Jump to content

Ο Jack ξύπνησε


Recommended Posts

Ώρα, 2 και 54 πμ.

Τόπος, κάπου στη γη.

Χτυπάει το τηλέφωνο…

«Ποιος με ξυπνάει βραδιάτικα?Άστο.Αν είναι επείγον θα ξαναπάρει…» σκέφτηκε ο Τζακ και συνέχισε τον ύπνο του.Μα ποιος ο λόγος, να αφήσει το πουπουλένιο του μαξιλάρι για ένα τηλέφωνο?

Ώρα 2 και 55 πμ.

Ξαναχτυπάει το τηλέφωνο…

«Α δεν πάμε καλά…» μονολογεί και σηκώνεται από το κρεβατι του.

«ΝΑΙ», απαντάει στο τηλέφωνο σχεδόν φωνάζοντας.

Μια κοπέλα έκλαιγε και κάτι έλεγε.Κατάλαβε αμέσως. «Έλλη?»είπε και περίμενε απάντηση όρθιος κοιτώντας από το παράθυρο, το τεράστιο φεγγάρι, που έριχνε το φως του στο δωμάτιο και έκανε το κρεβάτι του, να φαίνεται σαν τον σκοπό της ζωής του.

-Τζακ…ΤΖΑΑΑΑΚ…δεν θα τον παντρευτώ…»

-Ποιον Έλλη?τι συμβαίνει?

-Τον…

-Ποιον?

-Έφυγε…έφυγε…μόλις με είδε στην εκκλησία, έφυγε και φιλούσε τη Φανή.

Ο Τζακ αναρωτιόταν… τι έλεγε?Μήπως ήταν μεθυσμένη?Έκλαιγε συνεχώς.Δυσκολευόταν ακόμα και να την ακούσει.Μετά από ένα δευτερόλεπτο σκέψης,κοιτώντας το κρεβάτι του,βρήκε το θάρρος να της πει «Έρχομαι από κει.Σε δύο λεπτά είμαι κάτω» και έκλεισε το τηλέφωνο.

Φόρεσε ένα μπλε σκούρο τζην που ήταν στο πάτωμα κι ένα πορτοκαλί πουλόβερ… ανάποδα.Δεν είχε χρόνο να το γυρίσει απ’την ίσια πλευρά.Κάτι της είχε συμβεί και έπρεπε να τρέξει κοντά της.

Ενώ κατέβαινε τα σκαλιά,θυμήθηκε τη μέρα που η Έλλη ήρθε στην πολυκατοικία.Είχαν περάσει τέσσερα ολόκληρα χρόνια.Αμέσως γίναν κολλητοί!Έδεσε που λένε;Από τότε μοιραζόντουσαν τα πάντα!Η Έλλη ήταν η καλύτερη του φίλη!Η Έλλη τον άκουγε πάντα!Η Έλλη τον συμβούλευε,η Έλλη του μαγείρευε,η Έλλη του σιδέρωνε,η Έλλη… η Έλλη…τα πάντα και τώρα έκλαιγε...

Τρεις ήταν οι όροφοι που έπρεπε να κατεβεί,μα του φάνηκαν μια αιωνιότητα.

Επιτέλους,έφτασε!Άνοιξε την πόρτα με το κλειδί που του είχε δώσει για ώρα ανάγκης.Κοντοστάθηκε...

«Είναι τώρα ώρα ανάγκης?Είναι,δεν είναι?ΕΙΝΑΙ» αποφάσισε και μπήκε.

«ΕΛΛΗ?...ΕΛΛΗ?...που είσαι?»Συνέχισε να την ψάχνει στο σπίτι,μέχρι που τη βρήκε«ωχ Θεέ μου» φώναξε και έτρεξε κοντά της…Ήταν πεσμένη μπρούμυτα στο πάτωμα και έκλαιγε με λυγμούς.Φορούσε εκείνο το λευκό χνουδωτό μπουρνούζι που έμοιαζε με λούτρινο αρκουδάκι.Μοναδικό μπουρνούζι!Ποτέ δεν τη ρώτησε που το είχε βρει.Τα μακριά ξανθά μαλλιά της ήταν ανακατεμένα και το θέαμα δεν έμοιαζε καθόλου με τη γνωστή του φίλη.

Την σήκωσε,την κράτησε στοργικά στην αγκαλιά του και τη ρώτησε, «τί συμβαίνει κορίτσι μου?Ποιος σε πείραξε?».

