Jump to content

Tσελση-Μπαρτσελονα


Αρμεγογελαδών

Ποιος θα προκριθει?  

11 members have voted

  1. 1. Το διεκπεραιωτικο ή το επιθετικο ποδοσφαιρο?

    • Τσελση
      1
    • Μπαρτσελονα
      10


Recommended Posts

Ας αφησουμε για λιγο το ελληνικο πρωταθλημα!!Γιατι?Αυριο ειναι η μερα για το απολυτο ντερμπι!!Η συγκρουση 2 διαφορετικων νοοτροπιων!Η κομπιουτεριστικη Τσελση(βρισκομενη σε ενα ελαφρυ ντερφορμαρισμα τελευταια...) απεναντι στη φαντεζι Μπαρτσα!!Ενα ντερμπι,που ισως αποτελεσει σημειο αναφορας για το ποια μορφη ποδοσφαιρου θα κυριαρχησει τα επομενα χρονια!!Τα πολλα αμυντικα χαφ κλασης στη μεσαια γραμμη?Η Τσελση αγωνιζεται με τρια(Μακελελε,Λαμπαρντ,Εσιεν[ο Μανισε στη θεση του για τα 2 παιχνιδια,ελεω τιμωριας],η Γιουβεντους με 2(Εμερσον,Βιειρα)...Ή τα πολλα επιθετικα χαφ και επιθετικοι,με την Μπαρτσα να εχει Ροναλντινιο,Ντεκο,Μεσι,Ζιουλι και η Ρεαλ καμια φορα να παιζει και 4-2-4...

Εγω δινω ελαφρυ προβαδισμα στην Μπαρτσα,λογω του επαναληπτικου στο Καμπ Νοου...Αλλα μαλλον βλεπω να ανατελλει η εποχη των αμ.χαφ με δημιουργικες ικανοτητες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανέκαθεν υπήρξα υποστηρικτής των καταλωνικών ομάδων και ιδίως της Μπάρτσα, οπότε είναι φανερό ποιός θέλω όχι απλά να περάσει, αλλά και να σηκώσει την κούπα.

Στο Ρεάλ-Άρσεναλ είμαι με την βόμβα που θα πέσει στο γήπεδο.

Μακάρι να μπορούσαν να αποκλειστούν και οι δύο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τσέλσι 2η αγαπημένη μου ομάδα ( αριανέ ο Φράνκυ νομίζω οτι δεν είναι αμυντικό χαφ)

και όλα αυτά επειδή είμαι Ρεαλιστής

εξάλλου οι καταλανοί όλο γκρίνια έιναι και δε ξέρουν να χάνουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

( αριανέ ο Φράνκυ νομίζω οτι δεν είναι αμυντικό χαφ)

Δεν ειναι?Κοιτα,η αληθεια ειναι πως δεν την πολυπαρακολουθω την Τσελση,αλλα θυμαμαι στα ξεκινηματα του ο Λαμπαρντ ειχε πιο πολυ αμυντικα καθηκοντα,παρα επιτελικα...Αλλα και τωρα νομιζω οτι δεν παραμελει την αμυνα,οπως και ολη η μεσαια γραμμη της Τσελση αλλωστε...Οπως και να 'χει,σημασια εχει πως η Τσελση ειναι προσηλωμενη στην αμυνα(ποσα εχει φαει?17 γκολ σε 26 παιχνιδια στην Αγγλια?) και εχει πολλους να μαρκαρουν στο κεντρο...μια δουλεια που στην Μπαρτσα κανει (κυριως) ο Τσαβι και στη Ρεαλ (μονο) ο Γκραβεσεν...

Εγω κανονικα σα βαζελος θα επρεπε να ειμαι Ρεαλ και οχι Μπαρτσα,αλλα ετσι οπως παιζουν σημερα πώς να γινει αυτο...

Παιδια,τι αναποδα ματς ηταν τα χθεσινα???Στον κουβα πηγε ολη η Ευρωπη...Μονο τη Μιλαν επιασα,Λιβερπουλ ειχα παιξει διπλο και Λυων χ...

