Jump to content

Δουλειά μετά το πτυχίο


prominent

Recommended Posts

αχ οχι κανεις λαθος.ειμαι απλα αυθορμητη κ πολυ ειλικρινης.στα 6 χρονια σπουδων μου κ στο ενα ως

επαγγελματιας καταλαβα οτι οι αντρες ιατροι ειναι υπερβολικα σοβαροι κ δεν αναφερομαι στις επαγγελματικες σχεσει οπου ορθως ειναι σοβαροι.μιλαω για το γενικοτερο νοημα της ζωης.πιστεψτε με η ζωη θελει αλατοπιπερο οχι μπλουζακι πολο στρογγυλο γυαλακι,μοκασινι παπουτσακι.αν χαλαρωσετε μια σταλιτσα θα δειιτε τι ομορφα ειναι ολα.τη σνομπαρια την εχετε εσεις κ αποδειχτηκε τωρα.σας πεταει καποιος ενα δολωμα κ αμεσως τσιμπατε.ακομη κ τα greenglish ειναι γλωσσα κ λεγεται διαδικτυακη.υπαρχουν πιο ομορφα πραγματα στη ζωη απ τα καλαμια.φιλατσα στα μαγουλατσα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Last Reply

Ε καλά, δηλαδή όποιος φοράει πόλο μπλουζάκι έχει χάσει το... νόημα της ζωής; Α και το στρογγυλό γυαλάκι το φόραγε και ο Lennon, αυτός δεν ήταν αρκετά χυμαδιό; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σκεφτειτε τη βαθυτερη εννοια των οσων ειπα.με τα γυαλια κ τα μοκασινια ως προσχημα περαστε περα απ το πασιφανες αγγιξτε το αδιανοητο κ εγγειται η ζωη!αγγιξτε την εστω!

μην παρεξηγειτε τα λογια μου.βλεπω φιλους συναδελφους κ ειναι ολοι παρομοιοι κ ως προς την εξωτερικη εμφανιση αλλα κ στην συμπεριφορα.ξερετε τι ακουσα τις προαλλες κ ξεσπαω ετσι?το σαββατο σ ενα μαγαζι 3 αντρες γυρω στα 35 παρενοχλουσαν με θρασσος οτι θηλυκο βρισκοταν στην ακτινα τους συμπεριλαμβανομενου εμενα κ της παρεας μου.κ ξερετε τι ειπε καποια σε μια κοπελα της παρεας μου?"ασε μην ασχολεισαι τιποτα γιατρουδακια θα ναι".ιδεα δεν εχετε ποσο ντραπηκα διοτι καταλαβα ποσο δικιο ειχε αυτη η κοπελα.οι "γιατρινες "ειμαστε αλλιως αλλα βρε παιδι μου εσεις τα αρσενικα του επαγγελματος ειναι λες κ εχετε μπει ολοι στο ιδιο καλουπι.αυτα!φιλατσα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μπορω να ακουω τις γενικευσεις του στυλ ολοι οι γιατροι ειναι ετσι ολες οι γιατρινες ειναι ετσι και δε συμμαζευεται (συμμαζευεται?) Γιατι σωνει και καλα να το παιξεις η χαρα της ζωης σ'ενα κοινο που δεν το ξερεις, που δε ξερεις πως ειναι και πως συμπεριφερεται απλα κ μονο επειδη το εχεις βαλει σε μια μεγαλη κατηγορια και νομιζεις οτι εχεις κανει διαγνωση κ εχεις κ το φαρμακο?

Plus , μπορει αυτοι οι "ξενερωτοι" που βλεπεις, να ειναι πολυ πολυ ευτυχισμενοι με τον εαυτο τους ,και να μη χρειαζονται κανενος ειδους αλλαγη (γιατι σωνει και καλα δηλαδη να ειναι ολοι little miss sunshine )

Απο τη μια λες οτι οι γιατροι ειναι σοβαροι και απο την αλλη οτι παρενοχλουν οτι θηλυκο βρουν μπροστα τους.Και γω σου λεω οτι οι τυποι που σας παρενοχλουσαν ειναι πωλητες παπουτσιων. Τι παει να πει αυτο?

