Jump to content

ΕΞΟΔΟΣ ΠΑΤΡΑ


Recommended Posts

Μια και ανοιξα τοπικ για τα Γιαννενα μην αφησω παραπονεμενους τους Πατρινους μας.

Πειτε μας και εσεις για καφετεριες,φαγαδικα,κλαμπακια,μπαρακια....και για ο,τι αλλο θελετε.

Roadrunner Spider louloudaki Mariza (καλα εσυ εισαι υιοθετημενη Πατρινια :lol: ) οποιος αλλος γνωριζει απο Πατρα να μας προτεινει μερη.Που ξερετε μπορει καποια στιγμη να περασουμε και απο τα δικα σας μερη για βολτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λιοι λιοι λιοιπόοοοον...

Έχουμε και λέμε.... :P

Καφετέριες....

Art Cafe

Διεύθυνση: Παρ. Ρ. Φερραίου 96

Aroma (Άρωμα)

Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 53

Τηλέφωνο: 2610 620.855

Blue Monday

Διεύθυνση: Ραδινού 8 , Πεζόδρομος

Τηλέφωνο: 2610 277716

Bagdad

Διεύθυνση: Πατρέως & Κανακάρη

Bara-rara

Υψ. Αλωνίων 24

Τηλ. 2610-335999

Cascol

Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 48

Τηλέφωνο: 2610-274.996

Cartel (έχει και παιχνιδάκια...)

Διεύθυνση: Καραισκάκη 118

Τηλέφωνο: 2610-625.716

Dasilio (Δασύλλιο) (θέλει αυτοκίνητο αλλά έχει τρομερή θέα...όλη την Πάτρα πιάτο...)

Διεύθυνση: Δασύλλιο Πατρών

Τηλέφωνο: 2610 622.135

Eντός

Διεύθυνση: Αγ. Νικολάου 25

Τηλέφωνο: 2610 278378

Flo Café

Διεύθυνση: Αγ. Νικολάου 17

Τηλέφωνο: 2610 620255, 2610 361998

Haagen Dazs

Διεύθυνση: Αγ. Νικολάου 8 & Ποσειδώνος 25,Ρίο

Τηλέφωνο: 2610 620.029, 995.701

Kοκορίκο (Εστιατόριο – Μπαρ)

Διεύθυνση: Αλ. Υψηλάντου 166

Τηλέφωνο: 2610 226076

Lagios (Λάγιος)

Διεύθυνση: Μαρίνα

Τηλέφωνο: 2610-433.111

La Veghera

Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 55

Τηλέφωνο: 2610-279.969

Magnifico

Διεύθυνση: Μ. Αλεξάνδρου 1, Ρίο

Τηλέφωνο: 2610-995.097

Palaion (Παλαιόν)

Διεύθυνση: Αγ. Νικολάου 13

Τηλέφωνο: 2610 226.435

Pas Mal

Ηρ. Πολυτεχνίου & Κύπρου

Τηλ. 2610-434100

Stathmos (Σταθμός)

Διεύθυνση: Όθωνος Αμαλίας 27

Τηλέφωνο: 2610 622550

Theatraki (Θεατράκι)

Διεύθυνση: Βόρεια Προβλήτα Λιμένα Πατρών

Τηλέφωνο: 2610 432924

:wub::wub::wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπαράκια-Clubάκια...

Coco’s

Διεύθυνση: Ηρώων Πολυτεχνείου 114

Club Η2Ο

Διεύθυνση: Ρ. Φερραίου & Γούναρη

Τηλέφωνο: 2610-314.477

Di Oggi

Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 51

Τηλέφωνο: 2610-622.343

Diplopenies (Διπλοπενιές)

Διεύθυνση: Πέλοπος 123

Τηλέφωνο: 2610-624.824

Ennea Ogdoa (Εννέα Όγδοα)

Διεύθυνση: Ακτή Δυμαίων 100

Τηλέφωνο: 2610-521.809

Manamana

Διεύθυνση: Ρ. Φερραίου & 3 Ναυάρχων

Mod's

Διεύθυνση: Ηφαίστου 46

Τηλέφωνο: 2610-620.990

Naja

Διεύθυνση: Όθωνος Αμαλίας 78

Τηλέφωνο: 2610 429031 fax - mail: -

Navona

Διεύθυνση: Ραδινού 14

Τηλέφωνο: 2610-459.239

Nitro

Karaoke – Bar

Διεύθυνση: Παντανάσσης 9

Τηλέφωνο: 2610-279.357

Notos (Νότος)

Διεύθυνση: Πατρέως 80

Τηλέφωνο: 2610-621.181

To steki tou patera (Το στέκι του Πατέρα) (ρεμπετοκαταστάσεις)

Διεύθυνση: Παπαδιαμαντοπούλου 8

Τηλέφωνο: 2610-279.635

Χarama (Χαραμα) (ελληνάδικο... με ζωντανή μουσικούλα...) ()

Μαιζώνος

Τηλέφωνο: 2610-318180

Xeilia (Χείλια)

Διεύθυνση: Γερμανού 14

Τηλέφωνο: 2610-272.227

:wub::wub::wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλεις να πάς στη Πάτρα και φοβάσει μήπως χαθείς?

Θές να μάθεις τις πιό in καφετέριες στη πάτρα?

Θες να μάθεις για τη Πάτρα και δεν ήξερες που να απευθυνθείς?

Μη φοβάσαι φίλε μου. Ρώτα τη

ΜΑΡΙΖΑ!!!!!!! ΛΟΟΟΟΟΟΟΛ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για φαγητό....