Η Έλλη ηρέμησε για λίγο.Σήκωσε το κεφάλι της,πλησίασε το πρόσωπο της στο δικό του,τον κοίταξε με τα τεράστια γαλάζια της μάτια και του είπε «Με άφησε νύφη στην εκκλησία...Πως τόλμησε?».

Ο Τζακ τα ‘χασε…παντρευόταν η κολλητή του και δεν το ήξερε?Μα τί γίνεται?Χαμένος,εκτός τόπου και χρόνου,βρήκε τη φωνή του και τη ρώτησε

«ποιος σε άφησε στην εκκλησία?»

«Ο…» ξεκίνησε να του λέει και άρχισε πάλι να κλαίει με λυγμούς.Την έσφιξε στην αγκαλιά του, αλλά αυτό της έδωσε δύναμη να κλαίει πιο δυνατά.

«Τί να κάνω?»σκέφτηκε ο Τζακ. «Πως να την ηρεμήσω?Μα τί έπαθε?Τί την ηρεμεί?Δεν μπορεί να μην ξέρω τί την ηρεμεί…Τί κανουν σε αυτές τις περιπτώσεις?Πρέπει να σκεφτώ…τί?Τί κάνουν?…Εγώ με τί ηρεμώ?Το βρήκα!Με το μπάνιο.Θα την πάω στο μπάνιο».

Την πήρε στην αγκαλιά του και την πήγε στο μπάνιο.Χωρίς να την αφήσει από τα χέρια του,έκλεισε με το μαύρο πλαστικό καπάκι την τρύπα στον πάτο της μπανιέρας και άνοιξε το ζεστό νερό.Ευτυχώς είχε ζεστό νερό.Έβαλε και λίγο κρύο.Του άρεσε το ζεστό μπάνιο. «Της Έλλης τί της αρέσει?»σκέφτηκε. Δεν είχε απάντηση ούτε σε αυτό...

Η μπανιέρα άρχισε να γεμίζει… «έλα κορίτσι μου,μπες μέσα»είπε και την άφησε προσεκτικά να πατήσει τα πράσινα πλακάκια στο πάτωμα.

Τον άκουσε και με προσεκτικές αργές κινήσεις μπήκε με το μπουρνούζι στην μπανιέρα που ήταν μισογεμάτη ζεστό νερό.Το χνουδωτό της μπουρνούζι είχε βραχεί και έμοιαζε με βρεγμένο σκύλο.Αυτή η σκέψη τον έκανε να χαμογελάσει και αισθάνθηκε τύψεις που σκέφτηκε κάτι τόσο ανόητο σε μια τέτοια στιγμή.

Ώρα 4 και 18 πμ

Η μπανιέρα είχε γεμίσει.Η Έλλη είχε σταματήσει να κλαίει.Καθόταν έχοντας αγκαλιά τα γόνατα της με το αριστερό της χέρι και με το δεξί έπαιζε με το νερό.

Γέμιζε το χερί της νερό,το σήκωνε ψηλά και άφηνε το νερό να τρέχει από το χέρι της λίγο λίγο.Είχε ηρεμήσει.Ο Τζακ καθόταν στο πάτωμα.Για μια στιγμή αισθάνθηκε περήφανος που κατάφερε να την ηρεμήσει.Τη ρώτησε δειλά…

-Είσαι καλα?

-Ναι

-Θελεις να μου πεις τι έγινε?

Τα μάτια της γέμισαν δάκρυα και άρχισε πάλι να κλαίει,αυτή τη φορά μιλώντας… «ο Πάνος…και είπε η Άρτεμις…στο περίπτερο»

Έκλαιγε και μιλούσε.Ο Τζακ καταλάβαινε μόνο λέξεις.

«Ποιος Πάνος?» Σκέφτηκε. «Ποια Άρτεμις?Ποιοι είναι όλοι αυτοί?Ποιο περίπτερο?»...

Και τότε,εντελώς ξαφνικά,συνειδητοποίησε ότι είναι η κολλητή του,αλλά δεν ξέρει τίποτα γι’αυτήν.Τίποτα απολύτως!

