Jump to content

ΚΑΤΑΛΗΨΗ


SleepWalker

Recommended Posts

Η κατάληψη στην Ιατρική Κρήτης καλά κρατεί αφού στη σημερινή συνέλευση αποφασίστηκε συνέχιση της μέχρι την επόμενη Παρασκευή 9 του μήνα.

Να θυμίσω ότι η σχολή είναι κλειστή από την Τεταρτη 17/05

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η κατάληψη στην Ιατρική Κρήτης καλά κρατεί αφού στη σημερινή συνέλευση αποφασίστηκε συνέχιση της μέχρι την επόμενη Παρασκευή 9 του μήνα.

Να θυμίσω ότι η σχολή είναι κλειστή από την Τεταρτη 17/05

Καλά κάνετε παιδιά μου. Μόνο που εμείς όταν κάναμε μια κατάληψη (τότε, παλιά) την πληρώσαμε ακριβά. Δεν μας άφησαν να δώσουμε τα μαθήματα επί έναν ΧΡΟΝΟ αν δεν κάναμε επαναληπτικά τα εργαστήρια. Μου στοίχισε τελικά μια ολόκληρη χρονιά καθυστέρηση...Αξιζε τον κόπο, όμως. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά κάνετε παιδιά μου. Μόνο που εμείς όταν κάναμε μια κατάληψη (τότε, παλιά) την πληρώσαμε ακριβά. Δεν μας άφησαν να δώσουμε τα μαθήματα επί έναν ΧΡΟΝΟ αν δεν κάναμε επαναληπτικά τα εργαστήρια. Μου στοίχισε τελικά μια ολόκληρη χρονιά καθυστέρηση...Αξιζε τον κόπο, όμως. Καλή συνέχεια.

Το καλά κανετε φιλε μου θα μου επιτρεψεις να πω οτι είναι υποκειμενικό και ανάλογα απο την οπτικη γωνία που το βλέπει κανείς. Ισως και εγω αν ειχα τελειωσει να το ελεγα:) τωρα ομως εχω αντιθετη γνωμη

Ξεχασα να πω οτι η καταληψη ειναι επ'αόριστον με συνέλευση κάθε Παρασκευη στις 2. Επι μη απαρτίας η κατάληψη θα συνεχίζεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Που να έβλεπες τι είχε γίνει στην κατάληψη του φθινόπωρου 1995 , όταν για δύο έτη (τό τότε 3ο και 4ο) είχε "σπάσει" ο κύκλος . Αν δεν έμπαινε στη μέση ο Γραμματικάκης ακόμα κλειστή θα την είχαμε...

Φυσικά τη επόμενη χρονιά "πήδηξαν" τους νεοεισερχόμενους (όσους μπήκαν το 1996-97)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Hasta la victoria siempre

Ειμαι υπερ της καταλψης οσο και αν βγω χαμενος. Ο σκοπος ειναι ιερος. Δε νομιζω αυτα τα παραλογα που κανει η κυβερνηση να γινονται πουθνα αλλου στον κοσμο. Ντροπη σε αυτους που καθονται στον καναπε τους και κριτικαρουν εμας που αγωνιζομαστε με νυχια και με δοντια να μη χασουμε τα κεκτημενα. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειμαι υπερ της καταλψης οσο και αν βγω χαμενος. Ο σκοπος ειναι ιερος. Δε νομιζω αυτα τα παραλογα που κανει η κυβερνηση να γινονται πουθνα αλλου στον κοσμο. Ντροπη σε αυτους που καθονται στον καναπε τους και κριτικαρουν εμας που αγωνιζομαστε με νυχια και με δοντια να μη χασουμε τα κεκτημενα. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

emarupemeleos

Σωστά πουθενά αλλού δε γίνονται, γιατί παντού υπάρχουν ιδιωτικά πανεπιστήμια:)

Οσο για τον αγώνα σου, είμαι σίγουρος ότι αν μπορούσες και αν δε φοβόσουν το κράξιμο θα έκανες κατάληψη και για να σου δώσουνε το πτυχίο χωρις να δίνεις μαθήματα, απλά και μόνο όταν συμπληρώσεις 12 εξάμηνα.

