Jump to content

Β' Παθολογική Κλινική, Ιπποκράτειο (Καθηγητής κ. Βασιλόπουλος)


aifos

Recommended Posts

Β' Παθολογική Κλινική ,Ιπποκράτειο

 

 

 

προς τους 6 ετείς:

Σε αυτην την ενότητα μπορείτε να μεταφέρετε πληροφοριες και τα ερωτήματά σας

σχετικά με την άσκηση στην κλινική (παρουσίες,υλη,συγγράμματα,αναπληρωσεις,μετεκπαιδευτικά μαθήματα κοκ),

τις ανακοινώσεις για τις προαιρετικές και κανονικές εξετάσεις.

προς τους επι πτυχίω:

Σε αυτην την ενότητα μπορείτε να μεταφέρετε τις ανακοινώσεις και

τα ερωτήματά σας για τις επι πτυχίω εξετάσεις 4ου και 6ου έτους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...
  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Last Reply

Καλημέρα σε όλους! Παιδιά έδωσα τέλος Ιανουαρίου Παθολογία 4ου στον Αρχιμανδρίτη, ήτανε Πτυχιακή, και τώρα, σχεδόν δύο μήνες μετά δε μου περάστηκε ακόμα ο βαθμός στην τρέχουσα. Επειδή το πέρασα το μάθημα και έκανα ανάσταση (αμήν Παναγία μου) άρχισα κι αγχώνομαι τώρα γιατί δεν περνιέται. Θα πάω κάποια στιγμή από κει να ρωτήσω αλλά είπα να αναρτήσω και μια ερώτηση εδώ μήπως υπάρχει κάποιος άλλος που να το χει δώσει να μου πει αν του περάστηκε ακόμα ο βαθμός ή οχι, να ξέρω.. Ευχαριστώ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους! Παιδιά έδωσα τέλος Ιανουαρίου Παθολογία 4ου στον Αρχιμανδρίτη, ήτανε Πτυχιακή, και τώρα, σχεδόν δύο μήνες μετά δε μου περάστηκε ακόμα ο βαθμός στην τρέχουσα. Επειδή το πέρασα το μάθημα και έκανα ανάσταση (αμήν Παναγία μου) άρχισα κι αγχώνομαι τώρα γιατί δεν περνιέται. Θα πάω κάποια στιγμή από κει να ρωτήσω αλλά είπα να αναρτήσω και μια ερώτηση εδώ μήπως υπάρχει κάποιος άλλος που να το χει δώσει να μου πει αν του περάστηκε ακόμα ο βαθμός ή οχι, να ξέρω.. Ευχαριστώ..

Μπορείς να πάς στον όροφο ακριβώς πάνω απο την γραμματεία μας και να ζητήσεις να κοιτάξουν εαν οι καταστάσεις με την βαθμολογία, τους έχει σταλεί απο την έδρα.Είναι πολύ ευξυπηρετικοί....Η έδρα του Αρχιμανδρίτη συνηθίζει να αργεί λίγο να στείλει τους βαθμούς οπότε μην ανησυχείς..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η εδρα του αρχιμανδριτη στελνει παντα τους βαθμους τον ιουλιο.εγω εδωσα προαιρετικη 6ου ετους στις 15 δεκεμβρη και ο βαθμος θα σταλει ιουλιο.οποτε μην ανησυχεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

πτυχιακές για την παθολογία 4ου:

Οι πτυχιακές εξετάσεις για τους φοιτητές που έχουν ασκηθεί ανελλιπώς στα μαθήματα

