Jump to content

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΤΙΣ ΝΟΜΑΡΧΙΕΣ


doc2004

Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΤΙΣ ΝΟΜΑΡΧΙΕΣ. ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΑΖΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΠΡΩΤΟΣ Ή ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ?ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΦΕΚ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙ.ΤΗΑΝΚΣ! emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε γενικές γραμμές στην Ελλάδα, και ειδικότερα για αυτό που ρωτάς, ισχύει το "όποιος προλάβει". Κλήρωση για την ίδια περίοδο ορκομωσίας είχε γίνει μόνο τον Αύγουστο 2003, με τις αλλαγές στο καθεστώς των αγροτικών. Επίσης κληρώσεις γίνονται για καινούριες θέσεις. ΦΕΚ δεν έχω πρόχειρο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε γενικές γραμμές στην Ελλάδα, και ειδικότερα για αυτό που ρωτάς, ισχύει το "όποιος προλάβει". Κλήρωση για την ίδια περίοδο ορκομωσίας είχε γίνει μόνο τον Αύγουστο 2003, με τις αλλαγές στο καθεστώς των αγροτικών. Επίσης κληρώσεις γίνονται για καινούριες θέσεις. ΦΕΚ δεν έχω πρόχειρο.

όχι απλά σε γενικές γραμμές! πραγματικά είναι όποιος προλάβει και φτάσει πρώτος και σταθεί στην ουρά!τουλάχιστον όταν ορκίστηκα έβγαζες με την ησυχία σου τις φωτό σου και έφευγες σαν κύριος.τώρα φαντάζομαι ότι θα βάζει ο ένας στον άλλο τρικλοποδιά στα σκαλάκια του Πρυτανείου! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα μηχανάκια είναι ήδη αναμμένα και με το που ανοίγουν οι πόρτες της άιθουσας όπου μόλις έλαβε χώρα η ορκομωσία γίνεται ο κακός χαμός. Μη σου πω ότι όποιος πάρει κεφάλι στηξν κούρσα προς τη νομαρχία ρίχνει και πρόκες για τα λάστιχα των άλλων!

Σε άλλες βέβαια νομαρχίες τα πράγματα δε γίνονται έτσι!

Στον Πειραιά για παράδειγμα κάποιο μέλος της οικογένειας του ενδθιαφερομένου στήνεται από την προηγούμενη μέρα εκεί με ντιβανάκι, νερό και περιοδικά!

Στην Αθήνα πάντως τις 2 τελευταίες φορές έγινε κλήρωση η οποία απ'όσο γνωρίζω τηρήθηκε κι έτσι διατηρήθηκε κάποια αξιοπρέπεια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να εχετε υποψην οτι οσο περιμενε να ερθει ο διορισμος και πρεπει να δηλωσετε 2 κομματι.. πχ παθολογια και μετα καρδιολογια και μονο με τον αριθμο πρωτοκολου της αποφασης του υπουργειου που το μαθαινετε τηλεφωνικα πριν σας ελθει ο διορισμος στο σπιτι σε μια υπευθυνη δηλωση μπορειτε να δηλωσετε αμεσα το 2 κομματι στην επομενη νομαρχια.

καποιοι το αγνοουν και ερχονται προ εκπληξεων στις νομαρχιες μετα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να εχετε υποψην οτι οσο περιμενε να ερθει ο διορισμος και πρεπει να δηλωσετε 2 κομματι.. πχ παθολογια και μετα καρδιολογια και μονο με τον αριθμο πρωτοκολου της αποφασης του υπουργειου που το μαθαινετε τηλεφωνικα πριν σας ελθει ο διορισμος στο σπιτι σε μια υπευθυνη δηλωση μπορειτε να δηλωσετε αμεσα το 2 κομματι στην επομενη νομαρχια.

καποιοι το αγνοουν και ερχονται προ εκπληξεων στις νομαρχιες μετα...

Αμαντα, εννοεις αυτους που περιμενουν το 1ο διορισμο (π.χ. παθολογια 2χρονια για καρδιολογια) ή αυτους που εχουν ηδη ξεκινησει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εστω οτι εγω θελω να κανω καρδιολογια και πρεπει να κανω 2 χρονια πρωτα παθολογια και 4 καρδιολογια στη συνεχεια

απο την νομαρχια που τα εχω καταθεσει φευγουν τα χαρτια μου για να υπογραφει η αποφαση διορισμου για την παθολογια για να ξεκινησω...

δεν ειναι απαραιτητο να εχω το χαρτι διορισμου στα χερια μου για να δηλωσω την καρδιολογια.. μπορω απλα με μια υπευθυνη δηλωση που θα αναγραφει τον αριθμο πρωτοκολου της αποφασης που μου το δινουν τηλεφωνικα απο το υπουργειο να δηλωσω την καρδιολογια στο νοσοκομειο που εχω δηλωσει...

