Jump to content

CLUBBING


Recommended Posts

Εγω δυσκολα μπορω να εχω αποψη λογω αποστασης :rolleyes: .Ειδα ενα ποστ που'λεγε για το club 22

Κανετε κλαμπινγ;Που πατε;Τι σας αρεσε κ τι δε σας αρεσε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

club 22

Το μεγαλύτερο σε χωρητικότητα κλαμπ της Αθήνας ακούει στο όνομα Club 22. Το ανατρεπτικό κλαμπ, που τα τελευταία χρόνια έδωσε μια νέα, πιο «ανάλαφρη» πνοή στο αθηναϊκό nightlife, μεγάλωσε και έγινε... Πάνω-Κάτω, παρουσιάζοντας το πιο πλούσιο εβδομαδιαίο πρόγραμμα. Από χαβαλεδιάρικα θεματικά πάρτυ και βραδιές με ελληνικά σουξέ μέχρι μεγάλα gigs με guest d.js του εξωτερικού, stand up comedy shows, live και προβολές ταινιών, το Club 22 τα έχει φέτος όλα.

Αναμφίβολα μιλάμε για ένα από τα πιο επιτυχημένα κλαμπ της νέας σεζόν. Το «ενισχυμένο» Club 22 είναι κατάμεστο καθημερινά, σπάει ρεκόρ σε εισιτήρια και κλέβει τις εντυπώσεις με τις extra large διαστάσεις του. Φέτος στο παιχνίδι μπήκαν και τα ελληνικά. Έτσι, ο υπόγειος χώρος της Βουλιαγμένης που τις προηγούμενες χρονιές στέγαζε το κλαμπ μετονομάστηκε σε Club 22-Κάτω, η κονσόλα του έκανε στροφή 180 μοιρών και πλέον το ενδιαφέρον της μονοπωλούν τα ελληνικά σουξέ. Δεν μιλάμε όμως για ένα «κλασικό» ελληνικάδικο, αφού το soundtrack δεν περιορίζεται στο λαϊκό εγχώριο τραγούδι (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι λείπουν τα τσιφτετέλια και ο «Καπετανάκης»), αλλά αγκαλιάζει και την ποπ και το κιτς φυσικά, ακόμα και τις έντεχνες μπαλάντες. Στο Κάτω γίνονται τα Παρασκευοσάββατα και τα stand up comedy shows με τον Κώστα Παπαγεωργίου και τους Etsi De αλλά και θεματικά πάρτυ (oriental βραδιές, «Βίσση vs Βανδή» πάρτυ κ.ά.).

Το βασικό concept του Club 22 έχει μεταφερθεί στο Πάνω, το χώρο του παλιού Prime που μεταμορφώθηκε σε ένα λαμπερό mainstream club, με ασημένιες glitter λεπτομέρειες και σκίτσα με χορευτικές φιγούρες στους τοίχους. Εδώ φιλοξενούνται τα θεματικά πάρτυ όπως τα Kitscherella ή τα '80s parties, γίνονται οι βραδιές με guest d.js (Phil Hartnoll, Way Out West κ.α.), προβάλλονται ταινίες μικρού μήκους (τις Τετάρτες), ενώ οι βασικοί residents παρουσιάζουν καθημερινά ένα uplifting happy set με μουσικές από ποπ και disco μέχρι house, r&b ακόμα και ροκ. Στα highlights του μαγαζιού είναι οι προβολές βίντεο, πάντα σε σχέση με τα events, τα χορευτικά σόου και χάπενινγκ-σκετσάκια επί σκηνής από team χορευτών ή ηθοποιούς, αν και την παράσταση την κλέβουν οι ίδιοι οι θαμώνες, που δίνουν ρέστα χορεύοντας αλλοπρόσαλλα στη σκηνή και των δύο stages. Όπως καταλάβατε, μιλάμε για το πιο happy club της πόλης.

-Η είσοδος τις καθημερινές κοστίζει € 12 και τα Παρασκευοσάββατα € 15.

-Η απλή φιάλη κοστίζει € 95 και η σπέσιαλ € 105, το ποτό € 8, η μπύρα € 6 και το σφηνάκι € 4.

-Στο Κάτω θα βρείτε (κλασικά) και το τραπέζι του μπιλιάρδου.

CLUB 22 Βουλιαγμένης 22, 2109249814.

απο αθηνοραμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω με το φιλο μου το Μητσαρα την καταβρισκουμε στου Καλιγουλα

Εχει μια καλιτέ αυτο το μαγαζι, και συχναζουν και πολυ καλα και φιλικοτατα κοριτσια.

Οχι παλαιολογε, δεν ειχα γνωρισει καμια τους στο Βελιγραδι. emkwlos

emlookaround

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemeleosemeleosemeleosemeleos

αν το βρισκεις αστειο......εξηγησετο κ σε'μενα να το καταλαβω :angry: .Θα σε παρακαλουσα να κανεις μονο σου εντιτ το ποστ σου....εισαι εντελως emofftopicemofftopicemofftopic αλλα ειναι κ κακογουστο

εχω ξαναπει οτι καλο το μπαχαλεμα,καλο το ξεκατινιασμα,καλες οι κοκορομαχιες αλλα υπαρχουν ορια.το καθε φορα προσφερει κατι διαφορετικο δε καταλαβαινω το λογο για τον οποιο βαζεις ενα τετοιο ποστ emermm

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα μις, μη βαρατε. Νομιζα οτι το τοπικ αφορα στα κλαμπς αλλα μαλλον αφορα κατι αλλο που ειχες στο μυαλο σου, δεν πειραζει. Σου δινω και το ελευθερο να κανεις εντιτ οτι δε σου αρεσει, σβηστο κιολα αμα θες, δεν θα μαλωσουμε.