Aπέριττο (εστιατόριο...)

Αγίου Νικολάου 73

τηλ. 2610-620 179

Avlogiros (Αυλόγυρος) (για junk-fast food...ντάξ εμένα δε μου πολύ αρέσει... emlookaround )

Μαιζώνος 67, Πλατεία Όλγας

τηλ. 2610-241 212

και...

Εμπορικό Κέντρο Veso Mare

τηλ. 2610-241 212

Eν Πάτραις

Ηφαίστου 3

τηλ. 2610-270 367

Gonia (Γωνιά) (για σουβλάκι... )

Κολοκοτρώνη 28

τηλ. 2610-221 032

και...

Ελλ. Στρατ. 52 & Θεσσαλονίκης

τηλ. 2610-428 383

και...

Γούναρη 146 & Λόντου

τηλ. 2610-333 510

Goody's (η σίγουρη λύση.... :P:lol: )

Υψηλών Αλωνίων 19Α & Βύρωνος

τηλ. 2610-336 917

και...

Μαιζώνος 65

τηλ. 2610-623 826

Kονάκι (και με ζωντανή μουσικούλα μερικές φορές...μπουζουκάκι και έτσι...)

Καραϊσκάκη 44 & Αράτου

τηλ. 2610-275 096

Kρασοπότηρο (πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση και ωραία διακόσμηση...όσο για τα φαγητά...μιαμ μιαμ...)

Δερβενακίων 65

τηλ. 2610-275 183

La Pasteria (λίγο πιο μακριά απο το κέντρο...)

Εμπορικό Κέντρο Veso Mare

τηλ. 2610-339 817

Le coq (πολύ καλό το κοτόπουλο σουβλάκι με ρύζι και πατάτες... emfood )

Γερμανού 161

τηλ. 2610-623 673 & 2610-222 555

και...

Κορίνθου 31-35

τηλ. 2610-423 000

και...

Πατρών Πύργου 3, Περιοχή Τσαούση

τηλ. 2610-528 777

Mύθος (θέλει λιγάκι περπάτημα...αλλά αξίζει!!!)

Τριών Ναυάρχων 181

τηλ. 2610-329 984

Pizza Hut

Τριών Ναυάρχων 65

τηλ. 2610-329 090

Pirouni (Πηρούνι)

Τριών Ναυάρχων & Κανακάρη

τηλ. 2610-315 982

Peinakothiki (Πεινακοθήκη) (με αυτοκινητάκι για εκδρομούλα παραλιακά λίγο πιο έξω απο Πάτρα...)

Παραλία Βραχνέικων

τηλ. 2610-250 002

Roma Pizza

Μπιζανίου 34 & Κιλκίς

τηλ. 2610-434 250

Society

Πάροδος Δρακοπούλου 8 & Ρήγα Φεραίου 96

τηλ. 2610-622 677

Salt & Sugar (κρεπερί...προτείνω κρέπα λεύκη σοκολάτα ή σοκολάτα με μπισκότο...μιαμ...)

Αγίου Ανδρέου 54

τηλ. 2610-623 606

και...

Καραϊσκάκη 139 & Γεροκωστοπούλου

τηλ. 2610-625 186 & 2610-625 010

Signore (για πιτσούλες...)

Αγίου Ανδρέου 67

τηλ. 2610-620 137

και...

Σαραντοπόρου 67 & Κιλκίς

τηλ. 2610-222 212

και...

Γούναρη 135

τηλ. 2610-450 505

Tέσσερις Εποχές (για φαγητάκι πιο έξω...στο Ρίο...)

Σώμερσετ 64, Ρίο

τηλ. 2610-994 923

Up Town (για φαγητό το βραδάκι...κυριλέ και έτσι...αλλά δίπλα έχει και μπαράκι με τραγουδάρες...ειδικά στην έναρξη...του Καρναβαλιού εννοώ :P )

Γερμανού 14-16

τηλ. 2610-225 724 & 2610-272 227

:wub::wub::wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλεις να πάς στη Πάτρα και φοβάσει μήπως χαθείς?

Θές να μάθεις τις πιό in καφετέριες στη πάτρα?

Θες να μάθεις για τη Πάτρα και δεν ήξερες που να απευθυνθείς?

Μη φοβάσαι φίλε μου. Ρώτα τη

ΜΑΡΙΖΑ!!!!!!! ΛΟΟΟΟΟΟΟΛ.

emoopsemoopsemoops

χαχαχα...εγώ φταίω καλέ??? emlookaround:P

Ας μην έβαζε η win το τόπικ... :P

και συνεχίζω.... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είσαι στην Πάτρα και δε ξέρεις που να βρείς όλες αυτές τις καταπληκτικές καφετέριες-φαγάδικα-μπαράκια-κλαμπάκια που σου έχω προτείνει??? :P

Μπές στο φόρουμ και θα τα βρείς... :splaaaats:

Πώς θα μπείς στο φόρουμ??? :splaaaats::splaaaats:

Μα φυσικά αν θυμάσαι που είναι ένα απο τα παρακάτω net-cafe...

Backup-net

Αγ. Γεωργίου 72 & Γεροκωστοπούλου

τηλ. 2610-624.176

Net P@rk

Γεροκωστοπούλου 37

τηλ. 279.699

Netrino

Καραισκάκη 133

τηλ. 2610-623.344

Plateia (ΠΛ@ΤΕΙΑ)

Πλ. Γεωργίου 34

WebPlay

Υψ. Αλωνίων 22

τηλ. 2610-322.215

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέχασα 2 πολύ βασικά για φαγητό...