Ελα μωρη Ιντερ γερα αποψε!!!Η ομαδα μου στην Ιταλια :wub: ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια,τι αναποδα ματς ηταν τα χθεσινα???Στον κουβα πηγε ολη η Ευρωπη...Μονο τη Μιλαν επιασα,Λιβερπουλ ειχα παιξει διπλο και Λυων χ...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Ακόμα κλαίω.

Έπαξα 2 τριαδούλες ( Μπάγερν 1, Μπενφικα αντερ, Ρεαλ 1 και Μπαγερν Χ, Μπενφικα αντερ, Ρεαλ 1).

Κουβανός... Και ας έλεγαν όλοι μακριά από τη Ρεαλ. Εκεί εγώ και στα δύο δελτία.

Θα κυνηγήσω 2 τριάδες και σήμερα.

Ελπίζω να ρεφάρω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Για ριξε καμια προταση...

Αν και αμα εχω χασει,δεν παιζω την επομενη μερα...

Τι ειναι τα αντερ και οβερ?Καινουριο φρουτο?Δεν εχω καταλαβει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όβερ είναι όταν μπουν από 3 γκολ και πάνω (3-0, 2-1,κλπ), άντερ 2 και κάτω (0-0,1-0,1-1,2-0,κλπ).

Δεν έχω κλείσει τα παρολί. Μου λείπει ένα και στα δύο.

Βέρντερ όβερ, Ρέιντζερς Χ

Βέρντερ όβερ, Ρέιντζερς άντερ

Τα τρίτα τα ψάχνω στο όβερ της Τσέλσι, τον άσο της ντιναμό ή Χ2 (ΔΕ) τηις Βρυξέλλες. Μπορεί και να τα αφήσω έτσι. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπα...δεν το βλεπω να παιζω...θρηνω ακομη τα 6 ευρουλακια μου τα χθεσινα :P ...στους επαναληπτικους παλι...

Αντε καλη επιτυχια στους τζογαδορους και στην Ιντερ emitaly αποψε!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελα μωρη Ιντερ γερα αποψε!!!Η ομαδα μου στην Ιταλια :wub: ...

Φιλε μου Ariane,θα σε στεναχωρήσω αλλα εδώ στο Μιλάνο πάντως όλοι οι Interisti είναι συγκρατημένα απαισιόδοξοι για το αποτέλεσμα!!!Είτε θες γιατί ο Mancini δεν σκαμπάζει σαν προπονητής,είτε γιατί ο Toldo θα είναι στο τέρμα(ο Julio Cesar είναι τραυματίας),είτε γιατί όλη η επίθεση της Inter είναι εκτος φόρμας!!Αν και θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά να κερδίζουν,γιατί ο μοναδικός στόχος που τους έμεινε πλέον είναι το Champions League.... :P

Έχω μια απορία:γιατί όλοι οι Βάζελοι(4 φιλαράκια μου Παναθηναϊκοί,και οι 4 Interisti!!) ,υποστηρίζουν Inter???Φαινόμενο πραγματικά ανεξήγητο!! :wacko:

Υ.Γ:Παιδιά,Juve δαγκωτό σήμερα...Θα κερδίσει 0-1 η' 0-2 μέσα στην Γερμανία !!! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατι βρε τοση απαισιοδοξια για την Ιντερ?Χαλαρα θα τους παρουμε τους Ολλανδους :D !!Εχουν πολλους τραυματιες,δεν πανε τοσο καλα στο πρωταθλημα τους,οι τελευταιες τους νικες ειναι επι των ουραγων της Ολλανδιας...Ενταξει και η Ιντερ δεν ειναι στα καλυτερα της,αλλα...τι σκαμπαζει το "γαριδακι" του Χουντελαρ απεναντι στον "πυθωνα" του Αντριανο :lol: ???Αυτο το παιχνιδι ειναι καρφι διπλο,θα το επαιζα στανταρ σημερα αν δεν ειχα χασει χθες B) !!

