΓΟΥΣ , ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ, ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥΣ ΜΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΗΓΑΜΕ 50 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑΝ ΠΛΑΚΑ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΩΣΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ , ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΝΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ,ΑΠΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ – ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΕΣ – ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΤΙΚΕ .

ΑΙΝΤΕ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΓΟΛΓΟΘΑ ΜΑΣ.

ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΧΑΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emsexwarsemgoal

ΖΗΤΩ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΟΜΜΑ, ΖΗΤΟ Η ΜΑΡΙΕΤΤΑ ΖΗΤΩ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ. ΚΑΤΩ ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ, ΚΑΤΩ Η ΔΙΑΠΛΟΚΗ, ΚΑΤΩ Η ΣΟΥΠΕΡ ΙΑΤΡΟΙ. Ας ψηφίζατε και εσείς το κόμμα και ας μην κάνατε φασαρίες και καταλήψεις.

Η γραμματική μου δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση εάν θα γίνω καλός ΙΑΤΡΟΣ. Αλλά, εγώ τώρα θα σας βγω μπροστά θέλετε δεν θέλετε. Αντίο Αγροτικά, αντίο θέσεις ειδικότητας, αντίο θέσεις στο ΕΣΥ. Οι γαμοδικατσαδες θα σας της φανε όλες. Στην παιδιατρική περάσανε 45% των παιδιών που δίνανε. Χα..Χα...Χα... Πάρτε τα Αρχ... τώρα. Με $ 50,000 του πατέρα μου έγινα γιατρός σαν και εσάς, , και γαμ.... και καμιά 10ρια μουναρες Ρουμάνες. Ζήλια σας.... Τ

:splaaaats::splaaaats::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ ότι είναι μερικά θέματα δύσκολα αλλά αν δεν κάνω λάθος η βάση είναι το 70%.

Και δεν είναι τόσο δύσκολο να το πιάσει κανείς. Σίγουρα κάποια θέματα δεν τα ξέρει ούτε ...ο θεός αλλά σου επιτρέπει το σύνολο να πιάνεις τη βάση. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να υπέρχει ποσόστωση και όχι βάση. Πέρασα με πανελλήνιες στην Ιατρική Αθήνας και ήταν με ποσόστωση. Η βάση διαμορφωνόταν ανάλογα με την συνολική επίδοση και περνούσε ένας συγκεκριμένος αριθμός. Τώρα με τα θέματα που είναι γνωστά και κυκλοφορούν ήδη από φροντιστήρια, εύκολα πιάνει κανείς τη βάση. Ας μην είναι γνωστά τα θέματα με σταθερή βάση ή ας είναι γνωστά αλλά με συγκεκριμένο ποσοστό επιτυχόντων...Δεν υπάρχουν θέσεις ούτε για δείγμα.

Είναι κορεσμένη η Ελλάδα από γιατρούς και πρέπει κάποτε να υπάρξει κάποια αξιολόγηση και κάποια διαλογή.

Με το ΔΙΚΑΤΣΑ περνούσε ένα ποσοστό, όχι όλοι!

Σε ότι αφορά τον FotisMD, από τον τρόπο που γράφει φαίνεται ότι έχει επίπεδο σαν άνθρωπος και πραγματικά πιστεύω ότι θα άξιζε να περάσει ακόμα και με κάποια θεωρητική διαλογή των καλύτερων αποφοίτων ξένων πανεπιστημίων. Να ξέρεις ότι υπάρχουν απαντημένα τα θέματα και μπορείς να τα αναζητήσεις, σε περίπτωση που δεν το έχεις ήδη κάνει και καλή επιτυχία! Δεν είμαι μηδενιστής...

