Jump to content

Διαβάζετε


Recommended Posts

Γιατρούληδες και γιατρίνες τούτου του forum ενημερωνόμαστε καθόλου για την τρέχουσα επικαιρότητα ή τόσες ώρες Νοσοκομείο-σχολή "τα ΄χεις μαθει και δει όλα, τι να τη κάνεις την εφημερίδα" ? Όσοι πιστοί των πάσης φύσεως εντύπων (ενημέρωσης πάντα, μη μ΄αρχίσετε με τα επιμορφωτικά του τύπου Playboy και δε συμμαζεύεται !) καταγράψτε τις προτιμήσεις σας : Καθημερινή, Ελευθεροτυπία, Το Ποντίκι (λέμε τώρα), Το Βήμα,....

Tα σέβη μου :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλο περιοδικά και άλλο εφημερίδες ! Είναι σα να μπλέκουμε τον π..... με τ΄α...... !!! :P:P:P

Τα σέβη μου :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ τελευταία διαβάζω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ γιατί δίνει το ντιβιντάκι με τους δεινόσαυρους :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω θα διαβασω μονο αυτην την εφημεριδα που θα μου δωσει...ζωντανο τον δεινοσαυρο!!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σπάνια εφημερίδα και κυρίως Κυριακή, που είναι γεμάτες ένθετα και προσφορές (δε μ αρέσει πάντως αυτό... Πας σπίτι από το περίπτερο με ένα βάρος 3-4 κιλά κάθε φορά και τα μισά τα πετάς!)

Τις λίγες φορές που θα διαβάσω Κυριακάτικη εφημερίδα, θα είναι Βήμα ή Ελευθεροτυπία.

Προτιμάω γενικά ειδήσεις online (in.gr, forthnet.gr, κτλ) και αυτό είναι και πιο πρακτικό και εύκολο όταν είσαι μακριά από Ελλάδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο τη κυριακή βγαίνω τσάρκα για να αγοράσω εφημερίδες. Οι κυριακάτικές εφημερίδες έχουν πλούσιο υλικό κ ποιοτικά άρθρα. Μερικές φορές κατεβαίνω Ομόνοια για να τις προμηθευτώ απο το Σάββατο βράδυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ το ίδιο με τον Άγγελο. όταν είμαι Αθήνα, τις παίρνω από το Σάββατο βράδυ. Τις κυριακάτικες πάντως, τις τιμώ δεόντως. Διαβάζω 3 εφημερίδες, την Ελευθεροτυπία, το Βήμα και την Καθημερινή, μαζί με ΄τα περιοδικά και τα ένθετα για τα βιβλία, τον πολιτισμό και τις επιστήμες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ράνια, η καλύτερη μου είναι οι κυριακάτικες απο το σάββατο. Καταρχήν πάω στη βιβλιοθήκη στην Ιπποκράτους για διάβσμα. Κ το βράδυ κατηφορίζω πρός Ομόνοια κ προμηθεύομαι τουλάχιστον 2 εφημερίδες. Γυρίζοντας σπίτι, φτιάχνω καφέ κ αρχίζω μελέτη. Μιλάμε είναι σκέτη απόλαυση η όλη διαδικασία. Άλλοι ξενυχτάνε στα μπάρ κ εγώ τη βγάζω διαβάζοντας εφημερίδες το saturday night fever! Δύσκολα θα κοπεί αυτή η συνήθεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν σας κουράζει να διαβάζετε εφημερίδες της ΕΠΟΜΕΝΗΣ μέρας το βραδάκι της προηγούμενης. Το καλύτερο διάβασμα εφημερίδας κατά τη γνώμη μου γίνεται την Κυριακή πρωί / μεσημέρι όπου όλα είναι ήσυχα στους δρόμους και έχεις πλήρη διαύγεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιρνω Δευτερα τη SPORTDAY.Τριτη σπανια.Τεταρτη ΤΑ ΝΕΑ,εχουν το ενθετο AUTO NEA.Πεμπτη-Παρασκευη καποια απο τις δυο...ΤΑ ΝΕΑ Σαββατοκυριακο και την Κυριακη αναλογα...τι ντι βι ντι δινουν...Κανα ΒΗΜΑ(κυριως),ΤΟ ΘΕΜΑ,σπανια ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ...Βασικα τα ενθετα διαβαζω και καμια εξωτερικη πολιτικη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α! ναι! Τωρα θυμηθηκα! Διαβαζω και τα "Αμοργιανα Νεα", την "Κοινη Γνωμη" (Συρος) και τον..."Συνταξιουχο"!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

την Κυριακή μόνο...σπάνια άλλες μέρες...

συνήθως το ΒΗΜΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι καλύτερο από το να πάρεις την κυριακάτικη εφημερίδα από το βράδυ του Σαββάτου, να ξυπνήσεις την Κυριακή το πρωί να φτιάξεις καφέ και να περάσεις το πρωινό διαβάζοντάς την...

Ίσως, μια βόλτα κάπου...αλλά όταν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι καλύτερο από το να πάρεις την κυριακάτικη εφημερίδα από το βράδυ του Σαββάτου, να ξυπνήσεις την Κυριακή το πρωί να φτιάξεις καφέ και να περάσεις το πρωινό διαβάζοντάς την...

.

συμφωνω !

το εκανα για πρωτη φορα το προ - προηγουμενο σαββατο , και ηταν γαματη εμπειρια

το περιπτερο ηταν φισκα στον κοσμο !

ειναι η νεα μοδα μαλλον

βρισκεις την εφημεριδα που ψαχνεις , αλλα και αυτο το βολεμα ρε παιδι μου

να ξυπνησεις κυριακη και να διαβασεις κατευθειαν την εφημεριδα σου , με μια ζεστη κουπα καφε

τις πυτζαμες σου , και τις παντοφλες σου

χωρις να πρεπει να ντυθεις , να βγεις στο κρυο , να γυρισεις , να ξεντυθεις ...

υγ

dear ania , εχεις παρει το φτυαρι μαλλον , και ξεθαβεις οτι τοπικ βρεις

τουλαχιστον κανεις καλες επιλογες

keep up the good work !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παλιά διάβαζα κάθε μέρα.

Τώρα όλη τη βδομάδα αδημονώ για το πρωί της Κυριακής...Καθυστερημένο ξύπνημα, ωραίο πρωινό χαλαρά και μετά μουσικούλα και κυριακάτικη εφημερίδα ως το μεσημέρι. Μου αρέσει η Καθημερινή και δυο φορές πιο πολύ μου αρέσει την τελευταία Κυριακή του μήνα που δίνει το Maison & Decoration. Τότε το ραντεβού μας παρατείνεται ως το απογευματάκι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.