Σινιάλο (μεζεδοποτείο...και με τεντουρίτσα χωνευτική στο τέλος... B) )

Καραισκάκη 68 και Κολοκοτρώνη

Τηλ 224424

Καιιιιιι...

Τα κορυφαία ψητούρικα όλων των εποχών...τα καλύτερα και χορταστικότερα σουβλάκια...

Θράκα

Στην Αγ Σοφία...επί της Έλληνος Στρατιώτου...ένα τετράγωνο πρίν την Εθνική Τράπεζα...(δίνω πλήρη περιγραφή επειδή δε θυμάμαι ακριβή διεύθυνση... :P )

Αααα και για ραδιοταξί το τηλ είναι 2610-450000

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καφετέριες....

Art Cafe

Διεύθυνση: Παρ. Ρ. Φεραίου 96 απέναντι από το Society (Beer society πιο παλιά) πολύ ωραία διακόσμηση... μικρό και πάντα γεμάτο (για κάποιο λόγο σχεδόν πάντα βρίσκω να κάτσω). Το βράδυ γίνεται μπαράκι. Πολύ καλή μουσική.. παλιά rock και καλά ποτά… σφηνάκι angeliko (λικερ με γεύση φουντούκι) και φοβερή sagria

Aroma (Άρωμα)

Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 53… πωω τι μου θύμισες ρε μαριζάκι…. Χροοονιαααα απέναντι από το club di Oggy… 3 όροφοι… χμ… 4 μαζί με έναν ενδιάμεσο που έχει μόνο 3-4 τραπεζάκια.. καλή μουσικούλα φοβερή ζεστή σοκολάτα και ωραίες κοπέλες :)

Blue Monday

Διεύθυνση: Ραδινού 8 , Πεζόδρομος…. Χμ… εδώ πας για μπυρούλα εγώ τουλάχιστον.. η όλη διακόσμηση και η μουσική σε πάει αλλού… καμία σχέση με τρεντοκατάσταση… καλή φάση!!!

Bagdad

Διεύθυνση: Πατρέως & Κανακάρη… μόνο καφετέρια δεν είναι… μπαράκι απέναντι από το Νότο… δεν έχω πάει ποτέ λένε ότι είναι καλό αλλά ποτέ δεν έχει κάτσει και ποτέ δεν μου έκανε κάτι…

Bara-rara

Υψ. Αλωνίων 24… Δίπλα από το Mangiare (τα καλύτερα πλέον σαντουϊτς… πριν από αυτό κλασσικά όλοι Tweety) bara-rara λοιπόν… Mangiare – Glamour και στην συνέχεια είναι το Bara-rara… πολύ καλό και αυτό.. μαζέυει ωραίο κόσμο καλή μουσική. Έχει πολλά ήδη μπύρας και επίσης και καλό φαγητό! Το Glamour είχε πολύ κίνηση πέρσυ και έπαιζε και καλή μουσική (mainstream) όπως και μάζευε και καλό κόσμο.. φέτος μεταφέρθηκαν δίπλα.. και το Glamour πλέον για καφέ το μεσημέρι

Cascol

Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 48…. Πωωω ρε ζου…. Θυμάσαι disco party εκεί; Σε ένα μάλιστα δεν είχα έρθει… συνεχίζω.. ΠΟΛΥ ωραίο αλλά μάλλον έχει κλείσει.. πέρσι κάπου χάθηκε… φέτος νομίζω έχει κλείσει.. οπότε άλλα λόγια να αγαπιόμαστε….

Cartel (έχει και παιχνιδάκια...)

Διεύθυνση: Καραισκάκη 118…. Ε ναι αυτό είναι καφετέρια! Ααχχχ προχτές ήπια ένα νες…. Έχει και ωραίες μεγάλες απλές και λιτές κούπες.. ότι πρέπει.. μπόλικα παιχνίδια και φοιτητοκατάσταση

Dasilio (Δασύλλιο) (θέλει αυτοκίνητο αλλά έχει τρομερή θέα...όλη την Πάτρα πιάτο...)

Διεύθυνση: Δασύλλιο Πατρών…. Έ όχι και όλη η Πάτρα πιάτο.. πρέπει να πας πιο ψηλά… χιχιχιχι πολύ ωραία είναι αλλά σε ξενερώνει το service… να πω ότι παρέα 10 άτομα και φύγαμε χωρίς να παραγγείλουμε καν…

Eντός

Διεύθυνση: Αγ. Νικολάου 25… μια από τις αγαπημένες μου καφετέριες.. φέρνει και κάτι θεϊκά τρουφάκια από καρύδα.. όλα τα λεφτά λέμε.. και πολύ καλό fredo.. Το βράδυ γίνεται μπαράκι με πολύ καλή μουσική και αυτό και οι μπαρman είναι γαμω τα παιδιά! Τώρα που τοι θυμήθηκα είχα πιει ένα σφηνάκι με σοκολάτα και ήταν ΘΕΪΚΟ…. Χμ.. πρέπει να θυμηθώ να ρωτήσω τι ήταν.. δε μου είχε πει τότε…

Flo Cafe

Διεύθυνση: Αγ. Νικολάου 17 και άλλο ένα πλέον στην Ραδινού και ακόμα ένα στο Veso Mare.. δεν έχω κάτι να πω… παντού ίδια είναι…

Haagen Dazs

Διεύθυνση: Αγ. Νικολάου 8 & Ποσειδώνος 25,Ρίο….αχχχχχ 12 € βάφλα σας λέει τίποτα.. εμένα ΠΟΛΛΑ….

