Jump to content

ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ


johanna

Recommended Posts

:withstupid: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΕΡΜΑΝΟΦΩΝΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΑΝ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ..ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΜΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΤΗς helmsic,ERASMUS, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΦΙΚΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΓΝΩΡΙΜΙΕς(ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ) Ή ΑΝ ΕΙΣΑΙ 5 ΕΤΟΣ.(ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ)..

ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ΄ΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ..ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΠΧ ΈΧΕΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΗ ΌΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΕΙ..Η ΙΑΤΡΙΚΉ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ Ή ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ΄ΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ..ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
:withstupid: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΕΡΜΑΝΟΦΩΝΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΑΝ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ..ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΜΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΤΗς helmsic,ERASMUS, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΦΙΚΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΓΝΩΡΙΜΙΕς(ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ) Ή ΑΝ ΕΙΣΑΙ 5 ΕΤΟΣ.(ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ)..

ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ΄ΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ..ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΠΧ ΈΧΕΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΗ ΌΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΕΙ..Η ΙΑΤΡΙΚΉ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ Ή ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ΄ΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ..ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!

για το πρόγραμμα της helmsic δεν έχεις καθόλου δίκιο, εγώ πήγα το καλοκαίρι ισπανία με το πρόγραμμα. ούτε κολλητός ήμουν με τα παιδιά, ούτε καν γειά δε λέγαμε. απλά έδωσα το δεκέμβριο εξετάσεις. τότε υπήρχαν 3 θέσεις για γερμανία, κάλλιστα θα μπορούσες να κατέβεις κι εσύ. δεν ξέρω για γερμανία αλλά αν το ψάξεις ίσως βρείς άκρη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Σε καμια περιπτωση δεν εχουν σχεση οι γνωριμιες στη Helmsic και πραγματικα δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατον να το λες αυτο!

Γινεται προσπαθεια απο τα παιδια να υπαρχει δικαιοσυνη για το ποιος θα παει που και πραγματικα υπηρξε μεγαλος προβληματισμος ακομη και με το τι θα γινει με τις ισοβαθμιες ωστε να γινουν ολα οσο πιο τυπικα γινεται.

Οι θεσεις ειναι περιορισμενες για τον απλο λογο οτι στην Πατρα δεν εχουν την δυνατοτητα να φιλοξενηθουν πολλοι φοιτητες απο το εξωτερικο.Οσοι ερχονται τοσους στελνουμε πανω κατω νομιζω.

Στην Αθηνα και στη Θεσσαλονικη υπαρχουν απειρως περισσοτερες θεσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Καλησπέρα σε όλους .Φέτος 99% περνάω στην Ιατρική της Πάτρας. Αν υπάρχει κανείς που περνάει Λάρισας και θα ήθελα τη θέση μου

ας επικοινωνήσει μαζί μου (katolga_civil@hotmail.com). Γενικώς μήπως γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις μεταγραφές και αν αναγνωρίζονται μαθήματα

στα οποία δεν έχουν περαστεί εργαστήρια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι δεν είμαι σίγουρη. Απλά αν υπάρχει κάποιος που ξέρει μπορεί να μας ενημερώσει σχετικά.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΑΠ`ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ``ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ``.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΑΛΛΑ ΕΙΡΘΕ ΠΑΤΡΑ Μ`ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ.

ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ ΚΑΠΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑ(π.χ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΣΧΟΛΗΣ).

Η ΣΧΟΛΗ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΠΡΟΚΛΙΝΙΚΑ ΕΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ).

ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΟΣ.ΚΑΛΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.