Παθολογία Ι και ΙΙ θα διεξαχθούν

την Τετάρτη 8/7/ 2009 στο αμφιθέατρο του Ιπποκράτειου ως εξής

Παθολογία 1 (Ζ εξάμηνο) 9:00-10:30

Παθολογία 2 (Η εξάμηνο) 10:30-12:30

Όσοι δικαιούνται και επιθυμούν να εξεταστούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι6/7/09 στη γραμματεία της κλινικής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Καλούνται οι φοιτητές ιατρικής του ΣΤ' έτους με Α.Κ. 31-46 που πρόκειται να ασκηθούν στο τρίμηνο παθολογίας στη Β Παθολογική κλινική να προσέλθουν για κατάταξη τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2009 ώρα 9:00 πμ στο πατάρι της Β Παν/μιακής Παθολογικής κλινικής.(υπεύθυνος: αναπλ.Καθηγητής κ.Σ.Ντουράκης)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλούνται οι φοιτητές ΣΤ ετους που έχουν ασκηθεί στο τρίμηνο παθολογίας ανελλιπώς να προσέλθουν για εξετάσεις περιόδου Σεπτεμβρίου ακαδημαϊκού έτους 2008-2009, την Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2009, ώρα 15:00-17:00 στο αμφιθέατρο του Ιπποκράτειου νοσοκομείου.

Δηλώσεις συμμετοχής ως 28/9/2009 στη γραμματεία της κλινικής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΜΗΝΟΥ- ΚΑΤΑΤΑΞΗ

Καλούνται οι φοιτητές ιατρικής του ΣΤ' έτους

με Α.Κ. 283-298 που πρόκειται να ασκηθούν στο τρίμηνο παθολογίας

στη Β Παθολογική κλινική να προσέλθουν για κατάταξη

τη Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2009 ώρα 9:00 πμ

στο πατάρι της Β Παν/μιακής Παθολογικής κλινικής.

(υπεύθυνος: αναπλ.Καθηγητής κ.Σ.Ντουράκης)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ 6ου

Β ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ(ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ)

Καλούνται οι φοιτητές της ιατρικής ΣΤ έτους που έχουν ασκηθεί στο τρίμηνο παθολογίας ανελλιπώς

να προσέλθουν για πτυχιακές εξετάσεις περιόδου Δεκεμβρίου 2009,

την Παρασκευη 11 Δεκεμβρίου 2009, ώρα 15:00, στο Αμφιθέατρο Ιπποκράτειου νοσοκομείου.

Δηλώσεις συμμετοχής έως 9/12/09 στη Γραμματεία της κλινικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Οι πτυχιακές εξετάσεις για τους φοιτητές που έχουν ασκηθεί ανελλιπώς στα μαθήματα

Παθολογία Ι και ΙΙ θα διεξαχθούν

την Παρασκευή 26 Μαρτίου 2010 στο αμφιθέατρο του Ιπποκράτειου ως εξής

Παθολογία 1 (Ζ εξάμηνο) 15:00-16:30

Παθολογία 2 (Η εξάμηνο) 16:30-18:00

Όσοι δικαιούνται και επιθυμούν να εξεταστούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι 24/3/10 στη γραμματεία της κλινικής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 6ου ΕΤΟΥΣ

Καλούνται οι φοιτητές ΣΤ ετους που έχουν ασκηθεί στο τρίμηνο παθολογίας ανελλιπώς να προσέλθουν για εξετάσεις χειμερινής περιόδου ακαδημαϊκού έτους 2009-2010, τη Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2010, ώρα 15:00-17:00 στο αμφιθέατρο του Ιπποκράτειου νοσοκομείου.

Δηλώσεις συμμετοχής ως 20/2/2010 στη γραμματεία της κλινικής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παθολογία 4ου Αρχιμανδριτης,26 Μαρτιου τελικα,οπως ελεγε το προγραμμα!Βγηκε ανακοινωση
.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΜΗΝΟΥ- ΚΑΤΑΤΑΞΗ

Καλούνται οι φοιτητές ιατρικής του ΣΤ' έτους με Α.Κ. 157-172 που πρόκειται να ασκηθούν στο τρίμηνο παθολογίας

στη Β Παθολογική κλινική να προσέλθουν για κατάταξη τη Δευτέρα 22 Μαρτίου 2010 ώρα 9:00 πμ στο πατάρι της Β Παν/μιακής Παθολογικής κλινικής.