Πόσο εγωϊστής ήταν?Τέσσερα χρόνια ερχόταν στο σπίτι της κι έλεγε τα προβλήματα του.Μιλούσε συνεχώς κι αυτή πάντα άκουγε.Όταν δεν είχε κάτι να της πει, έπαιρνε το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασής της κι έβλεπε ποδόσφαιρο.Ποτέ δεν τη ρώτησε τί θέλει να δούνε μαζί στην τηλεόραση.Μαζί…Αυτό το «μαζί» ήταν ο Τζακ να κάνει ότι του αρέσει και η Έλλη σιωπηλή να ακούει, να ανέχεται,να συμβουλεύει,να μαγειρεύει,να του στέκεται.«Πόσο εγωιστής είμαι»σκέφτηκε. «Τέσσερα ολόκληρα χρόνια είναι δίπλα μου και ποτέ δεν νοιάστηκα να μάθω κάτι γι αυτήν.Και τώρα εγωιστικά φέρομαι πάλι.Δεν ακούω καν τί λέει επειδή πάλι εμένα σκέφτομαι».Την κοίταξε σοβαρά και της είπε,

«Μισό...Πες τα μου πάλι όλα από την αρχή.ΟΛΑ όμως και χωρίς να κλαις.Έρχομαι σε ντετέ» είπε και έφυγε από το μπάνιο.Το πρόσωπο της γέμισε απορία.

Ο Τζακ πήγε στην κουζίνα.Πήρε το baileys. «Μόνο Baileys πίνει κάθε φορά που βγαίνουμε» σκέφτηκε.Πήρε κι ένα σέικερ που βρήκε μπροστά του κι επέστρεψε στο μπάνιο. Μόλις τον είδε να κρατάει το πλαστικό σέικερ, άρχισε να γελάει. «Δεν βρήκες ποτήρι?» του είπε.

«Ποτήρια πολλά, σέικερ μόνο ένα» της είπε και γέλασε δυνατά.Γέλασε ψεύτικα.Ένιωθε τύψεις, για αυτά τα τέσσερα χρόνια που δεν πρόσφερε σε αυτήν που ονόμαζε "καλύτερη του φίλη",ούτε τα αυτονόητα.Που όταν του μιλούσε, δεν την άκουγε.Που ενώ αυτή νοιαζόταν, αυτός ποτέ δε νοιάστηκε ούτε καν να τη μάθει.Όμως την αγαπούσε κι ας μην την ήξερε.Αλλά δεν φτάνει μόνο να νιώθεις αγάπη.Μια αγάπη που δεν τη δείχνεις είναι μια κρυφή αγάπη και μια κρυφή αγάπη,για τον άλλο είναι μια ανύπαρκτη αγάπη.

Σταμάτησε να σκέφτεται και της είπε «κάνε πιο ‘κει.Θα μπω κι εγώ μέσα».

Η Έλλη πήγε όσο πίσω γινόταν χαμογελώντας και τον κοιτούσε ενώ έμπαινε με τα ρούχα μέσα στη μπανιέρα.Δεν ήταν απλό.Στριφογυρνούσε μέσα στο νερό αλλά τελικά τα κατάφερε.Γέμισε το σέικερ λικέρ.«Στην υγειά της φιλίας μας» είπε,ήπιε μια γουλιά και της το έδωσε.

«Πες μου τί έγινε» είπε κοιτώντας την.Του χαμογέλασε,ήπιε λίγο από το λικέρ και άρχισε να διηγείται…

«Πριν λίγο καιρό,είχα πάει στο χωριό στην Αντιγόνη τη φίλη μου που έχει το περίπτερο…»

Ο Τζακ σημείωνε στο μυαλό του…Αντιγόνη φίλη έχει περίπτερο.

«Ήρθε η αδελφή της η Άρτεμις…»

«Να κι η Άρτεμις»σκέφτηκε ο Τζακ... «τελικά δεν είναι δύσκολο να ακούς.Άσε που είναι και ενδιαφέρον…»

Η Έλλη συνέχιζε τη διήγησή της…

«Η Άρτεμις πήρε μια τρίχα από τα μαλλιά μου,ένα ποτήρι νερο κι ένα σταυρό,είπε κάτι λόγια και μετά μου είπε θα παντρευτείς άνδρα από Α μέχρι να κλείσεις τα 34.Χθες με πήρε τηλέφωνο ο Πάνος.Του το είπα κι άρχισε να γελάει.Ήξερες ότι το δεύτερο του όνομα είναι Αναστάσιος?»

«Όχι» είπε ο Τζακ και συμπλήρωσε «Γιατί το κρύβει?Για να γλιτώσει το κέρασμα?Α τον σκρουτζ».