Kοκορίκο (Εστιατόριο – Μπαρ)

Διεύθυνση: Αλ. Υψηλάντου 166… πολύ καλό και αυτό… αλλά Μαρίζα μου μεταφέρθηκε και αυτό… είναι πλέον εκεί που ήταν το παλιό ΝΕΟΝ.. ναι μεταφέρθηκε και το ΝΕΟΝ (καφετέρια με παιχνίδια ).. το παλιό ήταν πολύ καλύτερο.. αλλά και αυτό κάτι πάει να πει.. δε με ενθουσίασε…

Lagios (Λάγιος)

Διεύθυνση: Μαρίνα…. Το πρώτο στην μαρίνα που άνοιξε… έχει και φαγητό.. αστακούς και τα σχετικά… αλλα εγώ δεν… καλό αλλά μπααα

La Veghera

Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 55.. καφετέρια το πρωί απόγευμα μπαράκι το βράδυ… από τα λίγα που λειτουργούν και καλοκαίρι.. επίσης πολύ καλό κόσμο και μουσική… όχι mainstream…

Magnifico

Διεύθυνση: Μ. Αλεξάνδρου 1, Ρίο.. ότι και να πω είναι λίγο… δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο .. έχει ωραίο ζεστό κλίμα… (ατμόσφαιρα) ανοιχτό χειμώνα καλοκαίρι δίπλα στην θάλασσα και τώρα η γέφυρα μπροστά του… τις φωτογραφίες που έχω βάλει από την γέφυρα εκεί της τράβηξα…

Palaion (Παλαιόν)

Διεύθυνση: Αγ. Νικολάου 13.. παλιά κλασσική καφετέρια.. καλό καφέ

Pas Mal

Ηρ. Πολυτεχνίου & Κύπρου… μια από τις αγαπημένες μου αυτόν τον καιρό… έχει μοναδική θέα.. καλά είναι με το ηλιοβασίλεμα… μπροστά στην μαρίνα.. μια τεράστια τζαμαρία με χωρίζει (τον χειμώνα μόνο) από το ιστιοφόρα… ωραίοι καναπέδες καλό καφε… ωραίο κόσμο.. καλή μουσική.. βρίσκεις να παρκάρεις… (όχι να κάτσεις όμως…)

Stathmos (Σταθμός)

Διεύθυνση: Όθωνος Αμαλίας 27… κλασσική καφετέρια.. τεράστια.. 3 διαφορετικοί ενωμένοι χώροι.. τέλειο service και το μέρος είναι εγγύηση αν θες να πιεις έναν καφέ… καλοκαιράκι είναι πολύ καλά για ποικιλία και μπυρούλα.. είπαμε ούζο δεν πίνω..

Theatraki (Θεατράκι)

Διεύθυνση: Βόρεια Προβλήτα Λιμένα Πατρών… πολύ καλό απλά.. είναι κοντά με το Pas Mal… άνοιξε μετά τον Λάγιο.. στην ίδια μαρίνα είναι όλα.. μία έχουμε … ένα διώροφο στρογγυλό κτήριο με γυάλινη οροφή και πολύ ωραίο εξωτερικά διαμορφωμένο χώρο… (γίνονται και πολύ καλά πάρτυ στο καρναβάλι) και το κύμα να σκάει μπροστά σου… και φυσικά parking

Μπαράκια-Clubάκια...

Coco’s

Διεύθυνση: Ηρώων Πολυτεχνείου 114…. Πριν την Γούναρη.. το καλύτερο για μένα φέτος.. βάζει απλά την καλύτερη μουσική.. mainstream.. και disco.. ότι καλύτερο για μένα.. πας και χορεύεις δεν έχει τα καλά ρομποτικά δεν είναι μεγάλο.. δεν έχει ιδιαίτερη διακόσμηση αλλά! Έχει καλό κόσμο και πολλά γκομενάκια και επίσης πάω εγώ.. οπότε τι άλλο να έχει; :P

Σημείωση… Παρασκευή και Σάββατο πάμε μετά τις 4 … νωρίτερα γίνεσαι σαρδέλα και δε λέει…

Club Η2Ο

Διεύθυνση: Ρ. Φερραίου & Γούναρη.. ίσως το καλύτερο από πλευράς εξοπλισμού.. ΔΥΝΑΤΗ μουσική.. μεγάλο.. projector’s και ρομποτικά και mainstream κυρίως.. καλό αλλά δεν έχει πάντα καλό κόσμο…

Πας πριν το Coco’s

Di Oggi

Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 51…. Από τότε που άρχισα να βγαίνω το Oggi είναι εκεί και βασιλεύει.. κλείνει πιο αργά από ΟΛΑ και είναι το μόνο που βαράει καλά…. Εκεί πας για χορό… το κακό είναι ρε γαμώτο ότι πλέον μαζέυει μικρά για μένα και μου σπάνε τα @@

Diplopenies (Διπλοπενιές)

Διεύθυνση: Πέλοπος 123.. μπουζούκια… εγλυκάδα για όποιον ξέρει… όχι και τόσο καλό…

Ennea Ogdoa (Εννέα Όγδοα)

Διεύθυνση: Ακτή Δυμαίων 100…. Χαχαχαχα ε ρε γλέντια.. κολάδικο… κοντά στο σπίτι μου… no comments

