Jump to content

Εμπρός στο δρόμο της Νευρολογίας


Recommended Posts

Έμαθα ότι έγιναν πρωτόγνωρα πράγματα στη Νευρολογία...

Ξέρετε αν θα συμβούν αυτά και σε άλλα μαθήματα;

Στη συνέλευση είχε δοθεί η εντύπωση ότι οι εξετάσεις δεν θα χαθούν, γι'αυτό και πέρασε το πλαίσιο... να δούμε τι θα γίνει...

ΥΓ. Μου κάνει εντύπωση πως κανείς από Γιάννενα δεν ασχολείται με αυτό το θέμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω πάρει πτυχίο από Γιάννενα και έχω φύγει εδώ και 3 χρόνια.

Αλλά με τρώει η περιέργεια. Τι έγινε στην νευρολογία;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τί πρωτόγνωρα καλέ; υλοποιήθηκε η απόφαση της γενικής συνέλευσης για κατάληψη... που σημαίνει δεν δίνονται μαθήματα...

Η εξεταστική δεν θα χαθεί το πολύ να πάει 2πλη σεπτέμβρη οκτώβρη, βάλε και την απεργία των μελών ΔΕΠ...

Και για την ιστορία, και για να μην λένε κάποιοι για άμαζες συνελεύσεις και άλλες μπούρδες...

Παραβρέθηκαν 410 άτομα από τους 550 ψηφίσαντες στην σχολή. Αριθμός ρεκόρ...

Πλαίσιο συντονιστικού κατάληψης: 240

ΔΑΠ: 112

ΠΚΣ:32

(Double score και βάλε...) Αποφασίστηκε κατάληψη μέχρι 12/6

Το ποτάμι πίσω δεν γυρνά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποτέ του να μη γυρίσει το ποτάμι, αλλά με το πτυχίο και το 6ο έτος τι γίνεται; Θα πάνε και αυτοί Σεπτέμβριο - Οκτώβριο; Η κολλητή μου χρωστά μόνο Ιστολογία ΙΙ για το πτυχίο, θα πρέπει να περιμένει τον Οκτώβριο; Ωραία τα λέγαμε κι εμείς όταν κάναμε την κατάληψη το 2002, τώρα τα πληρώνουμε. Εκεί που ήσουν ήμουνα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δεν πέφτει ένα ποστ της απόφασης της ΓΣ να δούμε τι αποφάσισε ο ΣΦΙΓ; Μόνο τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας δεν φτάνουν για να βγουν συμπεράσματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι να πεσει παρακαλω ενα τετοιο ποστ ....(αυτο που ζητησε ο greeneys) <_<

εκανα το μεγα λαθος να παρευρεθω στην συνελευση , για να δω τι σημαντικα θεματα θα συζητηθουν :splats:

εφαγα 4 ωρες απο την ζωη μου , για να αποφασισουν τελικα κατι πρωτοετακια και δευτεροετακια να ξανακλεισουν την σχολη (με δηλωσεις κατα την εξοδο τους απο τις αιθουσες ..του τυπου "ωραια αρχιζουν νωριτερα οι διακοπες " emeleos

ωραιος λογος για καταληψη ρε παιδια ..... B) οταν ομως φτασετε στο εκτο ετος η' στο πτυχιο ...και εχετε το αυγο στον κωλο ...να δουμε αν θα ψηφιζετε υπερ της καταληψης :o

κατι τελευταιο ...παρακαλουνται οι κυριοι καταληψιες να βρισκονται κοντα στην αιθουσα των υπολογιστων της ιατρικης πληροφορικης , ωστε να την προσεχουν ..κι οχι να βαζουν απλα καποιους να την κλειδωνουν .. :angry:

αντε καλη επιτυχια στο τουρνουα ταβλι ..και καλα κρασια .... emdots:splats:<_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν νομίζεις συναδέλφισσα ότι ο λόγος που έγινε η κατάληψη είναι για να αρχίσει το καλοκαίρι νωρίτερα, είτε ζεις σε έναν άλλο κόσμο, είτε 4 ώρες "που έχασες" από τη ζωή σου στη συνέλευση δεν έκανες τίποτα διαφορετικό από το να μιλάς με τους διπλανούς σου.