Βάζω στοίχημα ότι ολως τυχαίως είσαι απο αυτούς που δε θέλουν εξετάσεις για ειδικότητα.

πάντως να΄σαι καλά με εκανες και γέλασα

ΥΓ: Κοίτα να περάσεις κανα μαθημα και ασε μας εμάς :) ,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Που να έβλεπες τι είχε γίνει στην κατάληψη του φθινόπωρου 1995 , όταν για δύο έτη (τό τότε 3ο και 4ο) είχε "σπάσει" ο κύκλος . Αν δεν έμπαινε στη μέση ο Γραμματικάκης ακόμα κλειστή θα την είχαμε...

Φυσικά τη επόμενη χρονιά "πήδηξαν" τους νεοεισερχόμενους (όσους μπήκαν το 1996-97)

Εγώ το 95 ήμουν εκεί!

:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemeleos

Σωστά πουθενά αλλού δε γίνονται, γιατί παντού υπάρχουν ιδιωτικά πανεπιστήμια:)

Οσο για τον αγώνα σου, είμαι σίγουρος ότι αν μπορούσες και αν δε φοβόσουν το κράξιμο θα έκανες κατάληψη και για να σου δώσουνε το πτυχίο χωρις να δίνεις μαθήματα, απλά και μόνο όταν συμπληρώσεις 12 εξάμηνα.

Βάζω στοίχημα ότι ολως τυχαίως είσαι απο αυτούς που δε θέλουν εξετάσεις για ειδικότητα.

πάντως να΄σαι καλά με εκανες και γέλασα

ΥΓ: Κοίτα να περάσεις κανα μαθημα και ασε μας εμάς :) ,

Άσε τα χαμόγελα στο τέλος ρε σιχαμένε,φασίστα.

Αγώνα κάνουμε με κόστος όλοι οι φοιτητές για τα δίκαια αιτήματα των φοιτητών,των μαθητών και εν γένει ολόκληρης της κοινωνίας,μιας που η παιδεία είναι η βάση της τελευταίας.Εσύ που τα έχεις τα φράγκα έτσι,να υποστηρίζεις τις αντιλαϊκές και αντιφοιτητικές αλλαγές

:splats::splats::splats:

Μπες στον κόπο να αναλύσεις λίγο τις νέες προτάσεις για την παιδεία που προωθούνται

Ρίξε και μια ματιά στα θέματα του ΔΟΑΤΑΠ-τράπεζα θεμάτων και μετά μίλα,φραγκάτε φασίστα που σου προκαλούν και γέλιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσε τα χαμόγελα στο τέλος ρε σιχαμένε,φασίστα.

Αγώνα κάνουμε με κόστος όλοι οι φοιτητές για τα δίκαια αιτήματα των φοιτητών,των μαθητών και εν γένει ολόκληρης της κοινωνίας,μιας που η παιδεία είναι η βάση της τελευταίας.Εσύ που τα έχεις τα φράγκα έτσι,να υποστηρίζεις τις αντιλαϊκές και αντιφοιτητικές αλλαγές

:splats::splats::splats:

Μπες στον κόπο να αναλύσεις λίγο τις νέες προτάσεις για την παιδεία που προωθούνται

Ρίξε και μια ματιά στα θέματα του ΔΟΑΤΑΠ-τράπεζα θεμάτων και μετά μίλα,φραγκάτε φασίστα που σου προκαλούν και γέλιο

Σε παραπέμπω σ'αυτό που γράφω κάτω κάτω στην υπογραφή μου :) . Σε καταλαβαίνω για αυτά που λες, αφού το μεγαλύτερο σου όπλο ειναι η ανωνυμία. Για επιχειρήματα φυσικά ούτε λόγος. Άλλωστε είμαι σίγουρος για σένα: στο σχολείο ήσουν το κλασσικό φλωράκι, και τώρα μπήκες στο πανεπιστήμιο και νόμισες πως είσαι και μάγκας επειδή ΕΤΣΙ σου είπαν.

