Jump to content

[αγροτικό σε πλοιο] Αγροτικό σε πλοίο ακτοπλοϊας


dr tSiLi

Recommended Posts

γεια σας παιδια!μια ερώτηση που ίσως έχει ξαναγίνει.άν δεν ανοίξω στον ταχυδρόμο όταν φέρει το διορισμό πόσες μέρες έχω περιθώριο για να τον παραλάβω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Last Reply

πρόσεξε γιατί ο ταχυδρόμος χτυπάει δυο φορές

15 ημέρες......αλλά κάνε μια ερώτηση στο ταχυδρομείο της γειτονιάς σου

υ.γ. ως συνήθως η ερώτηση αυτή γίνεται αργότερα......τώρα είμαστε στο στάδιο "πότε θα σταλούν;"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Αναρωτιέμαι αν θα προλάβω τις γιορτές! :rolleyes:

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Αναρωτιέμαι αν θα προλάβω τις γιορτές! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άνετα :rolleyes:

πολύ άνετα θα έλεγα εγώ!! μην ανοιξεις στον ταχυδρομο ή πες του να μην σου παραδώσει το διορισμό. Μετά έχεις 15 ημέρες (ημερολογιακές) να το παραλαβεις από το ταχυδρομείο και 10 αν θυμαμαι καλα να παρουσιαστείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλε cloud σου απαντω μεσα απο το forum για να ενημερωθουν και οι υπολοιποι ενδιαφερομενοι συναδελφοι.

Πριν 5 λεπτα μιλησα με υπουργειο υγειας και δεν εχουν παραλαβει ακομα τους διορισμους μας απο το υπουργειο ναυτιλιας.Στο τελευταιο πηρα τηλ στο καπακι και δεν απαντουσαν.

Ο εκτιμωμενος χρονος που μεσολαβει απο το να φτασουν τα χαρτια στο υγειας μεχρι να τα παραλαβουμε ειναι τουλαχιστον μια εβδομαδα.Αν σε αυτο το διαστημα μεσολαβησουν και οι γιορτες,κατι πολυ πιθανο,τοτε στην κυριολεξια ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!

Αν καποιος συναδελφος εχει νεοτερα παρακαλω να τα παραθεσει.Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι τα χαρτιά μας βρίσκονται στο υπουργείο υγείας και σήμερα θα μας τα απέστελνε,οπότε είναι θέμα ταχυδρομείου πότε θα έρθουν στα χέρια μας.Όποιος συνάδελφος επείγεται να φύγει το γρηγορότερο μπορεί να παραλάβει το διορισμό του κατευθείαν από το υπουργείο και να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο στο οποίο υπάγεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφε summerjohn76 δεν επιβεβαιωνεται η πληροφορια αυτη...δυστυχως η ευτυχως..

Πως ομως δινεις μια τετοια πληροφορια που δεν ισχυει? Εχεις ο ιδιος λαβει τον διορισμο σου?

emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όποιος συνάδελφος επείγεται να φύγει το γρηγορότερο μπορεί να παραλάβει το διορισμό του κατευθείαν από το υπουργείο και να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο στο οποίο υπάγεται.

Επειδή χτες στο υπουργείο τους ρώτησα αν αυτό είναι δυνατό και με γείωσαν, μπορείς να μας εξηγήσεις τι ακριβώς να ζητήσουμε και ποιο είναι το σωστό τάιμινκ για να κάνει κανείς αυτό το μαγικό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα συνάδελφοι!

Συνάδελφε cloud δεν έχω πάρει το διορισμό μου,να σου πω όμως.Λόγω δουλειάς δεν έχω μπορέσει να πάω από κοντά στο υπουργείο αλλά ζήτησα από φίλη μου που ήταν εκεί προχθές να ρωτήσει αν ήρθαν τα χαρτιά μας και τί γίνεται με το θέμα της αύξησης από 9μηνο σε 12μηνο.Της είπαν πως τα χαρτιά μας ήταν εκεί και πως τη μέρα εκείνη κιόλας θα τα έστελναν,για το δεύτερο θέμα υπήρχε άγνοια.Από κει και πέρα ή η φίλη μου μού είπε ψέματα (χλωμό!) ή οι του υπουργείου δεν τήρησαν το λόγο τους!Λες δηλαδή πως τα χαρτιά μας δεν έχουν έρθει καν στο υπουργείο?Πως το έμαθες?Τους πήρες τηλ?Πήγες από κοντά?Και σήμερα μέρα είναι,θα κάνω ένα contact να μαθω περισσότερα.

Συνάδελφε pitsiou σε κάποια από τις πολλές επισκέψεις μου στο γραφείο των αγροτικών είχα ρωτήσει σχετικά με το πως έρχεται ο διορισμός στα χέρια μας και τον χρόνο που μεσολαβεί για να γίνει αυτό από τη στιγμή που θα βγουν τα αποτελέσματα.Είχα πάρει την απάντηση πως θα μπορούσα να παραλάβω ο ίδιος τον διορισμό μου από το υπουργείο,αν αυτός θα ήταν έτοιμος,αν ήθελα να κερδίσω χρόνο παρακάμπτοντας τη διαδικασία του ταχυδρομείου.

Anyway αυτά ήταν τα νεότερα που είχα μάθει και είπα να τα μοιραστώ μαζί σας, τώρα όσον αφορά το υπουργείο τα ξέρετε..ο Θεός και η ψυχή του!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηρθα σε επικοινωνια με την υπευθυνη για τα αγροτικα στα πλοια του υπ.υγειας κι εμαθα πως δεν εχουν ερθει καν οι διορισμοι-αυτο αναφερεται στην χθεσινη μερα. Μετα απο αλλεπαληλα τηλεφωνηματα στο υπ.ναυτιλιας διαπιστωθηκε πως ο υπουργος ναυτιλιας δεν ειχε καν υπογραψει...

Τωρα ποτε θα γινει αυτο ειναι αγνωστο...

Κανενα νεοτερο συναδελφε για σημερα εχουμε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί δεν βρίσκονται στο υπουργείο υγείας.

Πράγματι μπορεί ο κάθε ενδιαφερόμενος να παραλάβει τον διορισμό από το υπουργείο εφόσον υπογραφεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν η ενημέρωση που υπήρχε την τετάρτη ήταν πως τα χαρτιά θα ερχόντουσαν τη μέρα εκείνη (κατάλαβα πως ήταν ήδη εκεί,mea culpa!) και θα αποστέλονταν σε μας αν όχι τη μέρα εκείνη το γρηγορότερο.

Η ενημέρωση της παρασκευής λέει πως τα χαρτιά θα έρθουν στο υγείας απο βδομάδα και αν (λόγω εορτών) και θα παραμείνουν καμιά 10αρια μέρες πριν μας αποσταλούν.

Να τονίσω πως τα παραπάνω είναι λόγια των υπευθύνων του γραφείου των αγροτικών και όχι δικά μου,οπότε δε φέρω καμία ευθύνη σε περίπτωση παρέκκλισης του υπουργείου απο αυτά.Αν τώρα μάθει κανείς κάτι νεότερο εδώ είμαστε να κανουμε update.

Καλές γιορτές σε όλους!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί θα φτάσουν στους ενδιαφερόμενους μετά τα Θεοφάνεια.

Καλές Γιορτές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.