Μην τα βαζεις ολα σ'ενα τσουβαλι, κινδυνευεις να παρεξηγηθεις :P Και αυτο το ιδιοι στην εξωτερικη εμφανιση ηταν υπερβολικα ισοπεδωτικο, δε νομιζεις?

Οχι πως εμενα μ'αρεσουν οι γιατροι... :P

Ποιο ηταν το θεμα αυτου του τοπικ ? :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φυσικα μπορει να ηταν κ πωλητες παπουτσιων αλλα μ ενοχλει η φημη "γιατρουδακια θα ναι".σιγουρα δεν ειναι ολοι ετσι,αλλα μελινα μου στ αληθεια δεν εχεις παρατηρησει πως η πλειοψηφια ειναι?ποτε δεν με ενδιεφεραν οι αντρες ιατροι γι αυτον ακριβως το λογο.οπως κ να χει οποιος εχει κατι να σκεφτει θα το σκεφτει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sorry, λαθος πορτα!!! ειδα τον τιτλο "δουλεια μετα το πτυχιο" και ειπα να ριξω μια ματια για τιποτα νεοτερο, αλλα μαλλον αλλου επρεπε να παω...χεχεχεχεχεχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γράφω εδώ απλά επειδή σίγουρα θα το δει αυτός που πρέπει να το δει: Ξέρουμε πολύ καλά και ποια nicknames χρησιμοποιεί και από πού γράφει το troll που μας είχε πρήξει πριν από λίγο διάστημα ως tsalikhs και watson και roumanos και άλλα πολλά. Φίλε, βλάκες ΔΕΝ είμαστε, όπως έχεις δείξει και πει ότι θεωρείς τους ιατρούς. Απλά θα σου επαναλάβω: Όταν πονέσεις ή όταν αρρωστήσεις, θα πας με το "σεις" και με το "σας" σε κάποιον γιατρό, ναι ή ου;

Βλαμμένε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sorry, λαθος πορτα!!! ειδα τον τιτλο "δουλεια μετα το πτυχιο" και ειπα να ριξω μια ματια για τιποτα νεοτερο, αλλα μαλλον αλλου επρεπε να παω...χεχεχεχεχεχ

εχεις πολυ δικιο κακως ανεπτυξα αυτο το θεμα σ αυτο το topic.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχεις πολυ δικιο κακως ανεπτυξα αυτο το θεμα σ αυτο το topic.

Διαφωνω καθετα. Αυτο ειναι το καταληλοτερο μερος για αυτα που λετε. Γιατι ΑΥΤΗ ειναι η δουλεια μας μετα το πτυχιο (δηλ να ριχνομαστε ευθρασσως στην καθε φρουφρου)! Και σαχλαμαρες του τυπου ''γιατρουδακια'' ''γυαλακες'' και τετοια, δεν ειναι σπανια. Αλλα η ντροπη δεν ειναι δικη μας, των γιατρων δηλ., αλλα 100% των κομπλεξικων που μας πολεμανε μηπως και απαληνουν το κομπλεξ τους απεναντι μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχεις πολυ δικιο κακως ανεπτυξα αυτο το θεμα σ αυτο το topic.

κακως που νομιζεις οτι μπορεις να αναπτυξεις θεμα γενικως.

αφου εχεις πιασει το νοημα της ζωης, φωτισε μας και ασε μας να φοραμε γυαλια για να μπορεις να νοιωθεις και εσυ κατι σε αυτη την ζωη.

εισαι ο ιδιος ο ρουμανος τελικα, εχει δικιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κακως που νομιζεις οτι μπορεις να αναπτυξεις θεμα γενικως.

αφου εχεις πιασει το νοημα της ζωης, φωτισε μας και ασε μας να φοραμε γυαλια για να μπορεις να νοιωθεις και εσυ κατι σε αυτη την ζωη.