Όσο για τα φράγκα, μακάρι να τα ειχα αλλά δυστυχώς έπεσες έξω. Εγώ ούτε σε ιδιωτικά σχολεία πήγα, ούτε γονείς γιατρούς έχω, όπως οι περισσότεροι αν όχι όλοι από οσους αγωνίζεστε για τα 'δίκαια αιτήματα των φοιτητών'.

Πάντως επειδή είναι προφανές ότι η πλύση σε έναν εγκέφαλο σαν τον δικό σου είναι υπερβολικά εύκολη, προθυμοποιούμαι να σου στείλω τον ισχύοντα νόμο πλαίσιο και τις προταθείσες αλλαγές για να συνειδητοποιήσεις πόσο έχεις πέσει θύμα παραπληροφόρησης από τους δήθεν υπερασπιστές των αδυνάτων.

Συνέχισε τις βρισιές αν θες αλλά εγώ δεν πρόκειται να δώσω συνέχεια. Δε φταίνε σε τίποτα οι άλλοι να βλέπουν δυο ανόητους να τσακώνονται μέσω ιντερνετ

ΥΓ: αν δε βρεις δουλειά σα γιατρός, σκέψου και το νταβατζιλίκι, στο οποίο από ότι φαίνεται τα καταφέρνεις αρκετά καλά αφού τόση ήταν η αγωνία σου να μπινελικώσεις και να βγάλεις τα κόμπλεξ σου που το έκανες χωρίς κανείς να σου απευθύνει το λόγο (αφού εγώ απάντησα σε άλλο ποστ, δεν τοποθετήθηκα υπερ ή κατά της κατάληψης)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε παραπέμπω σ'αυτό που γράφω κάτω κάτω στην υπογραφή μου :) . Σε καταλαβαίνω για αυτά που λες, αφού το μεγαλύτερο σου όπλο ειναι η ανωνυμία. Για επιχειρήματα φυσικά ούτε λόγος. Άλλωστε είμαι σίγουρος για σένα: στο σχολείο ήσουν το κλασσικό φλωράκι, και τώρα μπήκες στο πανεπιστήμιο και νόμισες πως είσαι και μάγκας επειδή ΕΤΣΙ σου είπαν.

Όσο για τα φράγκα, μακάρι να τα ειχα αλλά δυστυχώς έπεσες έξω. Εγώ ούτε σε ιδιωτικά σχολεία πήγα, ούτε γονείς γιατρούς έχω, όπως οι περισσότεροι αν όχι όλοι από οσους αγωνίζεστε για τα 'δίκαια αιτήματα των φοιτητών'.

Πάντως επειδή είναι προφανές ότι η πλύση σε έναν εγκέφαλο σαν τον δικό σου είναι υπερβολικά εύκολη, προθυμοποιούμαι να σου στείλω τον ισχύοντα νόμο πλαίσιο και τις προταθείσες αλλαγές για να συνειδητοποιήσεις πόσο έχεις πέσει θύμα παραπληροφόρησης από τους δήθεν υπερασπιστές των αδυνάτων.

Συνέχισε τις βρισιές αν θες αλλά εγώ δεν πρόκειται να δώσω συνέχεια. Δε φταίνε σε τίποτα οι άλλοι να βλέπουν δυο ανόητους να τσακώνονται μέσω ιντερνετ

ΥΓ: αν δε βρεις δουλειά σα γιατρός, σκέψου και το νταβατζιλίκι, στο οποίο από ότι φαίνεται τα καταφέρνεις αρκετά καλά αφού τόση ήταν η αγωνία σου να μπινελικώσεις και να βγάλεις τα κόμπλεξ σου που το έκανες χωρίς κανείς να σου απευθύνει το λόγο (αφού εγώ απάντησα σε άλλο ποστ, δεν τοποθετήθηκα υπερ ή κατά της κατάληψης)

Εισαι απλα γελοιος και το σταματαω εδω, βολεμενε ''μαγκα'' που γελας με ολους εμας αντι να κλαις με τα χαλια σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανενα νεο απο τη καταληψη; Τελικά θα γίνει εξεταστική;

Αν ανοίξει η σχολή από Δευτέρα υπάρχει μια περίπτωση (στο εκατομμυριο) να δοθούν λίγα μαθήματα (αυτά στα οποία έχόυν γίνει τα 4/5 των παραδόσεων δεν είναι πάνω απο 4-5 στο σύνολο).

