Jump to content

Χρονοεπιδομα απο 1/07/2011


lakis

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΕΞΗΣ:oΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1/07/2011 ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ.ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΙΚΟ???ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΤΙΣ 30/06 ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟ ΕΠΑΙΡΝΕ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΙΜΑΝΣΗ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ)ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΜΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΟΧΙ???????

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Last Reply

"Δε νομιζω... Λακη!" :rolleyes:

Εγω που ξεκινησα μεσα Ιουλιου το παιρνω κανονικα, και μαλιστα 8% αφου εχω συμπληρωσει τριετια (βεβαια δεν ξερω μεχρι ποτε θα το παιρνω).

Σε ποιο νομο βασιζονται και το κοβουν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ.ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΝ ΟΛΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ.ΘΑ ΤΗΝ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σου πω: Αν βασιζονται στο μνημονιακο προγραμμα που κοβει ολα τα επιδοματα, τοτε λογικα η περικοπη θα πρεπει να αφορα ολους τους εργαζομενους και οχι οσους προσεληφθησαν τελευταια (εκτος αν κατι μου διαφευγει). Οποτε στην περιπτωση αυτη ζητα να δεις τη μισθοδοσια του Διοικητη του Νοσοκομειου και ενος Διευθυντη, και κανε το κομματι σου! Αλλιως να τσακιστουν να πληρωσουν τα τομαρια, που σε λιγο θα βαζουμε απο την τσεπη μας για να κανουμε ειδικοτητα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΕΞΗΣ:oΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1/07/2011 ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ.ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΙΚΟ???ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΤΙΣ 30/06 ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟ ΕΠΑΙΡΝΕ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΙΜΑΝΣΗ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ)ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΜΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΟΧΙ???????

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Ο αδερφός μου διορίστηκε μέσα Ιουλίου και ενώ αρχικά πήρε το χρονοεπίδομα 8% φέτος, τον Σεπτέμβριο το πήραν πίσω ακριβώς όπως λες πιο πάνω (δλδ από 1/7/2010)Μάλιστα επέστρεψε αναδρομικά και τα επιπλέον χρήματα που έλαβε με το χρονοεπίδομα 8%έναντι του 4. Εγώ διορίστηκα μέσα Ιουνίου και πήρα κανονικά το επίδομα 8%.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο αδερφός μου διορίστηκε μέσα Ιουλίου και ενώ αρχικά πήρε το χρονοεπίδομα 8% φέτος, τον Σεπτέμβριο το πήραν πίσω ακριβώς όπως λες πιο πάνω (δλδ από 1/7/2010)Μάλιστα επέστρεψε αναδρομικά και τα επιπλέον χρήματα που έλαβε με το χρονοεπίδομα 8%έναντι του 4. Εγώ διορίστηκα μέσα Ιουνίου και πήρα κανονικά το επίδομα 8%.

Βασει ποιου νομου και ποιας αποφασης ρε παιδια; Ρωτησατε ή το δεχτηκατε αψηφιστα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

My link

"από την 1η Ιουλίου 2011 και έως τη θέσπιση του νέου μισθολογίου, αναστέλλονται οι διατάξεις που προβλέπουν μισθολογική ωρίμανση ή μισθολογική προαγωγή για τους υπαλλήλους του Δημοσίου, των ΝΠΔΔ και των ΟΤΑ. Αυτό σημαίνει ότι από την 1η Ιουλίου 2011 οι υπάλληλοι παραμένουν στο μισθολογικό κλιμάκιο που κατέχουν ή δικαιούνται μέχρι την 30η Ιουνίου 2011, «χωρίς να είναι δυνατή η εξέλιξή τους στο επόμενο μισθολογικό κλιμάκιο, ακόμη κι αν συμπληρώσουν, μετά την ημερομηνία αυτή (1-7-2011) τον απαιτούμενο προς αυτό χρόνο»."

"από την 1η Ιουλίου 2011 αναστέλλονται οι διατάξεις που προβλέπουν μισθολογική προαγωγή (δεν αφορά τη χορήγηση νέων αποδοχών λόγω βαθμολογικής προαγωγής) των αμειβόμενων με ειδικά μισθολόγια, όπως είναι οι δικαστικοί, τα στελέχη των ενόπλων δυνάμεων και οι γιατροί του ΕΣΥ."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΖΗΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ.ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ 100%,ΚΑΙ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΙ ΘΙΓΜΕΝΗ ΟΤΙ ΤΑΧΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΚΛΕΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ,ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1/07/11.ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΜΟΝΗ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνωμη, αλλα αν καταλαβαινω καλα αυτα που διαβαζω στο αρθρο 3 (...αναστέλλεται η χορήγηση επιπλέον ποσοστού 4% στο επίδομα χρόνου υπηρεσίας...) και 5 (...θα εξακολουθήσουν να λαμβάνουν τις αποδοχές που αντιστοιχούν στα μισθολογικά κλιμάκια ή στις μισθολογικές ωριμάνσεις π.χ. χρονοεπίδομα...) της συγκεκριμενης εγκυκλιου, το χρονοεπιδομα ΔΕΝ καταργειται ΟΥΤΕ αναστελλεται, αυτο που αναστελλεται ειναι η "αναβαθμιση" του χρονοεπιδοματος απο 4% σε 8% (για οσους το δικαιουνται). Ή κανω λαθος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κάνεις λάθος.

