Jump to content

Ειδικότητα


Ελένη

Recommended Posts

Συνάδελφοι θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει ασχοληθεί σοβαρά με το USMLE έτσι ώστε να μου δώσει κάποια σωστή κατεύθυνση...Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Για κοιτα στην ενοτητα "Οι τελειωμενοι" emarright Ειδικότητα στις ΗΠΑ, USMLE, ερωτήσεις για ειδικότητες κτλ.. emarrighthttp://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=6272

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δίκιο έχει ο winmx. Υπάρχουν και αρκετά μέλη του φόρουμ που κάνουν τώρα ειδικότητα στις ΗΠΑ και μπορούν να σε ενημερώσουν απο πρώτο χέρι και το κυριότερο έγκυρα

Καλά κάνεις και το ψάχνεις από τώρα πάντως. Μετα τις τελευταίες εξελίξεις με τους στόκους του ΔΟΑΤΑΠ μια αξιοκρατική χώρα για ειδικότητα είναι μονόδρομος. Και εγώ αποφάσισα ότι θα τα δώσω αμέσως μετα το πτυχίο. Ξεμπέρδευε με τα μαθήματα και δώσε τα όσο πιο νωρίς μπορείς (5ο έτος είναι καλά), είναι ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις για να ξεχωρίσεις από τη λάσπη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματικά,η Αμερική είναι μάλλον μονόδρομος...Το πρόβλημα είναι οτι κανείς δε λέει τί ακριβώς διάβασε ωστε να επιτύχει,τα βιβλία είναι πάρα πολλά,και δε ξέρω ποιά να επιλέξω.Στόχος μου είναι να δώσω το πρώτο στεπ στο τέλος του τέτερτου έτους,εαν βέβαια μου το επιτρέψει η σχολή και οι τρελές απαιτήσεις της...Αλλά ακόμη και αν δε το επιτρέψει μάλλον θα προτιμήσω να πάρω καλά scores,ακομη και αν μου μείνουν κάποια μαθήματα..Έχετε να προτείνετε κάποια βιβλιογραφία;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...
Συνάδελφοι θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει ασχοληθεί σοβαρά με το USMLE έτσι ώστε να μου δώσει κάποια σωστή κατεύθυνση...Ευχαριστώ.

καλησπερα.εχω κατεβασει καποια quiz του usmle.αν θελεις στειλε Μου pM για να δουμε πως να στα στειλω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.