Το πλαίσιο δεν το έχω εύκαιρο. Δεν έχει κάτι διαφορετικό από τα σημαντικότατα ζητήματα που παίζουν αυτή τη στιγμή στο ελληνικό πανεπιστήμιο. Κοινώς νέος νόμος πλαίσιο και αναθεώρηση άρθρου 16 του συντάγματος. Υπήρχε επίσης και το όχι στις εξετάσεις για ειδικότητα και η διεκδίκηση ανοίγματος θέσεων για ειδικότητα.

Αυτή την κατάληψη δεν την κάνουμε για την πλάκα μας. Πρωοθούντε μέτρα τα οποία επηρεάζουν άμεσα τις ζωές μας και ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ. Οι κύριοι που δεν θέλουν να αντιδράσουμε και να κάτσουμε στα αυγά μας, να έρθουν από του χρόνου να μας πληρώνουν αυτοί τα βιβλία μας και να δώσουν βιοχημεία για μας (Γιατί όπως αναφέρεται και στο πόρισμα του ΕΣΥΠ όποιος κοπεί σε ένα μάθημα πάνω από 3 φορές θα τρώει το χάος...)

Στη συνέλευση κατέβηκε επίσης ψήφισμα ενάντια στην τράπεζα ερωτήσεων του ΔΟΑΤΑΠ.

Η πτυχιακή εξεταστική μάλλον θα γίνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στη συνέλευση κατέβηκε επίσης ψήφισμα ενάντια στην τράπεζα ερωτήσεων του ΔΟΑΤΑΠ.

ριξε μια ματια εδω http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?t=2594&page=15

φαινεται πως τη τραπεζα την παιρνουν! οχι οπως την θελουν (τυφλοσουρτη) αλλα τα ψηφισματα των ΣΦΙ ειναι σαπουνοφουσκες εσωτερικης καταναλωσης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδώ φέρανε οι ΔΑΠίτες τον Τσιάνο να εκβιάσει τις συνειδήσεις των φοιτητών, με απειλές του τύπου ότι θα χαθούν εξάμηνα. Ο οποίος αποκάλεσε "μαλάκες" τους γονείς που θα πληρώνουν για τα χαμένα εξάμηνα, και μετά είπε ότι δεν πειράζει που θα πληρώνουμε τα συγγράματα διότι τα δωρεάν βιβλία είναι χάλια, και ότι μπορούμε να διαβάζουμε βιβλία από υπολογιστή σε ηλεκτρονική μορφή (τι λέει το άτομο;τι εννοεί ο ποιητής;). Ζήσαμε γραφικές στιγμές, με απειλές και εκβιασμούς, και επαίσχυντες δηλώσεις. Λες και βλέπαμε θέατρο σκιών.

Νομίζω ότι η κατάληψη είναι η μόνη λύση διότι η κυρα-Μαριέτα θέλει να βάλει γερό χέρι στην παιδεία.

Το ότι είμαστε 6ο έτος είναι δικαιολογίες ,του χειρίστους είδους. Τα νέα αμέτρα αφορούν τους πάντες.

Bill

Επίσης, υπάρχουν παιδιά που είναι έκτο έτος ή πτυχίο και χρωστάνε μαθήματα, και επομένως τα νέα μέτρα , (τα οποία είτε θα ισχύσουν αναδρομικά για όλους είτε θα περιλαμβάνουν για τους παλιούς κάποια μεταβατικά μέτρα), θα προσθέσουν βάρη και δυσκολίες στην προσπάθεια αυτών των ατόμων για πτυχίο. Οι οποίοι θα νιώθουν "thrown into chaos" , διότι θα έχουν δημιουργηθεί προβλήματα "εκ του μή όντως".