Πρακτικά κάνε τα σχέδια σου χωρίς να υπολογίζεις στην εξεταστική του Ιουνίου. Κάνε διακοπές όλοι αυτό κάνουν (είτε είναι υπέρ είτε κατά της κατάληψης).

Όσο για την κατάληψη, ας ελπίσουμε να μην τραβήξει μέχρι τον Οκτώβρη όπως ακούγεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάληψη μέχρι τον Οκτώβρη??

Να μας πείτε ρε παιδιά πότε θα μας αφήσετε να ορκιστούμε!Να ξέρω κι εγώ τι θα πω στον πατέρα μου!Πόσα δηλ άσκοπα ενοίκια να του ζητήσω να πληρώσει ακόμα ή για πόσα ΕΞΤΡΑ χρόνια αναμονής-ανεργίας να με ταϊζει,αφού οι υπόλοιπες ιατρικές και οι ΔΙΚΑΤΣΑδες θα μου φάνε τις θέσεις!!

1μήνας είχε απομείνει...

Αλλά όχι!Η ιατρική Κρήτης όφειλε να αγωνιστεί!Λες και δεν ξέρουμε τόσα χρόνια πόσο στο πλάι μας έχουμε τους καθηγητές.Λες και δεν είδαμε το 2000 που εμείς είχαμε χάσει τα μισά μαθήματα ενώ πχ η Αθήνα με τριπλάσιες καταλήψεις δεν έχασε τπτ.Λες και στο κάτω κάτω δεν ξέρουμε τις ιδιαιτερότητες των ιατρικών σχολών που 2 μήνες αργότερα να πάρεις το πτυχίο σου οι αναμονές έχουν ήδη ανέβει κατα 1-1,5 χρόνο!

Συγγνώμη αν γίνομαι πεζός και δεν εστιάζω στον αγώνα ενάντια σε κάτι που υπάρχει σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη,που αποτελεί γραμμή της Ε.Ε και που αν δεν ισχύσει τα πτυχία μας χάνουν την ισοτιμία τους με αυτά των υπολοίπων χωρών της Ε.Ε.Ούτε καν αγώνας για ιδιωτικά Πανεπίστημια υπό προυποθέσεις και κριτήρια δεν είναι..Ένα ξερό όχι,έτσι,για να τιμήσουμε και την 28η..

Όπως όχι είχαμε πει και στις εξετάσεις για ειδικότητα,αν είναι ποτέ δυνατόν!!Γιατί ,κάτσε,πώς το λέτε?"Δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τους συναδέλφους"!!Ε,ας καταργήσουμε και τις Πανελλήνιες!

Αλλά θα έρθετε κι εσείς στη θέση μας,πού θα πάει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά τι ψάχνεις τώρα; Βρηκαν τα πρωτοετα ευκαιρία για προωρες διακοπές και γαμ**** τους εκτοετής. Αλήθεια όλοι αυτοι που ψηφίσαν υπερ στην κατάληψη που κρύβονται και δεν πατανε στις γενικές συνελεύσεις να λυθούν και τα υπόλοιπα προβλήματα της σχόλης (τις αυθερεσίες των καθηγητών, τις σκατα σημειώσεις κτλ); Ο σκοπός είναι ιερός...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάληψη μέχρι τον Οκτώβρη??