Manamana

Διεύθυνση: Ρ. Φερραίου & 3 Ναυάρχων… μπαααα κάτι πήγε να πει αλλά μάζεψε ζαρουχλεϊκα… όποιος ξέρει ξέρει… σαν να λέμε μπουρνάζη ένα πράγμα…

Mod's

Διεύθυνση: Ηφαίστου 46… κάθε Τετάρτη τα καλύτερα disco party… μέχρι και εγώ είχα πάιξει… πολύυυυυυ καλά… έχει 2 χώρους… κάτω mainstream και πάνω british pop.. James… καλά είναι…

Naja

Διεύθυνση: Όθωνος Αμαλίας 78

Navona

Διεύθυνση: Ραδινού 14… καλό είναι… αλλά έχει αρχίσει να μου την δίνει που σε κοιτάνε να δουν τη φοράς.. έλεος… καλή μουσική… αλλά πολύ τρεντοκατάσταση… φυσικά και δεν έχουμε φάει πόρτα αλλά όταν είδα να τρώνε άλλοι φρίκαρα… που πάμε ρεεεεε

Nitro

Karaoke – Bar

Διεύθυνση: Παντανάσσης 9…. Χεχεχε.. παρακμή.. μια φορά έχω πάει… τα αυτάκια μου!!!!!

Notos (Νότος)

Διεύθυνση: Πατρέως 80…. Πολύ καλό για ένα χαλαρό ποτάκι! Jazz μπαρ όπου κάθε Πέμπτη νομίζω είχε μια πωωωωωωω καλά … αχχχ χορεύτρια για free μαθήματα χορού.. καλά καλά είχε και ένα χορευτή… πωωω πως κουνιούνται έτσι…. Άλλα κόλπα λέμε.. φιδίσια κορμιά κυριολεκτικά…

To steki tou patera (Το στέκι του Πατέρα) (ρεμπετοκαταστάσεις)

Διεύθυνση: Παπαδιαμαντοπούλου 8.. όπως τα λες μαρίζα μου…. Κρασί δολοφόνος.. αλλά έχει πλάκα.. live μουσική… στο πάνω μέρος στις σκάλες της αγίου Νικολάου…. Ρε Μαρίζα γιατί όλοιπήγαιναν γύρω γύρω;; μπουχαχαχαχαχαχα

Χarama (Χαραμα) (ελληνάδικο... με ζωντανή μουσικούλα...) ()

Μαιζώνος… ΣΤΑΘΕΡΕΣ αξίες…. Φέτος διπλασιάστηκε σαν χώρος και μπορεί να φιλοξενεί πλέον και κάποιο μεγάλο όνομα… μεγάλη πίστα αλλά ρε γαμώτο φέτος έχει σοβαρέψει πολύ… ΜΑΡΙΖΑ πάμε ΑΠΟΘΕΩΣΗ

Για μπουζούκια λοιποόν έχουμε… Αποθέωση! ... Πάμε όποτε θέτε… αλλά μη μου πείτε πονάνε τα πόδια μου γιατί δε θα τα πάμε καλά… ααα και θα οδηγεί άλλος.. όχι εγώ… είναι κοντά στη μαρίνα…

Μετα.. χμ.. La Notte… και αυτό με πολύ κέφι και κόσμο στην ηλικία μας..

Xeilia (Χείλια)

Διεύθυνση: Γερμανού 14.. πέρσι το λέγανε χείλια… φέτος άλλαξε όνομα και έγινε και πάλι Up Town

Aπέριττο (εστιατόριο...)

Αγίου Νικολάου 73 … παλιό και κλασσικό .. καλό φαγητό…

Avlogiros (Αυλόγυρος) (για junk-fast food...ντάξ εμένα δε μου πολύ αρέσει... emlookaround )

Μαιζώνος 67, Πλατεία Όλγας

και...

Εμπορικό Κέντρο Veso Mare … σφωνω!

Eν Πάτραις

Ηφαίστου 3

Gonia (Γωνιά) (για σουβλάκι... )

Κολοκοτρώνη 28

και...

Ελλ. Στρατ. 52 & Θεσσαλονίκης

και...

Γούναρη 146 & Λόντου .. ήταν πολύ καλό… τώρα δε ξέρω.. έγιναν και κάποια παρατράγουδα… αλλα πρέπει να έβαλε μυαλό… βασικά έχει πίτες…καλά για εσάς σουβλάκι…

Goody's (η σίγουρη λύση.... :P:lol: )

Υψηλών Αλωνίων 19Α & Βύρωνος

και...

Μαιζώνος 65 .. εν ναι.. τι να λεω τώρα..

Kονάκι (και με ζωντανή μουσικούλα μερικές φορές...μπουζουκάκι και έτσι...)

Καραϊσκάκη 44 & Αράτου ….κάποτε έπαιζαν κάτι φίλοι…. Εμένα ποτέ δε μου άρεσε πολύ.. τρώγεται όμως.. μόνο με την live μουσική όμως…

Kρασοπότηρο (πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση και ωραία διακόσμηση...όσο για τα φαγητά...μιαμ μιαμ...)

Δερβενακίων 65 … Απαιχτο… πάμε; :)

La Pasteria (λίγο πιο μακριά απο το κέντρο...)

