Jump to content

Τα "πρέπει" στη ζωή μας


Spider

Recommended Posts

Στο πνεύμα των προηγούμενων θεματικών γράψτε χωρίς φόβο αλλά με πάθος τα "πρέπει" που ταλανίζουν ή ευχαριστούν τη ζωή σας!!!

Ακούμε λοιπόν με ενδιαφέρον! :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Last Reply

όταν έλεγα ενδιαφέρον δεν εννοούσα ακριβώς αυτό... :lol::splaaaats::lol::lol::lol::lol::lol:

Πρέπει να σηκωθώ λογική ώρα για διάβασμα!

Πρέπει να σκουπίσω κάποτε γιατί θα γίνω ένα με τη σκόνη στο δωμάτιό μου!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να πάω για ύπνο.... emnysta ....

Πρέπει να πάτε και εσείς.... emsleep1 ... (πέρασα και ένα κοινωνικό μήνυμα σήμερα με τα ποστ μου :splats: )

άντε καληνύχτα μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ αυτά τα πρέπει -είναι δυνάστες.Δε σέ αφήνουν να κάνεις τα θέλω.Από την άλλη όμως τα πρέπει είναι και λίγο χρήσιμα γιατί χωρίς αυτά δεν ! Πάντως μου έχει τύχει να εκτιμήσω τα θέλω μου πιο πολύ και να τα χαρώ πιο πληρέστερα όταν γίνονται μετά από ένα βαρετό πρέπει

Το βασανιστικό πρέπει αυτήν την περίοδο είναι πρέπει να διαβάσω .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να ξεμπριζωθώ.

Πρέπει να διαβάσω (2 και σήμερα!!!)

Πρέπει να βρω χρόνο για πρόβες.

Προς Spider: πόσες φορές θα σου πω ότι αυτή είναι αστρική σκόνη και είναι αντικείμενο προς μελέτη???? Άστην εκεί που βρίσκεται!! Μην καταστρέφεις τη μόνη ελπίδα ανίχνευσης εξωγήινης ζωής εντός της γήινης ατμόσφαιρας!!! Βοήθησε την επιστήμη να επιτελέσει το θεάρεστο έργο της. Μπορείς!!!! :D :D :D:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ…αυτά τα πρέπει….ράγες που πάνω τους ρολάρει η ζωή μας….Άλλοτε μας πάνε στους σωστούς σταθμούς όπου γίνεται η επιβίβαση των πολύτιμων εμπειριών και των ικανοποιημένων προσδοκιών μας … άλλοτε μας πείθουν να προσπερνάμε τις επιμέρους στάσεις για να μην φτάσουμε καθυστερημένοι ή ταλαιπωρημένοι στον τερματικό σταθμό…άλλοτε μας εκτροχιάζουν από τον αληθινό πυρήνα των θέλω μας και του είναι μας….

Ας είναι….ένα ερώτημα προκύπτει κι αυτό είναι: το δρομολόγιο ,που έχουμε πάρει , το έχουμε, τουλάχιστον, χαράξει εμείς οι ίδιοι???

Αν ναι, μεγάλη ευτυχία ….

γιατί ,τότε και μόνο τότε , μπορούμε να αγαπάμε ,να εκτιμάμε , να μας αρέσουν , να απολαμβάνουμε τα πρέπει….

Χμμμμμ…

-πρέπει κι εγώ να διαβάσω!!!!!! (Και δεν βρίσκω καμιά χαρά σ’αυτό , ούτε καν αυτή του πλησιάσματος στον τελικό προορισμό-βλ. πτυχίο )

-πρέπει να βρω ένα τρόπο ώστε τα θέλω μου να αποκτούν την προτεραιότητα των πρέπει

-«πρέπει να είμαι καλή, σεμνή, ώριμη κοπέλα , που καταφέρνει πολλά στη ζωή της και σε πολλούς τομείς με λίγες απόπειρες, με λίγους πειραματισμούς και πάντα με το ελάχιστο ποσοστό αποτυχίας και δυσαρέσκειας στους ανθρώπους που με νοιάζονται και νοιάζομαι » [….καλά όλα αυτά , τα επιθυμώ πρώτα από όλα για καλό δικό μου , αλλά …..αλλά….μου τι σπάει, που πέρα από το ότι είναι προσωπικές μου επιθυμίες και από τις λίγες φορές που τα πρέπει ταυτίζονται με τα θέλω, αποτελούν και ανελαστικές προσδοκίες της κοινωνίας μας και των προτύπων της . Μου δίνεται η εντύπωση ότι πραγματοποιώντας τα παραπάνω, τους κάνω τη χάρη και ότι προσφέρω στην διαμόρφωση του καλού βιογραφικού ….μμμμ, φαίνεται ότι βρίσκομαι σε σύγχυση , σε άγχος….και…και…πρέπει να αλλάξω οπτική, εεε??? ]

***και κάτι αφιερωμένο στο spider :

το παράπονο της σκόνης ,από το βιβλιαράκι του Λουδοβίκου των Ανωγείων

« εγώ είμαι που φωτίζω την πρώτη αχτίδα του ήλιου , εγώ φτιάχνω σύννεφα στις οπλές των αλόγων, εγω ντύνω τον άνεμο να μην κρυώσει και σεις με διώχνετε; Πού να πάω; Η σκόνη είμαι!»

