Jump to content

Εσείς παραξενιές έχετε;


α^2

Recommended Posts

Όπως λέει και το θέμα εδώ ο καθένας θα βγάλει τα σώψυχά του και θα μας αποκαλύψει τις παραξενιές του...

Νομίζω ότι τον καθένα τον ενοχλούν ανούσιες λεπτομέρειες της ζωής μας...

Εγώ ας πούμε δεν μπορώ όταν το σωληνάριο της οδοντόκρεμας είναι ζουληγμένο στη μέση...

Δεν μπορώ επίσης να κάθεται κάποιος όρθιος πίσω μου όταν εγώ είμαι καθισμένος και κάνω ο,τιδήποτε...

Αν συνειδητοποιήσω τις υπόλοιπες παραξενιές μου θα επανέλθω...

Είμαι σοβαρά γιατρέ μου; emoops:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 246
  • Created
  • Last Reply

Χμ χμ...παραξενιές ε??? :huh:

Για να δούμε...

Δε μ'αρέσει να μπαίνουν στο δωμάτιο μου και να μου μετακινούν τα πράγματα μου...με τη δικαιολογία οτι τα τακτοποιούν... :angry:

Επίσης μου τη δίνει να βλέπω τη φέτα πάνω στο τραπέζι...αλλά μου τη δίνει ακόμα περισσότερο να την φέρνουν δίπλα μου...ή να τη βάζουν πάνω στο πιάτο μου...είμαι ικανή να μη φάω τπτ... emblush

Χμ χμ...και άλλα έχω emoops ...αλλά τα υπόλοιπα θα αφήσω να τα πούν αυτοί που με ξέρουν emlookaround ...Το νού σας ε... :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Κι εμένα μου τη δίνει απίστευτα το ζουληγμένο στη μέση σωληνάριο της οδοντόκρεμας.

Επίσης πρώτα τελειώνω ένα στυλό και μετά παίρνω άλλο :blink:

Με εκνευρίζει αφάνταστα να με πειράζουν με μοναδικό σκοπό να με τσαντίσουν emranting

Και το χειρότερο: να "τακτοποιούν" τις παρτιτούρες μου!!! Εχω χάσει από σιντί μέχρι ολόκληρα έργα...!!! emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παραξενίτσες!

με ενοχλεί πολύ να χτυπάνε τις πόρτες . emranting

να πετάνε τις τρίχες στο πάτωμα!

να τρώνε τα γλυκά από το ψυγείο και αντί να βάζουν το άδειο πιάτο στο νεροχύτη να το αφήνουν στο ψυγείο λες και έχει ανάγκη ψύξης! :angry:

παλιά με ενοχλούσε να τριγυρνάω με πιτζάμες στο σπίτι και να ανοίγουν πόρτες και να βγαίνουν φίλοι των αδερφών μου από τα δωμάτια.τώρα το πήρα απόφαση ότι είμαστε κέντρο διερχομένων και το διασκεδάζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι με ενοχλούν τα εξής:

α)τα σκυλιά, γατιά, παπιά, κουνέλια κτλ (από ζώα όλα)

β)οι βρώμικες πετσέτες

γ) να τρίζουν τα μαχαίρια και τα πηρούνια στο πιάτο...μπρρρρρρρ

δ) τα σεντόνια στα ξενοδοχεία...θέλω τα δικά μου τα καθαρά...

ε) τα ξεχασμένα φαγητά στο ψυγείο

στ)τα ασιδέρωτα ρούχα στη ντουλάπα μου, όπου η ανεπρόκοπη αδερφή μου τα έχει παρατήσει

ζ) τα κάθε είδους ζωύφια που ενίοτε κυκλοφορούν σε αυτήν την κ***πόλη

η)ο θόρυβος της Αθήνας που κάποιες στιγμές είναι ανυπόφορος...