Bill

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης, υπάρχουν παιδιά που είναι έκτο έτος ή πτυχίο και χρωστάνε μαθήματα, και επομένως τα νέα μέτρα , (τα οποία είτε θα ισχύσουν αναδρομικά για όλους είτε θα περιλαμβάνουν για τους παλιούς κάποια μεταβατικά μέτρα), θα προσθέσουν βάρη και δυσκολίες στην προσπάθεια αυτών των ατόμων για πτυχίο. Οι οποίοι θα νιώθουν "thrown into chaos" , διότι θα έχουν δημιουργηθεί προβλήματα "εκ του μή όντως".

ενταξει τωρα, προφανεστατη κινδυνολογια προς εκβιασμο συνειδησεων.

τa εκ του μη οντως προβληματα που δημιουργουν οι καταληψεις στους τελειοφοιτους απο ποιο chaos εκπορευονται?

και κατι αλλο: δεν ειναι μονο η Μαριετα που θελει να βαλει χερι στο πανεπιστημιο αλλα πρωτιστως οι κ.κ. καθηγητες. Κι αυτοι που απεργουν κι αυτοι που δεν απεργουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδώ φέρανε οι ΔΑΠίτες τον Τσιάνο να εκβιάσει τις συνειδήσεις των φοιτητών, με απειλές του τύπου ότι θα χαθούν εξάμηνα. Ο οποίος αποκάλεσε "μαλάκες" τους γονείς που θα πληρώνουν για τα χαμένα εξάμηνα, και μετά είπε ότι δεν πειράζει που θα πληρώνουμε τα συγγράματα διότι τα δωρεάν βιβλία είναι χάλια, και ότι μπορούμε να διαβάζουμε βιβλία από υπολογιστή σε ηλεκτρονική μορφή (τι λέει το άτομο;τι εννοεί ο ποιητής;). Ζήσαμε γραφικές στιγμές, με απειλές και εκβιασμούς, και επαίσχυντες δηλώσεις. Λες και βλέπαμε θέατρο σκιών.

Νομίζω ότι η κατάληψη είναι η μόνη λύση διότι η κυρα-Μαριέτα θέλει να βάλει γερό χέρι στην παιδεία.

Το ότι είμαστε 6ο έτος είναι δικαιολογίες ,του χειρίστους είδους. Τα νέα αμέτρα αφορούν τους πάντες.

Bill

Επίσης, υπάρχουν παιδιά που είναι έκτο έτος ή πτυχίο και χρωστάνε μαθήματα, και επομένως τα νέα μέτρα , (τα οποία είτε θα ισχύσουν αναδρομικά για όλους είτε θα περιλαμβάνουν για τους παλιούς κάποια μεταβατικά μέτρα), θα προσθέσουν βάρη και δυσκολίες στην προσπάθεια αυτών των ατόμων για πτυχίο. Οι οποίοι θα νιώθουν "thrown into chaos" , διότι θα έχουν δημιουργηθεί προβλήματα "εκ του μή όντως".

Bill

Mixalopoulosdoc ..βγαλε σε παρακαλω την μαρμελαδα απο τα αυτια :splats:

ο Τσιανος δεν μιλησε για εξαμηνο που θα χαθει ...ουτε απειλησε κανεναν .Μιλησε για τα διμηνα του εκτου ετους , για τα οποια ισχυε και ισχυει το απουσιολογιο :blink: .Οποιος κανει πανω απο δυο απουσιες , χανει το διμηνο και απλα επαναλαμβανει την κλινικη :P Γιατι να αλλαξει τωρα ? επειδη καποιοι εχουν ορεξη για ξαπλες , καφεδες και ταβλι ? Ενταξει να τα εχουν αλλα να υποστουν και τις συνεπειες μετα (αλλα κυριοι μην παιρνετε στον λαιμο σας και τους υπολοιπους φοιτητες που θελουν να παρουν το καταραμενο το πτυχιο και ας ειναι και κωλοχαρτο ..οπως το χαρακτηρισαν καποιοι)

Mixalopoulosdoc ..απο που διαβαζεις χειρουργικη και παθολογια????? :angry: (αντε να μη μιλησω τωρα <_< )