Η κοπέλα γέλασε.Πρώτη φορά την πρόσεξε πως γελούσε.Άφηνε τα λευκά της δόντια να φαίνονται και έσκυβε το κεφάλι της κοιτώντας κάτω, σαν να ήθελε να κρυφτεί.Πολύ διακριτικό γέλιο.Σχεδόν ντροπαλό.Είχε ανακαλύψει κάτι.Η Έλλη ήταν ντροπαλή.Μετά από τέσσερα χρόνια, έμαθε ότι η κολλητή του ήταν ντροπαλή!Ένας καινούριος κόσμος είχε ανοιχτεί μπροστά του και τον περίμενε να ανακαλύψει κάθε χιλιοστό του.Ήταν ο κόσμος της Έλλης!Η κοπέλα συνέχισε τη διήγησή της...

«Επεσα για ύπνο Τζακ και είδα ένα όνειρο…Ήταν λέει η μέρα που θα παντρευόμουν με τον Πάνο.Ήμουν ντυμένη νύφη,αλλά με μαύρο νυφικό και περίμενα εγώ στην εκκλησία αντί να με περιμένει.Γύρω μου ήταν κι άλλες μαυροντυμένες νύφες και όλοι οι καλεσμένοι χόρευαν.Ήρθε ο Πάνος μπροστά μου και μου είπε ότι φεύγει από τη ζωή μου επειδή τ’όνομα του αρχίζει από Π.Ήθελα να φωνάξω,αλλά δεν μπορούσα ούτε να μιλήσω.Σαν να μην είχα φωνή.Μετά είδα τον Πάνο να φιλιέται με τη Φανή»

«Με τη Φανή?» είπε ο Τζακ και γέλασε.

«Ναι»…ψυθίρισε η κοπέλα… «με τη Φανή…Τζακ ακούς τι λέω.»

«Και φυσικά ακούω» της απάντησε.

«Τζακ ακούς…πρώτη φορά ακούς.»

«Έλα δω» της είπε και την πήρε αγκαλιά. «Σου ζητώ συγγνώμη.Ξερω ότι είμαι μαλάκας τεράστιος αλλα σ’αγαπάω αληθινά.Πες ότι θες,έχεις δίκιο.Θα δεχτώ ότι τιμωρία θέλεις,εκτός από σιδέρωμα.» Η Έλλη γέλασε. «Ευχαριστώ για την ιδέα Τζακ.Κολλάρισμα από σεντόνια μέχρι κάλτσες για ένα μήνα λοιπόν» Τα παιδιά γέλασαν δυνατά...

Ώρα 5 και 59

το ξυπνητήρι χτυπάει να ξυπνήσουν να πάνε στη σχολή.

Η Έλλη δεν συνέχισε να διηγείται το όνειρο που την ξύπνησε και δεν ξαναμίλησε ποτέ γι’αυτό.Όμως εκείνο το βράδυ κι άλλος «ξύπνησε»…ο Τζακ...Και μάλλον η δική του αφύπνιση ήταν σημαντικότερη…

(αφιερωμένο στο θείο μου το Λευτέρη Λ. να του κρατήσει λίγη συντροφιά στο ταξίδι του.Καλό ταξίδι θείε!)

Προσέξτε αυτούς που έχετε γύρω σας.Ίσως χαθούν ξαφνικά και δεν προλάβετε ποτέ να πείτε αυτά που θέλατε.Αν αγαπάτε πείτε το.Πείτε «Χρόνια Πολλά»,ακόμα και καθυστερημένα.Μην το αφήνετε για του χρόνου.Ίσως δεν υπάρχει «του χρόνου».Ζητάτε συγγνώμη χωρίς ντροπή.Ζήστε,νιώστε και δείξτε το ότι νιώθετε.Η ζωή είναι τόσο εύθραστη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Last Reply

Στον ουρανό με γέλασε τ' αστέρι

και δεν θα βρω το σπίτι σου Λευτέρη...

Αντίο κι από μας στο θείο Λευτέρη. Πρωτότυπος τρόπος αποχαιρετισμού, δεν λέω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(αφιερωμένο στο θείο μου το Λευτέρη Λ. να του κρατήσει λίγη συντροφιά στο ταξίδι του.Καλό ταξίδι θείε!)

Προσέξτε αυτούς που έχετε γύρω σας.Ίσως χαθούν ξαφνικά και δεν προλάβετε ποτέ να πείτε αυτά που θέλατε.Αν αγαπάτε πείτε το.Πείτε «Χρόνια Πολλά»,ακόμα και καθυστερημένα.Μην το αφήνετε για του χρόνου.Ίσως δεν υπάρχει «του χρόνου».Ζητάτε συγγνώμη χωρίς ντροπή.Ζήστε,νιώστε και δείξτε το ότι νιώθετε.Η ζωή είναι τόσο εύθραστη.