Να μας πείτε ρε παιδιά πότε θα μας αφήσετε να ορκιστούμε!Να ξέρω κι εγώ τι θα πω στον πατέρα μου!Πόσα δηλ άσκοπα ενοίκια να του ζητήσω να πληρώσει ακόμα ή για πόσα ΕΞΤΡΑ χρόνια αναμονής-ανεργίας να με ταϊζει,αφού οι υπόλοιπες ιατρικές και οι ΔΙΚΑΤΣΑδες θα μου φάνε τις θέσεις!!

1μήνας είχε απομείνει...

Αλλά όχι!Η ιατρική Κρήτης όφειλε να αγωνιστεί!Λες και δεν ξέρουμε τόσα χρόνια πόσο στο πλάι μας έχουμε τους καθηγητές.Λες και δεν είδαμε το 2000 που εμείς είχαμε χάσει τα μισά μαθήματα ενώ πχ η Αθήνα με τριπλάσιες καταλήψεις δεν έχασε τπτ.Λες και στο κάτω κάτω δεν ξέρουμε τις ιδιαιτερότητες των ιατρικών σχολών που 2 μήνες αργότερα να πάρεις το πτυχίο σου οι αναμονές έχουν ήδη ανέβει κατα 1-1,5 χρόνο!

Συγγνώμη αν γίνομαι πεζός και δεν εστιάζω στον αγώνα ενάντια σε κάτι που υπάρχει σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη,που αποτελεί γραμμή της Ε.Ε και που αν δεν ισχύσει τα πτυχία μας χάνουν την ισοτιμία τους με αυτά των υπολοίπων χωρών της Ε.Ε.Ούτε καν αγώνας για ιδιωτικά Πανεπίστημια υπό προυποθέσεις και κριτήρια δεν είναι..Ένα ξερό όχι,έτσι,για να τιμήσουμε και την 28η..

Όπως όχι είχαμε πει και στις εξετάσεις για ειδικότητα,αν είναι ποτέ δυνατόν!!Γιατί ,κάτσε,πώς το λέτε?"Δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τους συναδέλφους"!!Ε,ας καταργήσουμε και τις Πανελλήνιες!

Αλλά θα έρθετε κι εσείς στη θέση μας,πού θα πάει?

φιλε και γω στην ιδια φαση ειμαι με σενα αλλα η καταληψη αφορα οχι μονο εμας αλλα και τα παιδια μας. αρα και τα λιγα νοικια παραπανω δικαιολογουνται και 1-2 χρονια αναμονης, πρεπει να βλεπουμε το μεγαλο απωτερο σκοπο και οχι μονο να βολευτουμε εμεις οσο πιο γρηγορα.οι αγωνες ΠΑΝΤΑ δικαιονονται και οσο και να τρεχουν μερικοι καταληψοσπαστες οι καταληψεις θα συνεχιστουν για πολυ ακομα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάληψη μέχρι τον Οκτώβρη??

Να μας πείτε ρε παιδιά πότε θα μας αφήσετε να ορκιστούμε!Να ξέρω κι εγώ τι θα πω στον πατέρα μου!Πόσα δηλ άσκοπα ενοίκια να του ζητήσω να πληρώσει ακόμα ή για πόσα ΕΞΤΡΑ χρόνια αναμονής-ανεργίας να με ταϊζει,αφού οι υπόλοιπες ιατρικές και οι ΔΙΚΑΤΣΑδες θα μου φάνε τις θέσεις!!

1μήνας είχε απομείνει...

Αλλά όχι!Η ιατρική Κρήτης όφειλε να αγωνιστεί!Λες και δεν ξέρουμε τόσα χρόνια πόσο στο πλάι μας έχουμε τους καθηγητές.Λες και δεν είδαμε το 2000 που εμείς είχαμε χάσει τα μισά μαθήματα ενώ πχ η Αθήνα με τριπλάσιες καταλήψεις δεν έχασε τπτ.Λες και στο κάτω κάτω δεν ξέρουμε τις ιδιαιτερότητες των ιατρικών σχολών που 2 μήνες αργότερα να πάρεις το πτυχίο σου οι αναμονές έχουν ήδη ανέβει κατα 1-1,5 χρόνο!