Οσο για τους "μαλακες" γονεις ...εβαλε μεσα και τον εαυτο του (Ο Τσιανος) και δεν εχει και αδικο :P , μην πιανεσαι απο λεξεις και μια βρισια ρε Mixalopoulosdoc, o Τσιανος ετσι μιλαει παντα ..ακομα και στις πτυχιακες εξετασεις ...ποιος ο λογος να μην μιλησει ετσι τωρα ? Αφου το επιπεδο εκει μεσα ηταν ουτως η' αλλως χαμηλο(μιλησε στην γλωσσα των πολλων ..για να τον καταλαβουν :Pemgoal )

Και ενα μηνυμα προς τους κυριους κυριους ..εκτος Ιατρικης , που παρακολουθησαν την συνελευση της Ιατρικης σχολης ,αλλη φορα να αρκεστουν στο να παρακολουθουν διχως να μιλανε (τα κουμαντα , την τρομοκρατια και την ασεβεια προς μεγαλυτερους τους..να τα κρατησουν για την σχολη τους ...η' καλυτερα για το σπιτι τους ..που δεν φροντισε να τους δωσει ουτε την βασικη παιδεια :splats: ) emdotsemeleos

Και παλι καλη επιτυχια στο τουρνουα ταβλι ... emrockonemkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάλτε ποστ με το πλαίσιο που ψηφίστηκε γιατί μας τρώει η περιέργεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν νομίζεις συναδέλφισσα ότι ο λόγος που έγινε η κατάληψη είναι για να αρχίσει το καλοκαίρι νωρίτερα, είτε ζεις σε έναν άλλο κόσμο, είτε 4 ώρες "που έχασες" από τη ζωή σου στη συνέλευση δεν έκανες τίποτα διαφορετικό από το να μιλάς με τους διπλανούς σου.

Συναδελφε κανεις λαθος ..δεν το νομιζω εγω ...το δηλωσαν φοιτητες που ψηφισαν υπερ της καταληψης :splats:

Τωρα για το που ζω ..αυτο το ξερω εγω και δεν σου επιτρεπω να αναφερεσαι με τετοιο τροπο για το προσωπο μου :angry:

και τελος μπορω να πω οτι ημουν απο τα λιγα ατομα που δεν μιλουσε με διπλανους ..γιατι απλα ηθελα να παρακολουθησω το πανηγυρι B) σε αντιθεση με ολα τα υπολοιπα "νηπιαγωγεια" ..που μπερδεψαν την καφετερια με την συνελευση emeleos

Ζητω οι αγωνιστες ...ζητω το ταβλι emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδέλφισσα δεν ξέρω καν ποια είσαι και δεν ξέρω τί έκανες και με ποιόν μιλούσες. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω καν αν άκουσες τί ειπώθηκε εκεί μέσα.

240/400 δεν είναι ηλίθιοι που θέλανε κατάληψη, τις ζωές τους προσπαθούν να διαφυλάξουν. Καταλάβετε το...

Εγώ δεν θέλω να χάσω την εξεταστική μου. Αναγκάζομαι να την χάσω όμως...

υγ. Και αν θεωρείς τη συνέλευση πανηγύρι και χαμένες τις 4 ώρες της ζωής σου ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΟ ΑΝΩΤΑΤΟ ΚΑΙ ΑΜΕΣΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ, ΜΗΝ ΣΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕΙΣ. Τα τρενάκια της ΔΑΠ θα φροντίσουν έτσι κι αλλιώς να σε φέρουν το τελευταίο πεντάλεπτο να ψηφίσεις τους μέγιστους καθοδηγητές σου... ( απ'ότι θυμάμαι είχες δηλώσει εδώ μέσα ότι ήσουν στο ψηφοδέλτιο, ωραίοι υποψήφιοι βρε, που δεν έχουν ΙΔΕΑ τί γίνεται στο σύλλογο, στην κοινωνία και στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Έλεος.... 180 καταλήψεις δηλαδή...)