:(

ποσο δικιο εχεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(αφιερωμένο στο θείο μου το Λευτέρη Λ. να του κρατήσει λίγη συντροφιά στο ταξίδι του.Καλό ταξίδι θείε!)

Προσέξτε αυτούς που έχετε γύρω σας.Ίσως χαθούν ξαφνικά και δεν προλάβετε ποτέ να πείτε αυτά που θέλατε.Αν αγαπάτε πείτε το.Πείτε «Χρόνια Πολλά»,ακόμα και καθυστερημένα.Μην το αφήνετε για του χρόνου.Ίσως δεν υπάρχει «του χρόνου».Ζητάτε συγγνώμη χωρίς ντροπή.Ζήστε,νιώστε και δείξτε το ότι νιώθετε.Η ζωή είναι τόσο εύθραστη.

Να είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει. Συλλυπητήρια σε σένα και στους οικείους του.

Συγγνώμη.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυπάμαι.Πάρα πολύ ωραίο αυτό που γράφεις,να συνεχίσεις.Φιλιά πολλά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Έλλη συνέχιζε τη διήγησή της…

«Η Άρτεμις πήρε μια τρίχα από τα μαλλιά μου,ένα ποτήρι νερο κι ένα σταυρό,είπε κάτι λόγια και μετά μου είπε θα παντρευτείς άνδρα από Α μέχρι να κλείσεις τα 34.Χθες με πήρε τηλέφωνο ο Πάνος.Του το είπα κι άρχισε να γελάει.Ήξερες ότι το δεύτερο του όνομα είναι Αναστάσιος?»

Ρε ευτυχώς που εμένα είναι το πρώτο μου όνομα Αναστάσιος και όχι το δεύτερο........Ουφφφφφφφφφ! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Έλλη συνέχιζε τη διήγησή της…

«Η Άρτεμις πήρε μια τρίχα από τα μαλλιά μου,ένα ποτήρι νερο κι ένα σταυρό,είπε κάτι λόγια και μετά μου είπε θα παντρευτείς άνδρα από Α μέχρι να κλείσεις τα 34.Χθες με πήρε τηλέφωνο ο Πάνος.Του το είπα κι άρχισε να γελάει.Ήξερες ότι το δεύτερο του όνομα είναι Αναστάσιος?»

Ρε ευτυχώς που εμένα είναι το πρώτο μου όνομα Αναστάσιος και όχι το δεύτερο........Ουφφφφφφφφφ! emcolgate

Είσαι και ο μοναδικός Αναστάσιος της γης βλέπεις... emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Έλλη συνέχιζε τη διήγησή της…

«Η Άρτεμις πήρε μια τρίχα από τα μαλλιά μου,ένα ποτήρι νερο κι ένα σταυρό,είπε κάτι λόγια και μετά μου είπε θα παντρευτείς άνδρα από Α μέχρι να κλείσεις τα 34.Χθες με πήρε τηλέφωνο ο Πάνος.Του το είπα κι άρχισε να γελάει.Ήξερες ότι το δεύτερο του όνομα είναι Αναστάσιος?»

Ρε ευτυχώς που εμένα είναι το πρώτο μου όνομα Αναστάσιος και όχι το δεύτερο........Ουφφφφφφφφφ! emcolgate

Είσαι και ο μοναδικός Αναστάσιος της γης βλέπεις... emcolgate

Ευτυχώς όχι. Υπάρχει και Θεός και βοηθάει εμάς τους κακομοίρηδες! :antegeia:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έχεις ξεφτυλίσει Τάσο.Δεν σου ξανά απαντάω.Η ζήλεια σου είναι όσο και τα κιλά σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έχεις ξεφτυλίσει Τάσο.Δεν σου ξανά απαντάω.Η ζήλεια σου είναι όσο και τα κιλά σου.
Αδυνάτησα βρε..... :antegeia: Έρεψα χωρίς εσένα!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έχεις ξεφτυλίσει Τάσο.Δεν σου ξανά απαντάω.Η ζήλεια σου είναι όσο και τα κιλά σου.
Αδυνάτησα βρε..... :antegeia: Έρεψα χωρίς εσένα!

