Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Taking Lives


Winmx

Recommended Posts

Taking Lives-Κλεμμένες Ζωές

1003.jpg

Δράσης, Σασπενς

Σκηνοθέτης D.J. Caruso

Πρωταγωνιστές Angelina Jolie , Ethan Hawke , Kiefer Sutherland , Olivier Martinez , Gena Rowlands

Στο Μόντρεαλ του Καναδά ένα διαμελισμένο πτώμα ανακαλύπτεται. Ο διευθυντής της αστυνομίας Leclair (Tcheky Karyo) αντιλαμβάνεται ότι δεν πρόκειται για μία συνηθισμένη δολοφονία και αποφασίζει να καλέσει την Illeana Scott, profiler του F.B.I, (Angelina Jolie) να αναλάβει την υπόθεση παρά τις αντιρρήσεις του αστυνόμου Paquette (Olivier Martinez).

Την επόμενη μέρα σε ένα garage θα αποφευχθεί μια απόπειρα φόνου από την παρέμβαση ενός έμπορου τέχνης, του James Costa (Ethan Hawke).

Η ανάλυση των στοιχείων της υπόθεσης, θα βοηθήσει την πράκτορα Scott να συνδυάσει τις δυο περιπτώσεις με παλιότερες δολοφονίες στις γύρω περιοχές. Πρόκειται για έναν life-jacker, έναν δολοφόνο ο οποίος μετά τις δολοφονίες υιοθετεί τις ταυτότητες των θυμάτων του και ζει τις ζωές τους. Οι υποψίες όμως μεταφέρονται από το ένα άτομο στο άλλο και ποτέ δεν είναι βέβαιο σε τι αποσκοπεί και τι κρύβει ο κάθε χαρακτήρας...

Κλασικη Hollywood αστυνομικη ταινια.....σε μερικες σημεια αν δε ειστε του θριλλερ κ της δρασης ισως πεταχτειτε.....εγω εχω κατι σημαδια στα χερια μου,δακτυλιες :blink:

Η Angelina Jolie παιζει "σιωπηλα" σε αντιθεση με τη Λαρα Κροφτ....σε καποια στιγμες τα πλανα κολλανε στα ματια της κ ειναι φοβερα B) .Βεβαια με απογοητευσε αφου στο τελος ειδαμε κ βυζι κ κωλο ;)

Ο Kiefer Sutherland εμφανιζεται ελαχιστα..... Ethan Hawke ερμηνευει εναν αυτοπτη μαρτυρα

δε ηταν ασχημουτσικη empopcornempopcorn /5

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Angelina Jolie παιζει "σιωπηλα" σε αντιθεση με τη Λαρα Κροφτ....σε καποια στιγμες τα πλανα κολλανε στα ματια της κ ειναι φοβερα B) .Βεβαια με απογοητευσε αφου στο τελος ειδαμε κ βυζι κ κωλο  ;)

Και αυτό είναι ΚΑΚΟ;;; Πρέπει να δω την ταινία....

ΥΓ: Το Come mi vuoi έχει βγει σε DVD; Ψάχνω και δε βρίσκω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι ρε δε ειναι κακο που παιζει σιωπηλα απλα ειχα στο νου μου το Λαρα Κροφτ.....θυμιζει λιγο το The Bone Collector που εκει παλι ειναι αστυνομικος

Το Come mi vuoi ειναι παλιο,1997,αρα λογικα θα υπαρχει σε dvd

Ξερω οτι ειμαι οφτοπικ αλλα πριν μερικες μερες ειχε αφιερωμα Μπελουτσι κ εδειξε φωτογραφιες κ βιντεο οταν ηταν μικρη........ρε τι μαγουλα ηταν αυτα!!!!!ρε τι μπρατσακια ηταν αυτα!!!!!αυτο κ αν ηταν ασχημοπαπο που'γινε κυκνος B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

emstaremstar .5 /5

Προβλέψιμη, προβλέψιμη, προβλέψιμη παρά τις όποιες προσπάθεις να γίνει από τον σκηνοθέτη και σεναριογράφο απρόβλεπτη....

ΑΠΟΤΥΧΑΤΕ κύριοι.... :lol:

βέβαια καλογυρισμένη ως ένα βαθμό και μια χαρά για ένα βραδάκι σπίτι να την βάλεις στο DVD να παίζει όταν δεν έχεις τίποτα να κάνεις! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.