Όσο για το ΡΟΥΜΑΝΟ είναι για τα πανηγύρια... Γιατρός θα γίνεις εσύ ρε...Όπως έλεγε και ο Γαληνός 'ότι ο άριστος ιατρός και φιλόσοφος'. Εσύ η μόνη φιλοσοφία που ξέρεις είναι 'το λαμογίζειν εστί φιλοσοφείν' και 'εις οιωνός άριστος, αμύνεσθαι περί πάρτης'. Και όλη την παθολογία να ξέρεις απ'έξω και ανακατωτά δεν παύεις να είσαι κομπλεξικός και στενόμυαλος..και απ'ότι φαίνεται είσαι ένα bluetooth! emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΩΝ. ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΩΣΤΟΣΟ ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ, ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΩΝ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ ΑΥΤΩΝ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΧΡΗΣΤΕΥΕΙ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ, ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

FOTISMD άκυρο το επιχείρημα σου. Κάτσε να προετοιμαστώ για παθολογία όσο εσύ, να εξεταστούμε σε άγνωστα θέματα και τότε θα δούμε ποιός είναι καλύτερος. Μιλαμε για ένα σύστημα που με λίγο διάβασμα το περνάς. Δεν είπα πώς αν πάς τουρίστας πήρες άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Να μιλάμε λογικά. Ούτε εσύ μπορείς να μου απαντήσεις τα θέματα ιατροδικαστικής που διαβάζω τώρα γιατί απλά δεν είσαι προετοιμασμένος ανάλογα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο για το ΡΟΥΜΑΝΟ είναι για τα πανηγύρια... Γιατρός θα γίνεις εσύ ρε...Όπως έλεγε και ο Γαληνός 'ότι ο άριστος ιατρός και φιλόσοφος'. Εσύ η μόνη φιλοσοφία που ξέρεις είναι 'το λαμογίζειν εστί φιλοσοφείν' και 'εις οιωνός άριστος, αμύνεσθαι περί πάρτης'. Και όλη την παθολογία να ξέρεις απ'έξω και ανακατωτά δεν παύεις να είσαι κομπλεξικός και στενόμυαλος..και απ'ότι φαίνεται είσαι ένα bluetooth! emno

Όχι ρε φίλε, δεν θα γίνω γιατρός, θα γίνω φακελάκιας όπως όλοι οι άλλοι (και εσείς μέσα στο μέλλον). Εγώ απλός το έχω αποφασίσει, έχω θάψει τους ηθικούς δισταγμούς που είχα και αποφάσισα να παίξω το παιχνίδι τους. Αυτό δυστυχώς σε μαθαίνει η Ελλάδα και το ΔΙΚΑΤΣΑ. Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΕΘΑΝΕ, ΖΗΤΩ Ο ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ.

Τώρα εάν για αυτό είμαι για τα πανηγύρια, τι να σας πω, ελάτε στην θέση μου και μετά κρίνετε. Τέσσερα χρόνια κόβομαι από το ΔΙΚΑΤΣΑ και ήμουνα μαθητής του 18 (όχι για να λετε ότι όλοι μας ήμασταν του 12 και του 13) και όλα αυτά όχι γιατί δεν διάβασα η δεν ήξερα αλλά γιατί δεν ήμουν του κόμματος και υπήρχε ‘ποσόστωση’ όπως την ονομάζετε εσείς (άγριο κόψιμο των μη δικών μας το λεω εγώ). Για αυτό, τουλάχιστον η ΝΔ μας έδωσε κάποια ύλη από την οποία μπορούμε να διαβάσουμε και να χέσουμε τα λαμογια των φροντιστηρίων, καθηγηταδες, βιβλία με ερωτήσεις και λοιπές κομπίνες.

Εάν όχι ερωτήσεις, δώσε συγκεκριμένο σύγγραμμα με άγνωστες ερωτήσεις !!!! ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ.

Τώρα εάν σας φταινε οι 2000 του ΔΙΚΑΤΣΑ, κοιτάξτε στην σχολή σας, που μπαίνετε 200 και βγαίνετε 600 τον χρόνο. Εμείς σας πειράξαμε καλέ, και εμείς θα σας φαμε της θέσεις. Χα...Χα....Χα... :splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι ελπίζουν οι φοιτητές των Ελληνικών Πανεπιστημίων; Γιατί σπουδάζουν;Μήπως για να ασκήσουν το λειτούργημα του Ιατρου;ΧΑ...Ήδη τους έχουν κολλήσει στον τοίχο...

Από 5ετή και κάτω με την παρούσα κατάσταση καλύτερα να αποχαιρετήσουν την ιατρική γιατί δεν

πρόκειται να την ασκήσουν ποτέεεεε........Είναι η ώρα του απολογισμού 10 ετούς και βάλε απραξίας..!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 χρόνια για να περάσει δυο μαθηματάκια. Κι όμως, θα τα παίρνει τα φεκαλλάκια του και θα το έχει το υφάκι του. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι ο Ρουμάνος και ΔΙΚΑΤΣΑ θα περάσει και ειδικότητα θα κάνει και απ' όλα.