Συγγνώμη αν γίνομαι πεζός και δεν εστιάζω στον αγώνα ενάντια σε κάτι που υπάρχει σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη,που αποτελεί γραμμή της Ε.Ε και που αν δεν ισχύσει τα πτυχία μας χάνουν την ισοτιμία τους με αυτά των υπολοίπων χωρών της Ε.Ε.Ούτε καν αγώνας για ιδιωτικά Πανεπίστημια υπό προυποθέσεις και κριτήρια δεν είναι..Ένα ξερό όχι,έτσι,για να τιμήσουμε και την 28η..

Όπως όχι είχαμε πει και στις εξετάσεις για ειδικότητα,αν είναι ποτέ δυνατόν!!Γιατί ,κάτσε,πώς το λέτε?"Δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τους συναδέλφους"!!Ε,ας καταργήσουμε και τις Πανελλήνιες!

Φίλε μου αν και 5ετής ειλικρινά συμπάσχω με το πρόβλημα σου και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Θέλω όμως να σου επισημάνω τα εξής:

1ον-ξεχνάς ότι οι υποκινητές και οι "πλύστες" εγκεφάλου είναι όλοι άτομα βολεμένα με γονείς γιατρούς οι περισσότεροι και που ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ. Καταλαβαίνεις λοιπόν τι φαρισαισμός είναι να (λένε ότι) αντιτίθενται στα ιδιωτικά πανεπιστήμια

2ον-Όλως τυχαίως τα ίδια άτομα είναι οι λεγόμενοι "στόκοι" της σχολής που δεν έχουν περάσει κανένα μάθημα πέρα από τα αγγλικά και την ιστορία της ιατρικής (και αν). Συνεπώς δεν πρέπει να σου φαίνεται παράξενο ότι αδιαφορούν για το αν θα πάρεις πτυχίο εσύ

3ον-Είναι τα ίδια άτομα που κάνανε κατάληψη το 1996 για να μην μπουν εξετάσεις (και μερικοί από αυτούς όντας τώρα ειδικευόμενοι περηφανεύονται (!) για αυτό τους το κατόρθωμα) και τώρα αμα χρειαστεί θα κάνουν το ίδιο γιατί απλούστατα έχουν συνειδητοποιήσει ότι με ένα αξιοκρατικό σύστημα είναι χαμένοι από χέρι (βλέπεις οι γνωριμίες και τα λεφτά του μπαμπά δεν φτάνουν για να τους θρέφουν ισοβίως πρέπει να κάνουν και κάτι με την αξία τους κάποια στιγμή). Όπως σοφά ελέχθη σε άλλο thread, όποιος δε φοβάται τις εξετάσεις δε φοβάται να προσπαθήσει και για κάτι καλύτερο γιαυτό πρεπει να αρχίσεις (αν δεν εχεις ηδη αρχισει) να κάνεις τα σχεδια σου για έξω

4ον-Τους βλέπεις και τώρα. Στην αρχή ζητάγανε διάλογο. Τώρα τους εδωσε η υπουργός διάλογο και θέλουν λέει να αποσυρθεί τελείως. Να είσαι σίγουρος ότι ακόμα και αν το αποσύρει τελείως πάλι κάτι θα βρουν. Άλλωστε δε μετράνε οι λόγοι. Αυτό που μετράει είναι να είναι κλειστή η σχολή με κάθε τρόπο, με κάθε πρόσχημα

Και δυστυχώς έχουν βρει τα φλωράκια των μικρών ετών (που τα ανόητα ξαφνικά νόμισαν ότι είναι χρήσιμα-δεν καταλαβαίνουν οτι τα χρησιμοποιούν) που άλλο που δε θέλουνε από το να κάνουνε διακοπές. άλλωστε αυτοί έχουν χρόνο να καλύψουν το χαμένο έδαφος, και είναι και σιγουρο ότι μέχρι να πάνε στο 6ο έτος όλα θα έχουν ξεχαστεί