Εμπορικό Κέντρο Veso Mare … αχχχ.. νιάμι.. ιταλικό φαγητό… υποθέτω έχει Αθήνα πολλά οπότε μην σας το παίζω έξυπνος…

Le coq (πολύ καλό το κοτόπουλο σουβλάκι με ρύζι και πατάτες... emfood )

Ναι ναι έχει μια φοβερή σάλτσα με μουστάρδα… πωωωωω

Mύθος (θέλει λιγάκι περπάτημα...αλλά αξίζει!!!)

Τριών Ναυάρχων 181 .. έχουμε αυτοκίνητο καρδιά μου… και μιλάς εσύ για περπάτημα… αχχχ θα σε φάω λέμεεε όχι τίποτα άλλο κούρασες και την συνοδό μου … εσύ τα φταις ΟΛΑ μπουχαχαχαχα

Pizza Hut

Τριών Ναυάρχων 65 … Cheazzy Crust ζύμη .. Cheasse lovers με ζαμπόν και μπέικον… μια γίγας παρακαλώ! Ευχαριστώ!

Pirouni (Πηρούνι)

Τριών Ναυάρχων & Κανακάρη …. Πολύ καλό.. και είναι open και το καλοκαιράκι… αχ.. βραδάκι.. για μπυρούλα και μεζέδες… ρε παιδιά δεν είναι ποστ αυτό.. κάνετε ζημιά λέμε.. τι ανασκόπηση είναι αυτή…

Peinakothiki (Πεινακοθήκη) (με αυτοκινητάκι για εκδρομούλα παραλιακά λίγο πιο έξω από Πάτρα...)

Παραλία Βραχνεΐκων .. σιγά την εκδρομή ρε Μαρίζα… εγώ λύκειο πήγαινα με το ποδήλατο κάθε μέρα… και μάλιστα το έκανα βράδια και με τα πόδια… (καλά μην το κάνετε).. τέλειο φαγητό… είναι και χειμώνα ανοικτό…

Roma Pizza

Μπιζανίου 34 & Κιλκίς .. εε… σιγά έχουμε καλύτερες…

Society

Πάροδος Δρακοπούλου 8 & Ρήγα Φεραίου 96 το Beer Society.. απέναντι από το Art Café που λέγαμε… έχει πολλά ήδη κρασιού και μπύρας… ωραία διακόσμηση.. καλή μουσική.. και καλό φαγητό… ακριβό..

Salt & Sugar (κρεπερί...προτείνω κρέπα λεύκη σοκολάτα ή σοκολάτα με μπισκότο...μιαμ...)

Παλιοοοοοοοοο σταθερή αξία να και μετά την κατσαριδούλα που είδα δεν ξαναπήγα.. λέτε γι’ αυτό να ήταν τόσο νόστιμα;;

Signore (για πιτσούλες...)

Αγίου Ανδρέου 67 …. Εδώ σε πιάσαμε…και για καρμπονάρα.. σκαλτσόνε…και να πω ότι ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΕΙ!!!

Tέσσερις Εποχές (για φαγητάκι πιο έξω...στο Ρίο...)

Σώμερσετ 64, Ρίο …. Ναι ναι.. και χειμώνα και καλοκαίρι… τέλειο κλασικό.. καλό φαγητό.. πρόσφατα το ανακαίνισαν και το έκαναν λίγο πιο κυριλέ.. μια χαρά δηλαδή

Up Town (για φαγητό το βραδάκι...κυριλέ και έτσι...αλλά δίπλα έχει και μπαράκι με τραγουδάρες...ειδικά στην έναρξη...του Καρναβαλιού εννοώ :P )

Γερμανού 14-16

:wub::wub::wub::wub:

Σινιάλο (μεζεδοποτείο...και με τεντουρίτσα χωνευτική στο τέλος... B) )

Καραισκάκη 68 και Κολοκοτρώνη.. ε ναι.. είναι πού βασική παράληψη…

Καιιιιιι...

Τα κορυφαία ψητούρικα όλων των εποχών...τα καλύτερα και χορταστικότερα σουβλάκια...

Θράκα

Να μην πάρετε σουβλάκια… δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είναι πολύ καλά… αλλά έχει ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ πίτες και χοιρινό γύρο… κοντοσούβλια και ότι άλλο αποζητά η καρδιά σας…

Αααα ναι Θράκα!!! Κορυφαίες πίτες!!!! emfood

Το έμαθες και εσύ καλό μου; Ελπίζω μόνο να μην σε πήγαν με τα πόδια!

_________________________________________________________________________

Μαρίζα κάποια βασικά που ξέχασες… βρες και βάλε που είναι.. ο καθένας στην δουλειά του…

1. Παπουτσάς.. καλοκαίρι.. τα καλύτερα χειροποίητα σουβλάκια που έχετε φάει.. σας προκαλώ…

2. Πέτρινο …. Έτσι το λέμε εμείς.. νομίζω λέγεται μύλος και είναι στα Σελλά.. πολύ καλό φαγητό… 20 λεπτά από την Πάτρα και με τζάκι τον χειμώνα… το καλοκαίρι έξω έχει και ένα μικρό ρέμα που περνάει δίπλα…

3. Φάρος… αναστήλωσαν τον παλιό Φάρο της Πάτρα στο κάτω μέρος της Τριών Ναυάρχων.. κάτω από την εκκλησία του Αγίου Ανδρέα… έχει και ένα μικρό πάρκο..

4. Ιχθυόσκαλα… λίγο πιο πάνω από τον φάρο.. φρέσκο ψάρι… τίποτα άλλο δε θα βρείτε εκεί..