Πείτε τους ότι η εφεδρεία δεν ισχύει για τους διοικητικούς των νοσοκομείων και να προσέχουν. Επιβεβαιώνουν την αχρηστία τους με αυτά που λένε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνωμη, αλλα αν καταλαβαινω καλα αυτα που διαβαζω στο αρθρο 3 (...αναστέλλεται η χορήγηση επιπλέον ποσοστού 4% στο επίδομα χρόνου υπηρεσίας...) και 5 (...θα εξακολουθήσουν να λαμβάνουν τις αποδοχές που αντιστοιχούν στα μισθολογικά κλιμάκια ή στις μισθολογικές ωριμάνσεις π.χ. χρονοεπίδομα...) της συγκεκριμενης εγκυκλιου, το χρονοεπιδομα ΔΕΝ καταργειται ΟΥΤΕ αναστελλεται, αυτο που αναστελλεται ειναι η "αναβαθμιση" του χρονοεπιδοματος απο 4% σε 8% (για οσους το δικαιουνται). Ή κανω λαθος;

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΑΙΔΙΑ?ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΩ?

ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΛΕΓΕ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ 0.ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙ ΝΟΜΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΝΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΟΧΙ?ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ?

ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ (ΕΝΩ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ 8%).ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΝΟΗΜΑ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ειναι καν νομος, ειναι εγκυκλιος. Πατησε πιο πανω, στο post 7, εκει που λεει "my link".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλώ, υπεύθυνες απαντήσεις. Η εγκύκλιος είναι οι έγγραφες οδηγίες εφαρμογής ενός νόμου. Εγκύκλιος χωρίς νόμος δεν γίνεται. Ο νόμος που αναφέρεται στην ΑΝΑΣΤΟΛΗ της χορήγησης του χρονοεπιδόματος ειναι ο 3986 του 2011, δηλαδή ο εφαρμοστικός νόμος στο άρθρο 38 παράγραφος 1 και 5.

http://www.ygeianet.gr/box/cal/24041.pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλώ, υπεύθυνες απαντήσεις. Η εγκύκλιος είναι οι έγγραφες οδηγίες εφαρμογής ενός νόμου. Εγκύκλιος χωρίς νόμος δεν γίνεται. Ο νόμος που αναφέρεται στην ΑΝΑΣΤΟΛΗ της χορήγησης του χρονοεπιδόματος ειναι ο 3986 του 2011, δηλαδή ο εφαρμοστικός νόμος στο άρθρο 38 παράγραφος 1 και 5.

http://www.ygeianet.gr/box/cal/24041.pdf

Νασαι καλα που βρηκες το Νομο, ωστε να ξερουμε τι γινεται. Πρακτικα ομως, δεν εχω καταλαβει πως ερμηνευεται η φραση "...αναστέλλεται η χορήγηση επιπλέον ποσοστού 4% στο επίδομα χρόνου υπηρεσίας...". Δηλ. το "επίδομα χρόνου υπηρεσίας" τι ειναι, δεν ειναι το χρονοεπιδομα που παιρνει οποιος συμπληρωσει 12 μηνες στο Δημοσιο; Εαν ναι, τοτε αυτο δεν αναστελλεται, αυτο που αναστελλεται ειναι το επιπλέον ποσοστο 4% (δηλ. οταν μετα απο 3 χρονια απο 4% πας στο 8%). Σωστα;

(Ασχετο: Πολυ μου αρεσε οτι ενας νομος που απευθυνεται και σε γιατρους του ΕΣΥ, εχει το θρασος να μιλαει για... απογευματινες υπερωριες ανω των 20 ωρων μηνιαιως! Τις εφημεριες μας, ρεεεεε!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλώ, υπεύθυνες απαντήσεις. Η εγκύκλιος είναι οι έγγραφες οδηγίες εφαρμογής ενός νόμου. Εγκύκλιος χωρίς νόμος δεν γίνεται. Ο νόμος που αναφέρεται στην ΑΝΑΣΤΟΛΗ της χορήγησης του χρονοεπιδόματος ειναι ο 3986 του 2011, δηλαδή ο εφαρμοστικός νόμος στο άρθρο 38 παράγραφος 1 και 5.

http://www.ygeianet.gr/box/cal/24041.pdf

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ (ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ -ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ -ΟΣΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1-7-2011 ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????????????

ΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΓΡΑΠΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΙΔΙΟ???ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ (ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ -ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ -ΟΣΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1-7-2011 ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????????????

ΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΓΡΑΠΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΙΔΙΟ???ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

Εαν αυτα που εγραψα πιο πανω ερμηνευονται με τον ιδιο τροπο και απο τους υπολοιπους και δεν κανω καπου λαθος, τοτε απλα θα τυπωσεις τον νομο, θα τους τον πας και θα ζητησεις να τον εφαρμοσουν ή να σου δειξουν αλλον με μεγαλυτερη ισχυ, που αναιρει τον προηγουμενο (παντα υπο την αιρεση οτι η ερμηνεια που εδωσα εγω ηταν η σωστη).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ (ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ -ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ -ΟΣΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1-7-2011 ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????????????

ΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΓΡΑΠΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΙΔΙΟ???ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

Εαν αυτα που εγραψα πιο πανω ερμηνευονται με τον ιδιο τροπο και απο τους υπολοιπους και δεν κανω καπου λαθος, τοτε απλα θα τυπωσεις τον νομο, θα τους τον πας και θα ζητησεις να τον εφαρμοσουν ή να σου δειξουν αλλον με μεγαλυτερη ισχυ, που αναιρει τον προηγουμενο (παντα υπο την αιρεση οτι η ερμηνεια που εδωσα εγω ηταν η σωστη).

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΛΚ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 1/07.ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ,ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΔΟΘΗΚΕ.

ΑΔΙΕΞΟΔΟ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Παρακαλώ, υπεύθυνες απαντήσεις. Η εγκύκλιος είναι οι έγγραφες οδηγίες εφαρμογής ενός νόμου. Εγκύκλιος χωρίς νόμος δεν γίνεται. Ο νόμος που αναφέρεται στην ΑΝΑΣΤΟΛΗ της χορήγησης του χρονοεπιδόματος ειναι ο 3986 του 2011, δηλαδή ο εφαρμοστικός νόμος στο άρθρο 38 παράγραφος 1 και 5.

http://www.ygeianet.gr/box/cal/24041.pdf

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ (ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ -ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ -ΟΣΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1-7-2011 ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????????????

ΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΓΡΑΠΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΙΔΙΟ???ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ ΣΤΙΣ 02/08/2011 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ.ΥΠΗΡΕΤΩ ΗΔΗ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ.ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 80 ΕΥΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝΕ 240 ΕΥΡΩ ΠΙΣΩ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ.ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλώ, υπεύθυνες απαντήσεις. Η εγκύκλιος είναι οι έγγραφες οδηγίες εφαρμογής ενός νόμου. Εγκύκλιος χωρίς νόμος δεν γίνεται. Ο νόμος που αναφέρεται στην ΑΝΑΣΤΟΛΗ της χορήγησης του χρονοεπιδόματος ειναι ο 3986 του 2011, δηλαδή ο εφαρμοστικός νόμος στο άρθρο 38 παράγραφος 1 και 5.

http://www.ygeianet.gr/box/cal/24041.pdf

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ (ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ -ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ -ΟΣΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1-7-2011 ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????????????

ΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΓΡΑΠΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΙΔΙΟ???ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ ΣΤΙΣ 02/08/2011 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ.ΥΠΗΡΕΤΩ ΗΔΗ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ.ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 80 ΕΥΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝΕ 240 ΕΥΡΩ ΠΙΣΩ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ.ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ?

..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ(ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ)ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΛΗΦΘΗΣΑΝ ΣΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΣΑΣ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1-07-2011,ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥΣ.ΣΥΝΕΠΩΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΑΤΡΩΝ..

ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ Γ.Λ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

http://www.ygeianet....x/cal/26442.pdf

και επισημα τον ηπιαμε!!!! ξεκινησαμε ειδικοτητα με χρονοεπιδομα 4% και επειδη αλλαξαμε νοσοκομειο και ξαναδιοριστηκαμε μας το κοψανε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.ygeianet....x/cal/26442.pdf

και επισημα τον ηπιαμε!!!! ξεκινησαμε ειδικοτητα με χρονοεπιδομα 4% και επειδη αλλαξαμε νοσοκομειο και ξαναδιοριστηκαμε μας το κοψανε

Πρεπει κατι να κανουμε.Πρεπει να αντιδρασουμε.Οι εγκυκλιοι που εκδιδουν δε στηριζονται σε καπου συγκεκριμενα.Ας συνεννοηθουμε για να αντιδρασουμε μαζικα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

http://www.ygeianet....x/cal/26442.pdf

και επισημα τον ηπιαμε!!!! ξεκινησαμε ειδικοτητα με χρονοεπιδομα 4% και επειδη αλλαξαμε νοσοκομειο και ξαναδιοριστηκαμε μας το κοψανε

Δηλ. αν καποιος ξεκινησε ειδικοτητα (ή αγροτικο) το 2010 θα παιρνει χρονοεπιδομα, ενω καποιος που ξεκινησε το 2007, σταματησε το '11 για 6 μηνες και ξεκινησε το Σεπτεμβρη toy '11 δε θα παιρνει; Τι λετε ρε παιδια, αυτο δεν ειναι μονο παρανομο, ειναι και αντισυνταγματικο και σιγουρα καπου πρεπει να προβλεπεται στο Εργατικο Δικαιο. (Παρεμπιπτοντως, εγω δεν εχω δει σε καποια διαταξη να γινεται λογος για καταργηση του επιδοματος χρονου υπηρεσιας, αλλα για τη μισθολογικη αναβαθμιση αυτου. Μπορει να κανω και λαθος.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.