Jump to content

Για τον Ι. Ιωαννίδη (αυτό το ξέρατε?)


thes1os

Recommended Posts

Βρήκα ένα αρθράκι για τον Ιωαννίδη που όλοι φροντίζουνε να του τα χώνουμε. Διαβάστε στο παρακάτω link και τα λέμε. Δεν λέω, αλλά πώς κρίνουμε οι φοιτητές τελικά τους καθηγητές μας? Είναι το post με τίτλο "Μα καλά ψεύτες οι επιστήμονες?"

Για Ιωαννίδη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε μη θαμπώνεστε... Ο Ιωαννίδης είναι πράγματι πολύ μεγάλο όνομα, αλλά βρείτε μου κάποιον ΔΕΠ από το ΠΠΓΝΙ που να συνεργάζεται μαζί του...

Και μια μικρή παρατήρηση: το ότι έχει θέση στο Johns Hopkins (και μπράβο του) θα έπρεπε να αναφέρει το blog αφού θέλει σώνει και καλά να τον παινέψει (ήρεμα, θα τα περάσετε τα μαθηματικά) και όχι τη θέση στο Tufts, το οποίο είναι το πανηγυράκι της ομογένειας. Αναφέρω ότι ο Κωστάκης ο Καραμανλής είναι επίτιμος εκεί και η Νατασούλα πήγε ταξιδάκι για να της κάνουν τα πειράματα με τα ποντίκια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμ...με κάθε καλή διάθεση...μην απαξιώνουμε το 'πανηγυράκι της ομογένειας'...δεν λέω για την νατάσσα φυσικά (τα έχω πει αλλού), αλλά για να έχει φτάσει εκεί εεεε κάτι θα αξίζει . Και αν το κριτήριο είναι το τί κάνουν οι άλλοι καθηγητές στο ΠΠΓΝΙ...σωθήκαμε.

Εγώ που έχω περάσει τα μαθηματικά με τον Φερεντίνο, νομίζω ότι ο άνθρωπος είναι εξαιρετικός αλλά έπεσε στα δύσκολα...πού να βγάλει άκρη με τον χαμό εκεί κάτω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά ότι ο Ιωαννίδης έχει και λίγη τρέλλα μέσα του την έχει :P κατα τ'άλλα σε κάτι παραδόσεις που είχα πάει πρώτο έτος....είχε πολύ πλάκα!!!! Όχι ότι καταλαβαίναμε και τίποτα (ούτε καν προσέχαμε) αλλά πηγαίναμε για να γελάμε με τις κινήσεις του τις ατάκες που πέταγε και τέτοια :P πολύ καλός :P

Κατα τ'άλλα είναι από τους ελάχιστους πρωτοβάθμιους καθηγητές που μπαίνουνε να παραδώσουν, με πολέ πάθος και πανέξυπνες ιδέες (πχ 2ο 3ο μάθημα μας έβαλε να βρούμε bmj και τέτοια έτσι ώστε να χρησιμοποιήσει αυτά για τις καμπύλες που μας μάθαινε κτλ κτλ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ θα πω κάτι άλλο.... πήρε φοιτητή και του έδειξε να κάνει εμτααναλύσεις και ο εν λόγω φοιτητής προχώρησε τόσο που έχει απίστευτες δημοσιεύσεις σε ξενόγλωσσα περιοδικά. Με το βιογραφικό και τη συστατική του Ιωαννίδη έκανε αιτήσεις απευθείας σε πανεπιστήμια της αμερικής και ξέρετε τι του είπαν? αγόρι μου δεν θέλω ούτε εξετάσεις ουτε αναγνωρίσεις ούτε τίποτα.. πες μας πότε μπορείς και πόσα θες και έλα όπως είσαι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.