Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Καλλιο αργα παρα αργοτερα


Azrai

Recommended Posts

Κατα την ταπεινη μου γνωμη, ο Νικολσον δεν εχει ατπολυτως τιποτε αλλο να δειξει ως ηθοποιος... Η ερμηνεια του ηταν καρμπον η ερμηνεια του στο As good as it gets.

Ηταν μια ευχαριστη ταινεια, ενα χαρουμενο 2ωρο, αλλα τιποτε περισσοτερο...

Αν σας αρεσει ο Νικολσον, παρτε σε DVD το περσινο του καλυτερα (About Schmidt)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα σχετικό/άσχετο σχόλιο: Ο Nicholson έχει ΠΟΛΛΑ παραπάνω να επιδείξει ως ηθοποιός. Το γεγονός ότι αυτός, όπως και άλλοι μεγάλοι όπως ο DeNiro, το έχει ρίξει στο χαβαλέ και στην πλάκα, αντί να παράγει το έργο που μποροεί, οφείλεται στην πλήρη ενσωμάτωσή του σε ένα star system και σε μια βιομηχανία κινηματογράφου όπου τα μηδενικά στην επιταγή αντιστοιχούν με την καλλιτεχνική προσφορά (όχι πάντα, συνήθως όμως!). Δυστυχώς κινούμαστε προς έναν εκφυλισμό κάποιων μεγάλων ερμηνευτών και νομίζω πως μόνο ο Πατσίνο ίσως να κρατάει γερά από την "παλιά φρουρά"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σόβερ μου , και ο Πατσίνο το έχει ξεφτυλίσει τώρα τελευταία . Αν εξαιρέσουμε το Insider(άντε και το Heat) ποιά άλλη αξιόλογη ταινία έχει κάνει τα τελευταία χρόνια?Ποιός θυμάται το Simone πχ? Οσο για τον Νίκολσον και τον Ντε Νίρο θα συμφωνήσω απόλυτα!!!Σπουδαίοι ηθοποιοί αλλα έδώ και καιρό παίζουν ξανά και ξανά την ίδια μανιέρα!!! :splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.