Σορρυ που σου χαλασα το τοπικ, με ειχε πιασει η βλακεια μου. Δεν στο εξηγω ομως γιατι αν δεν το καταλαβαινεις δεν θα το καταλαβεις ποτες. emermm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κλαμπ είναι και αυτό ρε winmx...

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα....

:lol::Pemcolgate

υγ. είδες ήρθα κι από τη γειτονιά σου.... emheheB)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σορρυ βρε παιδες δε ηξερα οτι κ τα sexy show & live sex κατατασονται στο κλαμπινγκ.....εχω μεινει πισω μαλλον :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να πω κάτι τελείως άσχετο, μια και με έχει πιάσει το σύνδρομο του 25άρη τελευταία και όλο γκρινιάζω;

Είναι το φόρουμ, τα φόρα, όχι το φόρα..

Όσο για clubs, τα βαριέμαι αφόρητα, με εξαίρεση όντως το Club22, όπου Παρασκευή και Σάββατο το stand up comedy πριν το πρόγραμμα είναι όλα τα λεφτά!

Όσο για τα στριπτιζάδικα, καταλαβαίνουμε πάνω κάτω ότι θα πρόκειται για βυζιά και κώλους, δεν χρειάζονται και αποδείξεις!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Club 22

τι ειναι το Kitscherella; :huh:

KITSCHERELLA

Εικόνες απο το club 22 :

crowdpre.jpg

Στο βάθος μπορείτε να δείτε τα πολύχρωμα kitscherella βρακάκια κρεμασμένα απο την μια άκρη του μαγαζιού στην άλλη....

Υπάρχουν διάφορα είδη kitscherella...

Εγώ είχα πάει στο kitscherella love...τότε που ο x είχε φορέσει μια βράκα και ένα κόκκινο στινγκ και απο πάνω ένα κόκκινο σεξουλιάρικο νυχτικάκι... :P:lol::splaaaats:

Σου θυμίζει τπτ win??? ;):P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Nostos forever!!

Πίσω από το Hilton(νομίζω στο Hilton ανήκει) για αξέχαστες στιγμές!Σχετικά μικρό club,καθόλου αυστηρή πόρτα,ωραίος κόσμος, καθαρά ποτά και απίθανο πρόγραμμα.Ακόμα και Σαβ/κο μπαίνεις άνετα χωρις την ενδεχόμενη "πόρτα".Όσοι έχουν πάει στη Πάρο θα το ξέρουν.Δοκιμάστε το...! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Boom-Boom

disco στην Καλλιθέα. ποτά μπόμπες 99%, αλλά όλα τα υπόλοιπα πολύ καλά!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...
Boom-Boom

disco στην Καλλιθέα. ποτά μπόμπες 99%, αλλά όλα τα υπόλοιπα πολύ καλά!!!

Ε αφού το είπατε κ αυτό (έλεος, ούτε εγώ δεν πάω εκεί), να μην έχω ενδοιασμούς τότε :P

Underworld (εξάρχεια)

Underground (εξάρχεια)

Dark Sun (περιστέρι)

Rebound (πλ.Αμερικής)

Ποτά με πολλά οκτάνια!!

Κ όποιος ζήσει :P

Μουσική ...χμ... πάνκικα, diskο, gothic, EBM, electro, metal αναλογα με το μερος, τη μέρα, την ώρα, την εποχή κ τη διάθεση του dj

κ φυσικά τη διάθεσή σας

Βέβαια υπάρχει κ το πλέον στέκι μου (ένα από τα 2, το άλλο δε σας το λέω :P) το MoBetter!!! Παίζει τα πάντα!! Είναι τέλειο!! Κάλα ποτά (τουλάχιστον έτσι τα βλέπω εγώ :P)

(προσοχή: όχι ελληνικά σκυλάδικα ή λαικά)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 months later...

NV

cafe-bar-restaurant

Thursday 14 February 2008

TO ΠΙΟ ΕΡΩΤΙΚΟ PARTY ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ!

Kiss me Valentine!

Κολοκοτρώνη 34 & Φιλαδελφέως 1, Πλατεία Κεφαλαρίου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

GUZEL

στο χώρο του περσινού «Uppercats» Λ. Κηφισίας 280

Oρίστε βρε, κάτι σε πιο κέντρο! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

GUZEL

στο χώρο του περσινού «Uppercats» Λ. Κηφισίας 280

Oρίστε βρε, κάτι σε πιο κέντρο! :P

Επισης πιο κεντρο ακομα, το FUZZ (πρωην club 22) με live εμφανισεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

(Μίνωος 8 , Δάφνη) Πίσω από το κτήριο της Ελευθεροτυπίας.

αν και δεν με ενθουσίασε η ιδέα ενός rock club.....Ήταν τέλειο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασούλη το μαγαζί είναι καλό!!! κι εγώ τυχαία πήγα μια φορά και πολύ μου άρεσε (αφού το καθιέρωσα)! να που θα σε πετύχω την επόμενη φορά! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασούλη το μαγαζί είναι καλό!!! κι εγώ τυχαία πήγα μια φορά και πολύ μου άρεσε (αφού το καθιέρωσα)! να που θα σε πετύχω την επόμενη φορά! :P

Πρόσεχε.......θα ξενερώσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.