(υπεύθυνος: αναπλ.Καθηγητής κ.Σ.Ντουράκης)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πτυχιακή Φεβρουαρίου-Μαρτίου εξέταση Παθολογίας I & ΙΙ 4ου έτους

Παρασκευή 26.3.2010

αμφιθέατρο 1ου ορόφου,Ιπποκράτειο

3-6 μ.μ.

το 1ο 1,5ωρο για την Παθολογία I και το 2ο για τη II

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Καλούνται οι φοιτητές ΣΤ ετους που έχουν ασκηθεί στο τρίμηνο παθολογίας ανελλιπώς να προσέλθουν για πτυχιακές εξετάσεις περιόδου Απριλίου-Μαϊου 2010, την Παρασκευή 21 Μαϊου 2010, ώρα 15:00-17:00 στο αμφιθέατρο του Ιπποκράτειου νοσοκομείου.

Δηλώσεις συμμετοχής ως 19/5/2010 στη γραμματεία της κλινικής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Οι πτυχιακές εξετάσεις περιόδου Απριλίου-Μαϊου 2010 για τους φοιτητές που έχουν ασκηθεί ανελλιπώς στα μαθήματα

Παθολογία Ι και ΙΙ θα διεξαχθούν

την Παρασκευή 7 Μαϊου 2010 στο αμφιθέατρο του Ιπποκράτειου ως εξής

Παθολογία 1 (Ζ εξάμηνο) 15:00-16:30

Παθολογία 2 (Η εξάμηνο) 16:30-18:00

Όσοι δικαιούνται και επιθυμούν να εξεταστούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι 5/5/10 στη γραμματεία της κλινικής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Πτυχιακές εξετάσεις Παθολογίας ΣΤ΄ έτους, Β΄ Παθολογική Κλινική, Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Αθηνών

Καλούνται οι φοιτητές ΣΤ ετους που έχουν ασκηθεί στο τρίμηνο παθολογίας ανελλιπώς να προσέλθουν για πτυχιακές εξετάσεις περιόδου Ιουνίου-Ιουλίου 2010, την Παρασκευή 16 Ιουλίου 2010 ώρα 9:00-11:00 στο αμφιθέατρο του Ιπποκράτειου νοσοκομείου.

Δηλώσεις συμμετοχής ως 14/7/2010 στη γραμματεία της κλινικής ή με email academic@hippocratio.gr ή με fax στο 210-7706871

Δε θα επιτρέπεται η συμμετοχή στις εξετάσεις των φοιτητών που δεν έχουν δηλώσει συμμετοχή σε αυτές ή δεν έχουν παραδώσει τις εφημερίες τους για το τρίμηνο παθολογίας.

Εξετάσεις Παθολογίας ΣΤ΄ έτους για κανονικούς φοιτητές και μεταφορείς, Β΄ Παθολογική Κλινική, Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Αθηνών

Καλούνται οι φοιτητές ΣΤ ετους που έχουν ασκηθεί στο τρίμηνο παθολογίας ανελλιπώς να προσέλθουν για εξετάσεις εαρινής περιόδου, ακαδημαϊκού έτους 2009-2010, τη Δευτέρα 28 Ιουνίου 2010, ώρα 9:00-11:00 στο αμφιθέατρο του Ιπποκράτειου νοσοκομείου.

