Jump to content

φοιτητικες εκλογες


maria18

Recommended Posts

Το ποιό πιθανό είναι να γίνουν αρχές απριλίου αλλά δεν έχει κλείσει ημερομηνία από την εφεε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Πάντα οι φοιτητικές γινόνταν την πρώτη διαθέσιμη Τετάρτη του Απριλίου, έκτος κι αν έπεφτε μέσα το Πάσχα. Παλιότερα είχαν αναβληθεί για το Μάιο λόγω εθνικών εκλογών (για να μην πέσει ξύλο και άλλα τέτοια φαιδρά)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου προτειναν να βαλω υποψηφιοτητα .....θα ερθετε να με ψηφισετε ? να βαλω η'απλα θα χασω τον χρονο μου ? :P:splats: ...(αφου ριξετε δαγκωτο neraidoula ...μπορουμε να πιουμε καφεδακι στο κυλικειο της ιατρικης και να γνωριστουμε καλυτερα ;) )

5 Απριλιου οι φοιτητικες εκλογες μερα Τεταρτη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

για αυτο δεν λεει να σταματησει η βροχη στα Γιαννενα ? <_<

thanks για το ενδιαφερον Αγγελε ....αλλα το ποστ μου αναφεροταν σε φοιτητες της Ιατρικης Ιωαννινων ...που ελπιζω να με ψηφισουν και οχι να με ψοφησουν :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλο ένα τέτοιο αστείο και δεν θα μπει ποτέ η Άνοιξη... emcold

τόσο πολύ κακό σου έχω κάνει που με κυνηγάς παντού. Χαίρομαι. Αυτά που σου γράφω έχουν ανταπόκριση στο κλούβιο μυαλό σου

emarup

για αυτο δεν λεει να σταματησει η βροχη στα Γιαννενα ? <_<

thanks για το ενδιαφερον Αγγελε ....αλλα το ποστ μου αναφεροταν σε φοιτητες της Ιατρικης Ιωαννινων ...που ελπιζω να με ψηφισουν και οχι να με ψοφησουν :P

αν διαθέσεις σπίτι, έρχομαι να σε υποστηρίξω. Θα βάλω κ κονκάρδες Vote Neraidoula. Θα φέρω και το γκαζιάρικο αυτοκίνητο της υπογραφής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν διαθέσεις σπίτι, έρχομαι να σε υποστηρίξω. Θα βάλω κ κονκάρδες Vote Neraidoula. Θα φέρω και το γκαζιάρικο αυτοκίνητο της υπογραφής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και δεν έχω ιδέα ποιά είσαι, καλή επιτυχία. Αν πάντως το έχεις σκοπό να ασχοληθείς πρέπει να ξέρεις κάποια πράγματα για τα πολιτικά στο πανεπιστήμιο και τις παρατάξεις.

1. Μην πιστεύεις σε ιδεολογίες, σε όλο το πολιτικό φάσμα. Από τη ΔΑΠ μέχρι τους τροτσκιστές όλοι έχουν κάποιο κίνητρο. Όλοι στην αρχή ξεκινάνε αγνά, είτε ως ιδεολόγοι ειτε για την πλάκα του όλου θέματος, όμως μπαίνοντας μέσα στο παιχνίδι όλοι ζητούν να πετύχουν κάτι άλλο απο το καλό του φοιτητή. Αυτό μπορεί να είναι το προσωπικό όφελος, κανένα μαθηματάκι στη ζούλα, το καλό του κόμματος, η ανέλιξη στην κομματική ιεραρχία και άλλα πολλά και άσχετα με αυτό που λένε ότι κάνουν.

2. Μην πιστεύεις σε αντιδικίες. Συνήθως οι πολιτικοί τσακωμοί γίνονται για τα μάτια του κόσμου. Στο τέλος όλοι μαζί θα βρεθουν να συζητούν ποιός είναι να βγει πρύτανης η ποιός θα γίνει καθηγητής που. Στα Γιάννενα παλιά ήταν δεδομένη η μετεκλογική συνεργασία ΠΑΣΠ και ΔΑΠ για να πάρει η ΔΑΠ τη σφραγίδα του συλλόγου και η ΠΑΣΠ την εκπροσώπηση στη σύγκλητο. Μόνο μια φορά δεν έγινε αυτό όταν η ΔΑΠ συμμάχησε με την ΠΚΣ για να εκλέξει δικό της προεδρείο κλέβοντας την ΠΚΣ από την ΠΑΣΠ που είχε σίγουρη την ΕΣΟΦ αφού είναι απο τα κεντρικά θυγατρική της παράταξη.

3. Να ξέρεις ότι ολή η ιστορία είναι ένας κύκλος. Όλοι έχουν σχέση με όλους και όλοι ανακατεύονται στις άλλες παρατάξεις. Μπορεί για να τους μειώσουν την εκλογική δύναμη, μπορεί για να τις εξαφανίσουν, μπορεί για να κάνουν μεταγραφές στελεχών ή για να επηρεάσουν τη στάση των εκλεκτόρων.

4. Μην πιστεύεις στις γραμμές. Οι κεντρικές ηγεσίες των παρατάξεων δίνουν στις κατά τόπους σχολές τις οδηγίες μασημένες και λουσμένες με ένα ωραίο ιδεολογικό περιτύλιγμα για να εξυπηρετήσουν αλλότρια συμφέροντα.

Αν είσαι έτοιμη και ξέρεις τι γίνεται τότε μπορεις να πάρεις την απόφαση σου. Μακάρι να μην είσαι έτσι όπως θέλουν να σε κάνουν οι παρατάξεις και μέσα απο τις εκλογές να βοηθήσεις τους συμφοιτητές σου και τη σχολή όσο μπορεις. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ

ΗΛΙΟΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΣ!

ΖΕΙΣ!

ΖΕΙΣ!

ΖΕΙΣ!

ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ

ΗΛΙΟΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΣ!

ΖΕΙΣ!

ΖΕΙΣ!

ΖΕΙΣ!

ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.