Jump to content

Τι μου συμβαίνει..γιατρέ μου???


sunshine

Recommended Posts

Πόσες φορές δεν έχετε αναρωτηθεί πώς ενώ όλα σας πάνε καλά(ή και ασχημα),θέλετε να ξέρετε το τι σας συμβαίνει??? :unsure:

Παράδειγμα εγώ.Ενώ τώρα μου πάνε όλα καλά(φτου φτου φτου) νιώθω πώς κάτι μου φταίει και δεν μπορώ να καταλάβω τι.Τι μου συμβαίνει γιατρέ??? :o

Μια συμβουλή κάτι..Πείτε το πρόβλημα σας(που ουσιαστικά μπορεί και να μην υπάρχει),συμβουλευτείτε και συμβουλέψτε!!! emhelpemhelpemhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανώς είσαι ιδιαίτερα ιδεοψυχαναγκαστικό άτομο, οπότε τώρα που όλα σου πάνε καλά νιώθεις τύψεις. Έτσι το υποσυνείδητο υπερεγώ δου το προβάλλει προς τα έξω σαν αίσθημα προσκείμενης καταστροφής... Βέβαια είναι αρκετά σύνηθες τέτοιου είδους συμπεριφορές να αναπτύσσονται σε έδαφος υποκρύπτουσας κατάθλιψης ή ενίοτε και μανιοκατάθλιψης...τσ τι λεω ο παίκτης... :P:splats: Για περαιτέρω , θα πρέπει να μας πείς λίγα λόπγια για τον ευατό σου, τα δύσκολα παιδικά χρόνια κλπ.... Οπότε μπορείς να ξαπλώσεις και να αρχίσουμε.... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανώς είσαι ιδιαίτερα ιδεοψυχαναγκαστικό άτομο, οπότε τώρα που όλα σου πάνε καλά νιώθεις τύψεις. Έτσι το υποσυνείδητο υπερεγώ δου το προβάλλει προς τα έξω σαν αίσθημα προσκείμενης καταστροφής... Βέβαια είναι αρκετά σύνηθες τέτοιου είδους συμπεριφορές να αναπτύσσονται σε έδαφος υποκρύπτουσας κατάθλιψης ή ενίοτε και μανιοκατάθλιψης...τσ τι λεω ο παίκτης... :P:splats: Για περαιτέρω , θα πρέπει να μας πείς λίγα λόπγια για τον ευατό σου, τα δύσκολα παιδικά χρόνια κλπ.... Οπότε μπορείς να ξαπλώσεις και να αρχίσουμε.... :P

Το μπλοκάκι το πήρες???Χωρίς αυτό δεν λέω τίποτα!!!

Υγ δηλαδή από ότι καταλαβαίνω είναι σοβαρά τα πράγματα!!! emoopsemhelpemnoemnoemno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πόσες φορές δεν έχετε αναρωτηθεί πώς ενώ όλα σας πάνε καλά(ή και ασχημα),θέλετε να ξέρετε το τι σας συμβαίνει??? :unsure:

Παράδειγμα εγώ.Ενώ τώρα μου πάνε όλα καλά(φτου φτου φτου) νιώθω πώς κάτι μου φταίει και δεν μπορώ να καταλάβω τι.Τι μου συμβαίνει γιατρέ??? :o

Μια συμβουλή κάτι..Πείτε το πρόβλημα σας(που ουσιαστικά μπορεί και να μην υπάρχει),συμβουλευτείτε και συμβουλέψτε!!! emhelpemhelpemhelp

Πιθανότητες αντι-ιατρικές/ Λύσεις

1. Είσαι εξαρτημένη από το άγχος και θες κάτι να υπάρχει συνεχώς σφήνα μές το μυαλό σου για να γκρινιάζεις συνεχώς, να είσαι σε εγρήγορση, να σπαταλάς περισσότερη ενέργεια. Λύση --> Γράψου γυμναστήριο :P

2. Βιώνεις μια περίοδο όπου θες να εκδηλώσεις ένα είδος αδυναμίας σου, τάση θυματοποίησης του εαυτού σου, κάτι σου λείπει από την όλη κατάσταση αλλά η έλλειψη του ακόμα δεν σου είναι ξεκάθαρη ή και αισθητή. Θα δείξει ο χρόνος.

