Jump to content

Τι θα πάρετε μαζί σας στις διακοπές?


Clemence

Recommended Posts

Λοιπόν, αυτό το καλοκαίρι θα κάνω μετά από πάρα πολλά χρόνια πραγματικότητα ένα μου όνειρο: θα μείνω όλο τον Αύγουστο στο νησί των γονιών μου, αποκομμένη από τον πολιτισμό (ή για να το θέσω πιο σωστά, μακρυά από Metropοlis και Hontos). Έτσι λοιπόν που σκέφτομαι ξανά και ξανά τι θα πρέπει οπωσδήποτε να έχω μαζί μου για να μη νοιώσω αποκομμένη από τα πάντα, μου γεννήθηκε η περιέργεια: εσείς τι παίρνετε μαζί σας στις διακοπές? Από τραγούδια, βιβλία, μέχρι απαραίτητες λιχουδιές ή καλλυντικά που φοβάστε ότι δε θα βρείτε εκεί που πάτε? Τι λέτε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή διάθεση!!!! α και κάμποσα ρολά χαρτιά υγείας emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μουσικη!!!

Τα νησιά έχουν άθλιους σταθμους και αν εχεις συνηθισει να ακους μουσικη συχνα δεν θα αντεξεις για πολύ σε ερημονησι!!!

καλες διακοπες σε ολους!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ στις διακοπές φροντίζω να έχω μαζί μου καλή παρέα. emgoal

Όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.

Τώρα για διακοπές-απομόνωση, δεν ξέρω... Πιθανόν κάποιο καλό βιβλίο. embye

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μερικά καλά βιβλία και καλή διάθεση. Και παντα το φαρμακείο μου μαζί (είμαστε γιατροί, μή το ξεχνάτε!)

Θα έλεγα και σύνεργα ψαρικής αλλά με τα παιδιά είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα.Θα δούμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Oτιδήποτε άλλο εκτός απο βιβλία...

Επιτέλους χρειάζομαι αποτοξίνωση!!!

λογοτεχνικά βιβλία εννοώ.Κανείς δεν αντέχει να διαβάζει ιατρικά βιβλία και το καλοκαίρι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας μη γελιομαστε...οι γυναικες κουβαλαμε πολλα πραγματα.Τουλαχιστον εγω!Τι να πω...με πιανει παντα ενα αγχος οτι μπορει να μου χρειαστει το πιο ασυλληπτο πραγμα και πρεπει να το εχω μαζι μου...συχνα δε καταληγω οντως να το χρησιμοποιω!!!Για μενα λοιπον ισχυει οτι τιποτα δεν μπορει να ειναι περιττο:παρε και αυτο,ποτε δεν ξερεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι προσπαθώ να ταξιδεύω όσο πιο ελαφρά γίνεται. Οπότε μικρό βαλιτσάκι με ρούχα που τσουλιέται (πείρα ετών ως γαϊδούρι με τεράστιες βαλίτσες αντί για σαμάρι με έχει πείσει ότι ποτέ δε θα χρειαστώ περισσότερα) και μεγάλη τσάντα με: όλες τις κρέμες (καλλυντικές, αντιηλιακές, φαρμακευτικές...) που μπορεί να φανταστεί άνθρωπος και μερικά βαφτικά - ξεβαφτικά και αξεσουάρ και έξω από την πόρτα. Καλές διακοπές να έχουμε!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, εκτός από καπέλο, αντηλιακό, After sun και Autan, νομίζω ότι ένα μεγάλο θερμός είναι αυτό που πάντα κουβαλάω μαζί μου - ακόμα και για να το έχω το βράδυ δίπλα μου, νοιώθω καλύτερα όταν ξέρω ότι έχω κρύο νερό μαζί μου. Ένα καλό βιβλίο το ανακαλύπτει κανείς αν ψάξει και στην τελευταία γωνιά, μπορεί να ξεθάψω κανένα αρχαίο στο παλιό σπίτι τελικά ... :blink: Α, και να μη ξεχάσω τα αντιισταμινικά, καμιά φορά ακόμα και με το δάγκωμα ενός κουνουπιού γίνομαι ... κάπως :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρε τον ερωτα σου και καντηνα δεν σου χρειαζεται τιποτα αλλο..

ολα τα αλλα ειναι τα χρονια σου που ειναι το καλυτεροι σου οπλο

και αν δεν τον παρεις.. κοιτα να τον βρεις εκει!

καλες διακοπες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα καινούριο MP3 CD player, γυαλιά ηλίου και πετσέτα... καλή παρέα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ολιγαρκείς μας κόβω τους περισσότερους ... αν και η Αμάντα έθεσε το θέμα του έρωτα, που δε χωράει ούτε σε βαλίτσα ούτε σε σακ-βουαγιάζ ... και όμως πάει όπου πάμε και μεις, γιατί απλά τον κουβαλάμε μέσα μας :rolleyes: Είναι πάντα μαζί μας, αρκεί εμείς να είμαστε πάντα ανοιχτοί ...

Καλό καλοκαίρι σε όλους emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΚ!!Απαραιτητος ο ερωτας μας δε λεω,σαφως και,αλλα μην καουμε κιολας!Ενα αντηλιακο εγω θα το παρω(+καπελο,after sun κλπ).Και μετα το μαλλι τζιβα;χρειαζεται να παιξει και ενα σαμπουανακι,οχι(+μασκα μαλλιων,σιλικονη,ζελε);Και δοντακια δεν θα πλυνουμε;must το σετακι οδοντοβουρτσα-οδοντοκρεμα!!!Και που θα παω στο νησακι της αγονης χωρις μια αμμωνιουλα για κανα τσιμπιματακι(+φιδακι,autan);Ριξε και λιγα ρουχαλακια,παπουτσακια,καλλυντικακια και μην ξεχναμε μαγιο,παρεο,πετσετες και κανα light reading για την παραλια.ΑΥΤΑ!Μα που παω η τρελη;;;ξεχασα αφροντους,κρεμα σωματος,αποσμητικο,αρωμα,μπατονετες και μεχρι να φυγω θα εχω θυμηθει και αλλα πολλα!!!Ανυπομονω!Καλες διακοπες σε ολους!!! :):):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) καλή παρέα

2) μουσική

3) χάρτη του νησιού

4) διάθεση

5) λεφτά

(με αξιολογική σειρά)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.