5. Dal Pino Ιταλικό στο Ρίο κοντά στις 4 Εποχές.. λίγο πιο κάτω…

6. Camping Ρίου πολύ καλό και φρέσκο ψάρι…. Καλοκαιράκι εννοείτε….

7. Ουρά του κόκορα… βραχνέικα…όλα τα τραπέζια με κεράκια και ένα ρομαντικό σκηνικό.. με πιάνεται…

8. Χωρίς Όνομα.. επίσης στα βραχνέικα… λειτουργεί χειμώνα και καλοκαίρι.. και έχει πολύ καλό φαγητό.. δίπλα του είναι και ένα άλλο.. κυριλέ… γαμώτο δε θυμάμαι όνομα.. καλό και εκείνο…

9. Ναυτικός Όμιλος… πολύ καλό ψάρι… απέναντι από Ρόδον και καλοκαιρινό Χείλια Χείλια

10. Γλαύκος.. δίπλα στην είσοδο για τον υδροηλεκτρικό σταθμό στης ΔΕΗ…. Στον Γλαύκο δηλαδή.. εστιατόριο.. με σπιτικό φαγητό και πολύ φθηνό… τεράστια πλατάνια και είναι πολύ ωραία καλοκαιράκι… εκεί δίπλα είναι κανα 2 – 3 ακόμα αλλά όχι τόσο καλά…

11. Ροζ Πάνθηρας πιτσαρία… τριών ναυάρχων… αχχχ πολυυυυυ καλή έχει και μεγάλη οθόνη να βλέπεις αγώνες…

Αυτά για φαγητό.. υπάρχουν και άλλα πόσα να θυμηθώ μέσα σε μια μέρα…

1. O bar στο Veso Mare… καφετέρια και μπαράκι χαλαρό το βράδυ… μέσα να πω ότι έχει και ενυδρεία χιχιχι.. είναι ένας μικρός καρχαρίας.. πολύ μούρης ο τύπος ;)

2. Libido στο Veso Mare επίσης… δίπλα δίπλα… μικρό.. νωρίς για καφέ και μετά για ποτό.. το καλοκαίρι έχει και roof bar και είναι όλα τα λεφτά.. εκεί στο ηλιοβασίλεμα…

3. Ab Fab λίγο μετά την αποθέωση και την μαρίνα… καφετέρια και καναπέδες…. Ωραίο κόσμο και μουσική…

4. the IT bat επίσης στην μαρίνα.. μετά το Pas Mal… παρόμοιο αλλά όχι τόσο καλό.. δεύτερη επιλογή πλέον..

5. Mare Mare… καλοκαίρι… μετά την μαρίνα.. πριν τον Ναυτικό Όμιλο… χμ.. μια περίεργη κατασκευή.. φανταστείτε ένα μπαρ πεταμένο στην παραλία… διαμορφώστε τον χώρο σαν ένα μικρό πάρκο… γκαζόν.. χώροι στάθμευσης… και ψάθινες ομπρέλες στην παραλία..

6. Μετά έχουμε στο Ρίο… θα τα πω όλα μαζί άλλη μέρα.. θα κάνω αναφορά στις καλοκαιρινές εξορμήσεις.. πωωω δεν έρχεται κάποιος να του τα λέω να τα γράφει….

Και για να μην ξεχνιόμαστε… Αχαΐα Κλάους… το παλιό εργοστάσιο έχει μετατραπεί σε χώρο έκθεσης… επίσης λειτουργεί το δοκιμαστήριο.. χιχιχιχι μοναδική θέα… Να πω ότι εκεί γίνεται το καλύτερο Πρωτοχρονιάτικο event… το εισιτήριο έχει 80-100€ νομίζω και έχει φαγητό και τα πάντα…. Δεν έχω πάει ακόμα.. αλλά που θα μου πάει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε πατρινέ...δώσε μια πιο μικρη λίστα...τα sos βρε παιδί μου. :D:D

Να πω για το Naja το οποίο δεν σχολίασες ότι είναι μπαράκι στην Γερωκοστοπούλου με πολύ καλή μουσικούλα , πολύ συμπαθητικό και γενικά φορτωμένο αναμνήσεις :P:wub:

Επίσης να υπερθεματίσω για τον Νότο ...latin bar θα το έλεγα

Τριών Ναυάρχων έχει όλα τα μεζεδοπωλεία...αξίζει

και όσο για την Θράκα...εδώ παιδί μου έχω περπατήσει (ή μάλλον χοροπηδήσει, χορέψει) στο καρναβάλι...δεν μασάω λέεεμεεεε!!! :P

Μια λιειλιειπούτια καρναβαλιείστρια.... :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαρίζα τελευταίο το Σινιάλο;;; Ντροπής... :P

Το Νάγια είναι γενικά από τα πιο ατμοσφαιρικά μαγαζάκια που έχω επισκεφτεί... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup χαχαχαχ πλακα εχετε εσεις οι 2....δλδ Μαριζα και Roadrunner .Ο ενας δινει ονοματα-διευθυνσεις και ο αλλος ονοματα-διευθυνσεις κ προσωπικα σχολια :P:D .Μηπως ειστε φαν της Πατρας :splaaaats:B)

Καλα μιλαμε το ταξι ειναι βασικοτατο....μπραβο Μαριζα!