οσοι εχουν ηδη ξεκινησει παθολογια προφανως και εχουν δηλωσει καρδιολογια.. με την τροποιποιηση του νομου μπορουν να δηλωσουν 2 νοσοκομεια για τμημα και πληρη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝ ΕΡΜΗΝΕΥΩ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ AMANDA ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΣΚΗΣΗΣ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ Η' ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΑΓΟΝΟ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εστω οτι εγω θελω να κανω καρδιολογια και πρεπει να κανω 2 χρονια πρωτα παθολογια και 4 καρδιολογια στη συνεχεια

απο την νομαρχια που τα εχω καταθεσει φευγουν τα χαρτια μου για να υπογραφει η αποφαση διορισμου για την παθολογια για να ξεκινησω...

δεν ειναι απαραιτητο να εχω το χαρτι διορισμου στα χερια μου για να δηλωσω την καρδιολογια.. μπορω απλα με μια υπευθυνη δηλωση που θα αναγραφει τον αριθμο πρωτοκολου της αποφασης που μου το δινουν τηλεφωνικα απο το υπουργειο να δηλωσω την καρδιολογια στο νοσοκομειο που εχω δηλωσει...

οσοι εχουν ηδη ξεκινησει παθολογια προφανως και εχουν δηλωσει καρδιολογια.. με την τροποιποιηση του νομου μπορουν να δηλωσουν 2 νοσοκομεια για τμημα και πληρη

για να καταλαβω....

σεναριο : περιμενω διορισμο ας πουμε παθολογιας 31/5. στις 1/6 παιρνω τηλεφωνο στο υπουργειο και ζηταω τον αριθμο πρωτοκολλου; ή περιμενω 1 εβδομαδα για σιγουρια π.χ. ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι θα πει περιμενεις διορισμο?

ο χρονος μετρα απο τοτε που η νομαρχια στειλει τα χαρτια οτι εκεννωθηκε η θεση και εισαι ο επομενος και να υπογραφει ο διορισμος σου

απο τη στιγμη που φτανουν στο υπουργειο σε 10 μερες περιπου εκτος μεσολαβουντων αργιων υπογραφεται η αποφαση...

καλου κακου παιρνε συνεχεια στο υπουργειο και οταν σου πουν υπογραφτηκε η αποφαση σημειωνεις τον αριθμο και κανεις τα ανωτερω

ΑΝ ΕΡΜΗΝΕΥΩ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ AMANDA ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΣΚΗΣΗΣ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ Η' ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΑΓΟΝΟ?

για το αγονο με το που τελειωσεις το τριμηνο και παρουσιαστεις στο αγονο ιατρειο κανεις τις αιτησεις για γενικο και ειδικο μερος... δεν μιλαμε εδω για αυτο

και ξαναλεω.. αριθμο πρωτοκολου για καθε αποφαση διορισμου σε ειδικοτητα για να κανεις τα χαρτια για το επομενο τμημα.. ειναι ειναι ειδικο μερος ειτε ειναι συνεχιση ειδικοτητας... ο αριθμος πρωτοκολου ειναι πιο γρηγορη μεθοδος απο το να περιμενεις να σου φτασει στα χερια η αποφαση διορισμου με το ταχυδρομειο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι θα πει περιμενεις διορισμο?

ο χρονος μετρα απο τοτε που η νομαρχια στειλει τα χαρτια οτι εκεννωθηκε η θεση και εισαι ο επομενος και να υπογραφει ο διορισμος σου

απο τη στιγμη που φτανουν στο υπουργειο σε 10 μερες περιπου εκτος μεσολαβουντων αργιων υπογραφεται η αποφαση...

καλου κακου παιρνε συνεχεια στο υπουργειο και οταν σου πουν υπογραφτηκε η αποφαση σημειωνεις τον αριθμο και κανεις τα ανωτερω

για το αγονο με το που τελειωσεις το τριμηνο και παρουσιαστεις στο αγονο ιατρειο κανεις τις αιτησεις για γενικο και ειδικο μερος... δεν μιλαμε εδω για αυτο

και ξαναλεω.. αριθμο πρωτοκολου για καθε αποφαση διορισμου σε ειδικοτητα για να κανεις τα χαρτια για το επομενο τμημα.. ειναι ειναι ειδικο μερος ειτε ειναι συνεχιση ειδικοτητας... ο αριθμος πρωτοκολου ειναι πιο γρηγορη μεθοδος απο το να περιμενεις να σου φτασει στα χερια η αποφαση διορισμου με το ταχυδρομειο

μπορει να μου πει καποιος ποιο ηταν το τελευταιο φεκ που αφορα θεσεις ειδικοτητας.και γιατι δεν μας ανοιγει η ιστοσελιδα του auth για πληροφοριες σχετικα με την ιατρικη.απαντηστε σας παρακαλω αμεσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το τελευταιο φεκ με νεες θεσεις δεν το ειχε ανεβασει η θεσσαλονικη οπως και δεν ανεβαζει τις θεσεις που θα προκυρηχθουν αλλα τις ανακοινωσες απο οσες νομαρχιες στελνουν επισημο εγγραφο οτι ανοιξαν νεες θεσεις.