υγ2. ΔΕν με νοιάζει πως μιλάει ο τσιάνος στις πτυχιακές, στο γραφείο του, στην τουαλέττα του, στην κρεβατοκάμαρα του. ΑΠΑΙΤΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ. Και οι φοιτητές από άλλα τμήματα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας είναι και έχουν και δικαίωμα συμμετοχής... ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ. Μην ξεχνάς τον δαπίτη φίλο σου, ο οποίος ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΖΕ ΚΑΙ ΠΡΟΠΥΛΑΚΙΖΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ;

Πρέπει να ντρέπεσαι για τον εαυτό σου και τον τρόπο με τον οποίον αντιμετωπίζεις τους υπόλοιπους συμφοιτητές σου. Αναθεώρησε και σεβάσου ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΕ Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΛΕΥΑΖΕΙΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emwhistlingemwhistlingemwhistlingemfly

αχ ναι ναι ..ντρεπομαι πολυ για τον εαυτο μου ...θα αυτομαστιγωθω για να τον τιμωρησω :P

μαθε πρωτα ρε φιλε τι εχεις στο βρακι σου ..και μετα μιλα για αγωνες και καταληψεις και δικαιωματα κτλ κτλ

Νουνου ...μεγαλωνει γερα παιδια :splats:

(λυπαμαι πολυ που εριξα το επιπεδο ...ζητω συγνωμη απο τα παιδια που θα το διαβασουν αυτο ..αλλα με προκαλεσαν καποιοι σποροι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το αποτελεσμα της συνελευσης επισφραγιστηκε τη στιγμη που εκπροσωπος της πασπ και του δικτυου συμφωνησαν οτι θα δοθει η νευρολογια και η καταληψη θα ισχυσει κανονικα απο την επομενη(μπορουσαν καλλιστα να επικληθουν τεχνικοι λογοι-εχω τη σφραγιδα σπιτι,την εχασα,την καταπια και η συνελευση να μην επικυρωθει μεχρι να δοθει το μαθημα.αλλα φαινεται οτι δεν πρεπει να υπαρχει εμπιστοσυνη καθως καποια ατομα δεν εχουν ουτε μπεσα ουτε συνειδηση καθως προεχει το κομματικο συμφερον)

να πω οτι το μαθημα δινοταν στις 8 και η συνελευση εληξε 6.30 ενω το πρωι δοθηκε μαθημα 2ου(οι ιδιοι που το πρωι δωσαν μαθημα πηγαν το μεσημερι ψηφισαν καταληψη και το απογευμα να απαγορευσουν στουσ αλλους να γραψουν.

τραμπουκικα λοιπον 20 ατομα δεν επετρεψαν σε 120 να δωσουν το μαθημα που διαβαζαν τοσες μερες .

μπραβο στα 120 παιδια που φερθηκαν πολιτισμενα.

μπραβο που δεν φερθηκαν τραμπουκικα στους τραμπουκους και δεν τους απωθησαν οπως με ευκολια θα μπορουσαν να κανουν.

να τελειωσω με ενα ερωτημα,ποια ειναι η αξια του λογου σας συναδελφοι του δικτυου και της πασπ (κυριως-λογω αριθμου ψηφων)?

που ειναι τα παντελονια που φορατε??

παντως επειδη στο τελος θα μας πουνε και μα...κες την επομενη φορα που θα βρεθω μπροστα σε παρομοιο γεγονος δεσμευομαι να σεβαστω τους τραμπουκους οσο με σεβονται.

τερμα η ανοχη στην ασυδοσια

για το τελευταιο 5λεπτο που λες φιλε μου δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα σου?

σεβεσαι η οχι τισ διαδικασιες?επιτρεπεται η οχι να ερθει καποιος στο τελευταιο 5λεπτο.

ας καταργησουμε τους κανονες και να ακολουθησουμε τους νομους της ελευθεριοτητας σας.

ασε που δεν υπαρχει συλλογος στον οποιο να κλεινουν οι πορτες για να γινει καταμετρηση και απο κει και περα ουδεις να επιτρεπεται να μπει.

και η πλακα ειναι οτι αντι να μετρησουν καθισματα + τους ορθιους η καταμετρηση γινεται και επαναλαμβανεται ανα ατομο :blink:

και δηλαδη να ερθει κανεις να ακουσει τι?τους εκπροσωπους των επιστημων της τεχνης και της κνε απο αθηνα??

