Jump to content

Βοήθεια για Χημεία 1ου έτους


MARTHA

Recommended Posts

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι πρέπει να διαβάσει κανείς για τη Χημεία του πρώτου έτους στην Ιατρική Ιωαννίνων; Υπάρχουν κάποιες SOS ερωτήσεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, αν έχεις χρόνο, μπορείς άνετα να διαβάσεις κανονικά την ύλη από το βιβλίο και στη συνέχεια να μάθεις ακόμα καλύτερα τα sos που είναι στην ουσία τα παλιά θέματα. Αυτά τα θέματα υπάρχουν στον πάπυροΙΙ ο γνωστός και μη εξαιρετέος αγιοδίτης φωτοτυπάς μας. Προσοχή, διάβασε ΤΕΛΕΙΑ τα θέματα που ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ από το 98-99 και μετά, από αυτά συνήθως πέφτουν 4-6. Διάβασε και καλά θέματα ΠΑΡΟΜΟΙΑ με αυτά που επαναλαμβάνονται (πχ τη χοληστερόλη και ένα μόριο που είναι παρόμοιο με αυτή κτλ). Διάβασε τέλεια όλα τα αμινοξέα και κυρίως L δομές κτλ κτλ

Το μάθημα με διάβασμα από βιβλίο καλά και θέματα περνιέται και με βαθμό με 6-7 μέρες. Για το 5, διάβασμα παλιών θεμάτων, και θεμάτων που τους μοιάζουνε και θα μπορούσαν να μπούνε, 3 μέρες είναι αρκετέσ για ένα 5-6.

Εγώ την πρώτη δεν διάβασα καθόλου και πήρα 1, τη 2η φορά το καλοκαίρι που μας αφήνανε και δίναμε με τους πτυχιακούς είχα διαβάσει πολύ χαλαρά 4 μέρες και με έκοψε με 4,4 :S (ναι ναι πρέπει να πιάσεις στρογγυλό 5 για να σε περάσουν) και την 3ή φορα το Σεπτέμβρη πήρα ένα 5 με 2 μέρες διάβασμα και ησύχασα...

Δώσε βάση στα θέματα και την οργανική, η ανόργανη με λίγο διάβασμα και αν θυμάσαι πράγματα από Γ λυκείου γράφεται άνετα.

Ότι άλλο θες γράφεις εδώ ή μου στέλνεις πμ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.