Και άλλα πολλά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γ) να τρίζουν τα μαχαίρια και τα πηρούνια στο πιάτο...μπρρρρρρρ

Να συμπληρώσω το τρίξιμο των νυχιών στον πίνακα... emdevilemdevilemdevil μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!! :splaaaats::bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ζ) τα κάθε είδους ζωύφια που ενίοτε κυκλοφορούν σε αυτήν την κ***πόλη

Φαντάσου να έμενες ...λίγο έξω από αυτή την πόλη ρε συ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ξανα-ματα-συμπληρώσω ότι με εκνευρίζει να αφήνουν ανοιχτό το σωληνάριο της οδοντόκρεμας!!!!!! emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην πατατε το χαλακι του μπανιου με τα παπουτσια διοτι το χαλακι του μπανιου ειναι για να σκουπιζουμε τις καθαρες πατουσες μας μετα που βγαινουμε απο το ντους.Φχαρστωωω

Επισης εχουμε αλλη πετσετα για τα χερια,αλλη πετσετα για το προσωπο και αλλο μπουρνουζι για το σωμα.

Τα τασακια ειναι για να τα αδειαζουμε να τα σκουπιζουμε απο τις σταχτες και τα αφηνουμε να πλυθουν στον νεροχυτη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά η μεγαλύτερη παραξενιά μου συνοψίζεται από την εξής φράση:

"Μη δίνεις υποσχέσεις που έχεις αμφιβολίες αν θα μπορέσεις να κρατήσεις".

Τα παίρνω απίστευτα αν μου πει κάποιος έχεις το λόγο μου ότι αυτό θα γίνει και μετά δεν τον κρατήσει, ας είναι και για ένα εντελώς ηλίθιο και ανούσιο θέμα.

Προτιμώ χίλιες φορές να μου πει από πριν ένα "μπορεί", "θα προσπαθήσω" και να μη με βάλει στη διαδικασία να το περιμένω, παρά να συμμορφώσω το πρόγραμμά μου και τις προσδοκίες μου στα λόγια του και μετά να φάω πόρτα. Ας είναι κι η κολλητή μου που ακύρωσε τον καφέ που θα πίναμε "οπωσδήποτε" ή ο φίλος μου που μπορεί να υποσχέθηκε ότι το τάδε τριήμερο θα φύγουμε να πάμε κάπου να είμαστε μόνο οι δυο μας και μετά θυμήθηκε ότι είναι κουρασμένος...<_<

Γενικώς, από το μικρότερο έως και το μεγαλύτερο με ενοχλούν το ίδιο. emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Μη δίνεις υποσχέσεις που έχεις αμφιβολίες αν θα μπορέσεις να κρατήσεις".

Πέστα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όχι τίποτα άλλο, αλλά με λένε και περίεργο όταν πω κάτι... emrantingemrantingemranting

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωρε X η μονη παραξενια που θυμαμαι ειναι η σχεση τουαλετας-τηλεφωνου που ειχες...emtoilet  :huh:

Εχμ...είναι παραξενιά να πάιρνεις το κινητό και να παίζεις την ώρα που ...έζεις? :unsure::P

Ή να κάνεις τα πρώτα τηλεφωνήματα της ημέρας......ανακουφιζόμενος στο θρόνο σου? :P

Χμ........λέτε? :wacko:emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Μην με αγγιζετε αν δεν σας εχω δωσει το δικαιωμα και δεν χαζογελαω.... Ελεος πια,δεν γνωριζομαστε και τοοοοοοοσο καλα!

2. ΜΗΝ ΜΗΝ ΜΗΗΗΗΗΗΗΗΝ ανακατευετε τις σημειωσεις μου.... γκρρρρρρρρρρ

3. Μη βαζετε τον πυργο των βιβλιων που ειναι διπλα στο κρεβατι μου στην βιβλιοθηκη... δεν ξερετε τον σωστο τροπο,την σωστη σειρα και κυριως... μου χανετε πολυτιμες σελιδες στην μεταφορα

4. Χμ,μη μου κανετε παρατηρηση που η οδοντοκρεμα ειναι παντα ζουληγμενη στην μεση και της λειπει το καπακι.... οδοντοκρεμα ειναι,δεν ειναι η πανακριβη κρεμα ημερας σας emblush

5. Μη μου μιλατε αποτομα χωρις λογο .....