δεν εχω το φεκ τωρα προχειρο σε 1 ευκαιρια αν το βρω θα το στειλω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το τελευταιο φεκ με νεες θεσεις δεν το ειχε ανεβασει η θεσσαλονικη οπως και δεν ανεβαζει τις θεσεις που θα προκυρηχθουν αλλα τις ανακοινωσες απο οσες νομαρχιες στελνουν επισημο εγγραφο οτι ανοιξαν νεες θεσεις.

δεν εχω το φεκ τωρα προχειρο σε 1 ευκαιρια αν το βρω θα το στειλω.

ευχαριστω πολυ.περιμενω το φεκ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα παιδιά.Αμάντα, ως νέο ΦΕΚ χαρακτηρίζεις αυτό που περιελάμβανε τις Θέσεις του Ντυνάν ή κάποιο άλλο νεότερο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το φεκ του ντυναν εχει αναφερθει σε σχετικο θεμα

υπηρεχε προηγουμενο φεκ με το οποιο ανοιξαν 50 νεες θεσεις για τμημα η πληρη ειδικοτητα

αναμενονται 2 ακομα μεσα στο χρονο... το 1 ηταν να δημοσιευτει στην εφημεριδα της κυβερνησεως τον μαιο αλλα αργησε για λογους που δεν γνωριζω...

αλλα υπαρχουν ατομα τα οποια ηδη γνωριζουν τις θεσεις που θα ανοιξουν απο το αρμοδιο γραφειο στο υπουργειο (το οποιο ειναι διαφορετικο απο το τμημα ειδικοτητων νοσοκομειων αθηνων-επαρχιας)

περα απο τις συγκεντρωμενες θεσεις δημοσιευονται κατα περιοδους μεμονωμενες νεες θεσεις καθως και αποφασεις για αυξηση χρονου ειδικοτητας η μετατροπη νοσοκομειου αναγνωρισμενο για τμημα να δινει πλεον πληρη.. αλλα για αυτα χρειαζεται συνεχης παρακολουθηση φεκ στο www.et.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σ΄ ευχαριστώ Αμάντα.Αυτά τα 2 καινούρια ΦΕΚ εννοούσα.Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ ποιο είναι αυτό το γραφείο και ποιο είναι το τηλέφωνο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το τηλεφωνο το ειχε ανεβασει καποιος στο σχετικο θεμα εδω γυρνα λιγο πισω και κοιτα το στην αναπτυξη νεων θεσεων καπως ετσι λεγεται το γραφειο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν το θυμαμαι να σου το δωσω...

ξερω οτι ειναι στο υπουργειο στο 1 οροφο υπευθυνη ειναι μια κυρια (ουτε αυτο το ονομα θυμαμαι) ισως σταθεις τυχερος αν στηθεις στο κεντρικο τηλεφωνο απο τις 8 και ζητησεις να σε συνδεσουν με το τμημα αναπτυξεις νεων θεσεων

παντως αν δεν πας αυτοπροσωπως στο υπουργειο να το ψαξεις ή να εχεις ακρες μεσα στο υπουργειο δεν προκειται να μαθεις περισσοτερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν το θυμαμαι να σου το δωσω...

ξερω οτι ειναι στο υπουργειο στο 1 οροφο υπευθυνη ειναι μια κυρια (ουτε αυτο το ονομα θυμαμαι) ισως σταθεις τυχερος αν στηθεις στο κεντρικο τηλεφωνο απο τις 8 και ζητησεις να σε συνδεσουν με το τμημα αναπτυξεις νεων θεσεων

παντως αν δεν πας αυτοπροσωπως στο υπουργειο να το ψαξεις ή να εχεις ακρες μεσα στο υπουργειο δεν προκειται να μαθεις περισσοτερα

μηπως βρηκες το ΦΕΚ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το εβαλα εκ παραδρομης στο θεμα για τις νεες θεσεις

μεχρι στιγμης δεν εχω μαθει κατι νεωτερω εκτος απο το ανεπισημο οτι τα εχουν τρεναρει μεχρι να δουν τι θα γινει με το θεμα των καταληψεων και το ποσοστο επιτυχιας στο δικατσα... ανεπισημα ολα αυτα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.