η τις υβρεολογιες των γενοβα??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκτός των συμβαινόντων λοιπόν, λόγω απουσίας από τα γιάννενα. Μπορεί να μου πει κάποιος μέχρι πότε ψηφίστηκε να διαρκέσει η κατάληψη; Κάτι άκουσα πως θα γίνει σήμερα συνέλευση πάλι. Ισχύει κάτι τέτοιο; Με την απεργία των καθηγητών τι γίνεται; Απεργούν, ή χρησιμοποιούν τισ καταλήψεις των φοιτητών για να μένουν σπίτια τους, να πληρώνονται κανονικά και από την άλλη να το παίζουν αγωνιστές στο πλευρό των φοιτητών; Μου φαίνεται πως παρασύρθηκα κάπως... :ο

Οποιαδήποτε απάντηση ή και σχόλιο ευπρόσδεκτο!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε παιδιά, οι Παθολόγοι τσαντίστηκαν γιατί δεν τους αφήνετε να μπουν στα γραφεία τους για να πάρουν τις καταστάσεις με αποτέλεσμα να αρνούνται τις εξετάσεις επί πτυχίω. Ανοίξτε και κανένα λουκέτο, δεν χάθηκε ο κόσμος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο

Οι πτυχιακές τελικά κατά την διάρκεια της κατάληψης δεν θα δωθούνε, μετά από διάφορες περίεργες κινήσεις του προέδρου της σχολής και της ΔΑΠ να σαμποτάρουν την κατάληψη και την προσπάθεια της συντονιστικής επιτροπής να δωθούν τα πτυχιακά μαθήματα κατά τη διάρκεια της κατάληψης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρα το οτι οι καθηγητες επεδειξαν τη δεουσα υπευθυνοτητα και επεδιωξαν να δοθουν τα πτυχιακα μαθηματα οι παρεμβασεις της ομαδας καταληψιων(εισβολη εαακ στη συνελευση,σπασιμο παραθυρων στα γραφεια καθηγητη-ελισαφ)ανετρεψε την κατασταση και δεν θα δοθουν τα πτυχιακα.υποχρεωτικα δηλαδη οι τελειοφοιτοι πανε ενα εξαμηνο πισω.

ειναι πολυ ωραιο, ειναι πολυ αγωνιστικο να θεωρεις εαυτον αγωνιζομενο(οσοι μειναν μακρια απο παραλιες)χωρις να χανεις τιποτε και να αδιαφορεις για το πληγμα που επιφερεις στους συναδελφους σου.(πως ειπαμε συναδελφικοτητα στους φοιτητες ιατρικης??ΚΑΛΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ)

Υ.Γ1:βεβαια φερουν και ενα μερος ευθύνης και οι 6οετης γιατι επαναπαυτηκαν και δεν ηρθαν να ψηφισουν στη συνελευση(θεωροντας οτι εξαιρουνται οι εξετασεις τους απο την καταληψη),οπως καναν και οι 5οετης που διαβαζαν νευρολογια.ας ελπισουμε να συμμετασχουν αυτη τη φορα για να δοθει ενα τερμα στην ασυδοσια και ας ελπισουμε οτι αυτη τη φορα δε θα ψηφισουν ενα σωρο ασχετοι με την ιατρικη!! :blink:

Υ.Γ2:φυσικα και δεν πηρα απαντηση για τα γεγονοτα που κατεγραψα οσο αφορα τη νευρολογια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή υποψιάζομαι ποιός είσαι δεν μπαίνω καν στον κόπο να σου απαντήσω. Η συνδικαλιστική σου υπευθυνότητα, και το κατά πόσο τιμάς τα παντελόνια σου, φάνηκε στην εισβολή σου, μαζί με άλλους 2 φίλους σου νύχτα, όταν στην κατάληψη βρισκόντουσαν 3 κοπέλες κι ένα αγόρι. Το ότι εμείς δεν σε ακουμπήσαμε (κι ας ήρθαμε γυρω στα 90 άτομα έτοιμα για όλα) όταν εσείς απειλούσατε κοπέλες με εκφράσεις του στυλ "Εδώ ήρθαμε για να δείρουμε όχι να μιλήσουμε", σπάγατε πράγματα, σκίζατε αφίσες και κατεβάζατε πανώ, δείχνει τουλάχιστον πολιτικό πολιτισμό. Και βέβαια όταν σκάσατε 90 άτομα, κάνατε τις κότες λέγοτνας ότι ήρθατε για κουβέντα... αυτά είναι τα παντελόνια που φοράς (όπως θα έλεγες κι εσύ γιατί εγώ δεν είμαι σεξιστής).