Κουράγιο φίλε

ΥΓ: Κάνω έκκληση στους αντιφρονούντες να μην αρχίσουν πάλι να βωμολοχούν, όλα όσα έγραψα είναι η γνώμη μου και μόνο απαντώντας σε συγκεκριμένο ποστ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φιλε και γω στην ιδια φαση ειμαι με σενα αλλα η καταληψη αφορα οχι μονο εμας αλλα και τα παιδια μας. αρα και τα λιγα νοικια παραπανω δικαιολογουνται και 1-2 χρονια αναμονης, πρεπει να βλεπουμε το μεγαλο απωτερο σκοπο και οχι μονο να βολευτουμε εμεις οσο πιο γρηγορα.οι αγωνες ΠΑΝΤΑ δικαιονονται και οσο και να τρεχουν μερικοι καταληψοσπαστες οι καταληψεις θα συνεχιστουν για πολυ ακομα.

Χωρίς παρεξήγηση δεν μπορώ να ακούω αυτή την ιστορία για τα παιδιά μας.Τα παιδιά μας,χωρίς υπερβολή,θα μπούν σε κάποιο Πανεπιστήμιο σε 35 χρόνια από τώρα.Ε,μέχρι τότε,και συγγνώμη αν ξαναγίνομαι πεζός,επίτρεψέ μου να σκέφτομαι τον πατέρα μου,ο οποίος κάνει αρκετές θυσίες για να με σπουδάσει.Δεν ξέρεις τι τραβάει ο καθένας ή σε τι φάση είναι οι δικοί του..

Και 1-2 χρόνια στην ήδη 5ετία αναμονής...Τι να πώ?

Και ναι,αγώνες με θυσίες και δικαίωση...Αλλά κανένας δεν ζημιώνεται όσο εμείς και σαν 6ο έτος και σαν φοιτητές Κρήτης.Αθήνα,Θεσ/νίκη παλεύουν για ορκωμοσία ενώ εμείς για..τι?Για το αν θα χαθεί όλο το 6μηνο ή αν θα αναγνωριστούν μόνο τα όσα έχουν ήδη γίνει και είναι πάνω από ένα ποσοστό της ύλης?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και στη σημερινή συνέλευση η απόφαση ήταν η συνέχιση της κατάληψης. Συγκεκριμένα

το πλαίσιο των αριστερών σχημάτων και της ΠΚΣ : 113 ψήφοι

ανεξάρτητο πλαίσιο κατά της κατάληψης: 82 ψήφοι

Αυτά...επόμενο επεισόδιο την ερχόμενη Παρασκευή στις 2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στη χτεσινή συνέλευση:

Υπέρ:116

Κατά:49

Καλιγούλα, καμία εξέλιξη αλλά ακούστηκε ότι την ερχόμενη Παρασκευή θα λήξει, ανεξάρτητα εξελίξεων επειδή το συντονιστικό λέει ότι τράβηξε πολύ (σοβαρός λόγος). Ιδωμεν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στη χτεσινή συνέλευση:

Υπέρ:116

Κατά:49

Καλιγούλα, καμία εξέλιξη αλλά ακούστηκε ότι την ερχόμενη Παρασκευή θα λήξει, ανεξάρτητα εξελίξεων επειδή το συντονιστικό λέει ότι τράβηξε πολύ (σοβαρός λόγος). Ιδωμεν

Έστω οτι η κατάληψη λήγει την ερχόμενη Παρασκευή. Και μετά ρε παιδία τί έχει το πρόγραμμα; Παίζει να δώσουμε και κανένα μάθημα; :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άν λήξει την Παρασκευή λογικά θα γίνει Γ.Σ. τμήματος την Τρίτη, όπου θα συζητηθούν όλα τα προβλήματα που προέκυψαν. Άρα επαναφορά στην τάξη από Τετάρτη 5 του μήνα. εκει θα συζητηθούν όλα, κανείς δεν ξέρει τίποτα ακόμα, οτιδήποτε άλλο ακούς είναι παραπληροφόρηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.