Γιατί εδώ είναι ΕΛΛΑΔΑ ρε πούστη μου, και ακόμα και ατομάκια σαν το συγκεκριμένο παληκάρι, ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ να γίνουν ιατροί.

Και κακώς εστίασε κάποιος στη γραμματική και την ορθογραφία του συγκεκριμένου: Είναι η ουσία των όσων γράφει που είναι ανατριχιαστική. Στην αρχή που γράφτηκε εδώ μας τα έπρηξε με έναν καλό συνάδελφο από Αμερική/Καραϊβική και σε κάθε post έγραφε γι' αυτόν ως ένα τυπικό παράδειγμα ανθρώπου που δίνει ΔΙΚΑΤΣΑ. Στη συνέχεια, αποκάλυψε ένα σωρό όμορφα πράγματα για μένα, την προσωπική μου ζωή, τους γονείς μου και τις σπουδές μου, με βάση αυτά που θα ήθελε να είμαι, για να μη νιώθει κόμπλεξ. Και τέλος, μας αποκαλύπτει τις πραγματικές διαστάσεις της ηθικής του, αλλά και του εγκεφάλου του με τα παραπάνω posts.

Ρε μήπως να αρχίσω να πιστεύω περισσότερο στο ΔΙΚΑΤΣΑ; Να καθυστερήσεις 4 χρόνια έναν τέτοιο κάφρο να μπει στην αγορά εργασίας δεν είναι και λίγο. Με πρόχειρους υπολογισμούς, 30άρης πλέον, αν δεν μπει με βύσμα υπεράριθμος θα ξεκινήσει κατά τα 35 ειδικότητα και θα τελειώσει 40.

Απόλυτα κατανοητό το κόμπλεξ. Αλλά φίλε ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΚΕΛΛΑΚΙΑ, ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑ 40 ΣΟΥ.

Ευτυχώς, είχα την τύχη να γνωρίσω πολύ πιο αξιόλογα μυαλά από Ρουμανία. Ευτυχώς, γιατί αν ήταν έτσι όλοι....

καήκαμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σοβ, είναι μεν 4 χρόνια αλλά σκέψου ότι δεν είχαμε ύλη παθολογίας. Τώρα πιά έχουμε. Διαβάζουμε από το βιβλίο "Πολλαπλής Παθολογίας" της Μαριεττας Γιαννάκου. Εκδόσεις Νέας Δημοκρατίας 2006.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το σύστημα του ΔΟΑΤΑΠ είναι η χαρά των δικηγόρων... Οι μηνύσεις για κάτι τύπους όπως ο ΡΟΥΜΑΝΟΣ θα πέφτουν σύννεφο. Μπορούμε να τελειώσουμε τη νομική στα χρόνια αναμονής, με εξειδίκευση στο ιατρικό δίκαιο και να αναλάβουμε την υπεράσπιση ασθενών και συγγενών τους έναντι κάτι τέτοιων τύπων..Και πιστέψτε με οι συνθήκες σύντομα θα έχουν ωριμάσει για να γίνει κάτι τέτοιο, 'οπως συμβαίνει σε όλες τις δυτικές χώρες...Τα λεφτά που θα παίρνεις από τα φακελλάκια ΡΟΥΜΑΝΕ θα στα φάνε οι δικηγόροι..Κορόιδο θα μείνεις μια ζωή.

Για να μην παρεξηγηθώ, πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι συνάδελφοι που έχουν τελειώσει την Ιατρική στο εξωτερικό, ακόμα και σε χώρες λιγότερο αναπτυγμένες από την Ελλάδα. Πιθανόν να είναι και καλύτεροι..Αλλά είμαι εξίσου σίγουρος ότι υπάρχουν και πολλοί ανάξιοι και το σύστημα του ΔΟΑΤΑΠ δεν μπορεί να τους φιλτράρει, γιατί είναι ανεπαρκές. Και το χειρότερο είναι ότι μετά για την έναρξη ειδικότητας θεωρούμαστε όλοι ίσοι χωρίς κανένα σύστημα αξιολόγησης. Και διογκώνονται οι λίστες αναμονής για ειδικότητες-αγροτικά.