Πώς να μην ειμαστε ολοι οι βαζελοι Ιντερ?Εμεις ειμαστε ατομα με αποψη περι τα ποδοσφαιρικα,για αυτο σνομπαρουμε την παραγκογιουβε και τη Μπερλουσκομιλαν :D !!ΥΓ.Ενας φιλος μου βαζελος ειναι Φιορεντινα :angry: !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τσέλσι 2η αγαπημένη μου ομάδα ( αριανέ ο Φράνκυ νομίζω οτι δεν είναι αμυντικό χαφ)

και όλα αυτά επειδή είμαι Ρεαλιστής

εξάλλου οι καταλανοί όλο γκρίνια έιναι και δε ξέρουν να χάνουν

Μια χαρά τα πήγαν οι ομάδες που υποστηρίζεις..

Μάλλον βρήκαμε και γιατί σέρνεται ο βάζελος.

Ποδοσφαιρικά πρέπει να είσαι ευτυχισμένος αυτή την εβδομάδα. :P

Όβερ είναι όταν μπουν από 3 γκολ και πάνω (3-0, 2-1,κλπ), άντερ 2 και κάτω (0-0,1-0,1-1,2-0,κλπ).

Δεν έχω κλείσει τα παρολί. Μου λείπει ένα και στα δύο.

Βέρντερ όβερ, Ρέιντζερς Χ

Βέρντερ όβερ, Ρέιντζερς άντερ

Τα τρίτα τα ψάχνω στο όβερ της Τσέλσι, τον άσο της ντιναμό ή Χ2 (ΔΕ) τηις Βρυξέλλες. Μπορεί και να τα αφήσω έτσι. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Εγώ τα είπα.

Το ποιός με άκουσε δεν ξέρω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Παντελονιασες κανα φραγκο :D ?

Καλα να τα παθει η κωλοτσελση...αντι να κοιταξει να παιξει μπαλα,κυνηγουσαν τα ποδια των αντιπαλων(και εχουν το θρασος να μιλανε και απο πανω <_< ...),χαλασανε το γηπεδο και γενικα εκαναν ο,τι κανουν οι μικρες ομαδες για να κλεψουν το παιχνιδι :angry: !!Ειναι η πλουσιοτερη ομαδα στον κοσμο και συμπεριφερεται σαν τσικο...Για αυτο δεν προκειται να ξαναδει κουπα ο κομπλεξαρας ο Μουρινιο...Με ολα αυτα τα καραγκιοζηλικια που κανει ειναι σα να λεει στους παικτες του "ειστε δυο κλασεις κατω,μονο με κλεψια θα κερδισετε!!" :antegeia: Μουρινιο...

Γεια σου Ιντεραρα μου emitaly !!!Ειδατε πως το γυρισε το ματσακι?Τα γκολ της ηταν τοσο δουλεμενα,που θυμισαν Αρσεναλ στα καλα της :cool11: !!Ιντερ ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ emclapemclappingemclapemclapping !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To πώς το ευχαριστήθηκα που κέρδισε η Μπάρτσα την Τσέλσι μέσα στην Αγγλία δε λέγεται... Ε μα καιρός να δικαιώνονται οι ομαδάρες, επιτέλους. Το φυσάω και δεν κρυώνει το περυσινό 4-2 (κωλο Άγγλοι. Δεν το άξιζαν. Έχετε δει πρόσφατα γκολ σαν το 2ο του Ροναλντίνιο στο περυσινό παιχνίδι;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Παντελονιασες κανα φραγκο :D ?

@@ φίλε μου.

Ίσα που κάλυψα την χασούρα των προηγούμενων ημερών.

Ελπίζω μόνο το ΣΚ που έρχεται να μην είναι σαν το προηγούμενο.

Όσοι έπαιξαν με καταλαβαίνουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΖΗΤΩ Η ΜΠΑΡΤΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΤΟ ΧΤΕΣΙΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑΡΑ. Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ σούπα η ρεβανς.

Δεν περίμενα να δω τόσο χάλια ποδόσφαιρο.

Πέρα από 3-4 προσωπικές ενέργειες, το απόλυτο μηδέν.

Ισοφάρισε και η Τσέλσι με πέναλτυ-μαϊμού, στέλνοντας το μισό πλανήτη στον κουβά. Καλά που βαρέθηκα να παίξω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πράγματι άσχημο παιχνίδι και κακός διαιτητής στο τέλος...όσοι το έπαιξαν Χ το ματς θα του στήσουν αδριάντα του Μερκ...... :P :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.