εισαι ο ιδιος ο ρουμανος τελικα, εχει δικιο

αχα!δηλ ο sovereign σε μενα ταχα απευθυνεται?μην παρανοειτε!μονο οι ρουμανια

η σερβια η βουλγαρια κ δεν ξερω κ γω τι αλλο λενε κατι εναντιων των ιατρων?ρουμανος σιγουρα δεν ειμαι

γιατι πρωτον κ κυριον ειμαι γενους θηλυκου κατα δευτερον,ουτε απ εξω δεν εχω περασει απ το κρατος.χμ..απο πανω ισως πηγαινοντας τσεχια.παρεπειπτοντως φοβερη η πραγα,πολυ κρυο ομως.μια συναδελφος σας,εγω,εκενε μια παρατηρηση βασιζομενη σε μια προσφατη εμπειρια της που την ξενισε.σεβαστειτε το!α!με τον τσαλικη εχω μια σχεση συγγενικη πολυ μακρινη.αυτα!ηρεμηστε!σαν γυπες κανετε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είπα σε ποιον απευθύνομαι. Αυτός ξέρει :)

Το μόνο που περιμένω είναι να παρεκτραπεί ΛΙΓΟ. Ελάχιστα. Γιατί προς το παρόν το παίζει μυξοπαρθενοπιπίτσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α!οκ.το αναφερα διοτι ισως οχι εσυ αλλα ο/η anything αναφερθηκε προσωπικα σε μενα κ απλα

ενιωσα την αναγκη να του/της απαντησω.ευχομαι να βρεις την παρθενοπιπιτσα που ζητας.δυστυχως δεν ανηκω σε κανενα απ τα 2 συνθετικα.

αχα!τωρα το προσεξα.μυξοπαρθενοπιπιτσα!καλοοοοοοοοοο!!!!!χιχιχι.διορθωση.σε κανενα απ τα 3 συνθετικα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε παιδία αμάν!

Αυτό με τα γυαλιά μου θύμισε στη Βέροια το παιδί απο τη Βορ.Ήπειρο που έλεγε ότι φώναζαν τον Άλεξ γυαλαμπούκα

Ηρεμήστε πια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αχα!δηλ ο sovereign σε μενα ταχα απευθυνεται?μην παρανοειτε!μονο οι ρουμανια

η σερβια η βουλγαρια κ δεν ξερω κ γω τι αλλο λενε κατι εναντιων των ιατρων?ρουμανος σιγουρα δεν ειμαι

γιατι πρωτον κ κυριον ειμαι γενους θηλυκου κατα δευτερον,ουτε απ εξω δεν εχω περασει απ το κρατος.χμ..απο πανω ισως πηγαινοντας τσεχια.παρεπειπτοντως φοβερη η πραγα,πολυ κρυο ομως.μια συναδελφος σας,εγω,εκενε μια παρατηρηση βασιζομενη σε μια προσφατη εμπειρια της που την ξενισε.σεβαστειτε το!α!με τον τσαλικη εχω μια σχεση συγγενικη πολυ μακρινη.αυτα!ηρεμηστε!σαν γυπες κανετε!

πανω απο την ρουμανια στον δικο σου κοσμο ειναι η τσεχια, τελος παντων, δεν εννουσα οτι εισαι απο ρουμανια, αλλα διαβαζεις και αλλα καταλαβαινεις εισαι και στην κοσμαρα σου με τις παρθενοπιπιτσες, τελικα συγγνωμη που εκανα λαθος ,νομιζα οτι ειχες i.q. καλαμποκιου αλλα δυστυχως εχεις i.q. κοπριας :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατ αρχην ντρεπομαι που εισαι συναδελφος μου.κατα δευτερον εισαι πραγματικα ιατρος?δειχνεις μια απιστευτη ελλειψη βασικης παιδειας.ετσι εχεις μαθει εσυ να κανεις διαλογο με καποιον ακομη κ αν διαφωνεις?

τριτον,το αφανταστα υψηλο iq σου δεν σ εκανε να διανοηθεις οτι το "πανω απ τη ρουμανια" μπορει να σημαινει δρομολογιο αεροπλανου?ας εχω εγω οπως λες iq κοπριας.ξερω ομως να συμπεριφερομαι σ ενα διαλλογο-αντιπαραθεση.τα συγχαρητηρια μου "συναδελφε?".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατ αρχην ντρεπομαι που εισαι συναδελφος μου.κατα δευτερον εισαι πραγματικα ιατρος?δειχνεις μια απιστευτη ελλειψη βασικης παιδειας.ετσι εχεις μαθει εσυ να κανεις διαλογο με καποιον ακομη κ αν διαφωνεις?

