Jump to content

ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ


Recommended Posts

Εδώ μεσα αρθρογραφούμε πόσα άτομα? Σχετικά με τα θέματα του δοαταπ ?

100-200?

Δεν νομίζω να είμαστε και παραπάνω από όσα ψευδώνυμα βλεπω.

Υποθέτω επίσης πως ολοι πρέπει να είμαστε παιδια μιας απλής ελληνικής οικογένειας που με κόπο κατάφερε να σπουδάσει το παιδί της.

Και τι θέλω να πω μ αυτό δεν νομίζω να είναι κανείς από εμάς εδώ μεσα παιδί που είναι γιος καθηγητή , έχει ένα θειο μεγαλογιατρό , ένα πατερά με κλινική , μια μάνα η έναν πατερά ιατρό με ένα έτοιμο ιατρείο και πελατεία , και γενικά κάποια παιδια με άκρες?

Έχουμε? Απαντώ ΟΧΙ

Όλους εδώ μας καίει και μας τσούζει η ανεργία κανείς από τις κατηγορίες των συναδέλφων που ανέφερα προηγουμένως δεν θ ασχοληθεί με το να κάτσει να γράψει εδώ δεν τον ενδιαφέρει όλες οι πόρτες για αυτόν /αυτήν ανεξάρτητα από πού σπούδασε ακομα και στην Ουγκάντα θα είναι πάντα ανοιχτές το έζησα αυτό βλέποντας πάρα μα πάρα πολλά παιδια καθηγητών σας (όσων σπούδασαν Ελλάδα βασικά) να σπουδάζουν Βουλγαρία – ρουμάνια να παίρνουν μεταγραφές (όχι μονοί τους αλλά με την / τον γκόμενο παρέα ) να έρχονται Ελλάδα και σε μια νύχτα ν καθαρίζουν το δοαταπ όχι μέρα νύχτα και τώρα να είναι μεσα στο σύστημα και ίσως μερικοί από σας να τους έχετε και καθηγητές αφού ο μπαμπάς σίγουρα θα τους δώσει ένα διδακτορικό (δεν σας χαλάει αυτό ε?).

Μιλούνε για ανεργία και πως θα εκτιναχθούν οι αναμονές για ειδικότητα…αν τελειώσουν οι 1500 απόφοιτοι από τις χωρες αυτές.

Ποιος σας τα λέει αυτά συνάδελφοι?

Να απαντήσω (κι εσείς διορθώστε με αν έχω λάθος )

Σας τα λένε οι καθηγητές σας , τα λένε οι ιατρικοί σύλλογοι που εχουν γεμίσει με καρεκλο Κενταύρους που δεν θέλουν νέους στην δουλειά όχι γιατί δεν χωράνε αλλά γιατί θα χάσουν μερικά από τα δις που κερδίσουν αφού θα μοιραστή η πίτα.

Τα ιδία γινόταν πάντα δηλαδή όταν ο ξάδερφος μου το 1987 (που φαντάζομε θα συμφωνήσετε ότι τότε τα πράγματα ήταν πολύ καλυτέρα για τις ειδικότητες ) ξεκίνησε για πλαστικός χειρουργός στην Ελλάδα τότε υπήρχαν 180 περίπου πλαστικοί ε λοιπόν αυτοί κάνανε ότι ήτανε δυνατό να γίνει για τους νέους συναδέλφους ο χρόνος τις ειδικότητας αβάσταχτος με σκοπό να εγκαταλείψουν όσοι το δυνατόν περισσότεροι συνάδελφοι την ειδικότητα , το αποτέλεσμα ? ούτε λίγο ούτε πολύ ο ξάδερφος μου άντεξε γιατί το ήθελε κι έκανε 11 χρόνια να πάρει την ειδικότητα και τότε φταίγανε οι δικατσαδες?

Και εν κατακλείδι συνάδελφοι να μην μακρηγορώ και σας κουράζω έχουμε άδεια νοσοκομεία 250 άτομα ιατρικό προσωπικό θέλει για να μπορεσει να λειτουργήσει πλήρως το πανεπηστιμιακο νοσοκομείο Λάρισας.

που είναι οι 2000 νέες θέσεις εργασίας που έταξε ο Κακλαμάνης?

Αλλά πρόλαβε και την έκανε για το δημαρχείο θέσεις συνάδελφοι υπάρχουν για όλους μας ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΑΠΙΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΕΝΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ.

ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ , ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΝΕ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ , ΟΤΙ ΤΑ ΚΡΑΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΑΣ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ.

ΑΣ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ 1 F-16 ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΕ 50 ΔΙΣ ΣΤΑ ΑΔΕΙΑ ΤΑΜΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΣΩΣΤΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΓΧΩΡΙΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ. emclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclapemclap

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατο να θελουνε ολοι οι ελληνες να βγουνε στην συνταξη προορα και κανεις μα κανεις να μην αδειαζει τις θεσεις στα νοσοκομεια και στον τομεα της υγειας....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΑΠΙΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΕΝΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ.

ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ , ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΝΕ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ , ΟΤΙ ΤΑ ΚΡΑΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΑΣ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ.

ΑΣ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ 1 F-16 ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΕ 50 ΔΙΣ ΣΤΑ ΑΔΕΙΑ ΤΑΜΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ

:anavwfwties:

emarupemarupemarupemarupemarupemarupemarupemarupemarup

Και για να συμπληρώσω κι εγώ κάτι...

Πηγή : http://www.infoplease.com/ipa/A0934558.html

Αναλογία γιατρών ανά 100000 ανθρώπους

Ελλάδα ---> 438

Σουηδία ---> 328

Ας μου εξηγήσει κάποιος τώρα πως γίνεται στην πρώτη οι αναμονές να έχουν εκτιναχθεί στα ύψη και στην δεύτερη να ψάχνουν γιατρούς με το τουφέκι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακούω στοιχήματα να πέφτουν.

Το τοπικ θα κλειδωθεί πριν η μετα τα 20 ποστς; Over η under?

Κι αν σου κάτσει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιταξα το τοπικ με τις αναλογιες και βλεπω πως εχουμε λιγο παραπανω ποσοστο γιατρων απο την ιταλια η οποια ομως μεχρι το 1988 ειχε την ιατρικη σχολη ανοικτη=απεριοριστο αριθμο εισαγομενων!

(ελλαδα 438, ιταλια 420)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάλι καλά που δεν απάντησες η τσιταρα....

Γιατί δεν ήταν φανταστική virtual woman με φοβερές αναλογίες ?

Ποιός δεν είχε φαντασιώσεις με την Τσιτάρα ... emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιός δεν είχε φαντασιώσεις με την Τσιτάρα ... emiloveyou

μμμμ....πες μας λοιπον για τις δικες σου .....

τελικα εχει ενδιαφερον η περιπτωση σου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.