Jump to content

...50's....60's...70's....80's...00's


TrippinOn

Recommended Posts

Σε ποια δεκαετια πιστευετε οτι θα ταιριαζε ο χαρακτηρας, η προσωπικοτητα σας, το στυλακι σας κτλ.....και ΓΙΑΤΙ?????

Προσωπικα διαλεγω χαλαρα 70's................ emafro .............Μιλησε κανεις??? Χα Χα Χα Χα Στειν Αλαιβ Στειν Αλαιβ.......Α ρε πουστη για στουντιο 54 με τη μια ειμαι.....Εκεινες ηταν εποχες.....Φορουσες τη καμπανα το παντελονι.....Εστρωνες το μαλλι.....Πουκαμισο με πετα ξιφολογχες.....Μπουκαριζες στη ντισκοου και χορευες κατω απο τη ντισκομπαλα μεχρι να φυγει η επιδραση της κοκας.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμανα θα μου ταιριαζε '30 με '40 στο Παρισι.....ή '60-'70 στο Παρισι επισης...αχχχχχ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύω 60's..Η μουσική νομλιζω πώς θα μου άρεσε πολύ και γενικότερα και τα ρούχα..Πιο..free καταστάσεις.. :cool05::cool05::cool05:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ στη δεκαετία του 90', όπου και μεγάλωσα...για τη μουσική της, το πνεύμα της, την οριστική -εστώ και φαινομενικά - αποδέσμευση από το συντηρητισμό της Ελλάδας των 80'ς και, οποία έκπληξις, για το σινεμά της :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

60-70 Παρίσι! Πίσω από τα οδοφράγματα του 68 :wub: χεχε :D

Διαφορετικά 70s Στην ελλάδα και ΝΤΙΣΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασχετο, αλλα ρε παιδια η δεκαετια του '80 δεν ηταν επιηκως η πιο ελεεινη δεκαετια της ανθρωποτητας??? Το κιτς στο μεγαλειο του.....Παπανδρεου να ριχνει υποτιμησεις στη δραχμη.....Και το στυλακι του νεοπλουτου με οτι αυτο συνεπαγεται να εδραιωνεται ολοενα και περισσοτερο.....Το μονο θετικο πιστευω οτι ηταν οι U2........Προς ινλαινερ42...Εισαι σιγουρος οτι θα θελες να περασεις τον Μαη του '68???Μιλαμε για πολυ ξυλο empolice αλλα και προσπαθεια πατροναρισματος του αγωνα απο το κομμουνιστικο κομμα με πολλα παρατραγουδα .......Παλια ειχα διαβασει ενα βιβλιο ενος γαλλου(δε θυμαμαι γμτ το ονομα του, το εχω ιταλια το βιβλιο) που ηταν φοιτητης και πηρε ενεργητικοτατα μερος σε ολον τον αγωνα και γραφει πολλα πραγματα τα οποια δεν βγηκαν ποτε στη δημοσιοτητα....Ισως να το εχεις διαβασει ηδη....Αν οχι αξιζει το κοπο....''Ελευθεριακη Ρωγμη'' λεγεται....Παντως με χαρα μου διαπιστωνω οτι δεν ειμαι ο μονος που γουσταρει ντισκο και αφρο κατασταση....Μπερν μπειμπι μπερν...Ντισκο Ινφερνοοοοοοοοο....Μπερν μπειμπι μπερν........ :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κανένα πρόβλημα δεν έχω με καμία από αυτές...

στα πρώτα δύο ψηφία θα τα χαλάσω όμως....

πάντα πίστευα ότι γεννήθηκα -αρκετά- νωρίς! :)

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ πάντα ήθελα να ζήσω τα 80's για να μπορώ να γνωρίσω Στάθη Ψάλτη, Σταμάτη Γαρδέλη,Μπίλια,μηχανές,δερμάτινα,δισκομπάλες κτλ κτλ

:);)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέσα και 'γω. Ξέχασες τον Στηβ Ντούζο B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'80s αλλά όχι Ελλάδα και κυρίως για όλα τα μεγάλα μουσικά ροκ/ μεταλ σχήματα που έχασα live

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχαία Ελλάς...

Την εποχή του Πλάτωνα, Αριστοτέλη, Περικλή

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

60-70 Παρίσι! Πίσω από τα οδοφράγματα του 68 :wub: χεχε :D

Διαφορετικά 70s Στην ελλάδα και ΝΤΙΣΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!

Σε νιωθωωωωωωωωωω!

Ακριβως αυτο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

emarup

Ι LOVE YOU...YOU LOVE I? B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μεταξύ Βερολίνου και Λονδίνου κάπου ανάμεσα στις δεκαετίες '30 και '40 ... και ας έπεφταν βόμβες βροχή ... η διασκέδαση υπήρχε και τότε )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

λοιπον παιδια,ακουω σκεψεις σχετικα με το ποια εποχη σας αρεσει και νομιζετε οτι θα σας ταιριαζε περισσοτερο να ζειτε σε αυτη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας εγκαινιάσω το καινούριο τόπικ λοιπόν...

Σε καμία άλλη εποχή δε θα ήθελα να ζούσα γιατί πότε άλλοτε ως γυναίκα δε θα απολάμβανα τις ελευθερίες που απολαμβάνω σήμερα...αυτη είναι η εποχή μου...και όσα και να της καταμαρτυρούμε εμένα ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!!

Αν έπρεπε οπωσδήποτε να ζήσω κάπου αλλού και κάποια άλλη εποχή θα διάλεγα την Ευρώπη του Μεσοπολέμου...πάντα μου ασκούσε απίστευτη γοητεία η συγκεκριμένη περίοδος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα :)

Τα παλια δε θα ηθελα να τα ζησω, τα ξερω..

Τα νεα ομως οχι. Καπου στο βαθυ μελλον θα ηταν καλυτερα :)

Ασχετο: μηπως ξερετε πως να σβησω τα 2 απο τα 3 ιδια τοπικς που ανοιξα καταλαθος? οι μοντς θα με κυνηγανε :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευρώπη 18ος-19ος αιών...Τα μεγαλύτερα μυαλά...Τα ωραιοτερα τοπία...Τα μεγαλύτερα μυστικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.