με το παραπάνω απόσπασμα και με αυτό που είπε η Τζουλιετ νομίζω ότι σου προσφέρεται η αφορμή να ….αποφύγεις το πρέπει του ξεσκονίσματος …ένα πρέπει λιγότερο!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχαχαχα!!!

Ευχαριστώ για τις συμβουλές...αλλά τελικά γυρίζωντας σπίτι σήμερα και βλέποντας τα χάλια αποφάσια ότι ΠΡΕΠΕΙ να σκουπίσω...όπως και το έπραξα φυσικά...μετά βδελυγμίας...:Ρ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν ένας θείος μου μου έδινε συμβουλές για τη φοιτητική ζωή (που στο ΙΕΚ τι φοιτητική ζωή να κάνει κανείς...), μου έλεγε το εξής: μαζεύονταν σε ένα σπίτι τα βράδυα και καθότανε να αναλύσουνε τι θα φάνε. Αν κάποιος έκανε το λάθος και έφερνε φαγητό από έξω, τότε βρισκόταν στη δυσάρεστη θέση να πλύνει ΚΑΙ τα πιάτα, διότι, αφού έφερε που έφερε το φαγητό, δεν έφερνε και καμιά γυναίκα για τα πιάτα;

Οπότε: Όταν κάποιος κάνει το καλό, να το κάνει ολοκληρωμένο. Φέρνεις φαΐ; Φέρε και γυναίκα για να πλύνει τα πιάτα. Κι άμα είσαι και μάγκας, να σκουπίσει κιόλας (πμη σου πω να πλύνει και κανένα σώβρακο)...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μετα ξυπνησες και καταλαβες οτι ηταν ενα ονειρο;

Μηπως "πρεπει" καποιοι να επανελθουν στην πραγματικοτητα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως νομίζω πως τα πρέπει που επιβάλλουμε στον εαυτό μας είναι λιγότερο επώδυνα από τα πρέπει που κάποιες φορές μας επιβάλλουν οι άλλοι ή που τα επιβάλλουμε προκειμένου να ικανοποιήσουμε προσδοκίες άλλων....

δε θα πρωτοτυπήσω..

ΠΡΕΠΕΙ να αποφασίσω να κάτσω να διαβάσω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρέπει κάποια στιγμή να συμμαζέψουμε λίγο ακόμη τα φόρα.... :(

επίσης πρέπει να συνεχίσω να κρατάω τα προσωπικά μου εκτός ίντερνετ, φαίνεται πως κάνει καλό τελικά! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να πάω να ψοφήσω τους ψόφιους τους πολιτικούς μας!!!

Πρέπει να ξεκινήσω πάλι το διάβασμα!!!

Πρέπει να τελειώνω με τα μαθήματα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να πάω να φάω για να δείξω στους γονείς μου ότι δεν τους έχω γραμμένους στα παλαιότερα των υποδημάτων μου. embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να διαβάσΕΤΕ!!!  :bloodomen:  :bloodomen:  :bloodomen:  emkafes

emarup αυτό λέω και εγώ.. .έχω δύο τεύχη του National Geographic αδιάβαστα στο γραφείο μου.....

ήρθαν και μαζεμένα ο Ιανουάριος μαζί με τον Μάρτιο....

Ο Φεβρουάριος που είναι? :huh::huh::blink:

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πω πω έχω και εγώ κάτι Γαιοράματα αδιάβαστα.... :P:lol:;):D

Πρέπει να πάω κομμωτήριο τώρα που (μάλλον) πήρα πτυχίο!!! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμ πές μου έτσι...λέω και εγώ...άρχισα να σκέφτομαι οτι κάτι δε πάει καλά με εμένα :wacko: ...αλλά τελικά δε πρέπει να έχω τπτ...εντάξει αυτό δε κόλλαγε απλά το έβαλα για να έχω τη λέξη πρέπει μέσα, μιας και το τοπικ είναι για τα πρέπει... emsplatsemsplatsemsplats

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup εγω θα κοιταξω τα ματακια μου εσυ μηπως πρεπει να περασεις απο το πλαισιο;;μισοι σε εχουν online στο msn και αλλοι οχι!μα τι επαθε παλι το καρβουστηρι empc ;;;μηπως πρεπει να το πεταξεις; :P:P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.