τριτον,το αφανταστα υψηλο iq σου δεν σ εκανε να διανοηθεις οτι το "πανω απ τη ρουμανια" μπορει να σημαινει δρομολογιο αεροπλανου?ας εχω εγω οπως λες iq κοπριας.ξερω ομως να συμπεριφερομαι σ ενα διαλλογο-αντιπαραθεση.τα συγχαρητηρια μου "συναδελφε?".

να ντρεπεσαι που εισαι ο εαυτος σου.

ξεκινησες ολο θρασος να λες οτι ειναι ψωνιο καποιος που δεν μιλαει καλα τα αγγλικα οσο εσυ.

θυμασαι;

"DARLING εκτος απο τα greeky fonts κ τα english fonts ως εχουν,μπορεις να χρησιμοποιησεις κ τα greenglish

τα οποια αποτελουν συνδιασμο των παραπανω κ στο προτεινω ανεπιφυλακτα διοτι κινδυνευεις να φανεις ψωνιο

κ ειμαι σιγουρη οτι δεν το θες.οι συμβουλες ερχονται απο μια κατα το ημισυ αγγλιδα bathiani οπως αυτοαποκαλουμαι κ πραγματικα ακομη κ μενα μου φανηκε snob!chill out sweety!!!!!!!"

οποτε κοιτα τον εαυτο σου καλυτερα και αφησε τα αυτα περι παιδειας.

η πτηση αθηνα- πραγα δεν πεταει πανω απο την ρουμανια με καμια απολυτως αεροπορικη εταιρια οσο και εαν θελεις να σπρωξεις τον εαυτο σου οτι ξερεις γεωγραφια.

οποιοδηποτε προβλημα εχεις μαζι μου μπορεις να γραψεις p.m.

ειδαλλως προτεινω στους moderators να σβησουν οτι ειναι ασχετο με το τοπικ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε δεν τρωγεσαι με τιποτα!εσυ στ αληθεια αυτο καταλαβες οτι ελεγα στο post?οτι ο συναδελφος δεν μιλαει καλα αγγλικα? βασικα ζητω συγνωμη στο συναδελφο που προανεφερα.μ ενοχλησε η χρηση της αγγλικης διοτι νομισα οτι γινεται για εντυπωσιαμο κ φανφαρες.δεν ημουν ενημερη οτι απαγορευοναι τα greenglish.οσον αφορα ομως στις μετεπειτα δηλωσεις παραμενω αμετακλειτη καθως αποτελουν απλες παρατηρησεις εκκλυομενες απο μια προσωπικη εμπειρια.θεωρω βεβαιως οτι αυτες οι παρατηρησεις κακως διατυπωθηκαν στο topic αυτο.τωρα λοιπον ερχομενη σ εσενα "anything" δεν μπορω να καταλαβω ακομα τα λογο της τοσο εντονης επιθεσης στο ατομο μου απ τη στιγμη που δεν αναφερθηκα προσωπικα σε σενα.αλλωστε δεν γνωριζομαστε κ ουτε εχουμε προηγουμενα.αναφερθηκα στη σταση ζωης καποιων συναδελφων κ εχω καθε δικαιωμα να το κανω αυτο απ τη στιγμη που δεν θιγω κσποιον αμεσα!συνεχισε τη ζωη σου κ μην παθιαζεσαι με μια froufrou που ανεπτυξε απλα μια γνωμη.ο "διαλλογος" αυτος οσον αφορα εμενα τελειωνει εδω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και τα greenglish (πρασιν' άλογα) συνεχίζονται...

Πρασινα αλογα...

Δεν υπαρχει τετοια εκφραση.

Προκειται για γνωστη παρανόηση της φράσης "πράσσειν αλογα" που σημαίνει το να πραττεις πραγματα 'αλογα' δηλαδη χωρίς λογική

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που με ενθουσιάζει με τους νέους ιατρούς στην Ελλάδα είναι τα απίστευτα αποθέματα τσαμπουκά, παρεξήγησης, τσακωμού και εκνευρισμού που βγάζουν σε αυτό το site.