6. Μη μου πειτε "Ρε μαλακα" ............ δεν μου αρεσει ακομα κι αν εχουμε φαει ψωμι κι αλατι μαζι, ακομα κι αν μιλατε παντα και σε ολους σαν νταλικερης.... ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ

................Ομως..................

1. Χαμογελαστε μου οποιαδηποτε στιγμη

2. Κοιταξτε με στα ματια οταν μου μιλατε

3. Ανοιξτε τα χερια σας για να χωθω στην αγκαλια σας

4. Ζουληξτε οσο θελετε την οδοντοκρεμα μου στην μεση,ακρη και οπου αλλου θελετε

κι εγω θα :wub:

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλη μια παραξενια που θυμηθηκα ειναι οτι (οπως λενε) εχω πολλα καθαριστικα. Άλλο για την τουαλέτα, άλλο για την μπανιέρα, άλλο για τον νεροχύτη, άλλο για την κουζίνα, άλλο για το πάτωμα, άλλο για τα τζάμια, άλλο για τα έπιπλα, άλλο για τους καθρέπτες. :Demeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Και καλά κάνεις!!!Η καθαριότητα είναι η μισή αρχοντιά καλή μου...!Η άλλη μισή όμως ποτέ δεν κατάλαβα ποια ακριβώς είναι!!! B)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλη μια παραξενια που θυμηθηκα ειναι οτι (οπως λενε) εχω πολλα καθαριστικα. Άλλο για την τουαλέτα, άλλο για την μπανιέρα, άλλο για τον νεροχύτη, άλλο για την κουζίνα, άλλο για το πάτωμα, άλλο για τα τζάμια, άλλο για τα έπιπλα, άλλο για τους καθρέπτες.  :D  emeleos

emarup αν αυτο ειναι παραξενια......τοτε ειμαστε 2 οι παραξενες!Φανταζομαι οτι αλλο σαπουνι για το σωμα,αλλο για τα μαλλια,αλλο για το σωμα.....αλλη κρεμα για ματια,αλλη για το σωμα,αλλη για το προσωπο,αλλη για τα χερια......αλλο μαλακτικο μαλλιων το χειμωνα,αλλο το καλοκαιρι.......Ελα βρε Νοτ.....αυτα δε ειναι παραξενιες!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με τρελαίνει ο απαίσιος ήχος του απορροφητήρα-εκτός των άλλων ποτέ δεν κατάλαβα τι χρησιμεύει αυτό το μηχάνημα στην κουζίνα-αφήστε τις μυρουδιές από τα φαγητά να τριγυρνάνε ελεύθερες σε όλο το σπίτι! :lol:

δε μπορώ και να υπομείνω το τσιτσίρισμα της χύτρας emermmemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Σφωνώ και επιπλέον δεν μπορώ τον ήχο του πιστολακίου όταν ο άλλος στεγνώνει τα μαλλιά του και εγώ θέλω να δω τηλεόραση-να ακούσω μουσική κλπ κλπ.... Να πας στο μπάνιο να τα στεγνώσεις, όχι μέσα στο σαλόνι μου!!!! emranting
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα ήχοι, όπως το πιστολάκι για τα μαλλιά, η ηλεκτρική σκούπα και ο απορροφητήρας με νανουρίζουν, ακόμα κι αν έχω μόλις ξυπνήσει... emsleep1 ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσχετο, αλλά δεν έχει τρομερή πλάκα να ακούς τις πατημασίες του σκύλου του από πάνω διαμερίσματος?? emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.