Jump to content

Ψυχολογία-Άς μιλήσουμε για..Κόμπλεξ..!!!


sunshine

Recommended Posts

Κόμπλεξ!!! embaaa

Τι λέξη και αυτή!!!

Εδώ μπορούμε να αποκαλύψουμε όλοι μας τα κόμπλεξ που κρύβουμε μέσα μας!!! embluesbrother

Εγώ???Έχω κόμπλεξ με το να τρώω σουβλάκι έξω και να με κοιτάνε!!!Κι όμως είναι πολύ σοβαρό..!

Ξέρεις τι είναι να πηγαίνεις στην Πλάκα με παρέα, να θές να φάς πίτα και να παίρνεις μερίδα???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι δεν πιστεύω οτι όλοι πρέπει να έχουμε κόμπλεξ...

Γιατί δηλαδή να έχουμε;;

Συμβουλή: Αν έχεις κόμπλεξ ξεπερασέ το-πολεμα το...

Εγώ???Έχω κόμπλεξ με το να τρώω σουβλάκι έξω και να με κοιτάνε

Αυτο δεν είναι κόμπεξ.. Κολημα είναι.. :)

Πάντως αρκετοί έχουν κόμπλεξ με την εμφανισή τους emdontgetitemdspr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά και δεν έχουν όλοι..!!!Αυτό έλειπε!Απλά υπάρχουν μικρά πράγματα που κομπλάρουν πολλές φορές μερικούς.Εσύ πχ πιστεύεις ότι δεν έχεις ούτε ένα???Άν ναι ευγε!!! :)

Πραγματικά σπάνιο!Και δεν εννοώ κάτι σοβαρό.μπορεί και να είναι κάτι μετξύ σοβαρού και αστείου..! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aν επρεπε να απαριθμησω ολα μου τα κομπλεξ θα μου παιρνε σελιδες ολοκληρες....

Οποτε απλως προσπαθω να τα αγνοω...και να το παιζω cool ακομα κι οταν η καρδια μου παει να σπασει..!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ έχω κόμπλεξ με τη φωνάρα μου :P

Ααα και για εμφάνιση....θα'θελα να είχα κανα νουμεράκι μεγαλύτερο στήθος emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά και δεν έχουν όλοι..!!!Αυτό έλειπε!Απλά υπάρχουν μικρά πράγματα που κομπλάρουν πολλές φορές μερικούς.Εσύ πχ πιστεύεις ότι δεν έχεις ούτε ένα???Άν ναι ευγε!!! :)

Πραγματικά σπάνιο!Και δεν εννοώ κάτι σοβαρό.μπορεί και να είναι κάτι μετξύ σοβαρού και αστείου..! :P

Εχω κομπλεξ οτι εχω χάσει το κορίτσι που αγαπώ γιατί είμαι βλάκας και τώρα ακούω όλη μέρα Πλουταρχο

embrokenheartembrokenheartembrokenheartembrokenheartembyebyeemdrunkemsadangelemsadwalk

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τουλάχιστον το αναγνωρίζεις. Γιατί όλοι οι υπόλοιποι δεν μπορούν να το καταλάβουν. Και να πεις ότι όλοι είναι ξανθοί, ή ότι ζουν βόρεια όπου ο αέρας είναι αραιός και δεν οξυγονώνεται ο εγκέφαλος.... ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ!!! empig
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τουλάχιστον το αναγνωρίζεις. Γιατί όλοι οι υπόλοιποι δεν μπορούν να το καταλάβουν. Και να πεις ότι όλοι είναι ξανθοί, ή ότι ζουν βόρεια όπου ο αέρας είναι αραιός και δεν οξυγονώνεται ο εγκέφαλος.... ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ!!! empig

Εμείς;;; Δεν της φέρθηκα σαν βλάκας γιατί είμαι άντρας..

Και αυτη γυναίκα...

Αρα το λάθος σήγουρα ήταν δικό της απλα να ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Άχου το emlove1

Της το είπες όμως? Γιατί εμείς πέφτουμε με κάτι τέτοια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ έχω κόμπλεξ γιατί ο Σόλων βρήκε το iPod Nano για το Κουνάβι και δε βρήκε το iAudio X5 για μένα!!! emcry emcry emcry

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emno Είμαι λιγάααααααααααααακι εγωιστής..

Συγνωμη για το θαρρος κ μπορει α φανει κ πολυ πομαντικο ο,τι γραψω αλλα στην αγαπη δε χωρανε εγωισμοι!!!!η την αγαπας κ γυριζεις τον κοσμο αναποδα για να την κερδισεις πισω η απλα δεν τρεχει κ τιποτα το ιδιαιτερο κ την αφηνεις να βρει το δρομο της κ εσυ ακολουθεις τον δικο σου..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς τα κορίτσια της παρέας!!