3. Σου λείπει νέος στόχος, δημιούργησε κάτι...

4. Μπες σε reality show :P

5. Απλά θες κουβέντα και σημασία :P

6. Δεν βρήκες κάτι άλλο να γκρινιάξεις και έχει μουδιάσει η γλώσσα σου (τα πλήκτρα σου) :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γυμναστήριο είναι κάτι πολύ πιθανό μα δυστυχώς που χρόνος!!!

Υγ ο στόχος ίσως μα μπορεί και όχι..

Όσο για το άγχος που είπες,άστο γενικά αγχώνομαι πολύ εύκολα..!!! emconfusedemconfusedemconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emhelpemhelpemhelp

Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάτι για να πάψω για λίγο να σκέφτομαι διότι διαφορετικά θα καταφύγω σε φόνο??? :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλό το σέξ δε λέω,μα άν τώρα λείπει τι να κάνω???

Όσο για το διάβασμα έχω αρκετό,φτάνει!!! :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι κακό!!!Άν και δεν ξέρω το κατά πόσο θα μπορούσε να με αντέξει το ίδιο το ζωάκι!!!

χιχιχι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σπασε κανεναν στο ξυλο.......σπασε ολα τα βαζα του σπιτιου....! Βοηθαει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είμαι τόσο των ακραίων καταστάσεων μα εκεί το βλέπω να οδεύει το πράγμα!!! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγόρασε μια σφυρίχτρα και σφύρα μ όλη σου τη δύναμη!!! Εγγυημένο. Μην το παρακάνεις όμως και σε διώξουν από την πολυκατοικία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγόρασε μια σφυρίχτρα και σφύρα μ όλη σου τη δύναμη!!! Εγγυημένο. Μην το παρακάνεις όμως και σε διώξουν από την πολυκατοικία

Σωστό!Μάλλον θα αποδίδει..!!!Τρέμετε με τροχονόμοι..!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Θέλω να πάω κάπου που να είμαι μόνη μου χωρίς να έχω να κάνω ΤΙΠΟΤΑ..!!!

Τι μου συμβαίνει??? :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αααααααα ξέρω κάτι φοβερές ατόλες στις Μαλβίδες, ότι πρέπει για την περίπτωσή σου emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Τελευταία νομίζω ότι πάσχω από ανηδονία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βαριέμαι, νυστάζω, πλήττω, πεινάω συνεχώς μα βαριέμαι να μαγειρέψω και δε βρίσκω χαρα σε πράγματα που παλιά τα λάτρευα....!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην ανησυχείς.... Φταίει η άνοιξη.... ;) Τα συμπτώματα αυτά τα έχουμε όλοι λίγο-πολύ (ή έστω, τα συμπτώματα αυτά τα έχω κι εγώ και κανα-δυο ακόμα που γνωρίζω :splats: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και η λύση γιατρέ μου (....νομίζω οτι φυρί φυρί τα πας για το φακελάκι!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε μένα πηγαίνει η ερώτηση; :blink:

Εεεε....χμ.... Μια εκδρομή με καλή παρέα, μουσικοθεραπεία, καλλιτεχνικά ξεσπάσματα, αναζήτηση νέων ενδιαφερόντων τέλος πάντων, πολλά υγρά, πολλή δροσιά, τη συντροφιά ενός καλού βιβλίου, μακριά από την τηλεόραση, μακριά και από μερικούς ανθρώπους ( emarright γίνε κι εσύ λιγάκι εγωϊστής :P ), θάλασσα, θάλασσα, ή βόηθα με να σε βοηθώ ν'ανεβούμε το βουνό (και να φτάσουμε στην Τσαγκαράδα κατά προτίμηση :P ) και άλλα πολλά τέτοια....

Είναι και η ξαφνική ζέστη... Πώς να σε βοηθήσει... emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.