Λοιπόν,σε μισώ,με μισείς, :antegeia:

ΤΕΛΟΣ

ΤΗΕ ΕΝD

FIN

ENDE

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

jack,

ξυπνησες?

emkiss emkiss

Να σαι καλά ρε κοπελιά! Με έκανες και γέλασα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ είχα χαρεί με τη συγγνώμη του Τάσου στον καπετάνιο,όταν ακόμη το αθώο μου μυαλό νόμιζε ότι ο Τάσος τα είχε με την κολλητή του καπετάνιου..

Άκυρα τα συγχαρητήρια..role play παίζανε εδώ μέσα..

Αυτό που εγώ ξέρω είναι πως όποιος πραγματικά δεν επιθυμεί να ασχοληθεί, δε γράφει στο ίδιο φόρουμ, δεν λέει πράγματα που έχουν μοναδικό σκοπό να ενοχλήσουν τον άλλο και δεν ψάχνεται μπροστά στα μάτια του άλλου.

Δεν είμαι βέβαια εγώ κατάλληλη να κρίνω κανέναν..απλά γνώμη μου είναι να μην λέτε πράγματα που μένουν και μάλιστα μπροστά σε άλλους.

Πολύ φιλικά,

Σοφία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έχεις ξεφτυλίσει Τάσο.Δεν σου ξανά απαντάω.Η ζήλεια σου είναι όσο και τα κιλά σου.
Αδυνάτησα βρε..... :antegeia: Έρεψα χωρίς εσένα!

Λοιπόν,σε μισώ,με μισείς, :antegeia:

ΤΕΛΟΣ

ΤΗΕ ΕΝD

FIN

ENDE

PURE HATE! :bloodomen: w007 αυτό θα πει ειλικρινή συναισθήματα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

PURE HATE! vampv.gif w007

emarup 7ry & h@v3 s0m3 s0c1@l l1f3 & s70p pl@y1ng 73@m f0r7r3ss ! :lol::P

εχεις κολλησει!

w007 w007 w007 :bloodomen:

1 |-|@v3 l1+3r$ 0f s0c1@l l1f3(= embeer ),@ll@ k01+@ +h/\| $1g/\|@+ur3 /\/u k@1 θ@ κ@+@λ@β31$ γ1@+1 πρ0κ31+τ@1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ είχα χαρεί με τη συγγνώμη του Τάσου στον καπετάνιο,όταν ακόμη το αθώο μου μυαλό νόμιζε ότι ο Τάσος τα είχε με την κολλητή του καπετάνιου..

Άσε μην νιώθεις άσχημα! Υπάρχουν και χειρότερα! Τώρα που διάβασα τα άλλα, κατάλαβα και εγώ..

Τόσο καιρό νόμιζα πως ο Σπάροους είναι αγοράκι και πως το γυαλίζει το πόμολο, με τις "τρυφερές" ιστορίες που έγραφε. emflex

Βρε τι μπορεί να πάθει κανείς..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emdrunkemarup
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσε μην νιώθεις άσχημα! Υπάρχουν και χειρότερα! Τώρα που διάβασα τα άλλα, κατάλαβα και εγώ..

Τόσο καιρό νόμιζα πως ο Σπάροους είναι αγοράκι και πως το γυαλίζει το πόμολο, με τις "τρυφερές" ιστορίες που έγραφε. emflex

Βρε τι μπορεί να πάθει κανείς..

Ποτέ δεν είπα ότι είμαι αγοράκι.Ούτε στο profile μου δήλωσα τί είμαι.Όποιος έκανε τον κόπο να μπει στο msn μου είδε ότι είμαι κοριτσάκι και είδε και το πρόσωπο μου,επειδή έχω φωτογραφία.Με όλους όσους μίλησα στο msn,ξέρουν ότι είμαι κοπέλα.

Τί σημασία έχει τελικά αν είμαι αγοράκι ή κοριτσάκι?Αυτά που γράφω έχουν σημασία.Άλλοι τα μίσησαν,άλλοι τα λάτρεψαν.Οι απόψεις μου έχουν σημασία.Γιατί είσαι ρατσιστής?Γιατί έχει σημασία αν είμαι κοπέλα ή αγόρι?Εδώ δεν μπαίνουμε να ζευγαρώσουμε.Να μιλήσουμε μπαίνουμε.Έχει σημασία το τί είναι ο καθένας μας?

Δεν είχα πρόθεση να κοροιδέψω κανέναν και ζητώ συγγνώμη απ'όσους αισθάνονται ότι τους κορόιδεψα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.