Δε μου λέτε? Γιατί διακρίνω μια έντονη επιθετικότητα και εναν βαθύτατο αποτροπιασμό για το αντίθετο φίλο?!

emevlogies

:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emno Είμαι λιγάααααααααααααακι εγωιστής..

Mην είσαι εγωιστής...!Είναι ότι χειρότερο..Αλήθεια.Γιατί για έναν εγωισμό να μην είσαι με το άτομο που αγαπάς και να το μετνιώνεις συνέχεια???Είναι κρίμα κατά τη γνώμη μου.Μην αφήνεις να χάνεται έτσι ότι αγαπάς.Η ζωή είναι πολύ μικρή για εγωισμούς.. :wub:

Προς τα κορίτσια της παρέας!!

Δε μου λέτε? Γιατί διακρίνω μια έντονη επιθετικότητα και εναν βαθύτατο αποτροπιασμό για το αντίθετο φίλο?!

emevlogies

:D

Διότι ίσως δεν καταλαβαίνετε(όχι όλοι)τα λάθη σας ή τις περισσότερες φορές δεν θέλετε να τα παραδεχτείτε.Δεν ίναι ντροπή το να ζητήσεις συγγνώμη.. emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις βρήκα και άλλο..!Δεν μπορώ να μου λένε τι να μην κάνω.. :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

???

Γιατί;

Καλό είναι να ακούς τις συμβουλές των άλλων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

???

Γιατί;

Καλό είναι να ακούς τις συμβουλές των άλλων

Καλό είναι όταν απλά σου λένε τη γνώμη τους..Όταν όμως με τον τρόπο τους στο επιβάλλουν,τότε παύει να είναι καλό.. <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πως σου φαίνεται το νέο μου Αβαταρ και η υπογραφή::

Καλύτερα αποι τα πρωην??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πως σου φαίνεται το νέο μου Αβαταρ και η υπογραφή::

Καλύτερα αποι τα πρωην??

Άψογο!!!Όντως υπάρχουν κια χειρότερα..!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Αλήθεια τι να είναι άραγε το κόμπλεξ.Μήπως είναι μια ανασφάλεια.Και πάλι η ανασφάλει που να οφείλεται.Να΄ναι άραγε ένας μηχανισμός άμυνας του εγώ?Δηλ. το εγώ γνωρίζει τα δύναμα σημεία του, αλλά δεν τα δέχεται, από την άλλη βλέπει κάτι το οποίο μπορεί να είναι αδύνατο σημέιο, εν δυνάμει όμως,αλλά το δέχεται.Οπότε τι κάνει?Επικεντρώνει την προσοχή του σε αυτό που θεωρεί αδύνατο σημείο προκειμένου να αποσπάσει την προσοχή του από το πραγματικά αδύνατο σημείο του.(ωχ μου ήρθε πονοκέφαλος)..

Θέλω να πω τα κόμπλεξ μου αλλά ντρέπομαι, θα με παρεξηγήσετε...

Βασικά θέλω να τραβώ τη προσοχη...

Αλλά αυτό το έχετε ήδη καταλάβει... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ έχω το κόμπλεξ του άριστου μαθητή. Διαβάζω πολύ περισσότερο από το μέσο όρο και πάλι είμαι εξαιρετικά ανασφαλής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλήθεια τι να είναι άραγε το κόμπλεξ.Μήπως είναι μια ανασφάλεια.Και πάλι η ανασφάλει που να οφείλεται.Να΄ναι άραγε ένας μηχανισμός άμυνας του εγώ?Δηλ. το εγώ γνωρίζει τα δύναμα σημεία του, αλλά δεν τα δέχεται, από την άλλη βλέπει κάτι το οποίο μπορεί να είναι αδύνατο σημέιο, εν δυνάμει όμως,αλλά το δέχεται.Οπότε τι κάνει?Επικεντρώνει την προσοχή του σε αυτό που θεωρεί αδύνατο σημείο προκειμένου να αποσπάσει την προσοχή του από το πραγματικά αδύνατο σημείο του.(ωχ μου ήρθε πονοκέφαλος)..

Θέλω να πω τα κόμπλεξ μου αλλά ντρέπομαι, θα με παρεξηγήσετε...

Βασικά θέλω να τραβώ τη προσοχη...

Αλλά αυτό το έχετε ήδη καταλάβει... :splats:

Το θέμα είναι γιατί προσπαθείς να τραβήξεις την προσοχή..Άρα κάποια ανασφάλεια θα έχεις..

Πάντως το να θές να τραβήξεις την προσοχή δεν είναι κακό,αρκεί να μην το παρακάνεις..!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.