Η ΝΔ να φροντίσει να ανοίξει νέες θέσεις ειδικότητας, αν θέλει να είναι σωστή απέναντι στους αποφοίτους των εγχώριων σχολών.΄Γιατί για εμάς δεν έλαβε καμμιά μέριμνα, να μας διευκολύνει. Και μην ξεχνάει ότι δικαίωμα ψήφου έχουμε κι εμείς. όχι μόνο οι ΔΟΑΤΑΠΑΔΕΣ.

Το ΔΙΚΑΤΣΑ ήταν ένα σύστημα περισσότερο αξιοκρατικό και λιγότερο διαβλητό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτα που λες φιλε ειναι ακραια.δικαιωμα εχουμε ολοι παντου,απλα θα επρεπε αυτοι που αποφασιζουν για εμας να ειναι πιο προσεκτικοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακραιο? μπορει! αλλα οι καταστασεις ειναι επισης ακραιες.

Το υπουργειο προσπαθησε να περασει ακραια επισης μετρα με το τελευταιο ν/σχ.

Δεν βλεπω λοιπον το λογο γιατι να μην απαιτησουμε και μεις "ακραιες" λυσεις για το δικο μας προβλημα.

Για τους αλλους φροντιζουν αλλοι, οπως ειδαμε εμπρακτως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν θα ήταν ακραίο αν σας εξασφάλιζαν και τα δικά σας πανεπιστήμια θέση για ειδικότητα. Αλλά όπως ξέρεις καλύτερα, σας βλέπουν σαν σωσίβιο στα οικονομικά προβλήματα των ανατολικών χωρων της Ευρώπης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν θα ήταν ακραίο αν σας εξασφάλιζαν και τα δικά σας πανεπιστήμια θέση για ειδικότητα. Αλλά όπως ξέρεις καλύτερα, σας βλέπουν σαν σωσίβιο στα οικονομικά προβλήματα των ανατολικών χωρων της Ευρώπης.

σε εμενα αναφερεσαι?παντως αυτη η λογικη τοσο καποιων σαν εσενα οπως και καποιων σαν του ρουμανου δεν μου κανουν για λογικη γιατρων.επειδη εγω ειμαι καπου στην μεση αφησε με να βλεπω τα πραγματα πιο ηρεμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:P:P

ΠΕΡΑΣΑ......ΑΕΡΑ..........ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ, ΖΗΤΩ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..... ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ, ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ.....ΤΕΛΟΣ

Αγαπητοί ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ, Ναι τώρα ήμαστε και εμείς συνάδελφοι σας. Στης εξετάσεις παθολογίας περάσανε 1360 παιδία (περίπου 70 – 80 %) από 1700 – 1800. Τελείωσαν πλέον τα ψέματα και η κοροϊδία.

Ξέρω ότι δεν θα σας αρέσει αυτό και πολλοί από εσάς βρίζετε αυτήν την μέρα, αλλά πλέον έχω και εγώ την ευκαιρία να αποδείξω την άξια μου.

Υ.Γ. Οι Άγγλοι, Γάλλοι, Σουηδοί κτλ μου δίνουν αυτήν την ευκαιρία, οι θρονιασμένοι στης καρέκλες τους και στα κεκτημένα τους συντοπίτες μου αρνούνται να κάνουν το ίδιο.

Επίσης, για εσάς που γελάτε με τη ιδέα της ειδικότητας στη Ρουμανία, σας πληροφορώ ότι σε αρκετά πράγματα υπερέχουν από εμάς και δεν θα ήταν για πολλές ειδικότητες (π.χ. χειρουργική όπου δίνουν παρά πολλά χειρουργεία στους νέους ειδικευόμενους) κακό να εκπαιδευτεί εκεί κανείς. Τώρα που θα μπουν και στην Ευρωπαϊκή Ένωση και θα μπορούμε να δουλέψουμε και να κάνουμε ειδικότητα εκεί ίσως πρέπει όλοι μας να το σκεφτούμε (τα λεφτά είναι σκατά αλλά σε ορισμένες όπως είπα ειδικότητες αξίζει).

:splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.