330 Καταλήψεις αυτή τη στιγμή, και σας πονάει πολύ δεξιούληδες. Ο κόσμος έχει σταματήσει να σας εμπιστεύεται και αυτό θα φανεί...

υγ1. Για την νευρολογία έγινε αυτό που έπρεπε να γίνει. Εφαρμόστηκε η απόφαση της γενικής συνέλευσης. Πάντως όταν τα παιδιά από το δίκτυο (γκουχ γκουχ) και την πασπ την ώρα της συνέλευσης, ΠΡΙΝ ΣΥΜΦΩΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ. σου είπανε ότι θα δωθεί επειδή έτσι ΗΤΑΝ ΤΑ ΔΕΔΩΜΕΝΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.

υγ2. Επειδή ήμουν σε συνάντηση προχτες με τον Ελισάφ, μας έλεγε γελώντας και κάπως τσαντισμένος ότι κάποιοι γνωστοί άγνωστοι και φοιτητές και καθηγητές τον παίρνανε τηλέφωνα και τον ρωτούσανε αν έσπασαν οι καταληψίες παράθυρα, αν τον βρίσανε κτλ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.

Ξέρεις τί συναίβει όμως ε; κάποιοι γκουχ γκουχ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΤΑΛΗΨΗΣ, ΕΣΠΑΣΑΝ ΕΝΑ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΑΝ.

ΤΕΡΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΕΣ ΣΑΣ, Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΙΝ ΣΥΜΦΩΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ. σου είπανε ότι θα δωθεί επειδή έτσι ΗΤΑΝ ΤΑ ΔΕΔΩΜΕΝΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.
:blink::blink:

καλα εσυ τωρα κανεις σοβαρη συζητηση??

με εστειλες μιλαμε :blink::blink:

παντως το κουτσομπολιο με τις 2 κοπελες και το ενα αγορι και την υπολοιπη ιστορια δεν την εχω ακουσει.για πες για πες(αν δεν ειναι βαρετη βεβαια).

εννοειται οτι δεν εισαι σεξιστης ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.καλο και αυτο!!

οπως και ναχει,για το θεμα τζαμιων(το αν ηταν μονα διπλα,εσπασαν η ραγησαν μικρη σημασια εχει) ο ελισαφ δηλωσε οτι επειδη εχει εκνευριστει εξεταστικη δε δινει!

απο τα υπολοιπα δεν εβγαλα νοημα οποτε αδυνατω να απαντησω...παραδινομαι.

παντως το "δεξιουληδες" δειχνει στο ποσο προχωραει η πλυση του εγκεφαλου σου.βγαλε τις παρωπιδες,προλαβαινεις.

και τελος μιας και εισαι ενεργος συνδικαλιστης κλπ κλπ(με καμια 20αρια ψηφους!!)γιατι ρε φιλε δεν το κανεις ανεξαρτητο το ολο σχημα να σε παραδεχτω και γω και τοσοι αλλοι που αναζητουν κατι το ανεξαρτητο??

υ.γ:

γυρω στα 90 άτομα έτοιμα για όλα
ουυυυυυυυυυυυυ σκεριιιιιι(αγγλιστι)

εσυ δηλαδη τι θα εκανες θα εριχνες την τελευταια κλωτσια η θα κραταγες την τρομπετα??

για ολα??βρε μηπως εισαι σεξιστης τελικα?

παντως αν υποψιαζεσαι που λες μπορεις να τσεκαρεις αι πι διευθυνση και να δεις οτι οι υποψίες σου βρισκονται σε αλλη πολη αυτη τη στιγμη. :blink::blink: οτιναναι!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.