Αν όλα αυτά τα εκδηλώνατε/ εκδηλώναμε κατά χιλιάδες έξω από το Υπουργείο, θα είχαν κλάψει μανούλες υπουργών...

Όλα εύκολα είναι όμως πίσω από την οθόνη μας. Είτε να δουλεύουμε ο ένας τον άλλον, είτε να βριζόμαστε, είτε να πουλάμε τσαμπουκά και σνομπαρία. Αλλά, δυστυχώς ή ευτυχώς, μετριόμαστε όταν αφήσουμε το high-tech desktop και το nickname μας και γίνουμε ο Γιώργος, ο Κώστας, η Μαρία, η Ελένη, ο Ηλίας, ο Διονύσης. Όλοι εμείς οι νέοι γιατροί που κάποιο κράτος, κάποιες κατά σειρά κυβερνήσεις ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΑΝ στον πάτο.

Ο ΣΑΙΕΠ απέτυχε να συσπειρώσει όλο αυτό το κλίμα αγανάκτησης, σε κάποιο βαθμό λογικά, αφού το ΔΣ του ήταν ειδικευόμενοι, φαντάροι, αγροτικοί και μερικοί στην Αμερική ή στη Γερμανία να έχουν κάνει μια νέα αρχή.

Πώς μιλάγαμε για νέα γενιά 17Ν; Ε, σειρά μου να ρωτήσω μήπως έχει έρθει η ώρα για νέα γενιά ΣΑΙΕΠ, αξιοποιώντας όλη αυτή την οργή απέναντι στο κατεστημένο;

Μια πρόταση κάνω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρασινα αλογα...

Δεν υπαρχει τετοια εκφραση.

Προκειται για γνωστη παρανόηση της φράσης "πράσσειν αλογα" που σημαίνει το να πραττεις πραγματα 'αλογα' δηλαδη χωρίς λογική

Παρακμή, θα συμφωνήσω για το πράσσειν άλογα, ωστόσο θα διαφωνήσω για το πράσινα άλογα. Η έκφραση πλέον έχει καθιερωθεί λόγω της συχνής επανάληψης στη λαϊκή ομιλία (και κατ' επέκταση και στη γραφή). Είναι όπως το "από την πόλη έρχομαι και στην κορφή καν έλα" των Βυζαντινών, που πλέον το γράφουμε κανέλλα, συχνά, λόγω της λαϊκής έκφρασης.

Ετσι νομίζω εγώ, θα ρωτήσω και φιλόλογο σε πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε δεν τρωγεσαι με τιποτα!εσυ στ αληθεια αυτο καταλαβες οτι ελεγα στο post?οτι ο συναδελφος δεν μιλαει καλα αγγλικα? βασικα ζητω συγνωμη στο συναδελφο που προανεφερα.μ ενοχλησε η χρηση της αγγλικης διοτι νομισα οτι γινεται για εντυπωσιαμο κ φανφαρες.δεν ημουν ενημερη οτι απαγορευοναι τα greenglish.οσον αφορα ομως στις μετεπειτα δηλωσεις παραμενω αμετακλειτη καθως αποτελουν απλες παρατηρησεις εκκλυομενες απο μια προσωπικη εμπειρια.θεωρω βεβαιως οτι αυτες οι παρατηρησεις κακως διατυπωθηκαν στο topic αυτο.τωρα λοιπον ερχομενη σ εσενα "anything" δεν μπορω να καταλαβω ακομα τα λογο της τοσο εντονης επιθεσης στο ατομο μου απ τη στιγμη που δεν αναφερθηκα προσωπικα σε σενα.αλλωστε δεν γνωριζομαστε κ ουτε εχουμε προηγουμενα.αναφερθηκα στη σταση ζωης καποιων συναδελφων κ εχω καθε δικαιωμα να το κανω αυτο απ τη στιγμη που δεν θιγω κσποιον αμεσα!συνεχισε τη ζωη σου κ μην παθιαζεσαι με μια froufrou που ανεπτυξε απλα μια γνωμη.ο "διαλλογος" αυτος οσον αφορα εμενα τελειωνει εδω!

ομοιως.

δες ομως τι εγραψες εδω. emarup

συγγνωμη σε ολους στο φορουμ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.