Αντε για να δουμε ποιος θα γραψει για κινηματογραφους,θεατρα....ζαχαροπλαστεια γραψατε ρε;Τα γλυκα ρεεεεε το πλεον πιο βασικο emhehe

Κρεπες Μαριζα που σου αρεσουνε :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε πατρινέ...δώσε μια πιο μικρη λίστα...τα sos βρε παιδί μου.

Επίσης να υπερθεματίσω για τον Νότο ...latin bar θα το έλεγα

σορρυ αλλα όσα σχολίασα είναι μαγαζιά που πάω... βα΄ριέμαι να έχω 2-3 σταθερά.. δεν έχω κάποιο στέκι.. θέλω να αλλάζω σκηνικό...

εσύ μπορείς να το θές όπως θες.... η κάρτα απο το μαγαζί πάντως λέει JAZZ BAR

Όσο για το Naya έχετε δίκιο.... μου ξέφυγε ο σχολιασμός.. όντως είναι φοβερό

:splaaaats::antegeia:

Αντε για να δουμε ποιος θα γραψει για κινηματογραφους,θεατρα....ζαχαροπλαστεια γραψατε ρε;Τα γλυκα ρεεεεε το πλεον πιο βασικο

θα επανέλθω λέμε... :P:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το mangare με κρέπες και σντουιτς το βάλατε???

Είναι από τα τοπ!Βρίσκεται στα Ψηλαλώνια!

Αντε αμα δεν έβαζα και εγώ την πινελιά μου πως θα ζούσατε?

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σινεμαδάκι...

EUROPLEX CINEMAS (τώρα νομίζω έχει γίνει ster cinema...)

Veso Mare, Ακτή Δυμαίων

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2610-362010-9

INTEAΛ(μές στο κέντρο της πόλης...δίπλα στα χαγκεν...πετάγεσαι και για γλυκάκι βρε αδερφέ...)

Αγίου Νικολάου 2

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2610-270154

VILLAGE ΠΑΝΘΕΟΝ

Γούναρη 34

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2610-325778

Ελπίς

Στη Γούναρη πάνω απο το Πάνθεον...

Να γράψει κάποιος παρακαλώ τα θέατρα για να μην γκρινιάζει η δεσποινίς win... :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέατρο στην Πάτρα που να το βρούμε???

Εκτός από το Δημοτικό Θέατρο Πατρών,στην πλατεία Γεωργίου, το οποίο σπάνια λειτουργεί.Εκτός και έρθει καμία επιθεωρηση για αρπαχτή στο Πάνθεον ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Bara-rara

Υψ. Αλωνίων 24… Δίπλα από το Mangiare (τα καλύτερα πλέον σαντουϊτς… πριν από αυτό κλασσικά όλοι Tweety) bara-rara λοιπόν… Mangiare – Glamour και στην συνέχεια είναι το Bara-rara… πολύ καλό και αυτό.. μαζέυει ωραίο κόσμο καλή μουσική. Έχει πολλά ήδη μπύρας και επίσης και καλό φαγητό! Το Glamour είχε πολύ κίνηση πέρσυ και έπαιζε και καλή μουσική (mainstream) όπως και μάζευε και καλό κόσμο.. φέτος μεταφέρθηκαν δίπλα.. και το Glamour πλέον για καφέ το μεσημέρι

εδώ ρε άσχετε παλιοκιγόρε... τστστστσ ακόμα δεν έμαθες να διαβάζεις ρεεεεε :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέατρο στην Πάτρα που να το βρούμε???

Εκτός από το Δημοτικό Θέατρο Πατρών,στην πλατεία Γεωργίου, το οποίο σπάνια λειτουργεί.Εκτός και έρθει καμία επιθεωρηση για αρπαχτή στο Πάνθεον ;)

Θέατρο...

πώς δεν έχουμε καλέ... :P

Απόλλων

Δημοτικό Θέατρο Απόλλων

Πλ. Γεωργίου,

Τηλ. 2610-273613

Epikentro Επίκεντρο (Θέατρο)(είχα δεί κάποτε το "η γυναίκα που μαγείρεψε τον άντρα της")

Νόρμαν & Αγ. Διονυσίου

Τηλ.: 2610-430032

Agora Αγορά (Θέατρο) (για αυτό δε ξέρω τι παίζει... emblush )

Καραισκάκη 149

Τηλέφωνο: 2610-623808

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και βαριέμαι.... -_-

Θεατράκι... μικρό αμφιθεατρικό ανοιχτό.. κάποιες παραστάσεις κυριώς σε φεστιβάλ..

Αρχαίο Θέατρο.... το λόγια είναι περιττά.. κάθε Σεπτέμβριο γίνεται το φεστιβαλ της Πάτρας.. χμ.. μαλλον αυγουστο ξεκινάει.. κάπου εκεί.. μη σκάμε κιόλας.. δίνουν παραστάσεις και πολλές σχολές χορού.. μπαλέτα... etc...

ΥΓ. ρε Μαρίζα. τα βασικότερα ξεχνάς... τστστστσ :P:lol::rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχαίο Θέατρο.... το λόγια είναι περιττά.. κάθε Σεπτέμβριο γίνεται το φεστιβαλ της Πάτρας.. χμ.. μαλλον αυγουστο ξεκινάει.. κάπου εκεί.. μη σκάμε κιόλας.. δίνουν παραστάσεις και πολλές σχολές χορού.. μπαλέτα... etc...

ΥΓ. ρε Μαρίζα. τα βασικότερα ξεχνάς... τστστστσ  :P  :lol:  :rolleyes:

Ρωμαϊκό ωδείο, μικρογραφία του Ηρωδειου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.