Δηλώσεις συμμετοχής ως 24/6/2010 στη γραμματεία της κλινικής ή με email academic@hippocratio.gr ή με fax στο 210-7706871

Δε θα επιτρέπεται η συμμετοχή στις εξετάσεις των φοιτητών που δεν έχουν δηλώσει συμμετοχή σε αυτές ή δεν έχουν παραδώσει τις εφημερίες τους για το τρίμηνο παθολογίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Τα αποτελέσματα της κανονικής εξετασης στις 28/6 έχουν αναρτηθεί στη γραμματεία του καθηγητή

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αποτελέσματα της κανονικής εξετασης στις 28/6 έχουν αναρτηθεί στη γραμματεία του καθηγητή

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Καλούνται οι φοιτητές ιατρικής του ΣΤ' έτους

με Α.Κ. 75-87 που πρόκειται να ασκηθούν στο τρίμηνο παθολογίας

στη Β Παθολογική κλινική να προσέλθουν για κατάταξη

τη Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου 2010 ώρα 9:30 πμ

στο πατάρι της Β Παν/μιακής Παθολογικής κλινικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλούνται οι κανονικοί, μεταφορείς και επί πτυχίο φοιτητές που έχουν ασκηθεί ανελλιπώς στα μαθήματα Παθολογία Ι και ΙΙ να προσέλθουν για εξετάσεις περιόδου Σεπτεμβρίου ακαδημαϊκού έτους 2009-2010 την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου 2010 ώρα 9:00 στη γραμματεία της κλινικής.

Δηλώσεις συμμετοχής ως 8/9/2010 στη γραμματεία της κλινικής ή με email academic@hippocratio.gr ή με fax στο 210-7706871

Δε θα επιτρέπεται η συμμετοχή στις εξετάσεις των φοιτητών που δεν έχουν δηλώσει συμμετοχή σε αυτές ή δεν έχουν παραδώσει τις κάρτες άσκησής τους για το Ζ και Η εξάμηνο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Χρωστάω τις παθολογίες 4ου έτους στο Ιπποκράτειο. Θα ρωτήσω και στις γραμματείες, αλλά μήπως μπορεί να με φωτίσει κάποιος; Επειδή έχω πολύ καιρό να δώσω εξετάσεις, μήπως μπορείτε να μου θυμίσετε: την κάρτα παρουσιών στην παθολογία στο Ιπποκράτειο την παραδίδαμε στην γραμματεία μόλις ολοκληρώναμε την κλινική; (Δεν χρωστάω κλινικές, αλλά δεν μπορώ να βρω την κάρτα μου. Έχω δώσει το μάθημα άλλη μία φορά, δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα με την κάρτα, αλλά δεν θυμάμαι αν την κράτησε η γραμματεία ή την είχα μαζί μου). Επίσης, ως προς το διάβασμα: είναι αρκετά για να περαστεί το μάθημα σημειολογία αραπάκη, διαφορική μουντοκαλάκη και νοσολογία δεπ(2002); Η νοσολογία του δεπ έχει και νεότερη έκδοση; Σας ευχαριστώ πολύ.

Και όσον αφορά στην αγωνία και των υπολοίπων που απέχουμε καιρό από τη σχολή, από το καλοκαίρι έχω ρωτήσει τρεις φορές στη γραμματεία για το ενδεχόμενο διαγραφής από τη σχολή. Με διαβεβαίωσαν ότι δεν τίθεται τέτοιο θέμα προς το παρόν, έχει παγώσει το συγκεκριμένο θέμα. Επίσης δεν χρειάζεται να κάνουμε εγγραφή στην κεντρική γραμματεία. Γραφόμαστε μόνο στο μάθημα που δίνουμε κάθε φορά( κλασσικά).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τις καρτες τις εχουμε παραδοσει στη γραμματεια στο τελος της ασκησης , αυτο το συστημα εχουν στη συγκεκριμενη έδρα ...

Τα βιβλια που γραφεις αρκουν για τις πτυχιακες και με το παραπανω !

Οσο για τις "διαγραφες" κτλ παλαιων φοιτητων ... δεν υφίσταται τιποτα προς το παρον εχω ρωτησει κι εγω 2 φορες στη γραμματεια της σχολής !

Καλη επιτυχία στις εξετασεις ... συνεχιζουμε ως το τέλος !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Comfortably Numb changed the title to Β' Παθολογική Κλινική, Ιπποκράτειο (Καθηγητής κ. Βασιλόπουλος)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.