Jump to content

ΕΚΑΒ Μετεκπαίδευση Ιατρών στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Το ΕΚΑΒ ανακοίνωσε την έναρξη του 15ο Μετεκπαιδευτικού Προγράμματος στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική (Ε.Π.Ι. ).

Το Πρόγραμμα παρέχεται αποκλειστικά από το Μετεκπαιδευτικό Κέντρο στην Ε.Π.Ι. που ιδρύθηκε και λειτουργεί στο ΕΚΑΒ (Ν. 2345/12-10-95) και θα υλοποιηθεί για την εκπαιδευτική περίοδο 2009 στην Αθήνα, Θεσσαλονίκη ,Ηράκλειο και Ιωάννινα.

Διαρκεί ένα έτος και περιλαμβάνει θεωρητική διδασκαλία, φροντιστηριακή εκπαίδευση και πρακτική εξάσκηση.

Στο τέλος του προγράμματος και μετά από επιτυχή αξιολόγηση χορηγείται στους αποφοιτήσαντες, από το Υπουργείο Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, Πιστοποιητικό Επάρκειας στην Ε.Π.Ι.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, παρακαλούνται να υποβάλλουν αίτηση υποψηφιότητας (το έντυπο χορηγείται από το ΕΚΑΒ) από 15/10/2008 μέχρι 10/11/2008, συνοδευόμενη από:

  1. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο Πτυχίου Ιατρικής Σχολής, ημεδαπής ή αλλοδαπής, νομίμως αναγνωρισμένης
  2. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο άδειας άσκησης επαγγέλματος
  3. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο τίτλου ιατρικής ειδικότητας, εφόσον υπάρχει. Αντί των δικαιολογητικών με αύξοντα αριθμό 1,2,3 οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσκομίσουν "Βεβαίωση Ιατρικού Συλλόγου"
  4. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας
  5. Βιογραφικό σημείωμα

Περισσότερες πληροφορίες παρέχονται στις κατά τόπους γραμματείες του ΕΚΑΒ :

  • ΕΚΑΒ Αθήνας: τηλ. 2107460136 & 2107460138
  • ΕΚΑΒ Ηρακλείου: τηλ. 2810377213
  • ΕΚΑΒ Θεσσαλονίκης: τηλ. 2310397113
  • ΕΚΑΒ Ιωαννίνων: τηλ. 2651054375 & 2651054335

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δες παλαιότερη συζήτηση ΕΔΩ

Ίσως σε βοηθήσουν τα μέλη που είχαν συμμετάσχει στη συζήτηση τότε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπραβο βρε Τασο.τρομερη δουλεια κανεις!ατακα κ επιτοπου η απαντηση!εχω μια ερωτηση ομως.σε αυτο το προγραμμα σε πληρωνουν?αχ!μην γελασετε αν ειπα βλακεια.το ρωταω γιατι στην παραπομπη που εκανες λεγανε τα παιδια πως πρεπει να εχεις μεσο για να να μπεις στο προγραμμα και μου φανηκε καπως.ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπραβο βρε Τασο.τρομερη δουλεια κανεις!ατακα κ επιτοπου η απαντηση!εχω μια ερωτηση ομως.σε αυτο το προγραμμα σε πληρωνουν?αχ!μην γελασετε αν ειπα βλακεια.το ρωταω γιατι στην παραπομπη που εκανες λεγανε τα παιδια πως πρεπει να εχεις μεσο για να να μπεις στο προγραμμα και μου φανηκε καπως.ευχαριστω για την απαντηση.

Συνήθως αποτελεί βασικό προσόν για να γίνεις Ιατρός του ΕΚΑΒ εξ ου και το μέσον που χρειάζεται.

Αν και στην προκήρυξη δεν ορίζεται στα χρόνια τα δικά μου αν δεν ήσουν γεν. χειρουργος, αναισθησιολόγος ή γενικός γιατρός στην συνέντευξη μόνο που δεν σε πετούσαν έξω με τις κλωτσιές.

Η ατάκα που μου πέταξε ο συνεντευκτης ήταν "εσύ είσαι ουρολόγος γιατί ήρθες εδώ. "

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν του απάντησες " Άκουσα ότι εσείς οι ΕΚΑΒ-ίτες είστε και γ@μώ τα παιδιά και ήρθα για αυτόγραφο " ;; emdoctor

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν του απάντησες " Άκουσα ότι εσείς οι ΕΚΑΒ-ίτες είστε και γ@μώ τα παιδιά και ήρθα για αυτόγραφο " ;; emdoctor

nice......... emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Περίπου 160 ενδιαφερόμενοι παρουσιάστηκαν στις συνεντεύξεις :blink: για... 50 θέσεις!

Για όσους δεν έχουν κάνει έναρξη ειδικότητας, ήταν χάσιμο χρόνου emconfused (με μάζεψε η σκούπα..)

Προσεχώς, θα αναρτήσουν τα αποτελέσματα.

Καλά Αποτελέσματα σε όσους ελπίζουν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάνω-κάτω τα ίδια και σε Θεσσαλονίκη. Και τα τηλέφωνα έχουν πάρει φωτιά. Και όχι μόνο από πανεπιστημιακούς, αλλά και από διευθυντές ΕΣΥ και ειδικότερα από αναισθησιολόγους...δηλαδή όπως πέρισυ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.